K

Er
27 Mayıs 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 10 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selamlar, öncelikle bu forumdaki ilk konum. Size de yardımı dokunur mu bilmem elektrik-elektronik okuyan bir arkadaşımla beraber incelememiz sonucu sağ fandan gelen hayvani seslerin iki sebepten dolayı gerçekleşebileceğini keşfettik.

  1. Sağdaki fanın ters monte edilmesi
  2. Soldaki USB Portuna fazla yüklenilmesi


İlk sebep gayet mantıklı bir sebep çünkü soldaki fanıın aynısını ters çevirip sağ tarafa monte etmişler. Motorun ters çalışması bir süre sonra fanın aşağı düşmesine sebep oluyor ve bu yüzden fan ya garip sesler çıkarıp ardından duruyor yada tarlası yanmış çiftçi gibi yakarıyor. AliExpress üzerinden onlarca Çinli arkadaşla muhabbet sonunda bilgisayarın klon bir bilgisayar olduğunu farkettik. Asıl bilgisayarın markası şu "Gigabyte AORUS 15 XA". Bu bilgisayarın birebir aynısını yapmışlar tuş üzerindeki desenlere varana kadar. İçeriği de aynı tabi soğutma sistemi ve diğer bazı donanımları. Tabi asıl bilgisayarda anakartı Gigabyte firması yaptığı için hiç bir sorun çıkmıyor. O bilgisayarlarda fanla alakalı hiç bir sorun yok, olanlar da fazla kirlenmekten falan.


İkinci sebebe gelecek olursak bunu yeni farkettik, sürekli kullandığım sol taraftaki porta bağlı bir usb çoklayıcı var. Bu çoklayıcıya kulaklık ve mausum bağlıydı. Temassızlık vs durumları oluyordu en son sinirlendim çıkarıp sağa taktım. Yaklaşık 4-5 gündür böyle kullanıyorum fan sesi kesildi. Hiç bir durma veya aksama da yok. Gayet yerli yerinde çalışıyor şuan.


Merak ettiğim şey ise acaba bu olay sadece sol porttan dolayı mı gerçekleşiyor yoksa tamamen şans eseri mi düzeldi? Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarda deneyip yorum yazarsa sevinirim. Çok basit bir donanım yerleştirme arızasıyla mı karşı karşıyayız yoksa kablolamadan veya anakart üzerindeki diğer donanımsal problemlerden dolayı mı gerçekleşiyor bu bilmek isteriz çünkü Casper servisinin ne müşteriyle ilgilendiği, ne maillere, ne telefonlara geri döndüğü var. Gönderdiğiniz bilgisayarı taa 19 gün sonra geri gönderip vizelerden kalmanızı da sağlayabiliyor saygı değer Casper servisleri.


Herkese iyi forumlar umarım siz de sadece kullandığınız portu değiştirerek kurtulabilirsiniz bu illetten.

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 5
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.496 (Bu ay: 114)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyuncu Dizüstüleri (Gaming Laptop)
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.