Er
15 Ocak 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı Hesaplama


Ölümlü trafik kaza tazminatı ile Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı arasındaki en büyük fark tazminatı talep eden kişi yönünden ortaya çıkmaktadır. Ölümlü trafik kazalarında ölenin yakınları düştükleri mağduriyetten dolayı zararlarını talep ederken yaralamalı trafik kazalarında bizzat kazaya uğrayan şahıs zararlarını kazaya neden olan kişi veya kurumlardan talep edebilmektedir. 


Yaralamalı trafik kazası maddi tazminat hesaplama


Trafik kazası neticesinde kazadan etkilenen kişi, Kaza dolayısı ile yapılan tedaviye ilişkin giderleri SGK dan talep edebilir.

 Yaralamalı Trafik Kazası Tazminatı Davasında Alınacak Tazminat Kalemleri

Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı’nda istenebilecek tazminatların sınırı Türk Borçlar Kanunu’nun 54. maddesinde çizilmiştir. Bedensel zarar başlıklı 54.maddeyi trafik kazalarında yaralanan kişiler açısından yorumlarsak, bu kişiler;

Tedavi giderleri ve hastane masrafları

Kaza nedeniyle kaybettikleri kazanç kaybı (geçici ve kalıcı iş görmezlik) 


Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Hesaplama Tablosu


Yaralanmalı kazalarda tazminat hesabı için mutlaka bir hesaplama tablosu kullanılır. Bu tablo kazanın oluş şekline ve verdiği zarara göre değişebilir. Mesela kaza sadece maddi hasarlı ise burada değer kaybı tazminatı hesaplaması yapılacaktır. 

Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı Hesaplama Formülü 

Tazminat hesaplama formülü aslında hesaplamayı yapan kuruluşa göre değişiklik göstermektedir. Sigorta şirketinin yaptığı hesaplama ile bireysel aktüer uzmanlara yaptırdığınız hesaplamalar arasında mutlaka farklılıklar olacaktır. 


Yaralamalı trafik kazası sigorta ödemesi


Yaralanmalı kazalarda maddi kayıpların muhatabı sigorta şirketleridir. Ölüm, Bedeni hasar, psikolojik rahatsızlık, araç hasarı ve çevreye verilen zararları kusurlu aracın sigorta şirketi karşılar. 

Son yıllarda yapılan kanuni düzenleme ile birlikte sigorta şirketine başvuru zorunluluğu getirilmiştir. Dava açmadan ya da hak arayış sürecine girmeden önce ilgili sigorta şirketine dosyanızı sunmuş ve talep edilen eksiklikleri gidermiş olmanız gerekiyor. 


Trafik kazası maluliyet tazminat hesaplama


Trafik kazalarında meydana gelen yaralanmalara aynı zamanda maluliyet alma da denilebiliyor. Maluliyet tazminatı hesaplanabilmesi için önce vücutta kalıcı bir hasar meydana gelmiş olması gerekiyor. 


Bedeni Hasar Tazminatı Hesaplama


Bedeni hasar tazminatı, kalıcı iş görmezlik tazminatı olarak da geçer. Ömür boyu taşınacak yaralar kalıcı sakatlık durumları bedeni tazminat kapsamında değerlendirilir. Bu noktada doğru bir tazminat hesabı yapılabilmesi için tam teşekküllü bir devlet hastanesinden heyet raporu alınması gerekmektedir. Ancak bu işlemleri yürütürken bu alanda uzman avukat a ihtiyacınız olacaktır…

Hakkında
Konum: İstanbul, Üsküdar
Meslek: aktüerya uzmanı
İlgi Alanları: hukuk, tazminat, trafik kazsı, iş kazası,
Hakkımda:
Sigorta ve Tazminat Hukuku
Trafik kazaları, is Kazaları, Bedeni Hasar ve Ölümlü kazalarda tazminat davaları uzmanlık alanımız. Kaza öncesinde trafik ve is kazası tazminat hesaplama, risk analizi ve hukuki sürecin yönetimini yapıyoruz. Bedeni hasar tazminatı hesaplama, destekten yoksun kalma tazminatı, Araç değer kaybı, iş kazası maluliyeti, işçi alacakları SGK ve Sigorta dosyalarında danışmanlık yapıyoruz. En yüksek tazminatı, en hızlı ve kayıpsız nasıl alabiliriz üzerine sizlere çözüm yolları sunuyoruz.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 0
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 3)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İş Kanunu, Sosyal Sigortalar ve Bireysel Emeklilik
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.