A

Er
13 Ocak 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim.Benim kombimde şöyle bir sıkıntı var.Geçen mart ayında başladı bizim kombinin rahatsızlığı.Kombi petek ısıtma konumunda çalışırken banyo yada lavaboda sıcak suyu açınca haliyle radyatör tesisatına giden suyu ısıtmayı kesiyor sıcak suyu kapatınca 15 - 20 sn sonra tekrar radyatorlere giden suyu ısıtmaya başlıyor.Buraya kadar herşey normal film bundan sonra başlıyor.Radyatorlere giden suyu ısıtmak için kombi ateşleme yi yapıyor(kombi seti 38 derece) ısı hızlı bir şekilde 36 37 ....41derece şeklinde artip ateşlemeyi kesiyor tekrar ateşliyor tekrar kesiyor bunu usanmadan saatlerce sürekli tekrarliyor.Bu sorunu mart ayında servis çözemedi. Aradan yaz geçti Eylül ayında kışa girmeden tekrar servis çağırdım kombi sorunsuz çalışıyordu.3 gün önce tekrar aynı arızayı yaptı tekrar servis çağırdım yine çözemediler.Alt limiti 7 kw dan 10 kw ya aldılar.Kombim artık tek alev boyutunda hem radyatör hem sıcak su çalışmıyor hep çift alev boyutunda çalışıyor evimin ısı yalıtımı konumu çok iyi ısı kaybım çok az.Eskiden kombi mesela 40 dereceye ayarlı iken 45 deveren çıkıyor 32 de tekrar devreye giriyordu artık 40 dereceye ayarlayın 45 te devreden çıkıyor 28 de devreye giriyor yani üst limit 5 alt limit 8 olan çalışma aralığı 5 e 12 oldu.Degerli ustalarım sizce sorun nedir daha 2 yıl garantisi var bu makinenin.Bu arada anakart,ateşleme bobini galiba,bacanın içine giren ateşleme dalgası,fan hepsi değişti.Topraklama,kombiye gelen elektrik,baca çıkışı,gelen gazın basıncı hiçbirinde sorun yok.Ince bir ayar daha yaptılar kazana giren hava galiba onu 0,91 e ayarladılar ne olduğunu bilmiyorum tek bildiğim kafayı yemek üzere olduğum.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 3)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Kombi vb. Isıtma sistemleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.