F

Er
02 Kasım 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba. (SADECE ÖRNEKTİR)> İnternet sitemden online video birleştirme hizmeti sunmak istiyorum. Bunun için bir program buldum ve crackledim(Aylık fiyatı 50$ dı öğrenciyim ve mecburdum) Şimdi bu programı sunucuya atıp bu hizmeti nasıl verebilirim? Program insanlar için tasarlanmış. Monitörsüz, etkileşimsiz bir sunucuda nasıl çalışacak şimdi? Bu programın belli yerlerine click noktalarımı koyacağım neyse siz anlafınız nasıl olacak?

İsmi rpt(real photo transistor) 1. resimdeki basit bir ab mantık kapısı. 2. resim mantığının anlaşılması için. Bildiğiniz gibi beyaz ışık en yüksek frekanslı ışıktır. Bir cismin ne renk olduğunu, cismin ışığı filtreleyip filtrelenmiş fotonların gözümüze ulaşmasıyla anlaşılır. Etrafa kırmızı camlı gözlükle bakarsanız herşey kırmızı görünür. Kırmızının frekansından düşük renkleri siyah olarak görürsünüz. Falan fistan. İnce çizgiler ışık demeti kalın çizgiler ise filtreleri yada reekli camları temsil etdiyoring. Şimdi bununla basit bir flip flop yapılabilirmi bilemem. Bunun için ışık kapasitörü icat etmek lazım ki bu da zaman makinesi icat etmekten farkı yoktur. Ama hibrit bir sistem düşünülebilir. Gerçekleşirse güc kullanımı, ısıyı ve hızı hayal edin. Siz ne düşünüyorsunuz?
Her bir dosya formatının sahip olduğu bir algoritma var. Mesela .stl dosyadını bir kod editöründe açtığımızda göreceğiz. Şimdi, .stl formatında .stp e dönüşyürmek istediğimde şunlar olmalı(js üzerinden).

1. Dosya seç butonundan dosya seçilmeli.
2. Seçilen dosyanın kodlarının okunması gerekli.
3. Dönüştürülecek formatın ön tanımlı, olmazsa olmaz kodları oluşturulmalı.
4. Seçilen dosyanın kodları ile dönüştürülecek olan formatın kodlarına dönüştürecek bir algoritma yazmak lazım işte sorum burada.
5. Bir metin belgesi oluşturulmalı.
6. Dönüştürülmüş kod, metin belgesine kaydedilmeli.
7. Metin belgesinin uzantısı, dönüştürülmüş formatınkine göre değiştirilmeli.
8. Hazır dosyayı indirme seçeneği sunmalı.

Şimdi öncelikle bütün bunları javascript yapabilirmi? Ataştırmama göre gerekli fonksiyonları mevcut ama sorayım dedim. Belki bilmediğim birşey olur.

4. Madde deki dönüştürme işlemi hangi yapılarla sağlanmalı? if-else switch-case vs. Bu konuda gerçekten ne yapacağıma karar veremiyorum. Aslında belirli kurallara göre bir metin belgesini okuyup yine belirli kurallara göre metin oluşturan ve uzantısını değiştiren bir program. İnceleyebileceğim js örnekleri atabilirsiniz veya izah edebilirsiniz. Teşekkürler şimdiden.
En basitinden bir sldprt dosyası step e nasıl dönüştürülür? Bunu yapan programlarda süreçler nasıl işler? Bu dönüşümü yapan programı yazabilmek için hangi prog. dillerini bilmek gerekir? Hangi yapıları anlamamız gerekir? Verebileceğiniz anahtar kelimeler varmıdır? Örnek olarak cad exchanger programını yorumlayabilirsiniz. Web sitesi üzerinden dönüşüm yapabilecek bu tür bir programı yazabilmek için hangi dilleri bilmek gerekir? Yazın gitsin tşk..
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 10
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.