Onbaşı
29 Haziran 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 13 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkdaşlar 1 ay önce balkonda otururken yavru olduğuna emin olduğumuz bir muhabbet kuşu girdi. Yavru olduğunu veterinere sorarak onaylattık. Sağlık durumuna filan bakıldı. 1 aya yakındır bizimle.


Soru1: Ben odanın içerisindeysem susuyor ismiyle seslenince bakıyor beni dinliyor ama ben odada değilsem yaygarayı koparıyor. Ben gelince yine susuyor. Beni sevdiği için çağırıyormu yoksa benden korktuğu için susuyormu? Dipnot: Kafesten elime direkt zıplayarak geliyor kendini sevdiriyor omzuma çıkıyor öptürüyor dudağımı uzatınca gagalıyor elimden yemek yiyor.


Soru2: Kafesten ilk çıktığında genelde perdeye uçuyor. Bizim salon biraz büyük iki cephesindede perde filan var baya uçuyor. Ben perdenin altına gelince karşı perdeye uçuyor. Bir kaç tekrardan son ra kafesine geri konuyor ve elime tekrar geliyor. Bu iyi bir şey mi yoksa rahatsız etmemem mi gerekiyor.


Soru3: Yer mekan şahıslar fark etmeksizin televizyon açıksa televizyondakilere ötmekten çatlayacak hayvan. Sizce televizyon izletmeye devam etmelimiyim yoksa televizyonu izletmeyi kesmelimiyim?


Soru 4: Oda değiştirdiğimizde kafasını camdan cama duvardan duvara vuruyor. Kafesin içindeyse susuyor ne leptoptaki filme nede başka bir şeye tepki veriyor pusup duruyor öylece. Sadece boncuk diyince kafasını çevirip bakıyor. Başka odalarada evin heryerine alışsın istiyorum ama daha erken mi bunun için? Bu yaptığım yanlış mı kafesini oynatmamam mı gerekiyor yoksa biraz zorlayıp alışmasını mı beklemem gerekiyor?


Soru 5: Kendi kendini yoluyor. Sürekli gagasıyla tüylerini yolup atıyor en sonundada ayağını gagalıyor yumuşak şekilde bırakıyor. 5 Dakika sonra yine aynısı. 1-2 haftada bir duş aldırıyorum nazikçe ılık suyla. Bazen ayağıyla köpek gibi kafasını kaşıyor. Duş aldırırken inceliyorum ancak herhangi bir şey göremiyorum. Gözle görünür mü onuda bilmiyorum. Bitlenmiş olma ihtimali varmı yoksa muhabbet kuşları için bu normalmi?


Soru6: Avcumun içine nazikçe alsamda etimi ısırmaktan koparıyor adeta. Bunu kesmelimiyim yoksa ara sıra alışması için avcumun içine alnmaya zorlamalımıyım?


Şimdiden eğer sorularım yanıt alırsa herkese teşekkür ederim teker teker. İyi günleriniz olsun

Öncelikle herkese merhaba. Konuyu CSS üzerinden açmaya çalıştım ancak öyle bir konu başlığı bulamadığımdan buraya açmak zorunda kaldım. Konu yanlış yerdeyse affola. Ufak çaplı bir web tasarım projem var. Belli bir buton koyup o butona tıklandığında (aynı yandan açılır menü yapımı gibi) bana sayfa üzerinde belli bir alan yaratmasını ve o butonun içinde gizlenen şeyleri gösterir hale getirmesini istiyorum. Yukarıdan aşağıya doğru belli bir alan üretecek kısacası. Bunun hakkında internetten araştırma yaptım ancak yanlış aratıyorum galiba çünkü maksimum link kaydırma türünde bir şeyler buldum. Bilen eden birisi varsa yada bu konuyla ilgili hali hazırda bir yazı yada video varsa benimle paylaşabilir mi yada bana yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Herkese selamlar...


Konuyu nereye açıcağımı tam kestiremedim yanlış yere açtıysam şimdiden kusura bakmayın..


WAMPP SERVER kullanıyorum php kodları ile PDO bağlantısı yapıyorum mysql e uwampp ile çalışırken bir sorun olmuyor ancak wampp da baglan.php sayfam (kodlar hiç bir şekilde değişmeyip sadece host sağlayıcılarını değiştirdiğimde) catch de kalıyor. Bunuda wampp server açıkken php dosyamda kod değişikliği yaptığımda anladım aldığım. CTRL+F5 gibi basit şeyler denedim ancak bir yararı olmadı. Tarayıcı olarak opera kullanıyorum acaba wampp ile opera uyumlu mu çalışmıyor. Bu sorunu nasıl halledebileceğimi bilen biri yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler...

Bildiğiniz üzere phpmyadmin dışında mysql diye workbanch üzerinden düzenleme yapabildiğimiz bir program var. Bu programın kurulumu sırasında port hatasıyla karşılaşıyorum. Amacım phpmyadminle mysqli ortak bir şekilde çalıştırmak. Olay şu;


Eğer wampp serverı çalıştırmadan kurmaya çalışırsam port sorunu yaşamıyorum ancak şifre bölümüne geldiğimde şifreler localdeki şifre ile aynı bile olsa wampp çalışmadığı için locale bağlanamıyor ve ortak havuzda ileride wampp açsam bile çalıştıramıyorum.


Wampp server açık bir şekilde kurmaya çalışırsam da direkt olarak portlar çakışıyor ve şifre bölümüne geçemeden ortak portta bağlantı kuramadan bana hata veriyor.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/f4/59/93/f459939288b830bd4f1c28eb704809c7.png&t=0&width=480&text=1
Bu sorunu nasıl çözebilirim fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler...

Herkese merhabalar. Sitemde bir tablo var ve tabloya veri çekmem gerekiyor çekebiliyorum da. Ancak DB ye foto ekleyip web sitemdeki tabloya o fotoğrafları çekmemde gerekiyor. Fotoğrafları BLOB uzantısı ile DB ye ekledim. Şimdi bu BLOB sütununu web sitemdeki tablonun içine sağlıklı bir şekilde çekmem gerekiyor. Yardımcı olabilecek olan var mı lütfen? Şimdiden teşekkürler.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/d8/c9/a6/d8c9a6a247590ebd4a22913b658f71c1.png&t=0&width=480&text=1

Resimi çektiğimde bu şekilde bozuk geliyor. İsteyen olursa kodlarınıda paylaşabilirim

Herkese selam, web sitesi tasarlıyorum ancak türkçe karakter sıkıntım var. Kendi elimle yazdığım <h2> <p> gibi etiketlerde bulunan yazılarda türkçe karakter var yani html kısmını halletmiş gibi gözüküyorum. CSS lerindede herhangi bir problem yok. Atadığım yazı fontunun türkçe karakter kaldırdığına %100 eminim.


Ancak db den çektiğim veriler türkçe karakter desteklemiyor.

Db mi utf-8 yaptığıma eminim.

Ayrıca bağlantı kurduğum php sayfasındada (PDO bağlantısı yaptım) db isminden sonra direkt olarak utf-8 i de belirttim. Kullandığım editör sublime text. Sublime texte (File>Save with encoding>UTF-8 with BOM yolunu izleyerek bir çözüm görmüştüm. Bu çözümü deneyip farklı kaydettim yine olmadı. Bu sorunun çözümü nedir hocalar?

Herkese selam, web sitesine bir tablo oluşturdum ve gereken bilgileri tablo içine çekmeyi başardım ama yaklaşık 800 verinin ekstradan fotoğrafı var. Bu fotoğrafları tablonun içine ilgili alana uygun bir şekilde nasıl çekebilirim? Fotoğrafları normal varchar uzantılı verileri çektiğim gibi çektiğimde sadece bir dünya yabancı karakterle birlikte yazılar geliyor upuzun. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Form yaparken select etiketi kullandığımızda bu vt ye bağlandığında vt deki veri tipi ne olmalı ?
HTML kodlama dili ile site tasarımı yaptım ancak vt ye bağlanmak için php gerekiyormuş sonradan öğrendim. Bağlantıyı php ile filan yaptım ancak bu sefer de html deyken site düzenini yapmak için kullandığım CSS kodlarım düzgün çalışmamaya başladı ve şu andada yaptığım hiç bir CSS değişikliği site üzerinde etki yapmıyor. Bununla beraber site tasarımında kaymalar oldu örneğin fotoğraf üstüne css ile rgba ekledim ancak kendi kendine rgba yi daralttı falan. bağlantının yazılı olduğu php dosyasını çıkardığımda bu sorunlar gidiyor ancak benim vt ye bağlı kalmam gerekiyor. Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim fikri olan varmı?
İyi günler herkese, bitirme projesi için bir web sitesi yaptım hayali bir otel üzerine bir web site. Bu web sitesinde rezervasyon kısmında oluşturduğum formda ad,soyad,tel,eposta,rez tarihi, oda diye bir form var. Sorununum şu;

Örneğin 27 temmuz 2020 tarihinde kullanıcı 202 numaralı odaya rezervasyon yaptı, başka birisi aynı tarihli aynı odaya rezervasyon yapmak istediğin de, odalar kısmında o odanın gözükmemesi yada o odayı istediğinde oda dolu diye bir mesaj vermesini istiyorum. Bu sorunu nasıl halledebilirim, çok acil halledilmesi gereken bir sorun şimdiden herkese teşekkürler.

NOT: forumu ilk kullanışım herhangi bir hatam olduysa affola
Hakkında
Konum: Ankara, Mamak
Meslek: Student
İlgi Alanları: Pc, Game
Hakkımda:
Konya Teknik Üniversitesi Bilgisayar bölümü okuyan bir KIZANCIK
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Mesaj Sayısı: 31
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 37
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 10)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.