Z

Çavuş
02 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba

Eşime hediye olarak bir akıllı telefon almak istiyorum ama bir türlü seçim yapamadım. Kendim Note 3 kullanıyorum ama ona bu tarz bir telefon alsam verdiğim paraya yazık olur diye düşünüyorum. Kullanım amacı şunlar olur daha çok:

Foroğraf çekmek
İnternette gezinmek
Müzik dinlemek
Candy Crush benzeri oyunlar oynamak
Facebook
Watsapp

Şu işleri sorunsuz yapacak bir kadına uygun bir telefon önerebilir misiniz?

Teşekkürler.
Arkadaşlar Merhaba
uzun süredir bir lcd tv almak istiyordum, hazır vatan bilgisayarda %20 indirim imkanı varken televizyonu alayım diyorum. Düşündüğüm fiyat aralığı da 2.000-3.000 TL. TV'de %90 mkv formatında 1080p videolar izleyeceğim. (Bunun için de ayrıca media player alacağım.) Televizyondan anlayan arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Not: Marka olarak philips'e yakınım ama samsung da olabilir.
Merhaba, bir arkadaşım için sistem toplamak istiyoruz. 1500 TL bütçesi var, max 1700 TL'ye çıkabilirim diyor ve intel istiyor. Monitör dahil bir sistem tavsiyesi için yardımlarınızı bekliyoruz.
Merhabalar

1 ay içinde ilk arabamı almayı düşünüyorum. Şu an için birinci tercihim sıfır Opel Astra Classic 3 1.6 115 HP Essentia Konfor. Donanımının çok iyi olması ve C segmentinde, yeni kasanın çıkmış olmasıyla birlikte oldukça uygun fiyatta olması sebebiyle bana cazip geliyor. Liste fiyatı 35.000 TL fakat telefonda bayiden 33.500 TL fiyat aldım.

Aklımı karıştıran tek şey ise eşimin ısrarla otomatik vites istemesi. Bu kasa astralarda malesef otomatik şanzıman yok, easytronic denilen otomatikleştirilmiş manuel, pek de tavsiye edilmeyen bir sistem var. Bu yüzden yine 33.000 TL civarında Corsa 1.4 ve Fiesta Titanium 1.4'lere, ve de 35.000 TL civarı olan Polo Comfortline 1.4'lere de bakıyorum.

2. ele ise hem arabadan çok anlamamam (her ne kadar servise göstersem de kandırılabileceğimi düşünüyorum :) ), hem de özellikle otomatik konusunda 2. ele güvenememem nedeniyle pek sıcak bakamıyorum. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?

Teşekkürler.
Merhabalar

Philips 32PFL5624 lcd tv ve WD 1 TB Usb harici hdd aldım. Harddiski usb'deb tv ye bağladığımda divx filmleri oynatabiliyorum fakat altyazı desteği var mı bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba

Daha önce açtığım başlıkta yapılan tavsiyeler üzerine söyle bir sisteme karar verdim:

Intel i5 750 2.66 Ghz Quad Core Socket 1156 8 MB İşlemci
Gigabyte P55-UD3R 2xPCI Express Socket 1156 CrossfireX Anakart
Patriot 4GB (2*2GB) Viper II DDR3 1600MHz CL7 Dual Kit Ram
Seagate 500 GB HDD Sata 2 NQC 16 MB 7200 Rpm Harddisk
Sapphire HD5850 1024 MB Pci Express Dx11 DDR5 128 bit Ekran Kartı
LG 22x DVD-RW Double Layer Sata
Aerocool VX-E Pro 600W Super Mid-Tower Kasa

OS olarak Windows 7 64 bit işletim sistemi almayı düşünüyorum.

Bu kasadaki PSU'nun sisteme yeterli olup olmadığını ve sistem hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?

Teşekkürler.
Merhabalar

Uzun süredir donanım piyasasını takip edemiyorum. Genellikle oyun oynamak ve film/dizi seyretmek için bir sistem toplamayı düşünüyorum.

Monitör olarak SAMSUNG P2250 21.5" 2ms (ANALOG+DVI) WIDE SCREEN LCD almayı düşünüyorum forumlardan takip edebildiğim kadarıyla fiyat/performans oranı iyi bir monitör. Bu monitör için sanırım 1920*1080 çözünürlüğü destekleyen bir ekran kartı lazım.

Sistemin Intel/AMD olması benim için önemli değil, tek istediğim ısınma sorunu olmasın, önceki sistemlerde bu sorunu çok yaşadım.

Monitör hariç yaklaşık 1700 TL'lik bir sistem önerisi konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Mouse/Klavye için de toplam 100 TL'yi geçmeyecek bir öneriniz var mı? Logitech'in beğendiğim modelleri 200'er lira fiyatı çok yüksek geldi.

Teşekkürler.
Selam
Bilgisayarıma yeni format attım. Epox Enforce4 9NPAJ marka anakartım var. Eski driverını (Driver Cd) ve daha sonra internetten çektiğim yeni driverlarını yüklememe rağmen Onboard ethernet kartı device manager da gözükmüyor. Bu yüzden modemimi doğrudan usb porttan bağlamam gerekiyor. Ses kartı vs. de sorun yok, sadece ethernet gözükmüyor. Bu sorun neden kaynaklanabiliyor olabilir?
Teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir kullandığım flashdiskimi herhangi bir bilgisayara taktığımda biçimlendirme istiyor, bu da bütün dosyalarımın silinmesi demek. İçinde benim için çok önemli dosyalar var, bu dosyaları kurtarmanın herhangi bir yolu var mı?

Teşekkür ederim.
merhaba arkadaşlar. bende LG'nin 775ft modeli monitör var. görüntüde bulanıklık var bir süredir. yeni sistem aldım ama görüntü hala bulanık. sebebi ne olabilir? monitörü fabrika ayarlarına getirmek için bir yazılım bulabilir miyim? teşekkür ederim...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 49
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 8.086 (Bu ay: 40)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.