Er
30 Mart 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme
Toplam: 105 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşım sayısalda 13k sıralama yaptı. İngilizce pc müh istiyor. Sıralamasına Gebze teknik(ing), dokuz Eylül (ing), Ankara üni (ing), Eskişehir teknik(ing) vb geliyor. Adanada ikamet ettiği için Çukuruva üniversitesi İng pc müh yazıp borca girmeden okusam m fikri var aklında. Eğitimler birbirine benzerse kyk kredisi alıp borca girmek istemiyor haklı olarak ama bir yandan da 13k sıralamasına yazık etmek istemiyor. Sizin fikirlerinizi de almak istedim. Bu üniversitelerde okuyan arkadaşlarınız da varsa bilgi verirlerse çok memnun olurum.

Arkadaşlar dersler için memes yapan biri vardı dh de, onun forumun linkini bilen vara paylaşabilir mi

Merhaba arkadaşlar başlıktan da anladığınız üzere, böyle film önerileriniz var mıdır? Örneğin : The Fool ( Rus filmi) bana çok şey kattı, Se7en, Mr Nobody, Zindan Adası, Piyanist vb. film önerileriniz var mıdır?

Merhaba arkadaşlar. Size bir konuda danışmak istiyorum da. Bu sene 12 oldum. Bazen derse oturmakta sıkıntı yaşıyorum. Derse oturamama bahanelerinden de artık sıkıldım. Tek yapmam gereken ders yapmak ve onu da düzgün yapamıyorum. Kendime sinir oluyorum. Acaba 3-4 gün bir işe girsem derslerin kıymetini anlar mıyım? İşe gireyim diyorum 3-4 gün. Ki böylece derslerin kıymetini anlarım diyorum. Mantıklı mı sizce? 3-4 günlük ne iş yapabilirim bu arada, garsonlukta bile tecrübe istiyorlar.

Merhaba arkadaşlar 35k yapan kişiye bölün- ün öneriniz ne olur? her türlü şeye açık arkadaş

Merhaba arkadaşlar, soru yukarda. Adadana önerdiğiniz sahafçılar var mı, varsa nerede? çarşı da ya da atatürk parkında vardır diye düşünüyorum ama emin değilim

Merhaba arkadaşlar. Sizce yks ne zaman değişir? Bana 2023 ya da 2024 gibi geliyor. 2023 de seçim var belki kargaşa da sınavda değişir bilemedim. Mezuna kalmayı da etkileyen bir konu. Fikirlerinizi bekliyorum

Merhaba arkadaşlar. Sizce yks ne zaman değişir? Bana 2023 ya da 2024 gibi geliyor. 2023 de seçim var belki kargaşa da sınavda değişir bilemedim. Mezuna kalmayı da etkileyen bir konu. Fikirlerinizi bekliyorum

Merhaba arkadaşlar, aklıma takılan bazı şeyler var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ben şuan 11.sınıfım, 12 de diyebiliriz artık. yks'ye 2022 de gireceğim. 11.sınıfta da şehrimde bulunan en iyi dedikleri bir dershaneye gittim ama memnun kalamadım, yaklaşık 7-8 ay dershaneye gittim ve 3 ay önce kurumdan ayrıldım. Şuan youtube üzerinden konularımı, soru çözümlerimi vs hallediyorum. Youtube'u sadece ders için kullanıyorum, bunun yanı sıra telegramda soru paylaşan gruplar var onların sorularını çözmeye çalışıyorum. Son olarak da dh de tyt ayt bölümünde sınavla alakalı işime yarayan bir şey varsa okuyup hayata geçirmeye çalışıyorum.

Sizlere sorum şu: Ben 11.sınıfta gittiğim dershaneyi, benim psikolojimi bozdukları için bırakmıştım, psikolojimi hem çok fazla kaos olması, kaostan kastım da aşırı derece rakip olayı vardı o bozmuştu hem de belli öğrenciler dışında benim gibi kişilerin dışlanması ve yeterli ilgiyi görmemem, soru çözümünde istediğim cevapları alamamam dershaneyi bırakmamda çok büyük etken oldu. Hocalar da dersleri zaten güzel anlatmazlardı. Dershanemde yapılan denemeleri çok severdim, bana tek katkısı deneme çeşitliliği olmuştu. Bu yıl da dershaneye gitmeyeceğim için bir dershaneye sadece denemeleri için girmek istiyorum ama eski dershanemin sınavları süper olmasına rağmen psikolojimi çok kötü etkiler, yine beni dersten soğutur mu bilemediğim için başka kurumda mı denemelere girsem diyorum? ama benim dershanem kadar güzel yayınlar çıkarıyorlar mı ya da rakipler cidden dişli olur mu bilmiyorum. Sizce denemelere gireceğim kurum o kadar da önemli mi? Zaten dişli rakiplerden kaçan biri değilim, eski dershaneme gitmesem şehrimde bulunan en iyi dedikleri başka dershaneye gitmeyi düşünüyorum ama eski dershanem kadar iyi olurlar mı hem deneme hem de rakip konusunda emin olamıyorum ve arkadaşım bana stres konusunda her şeye hazır ol diyor. Eski dershanem beni çok stres ediyor, spesifik bir cevabım yok neden stres ettiğine dair. Eski dershaneme gidersem denemeler için, psikolojimi kötü etkiler mi diye düşünüyorum ama arkadaşım bu psikoloji konusu için her şeye hazırlıklı olmam gerektiğini, ösym'nin ağlak insan sevmediğini söylüyor. söyledikleri:


''maalesef bu sene herkes anladı ki, ösym ağlak insan istemiyor sınavda. bence rekabet olan bir yere git.

sen de sınava hazırlanırken olabildiğince rezil pişman ol ki sınav anı ne gelirse gelsin hazır olasın. eğer zaten psikolojini sınav sonuçları üzerine inşa edersen emin ol hep 1. olsan bile patlama imkanın çok yüksek. o motivasyonu bir yerde arama kendin üret.''


Arkadaşlar, ben ağlak biri değilim bunu belirteyim ama gerçekten kişiliğim çok farklı rakipler sanırsam beni ders konusunda hırslandırmıyor, öğrenmeyi seviyorum ve kendi kendime bir şeyleri idrak etmem gerektiğini düşünüyorum. Bana bunu yazan arkadaş şunu da dedi :


''kişilik meselesi rekabetin seni ileri atabilir. yani eğer senin yapın öyleyse 2 kişi olsa gene rekabet edecek bir konu bulursun. kendini ileri atacaksa stres yapmanda fayda var. sınavda hayatının en çok stresini yapacaksın zaten

eğer stres olmasa kaybeden olmaz bu sınavda. sınava hazırlanırken bulunduğun şartlar seni zorlarsa o anı yönetmen kolaylaşabilir sen de sınava hazırlanırken olabildiğince rezil pişman ol ki sınav anı ne gelirse gelsin hazır olasın.''


Ben hayvan gibi derslerime çalışırsam stres faktörüm o kadar azalır diye düşünüyorum. Elbette çok çalıştığım için ' acaba başaramayacak mıyım' korkusu olabilir ama en azından çok emek verdim sağlık olsun seviyesine erişebileceğimi ve bunun da stresimi azaltacağını düşünüyorum. Sınavı çok mu hafife alıyorum, yoksa sınav cidden her şey mi kavrayamıyorum? Elbette sınav çok şey ama mezunluk ya da üni kazanıp tekrar sınava hazırlanmak niye bu kadar abartılıyor(bence) anlamıyorum. ileride 30+ yıl bu işi yapacaksak birkaç yıl daha vermek niye dünyanın sonu gibi anlatılıyor anlamıyorum?


Arkadaşlar mesela ben lgs de(liseye giriş sınavı- ilk bizim yılımızda oldu, teogdan sonra) o sınavda çok stres yapmıştım ama şuan bakıyorum, değmez diyorum. Üni sınavı elbetteki farklı ama sonuç alarak ikiside hayatımızı şekillendiren sınavlar. Umarım kendimi açıklayabilmişimdir, ben mi yanlış düşünüyorum sizce?

Merhaba arkadaşlar. Temel bilim seçeler için belli bir burs var biliyorsunuzdur ( belli sıralama yapıp). temel bilimle çap yapınca bir miktar para alınıyormuş. Bu felsefe içinde geçerli mi? örn: müh,tıp ya da başka bir bölüm okurken felsefe çapı yaparsak burs verirler mi?

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Mesaj Sayısı: 5
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 143
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 71)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 16 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.