?

Er
10 Şubat 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Beyler vatandan pc toplamayi dusunuyorum ,
Ryzen 5 1600
Msi b450
Msi geforce gt730
Thermaltake litepower 550w
Bu parcalari almayi dusunuyorum , degistiredebilirim. Ekran almicam ekran var . Kasayi dusunmedim henuz ama soyle bisey sorucam :
Benim hazirda kingston hyperx240 ssd var windows 10 kurulu. Bir de kule sogutucu var elimde frisby marka.
-- Vatan normalde pc topladiginda ekrana bagliyormu (tabi ssd veya hdd alirsan)
-- windows 10 lisanssiz kurulum yapiyormu ?
--Vatandan orjinal windows ve ssd almadan pc topladiginda ekrana baglayip calistiriyor mu ?
-- ben o ssdyi gotursem takip ekrani acar bakabilir miyiz?
--bir de kule sogutucumu takar mi sen bunlari disardan getirdin der mi?
Bunlari soruyorum cunku gorevli pc topladiginda ekrani baglamadiktan sonra kasadaki fanin donmesi pc nin dort dortluk calistigini gostermediginden ben windowsun geldigini gormek istiyorum , herhangi bi hata verip vermedigini gormek istiyorum.
Simdiden tesekkurler
Arkadaslar pc eski
Asus P5KSE
Intel C2Duo e4500
Geforce Gt8500
Guc kaynagi hatirlamiyorum eski bisey
Kingston hyperx 240gb
4×2(8gb) ram

Arkadaslar pc bu. Ekran karti ve islemci termal macunlari yeni degistirdim , ikisinin de sicakliklari normal seviyelerde . Mb sicakligi da duzgun.
Bu pc ben kullanmiyorum bi akraba youtube netflix falan icin kullaniyor pc den pek anlamiyor. Simdi sorun bana anlattigi uzere :
Pc acildiktan tahmini 5 10 dakika sonra reset atiyor windows gelmiyor , sistem kurtarma sayfasi geliyor. Bir sey yapma sistemi yeniden baslat diyor . Normal acilir gibi asus american megatrends ekrani geciyor ama windows gelmiyor siyah ekranda kaliyor . Bu sekilde kapatiyor guc dugmesinden. Bikac saat sonra gelip actiginda normal aciliyor ama belli bi sure sonra yine reset atiyor asus american megatrends ekrani falan geciyor windows acilmiyor siyah ekranda kaliyor...

Hafta sonu gidip bakma imkanim olucak gitmeden yorumlarinizi bekliyorum , sizce sorun yazilimsal mi yoksa guc kaynagindan olabilir mi ?

NOT : gecen hafta pc temizlik yaparken guc kaynagi actigimda kapaga trafo monteliydi ve kablo anakarta bagliydi kapagini bu nedenle acamadim ama kenarindan icine baktigimda kondansatorlerin sizdirmis oldugunu gordum ancak o zaman pc 1 saat acik kalsa da bisey olmuyordu. Bu sorun 1 hafta sonra meydana geldi
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 1)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.