E

Onbaşı
19 Ocak 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 6 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Türk yazar Cevdet Mehmet Kösemen tarafından yazılmış all tomorrow's kitabı çok ilgimi çekti ama Türkçe okuyabilecek bir yer bulamadım Türkçeyi bırakın İngilizceseni bile bulamadım, bu kitabı nereden okuyabilirim.
Bu hafta sonumu ps4 slimi olan bir arkadaşımda geçirdim ve konsolu hala ne kadar iyi ve güçlü olduğunu fark ettim, zaten pandemi başladığına ps3 almıştım ve bir kaç ay önce yeni sattım, merak ettiğim konu ise şu : acaba ps4 ucuzlarmı çünkü oynamak istediğim bir sürü ps4 özel oyun var eski olması umurumda değil bu zamana kadar zaten eski teknoloji kullandım yani ps3 gibi eski nesil bir konsol olduğu zaman kendi ve oyun fiyatları ps3 gibi düşermi?
Geçen gün pc ye yeni gelen days gone oynamaya başladım ama daha 10. Dakikada fps 30 dan 4e düştü ve tekrar düzelmedi. Bir süre sonra tekrar oynamaya başladım ve yaklaşık 1 2 saat sonra aynısı oldu ne zaman oyunu oynasam bir süre sonra oyun oynanmaz hale geliyor. Oyundan çıktım witcher 3 girdim daha önce kastığını görmediğim oyun oynanmaz haldeydi. Gta 5 oynadım yine aynısı. Bir süre sonra oyun kasmaya başladı daha önce 40 fps in altına düşmedi bu oyun. Cpu kullanımı ise %100ü görüyor sizce days gone bilgisayarımı bozdu.
Evet sinirli aile bireyleri, çoğu şansız kişinin başın gelmiştir ve onların hayatını karartmıştır.
Benimde böyle bir sorunum var. Babam yada annemde yok çok şükür ama dedem ve amcam tam tersi sanki akıl sorunları var.
Hiç birşeye sakince cevap vermez hemen bağırmaya başlarlar hiç bir zaman ne mantıklı düşünür yada başkasını hep kendilerini haklı görürler. Dedem Köpek havlıyor diye gidiyor hamile köpeği dövüyor. Amcam birşey diyor anlamıdığım için yapmıyorum bana bağırmaya başlıyor nedne bağırıyorsun sakince söyleyemezsin diyince daha çok bağırıyor. Daha önce yapmadığım şeyi sanki 40 yıldır yapıyormuşum gibi yapmamı bekliyor yapamayınca bağırıyor bilmediğim şeyi bana biliyormuşum gibi davranıyor. Yüzlerine bakmaya birşey demeye korkar hale geldim.
Bu sabah saat 8 gibi uyandım ama hiç iştahım yoktu. 2 3 saat sonra ise çok acıktım kendime 4 dilim pastırma ve 2 tane yumurta yaptım ama doymadım 2 saat sonra 3 tabak ton balıklı makarna yedim hala açım sabahtan beri karnım açlıktan ağrıyor ben normalde hiç böyle değildim. Bazen akşam yemeği yemediğim bile oluyordu. Sağlık sorunu olarak sadece şekerim sınırda ona da dikkat ediyorum zaten asla tatlı yemem.
Benim 1 yaşında bir sultan papağanım var ama çok vahşi hiç ele gelmiyor 3 gündür uğraşıyorum, yok. Anca kafesinin gizleyince perdeye uçuyor oradan alıyorum ama geldiği gibi elime geliyor ve tekrar parmağa saldırmaya başlıyor. Israr ederek parmağı yaklaştırıyorum ama artık sıkılmaya başladım. Acıdan bıraktım artık denemeyi 20'den fazla kırmızı nokta var elimde bazıları kanıyor hatta. Isırmasını biliyor gagasını güzel geçiyor parmağıma. o kadar çekirdek verdim yok sanki parmak baş düşmanı.
Benim bir dişi birde erkek kuşum var aylardır beraberler kafeslerinde herşey var, kalamar kemiği, yuva, ve her zaman mama yapıyorum. Dişi kuş galiba kızıştı ama erkek hiç niyetli değil eş davranışları sergiliyorlar ama pek eş gibi durmuyorlar birbirlerini kaşıyorlar, yem kusuyorlar beraber yuvaya giriyorlar ama aynı zamanda arada sırada kavga ediyorlar birbirinden uzak duruyorlar, ve kafes çok sessiz ve sakin hiç bir kur davranışları yok dişinin erkeye yakınlaştığını gördüm ama erkek hep kaçıyor ben bunları nasıl eş yaparım, şuan ayrı kafesteler ayırma yöntemi işe yarıyormu?
Merhabalar ben kendime uygun fiyatlı amatör bir drone arıyorum, amacım pro çekim yapmak değil sadece eğlenmek yani hobi amaçlı alıyorum pek büyük bir bütçem yok zaten aradığım drone amatör en fazla yarım saat bile uçsa yetecek bilgisi olan varsa en uygun fiyatlı drone hangisidir. Corby drone 'ları önerirmisin onlar kötü diye duydum ama fiyatı uygun.
Merhabalar benim 2 yaşında 2 tane kuşum var bir aydır beraberler ve hala bir gelişme yok, çiftleşmeleri için herşeyi yaptım, büyük boy kuluçkalık, yumurta maması(2 günde bir taze veriyorum) kalamar kemiği, ve kafeste hiç oyuncak yok ve sadece bir tane tünek var. Kuşlar şimdiye kadar hep salıktı istedikleri zaman dışarı yada içeriye giriyorlardı şuan hep kafeste tutuyorum kızıştırıcı yemde verdim hatta dişi kızıştı ama hiç bir gelişme yok. Eskiden yuvaya giriyorlardı ama artık hiç girmiyorlar erkek kuş çok korkar (jumbo) hiç dişiye yakınlaşmıyor eş olmuşlar gibi geliyor ama. Erkek kuşum hatta daha 3-4 aylık yeni aldığım yavrudan bile kaçıyor, dişiye yakınlaşsın diye tek tünek koyunca dişinin yanında durmaktansa hiç tüneğe konmamayı tercih ediyor bütün günü duvarda asılı durarak geçiriyor.
Merhabalar benim notebook bir sorun çıkardı ve servise vereceğim ve garantisi hala bitmedi, peki ben bunu herhangi bir yere versem garanti geçerlimidir yoksa illa satın aldığım yeremi gitmeliyim?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 33
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 204)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.