P

Er
20 Eylül 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 20 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar.. ben hukukla çift anadal yapıyorum. Ders programım inanılmaz yoğun haftada 6 gün sabahtan akşama dersim var. Hukukta devam zorunluluğu yok ama kendi bölümümde var. Çalışmaya vaktim kalmadığı için hukuk derslerine bazen girmesem diyorum.. yeni başladı okul ilk 1 ay gireyim somra vize dönemi başlıyor o zaman girmem ders çalışırım diye düşünüyorım.. sizce çok mu zor derslere girmeden derslerden geçmem?

Şuan bir vakıf üniversitesinde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okuyorum. Şuanki ortalamama bakılırsa hukukla çift anadal yapabilirim. Yani hem hukuk hem siyaset bilimi okuyabilirim. Ancak hukuğun prestijini yitirmesi ve benim hukukla çift anadal yapsam dahi “uluslararası ilişkiler” alanıyla ilgili iş yapmak istememden dolayı acaba bu ortalamayla mülkiyeye (yani ankara siyasal) yatay geçiş mi yapsam diye düşünüyorum. Mülkiyeye geçersem uluslararası ilişkilere geçeceğim. Sizce ne yapmalıyım? Hukukla çift anadal mı? Mülkiyeye yatay geçiş yapmak mı? 

Merhaba arkadaşlar. Şuan bir vakıf üniversitesinde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okuyorum. Şuanki ortalamama bakılırsa hukukla çift anadal yapabilirim. Yani hem hukuk hem siyaset bilimi okuyabilirim. Ancak hukuğun prestijini yitirmesi ve benim hukukla çift anadal yapsam dahi “uluslararası ilişkiler” alanıyla ilgili iş yapmak istememden dolayı acaba bu ortalamayla mülkiyeye (yani ankara siyasal) yatay geçiş mi yapsam diye düşünüyorum. Mülkiyeye geçersem uluslararası ilişkilere geçeceğim. Sizce ne yapmalıyım? Hukukla çift anadal mı? Mülkiyeye yatay geçiş yapmak mı? 

..
Herkes itibarını yitirdiğini/yitireceğini söylüyor ama bazıları da insan var oldukça hukuk da var olacak diyor. Sizce çevresi kısmen var olan biri için okumaya değer mi ?
Babam avukat ve kendisi şu an mesleğinden nefret ediyor bürosunu kapattı ticaret yapıyor. Benim kafam çok karışık bir onu görüp hukuktan soğuyorum (ki kendim de bir hukuk paragrafı okurken sıkılıyorum çok cezbetmiyor beni) ama bir yandan da girdiği ortamda saygın biri yani avukatım deyince bir havası var bunun için okumaya değer diye düşünüyorum. Ne yapsam bilemedim sizce sırf itibar için hukuk okumaya değer mi?
Babam avukat ve kendisi şu an mesleğinden nefret ediyor bürosunu kapattı ticaret yapıyor. Benim kafam çok karışık bir onu görüp hukuktan soğuyorum (ki kendim de bir hukuk paragrafı okurken sıkılıyorum çok cezbetmiyor beni) ama bir yandan da girdiği ortamda saygın biri yani avukatım deyince bir fiyakası var bunun için okumaya değer diye düşünüyorum. Ne yapsam bilemedim sizce sırf itibar için hukuk okumaya değer mi?
Yaklaşık 1 yıl önce uzun süre ağırlık taşımamın sonucunda bir karın ağrısı hasıl oldu. Sonra karnımda nabız atışını şiddetli bi şekilde hissetmeye başladım. Bu yüzden 2 kez acile gittim birinde doktor tıpta böyle bi şey olmadığını ama göbeğimin düştüğünü ve bilindik yöntemlerle halledilmesi gerektiğini söyledi. Diğer doktora bunu söylediğimde pek sallamadı zayıfsın ondan aortunu hissediyosun dedi. Fakat bu atım bi türlü geçmedi arada bi mideme kadar çıkıyor öyle olunca da nefesimi daraltıyor. Kardiyolojiden ayın 22 sine randevu aldım ama içim içimi yiyor benzer bi şeyi yaşayan var mı? Kilomla boyum normal sayılır 4 kilo falan zayıfım olması gerekenden. Ayrıca ailemde sadece annemde varis var onun dışında kalp damar hastası yok. Lütfen bi aydınlatın beni.
Bir vakıf üniversitesinde %30 ingilizce bölümde tam burslu okuyorum. Aynı okulda aynı bölümün %100 ingilizcesine genel not ortalaması ile yatay geçiş yapabilir miyim aynı burs oranıyla? Okulun hazırlık sınavına girdim ve %100 ingilizce için gerekli puanı aldım bu arada
163 boyum 49 kiloyum (kızım bu arada 😁) sizce boyum kısa mı türkiye ortalamasına göre normal mi yoksa? Komplekse girdim evde dura dura başka derdim yokmuş gibi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Mesaj Sayısı: 4
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 39
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 55)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.