Onbaşı
27 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 8 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Kaleciler
Eray İşcan, Ufuk Ceylan, Fernando Muslera

Defans
Semih Kaya, Aurelien Chedjou, Gökhan Zan, Emmanuel Eboue, Dany Nounkeu, Sabri Sarıoğlu, Hakan Balta

Orta Saha
Ceyhun Gülselam, Felipe Melo, Selçuk İnan, Engin Baytar, Emre Çolak, Hamit Altıntop, Wesley Sneijder, Yekta Kurtuluş, Nordin Amrabat, Albert Riera, Aydın Yılmaz, Bruma

Forvet
Didier Drogba, Burak Yılmaz, Umut Bulut

-------------------------------------------

Şimdi kadro bu...

Boyutu büyük olan isimler olmazsa olmaz isimler çünkü altyapıdan 4 oyuncu gereksinimi var...

Geriye kalan 21 oyuncudan hangi ismi götürmeyeceksin de Erman'ı alacaksın...Bakıyoruz şimdi...En başta akla Ceyhun geliyor...Ama Erman' la mevkileri farklı...

Peki Ceyhun'un oynadıgı bölge kim var Melo...Bir nebzede Hamit oynayabilir...çok bilmişler Selçukla Yektada var diyebilir...Onlara buradan cevap yazmış olayım Selçuk ve Yekta'nın defansif yönü Melo ve Ceyhun kadar gelişmiş değil...O zaman neymiş elimizde Melo'nun yerine kullanabileceğimiz en değerli adam Ceyhun var...Yoksa tek defansif orta sahayla mücadele edeceğiz...Ceyhun konusunda anlaştık sanırım...

Bir başka olarak Yekta kesilebilir gibi görünüyor...Ama ilk önce Erman'ın mevkisini anlatalım sonra Yektaya geçelim...

Erman'ın oynadıgı mevki yani sol kanatta kimler var...Hem defansif hem ofansif olarak...

Hakan Balta
Riera
Amrabat
Bruma
Bİ nebze Emre Çolak
Bi nebze Sneijder
Ucundan accık Engin
Bi tutamda Aydın

Yani kadronun olmazsa olmazlarından tam 8 tane sol kanat cıkarıyorsun...En şimdi hangisini keseceksin bu adamlardan da Erman'ı koyacaksın o bölgede oynasın diye yada yedek oturması için...Ve hiç Avrupa tecrübesi olmayan bir adam...

Şimdi Yekta konusuda bu şekilde kapamıştır sanırım...Yekta'mı Erman'mı...Tabiki Yekta...

Gelgelelim bu yaygara koparanların amacına...Zaten onlarda mantık oldugunu ben biliyorum...Mantık olmayıncada ota koka eleştiri yapıyolar...Çünkü araştırmıyolar...Kimin alınması lazım kim zorunlu kim değil felan filan....FAtih Hocayı eleştirebilecek en kücük bir detayı fil yapıyorlar ve pişirip pişirip tekrardan eleştiriyorlar...İçlerindeki Terim nefretini böyle dışa vuruyorlar...Ama Fatih Hoca her zaman haklı oldugu her seferinde gösteriyor...Sizin gibi tipler havlamaya devam etsin İmparator doğru bildiği yolda yürüyor...
Galatasaray’a 1974-1975 sezonunda Adanademirspor’dan gelmişti. Her mevkide oynayabilen bir futbolcuydu. Ancak yıllar içinde Galatasaray defansının değişmez adamı oldu. 5 numaralı forma ve libero mevkii ile adeta özdeşleşti. 11 yıl boyunca formasını giydiği Galatasaray’la şampiyonluk yaşamaksa kısmet olmadı.
Ve 1985 yılında aktif futbol yaşamına noktayı koydu. Fenerbahçe Stadı’nda yapılan jübilesi ise eşi benzerine az rastlanır tarzda bir organizasyon oldu. 30 bin civarında seyircinin izlediği jübile maçı için Fatih Terim sahaya helikopterle indi. Başta İbrahim Tatlıses olmak üzere sarı kırmızı forma giymiş birçok sanatçı konserler verdi.
Ve ardından oynanan maçta Galatasaray Trabzonspor’u 1-0 yendi. Fatih Terim aktif futbol yaşamına o gün nokta koydu. Ama futbol için büyük bir parantez açmayı da ihmal etmedi. O parantezin içine UEFA Kupası şampiyonluğundan Milli takımla Avrupa 3.’lüğüne değin her ne varsa yazdı. Belli ki, bundan sonrada yazmaya devam edecek

http://www.galatasaray.org/tarih/tarihte_bugun.php?frm_date=08-04

I love you HOCAM

Bence bizide ilgilendiren bir olay...Kulüpler birliği toplantısından cıkan bir tartışma Trabzon ile Fenerbahce arasında...Hacıosmanoğlu yine cok iyi bir duruş gösteriyor bence ilgili takıma karşı...Fenerbahçenin kendini yine Everestte görerek katılmadıgı ama diğer 17 takımın katıldıgı bir toplantıya dışarıdan ayak oyunlarıyla müdahale etmeye çalışması ve karşısında Trabzonspor kulübünün onurlu duruşu, ardından gelen kulüp acıklamaları...Trabzonsporun son yaptıgı acıklamada bence cuk oturmuş bir acıklama olmuş...

quote:

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe'nin resmi sitesinden yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

Hacıosmanoğlu, Mamur'a yönelik "Seni gömecek yer bulamam" gibi bir ifade kullanmadığını söyledi. Fenerbahçe'nin açıklamasına da tepki gösteren Trabzon Başkanı, "Siteden değil yüzüme konuşun" dedi.

Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

"Anadolu takımları kardeş takımlarımız. Kayserispor Başkanı da olayların buraya gelmemesini arzu etmiştir. Biz ağabey olarak gördüğümüz sıcak ilişkiler içerisinde olduğum Recep Mamur Bey, Fenerbahçe'nin vekaletini kötü bir amaçla almadığını söyledi. Ama kulüpler birliğinde kamuoyuna yansıdığı gibi bir ifadem olmadı. Ancak benim kullandığım iddia edilen ifadeleri çıkaranlar ise Fenerbahçe'nin başında olan zati muhteremin iş bu. İsmini zikretmek istemiyorum. Kayserispor başkanını kullanmaya çalışmışlar. Kayserispor başkanının Kulüpler Birliği başkanı seçilmediği iyi oldu. Çünkü seçilseydi ertesi gün gazetede 'Emek hırsızı Aziz Yıldırım başkan seçtirebiliyor' yazacaklardı. Bu da emek hırsızın son ayak oyunlarıydı, işe yaramadı.Yandaş medyalarına yalan haber yazdırdıklarını yeni bir literatür kattığını herkes gördü. Ben o tür cümleleri kullanmam. Hiçbir Anadolu kulübü için kullanmam. Ben öyle bir cümle kullanmadım. Ancak o zat-ı muhterem (Aziz Yıldırım) şaşkın ördek gibi dalmış olaya. Bugün yaptığı açıklamada kendilerin yaptığı ahlâksız suçları ve şikeyi çıkarıp da bize senaryolar oynayıp bizi kötülemeye çalışıyorlar. Onlar kendi camialarını rezil ettiler hem de dünyaya rezil ettiler. Hakaret eden, bütün herkesi şikayet eden, sadece kendisinin temiz olduğunu söyleyen emek hırsızı var."

"FENERBAHÇE AZİZ YILDIRIM'DAN KURTULURSA..."
"Siteden açıklama yapmayacak bizim karşımıza çıkacak yüzümüze söyleyecek. Askerlik yapmayan biri nasıl bir yüzle hala konuşuyor. Zaten Fenerbahçe camiası kurtulursa bu zat-ı muhteremden kurban kesecek. Bize kısa süreli başkan diye yayın yapılıyor. Biz kısa süreli başkanlık yaparız ama onurlu başkanlık yaparız."

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/862707-yuzume-konusun-

Buda Fenerin acıklaması

quote:

İşte Fenerbahçe'nin açıklaması:

"Trabzonspor’un kısa süreli başkanının yapmış olduğu açıklama ve beyanları hayretle ve dikkatle takip etmekteyiz.

Aslında sevinerek takip etmekteyiz ki bu açıklamalarda son dönemde üç kelimenin dışına çıkılmış ve spor terminolojisi yeni deyimler kazanmıştır: "Seni gömecek yer bulamam" gibi sporun zeki, çevik ve ahlaki önemine hitap eden bu zatın söylemleri, Fenerbahçe Başkanı’nı ve yöneticilerini yasadışı örgüt kurmak ve üye olmakla yargılayan emniyet, savcı ve mahkemeler için de ayrıca esin kaynağı oluşturacak niteliktedir.

“Kısa süreli başkan”ın bu açıklamaları, tarafımızdan önce lafa bakılıp sonra adama bakılması suretiyle değerlendirildiği için kayda değer bulunmamış ancak ve sadece kendisi hakkında birden fazla dava açılması zorunluluğunu getirmiştir.

Kişilerin geçici, camiaların kalıcı olduğundan hareketle bu beyanların camiaları bağlamadığına yürekten inanmakla birlikte bu vesile ile saygın Trabzon camiasına bir kez daha sabır dilemekteyiz.

İddianamenin, 376.sahifesindeki Trabzonspor yöneticilerinin teşvik eylem ve tapelerini bilmeden,
16. Ağır Ceza Mahkemesi kararında yer alan 3663-3513-3514-3520-3648-3649-3326-1173-3645-1174-3820 no.lu tapeleri incelemeden,

16. Ağır Ceza Mahkemesi Savcılığı’nın Trabzonspor başkan ve yöneticileri hakkındaki temyiz gerekçelerini görmeden,

Polis fezlekesinin 301.sahife ve devamında Trabzonspor yöneticileri hakkındaki eylemleri anlamadan konuşmak, cehaletten öte düpedüz kendi camiasına karşı yapılan bir sahtekarlıktır.

Kulubümüz, bir konudaki görüş değişikliğini de kamuoyuyla paylaşmak gereği duymaktadır: Bu beyan ve açıklamalar “Kısa süreli Trabzonspor başkanına yakışmamaktadır" şeklindeki resmi görüşümüz "Bu açıklama ve beyanların kendisine çok yakıştığı şeklinde "değiştiğidir.

Burada yakışmayan tek şey ise bu şahsın Trabzonspor camiasına yakışmadığı gerçeğidir.

Kamuoyunca bilinmelidir ki yaptığımız bu açıklama, bu şahısla ilgili yapacağımız son açıklamadır. Zira bu şahsın, bundan sonra saygın spor kamuoyunda yer bulmaması adına bundan böyle tarafımızdan muhatap alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

Fenerbahçe Spor Kulübü"

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/862683-fenerbahceden-sert-cevap

Fenerbahce tapeleri kaynak göstererek Trabzonsporu suclamış...Anlamadım nokta şu...Bu Fener değilmi sürekli polis tapeleriyle bilmem neleriyle bizi suclayamazlar diyen...Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...Ayrıca cok cocuksu olmuş "Kısa süreli Trabzonspor başkanı" vurgusu...
Bazı tipler sürekli aynı şeyi yapıyor...Sezona daha yeni girilmiş...10 gündür antrenman yapan bir takım...Ve sürekli eleştiri...Eleştirilen kişilerde sezon boyunca yedek oturacak kişiler...Belki hiç ilk 11 bile cıkamayacak adamlar...Anlamadığım şunu görmüyomu millet...Bu takım hazırlık macında bile 1-0 geriye düştüğü zaman kazanmak için oynuyor...Bu düşünce takıma yerleşmiş...Bu cok büyük bir kazanç..Ama bunu göremeyecek kadar körler...Artık gercekten gına geldi şu tiplerden...Tamam eleştiri olur anlarız...bizde eleştiriyoruz bazı şeyleri...Ama ota b.kada eleştiri olmaz arkadaş...Biraz adam olun şu takım hakkında güzel şeyler yazın...Görende 2 senedir 6. oluyoruz sanır...
GALATASARAY’da yönetim değişti.
Başkan Ünal Aysal, “Kurumsallaşmaya gideceğiz ama yönetimdeki bazı isimler bu yeni yapıya uygun değildi. Uyum sağlamayanları çıkardım, uyumlu çalışacağım kişileri aldım” diyerek yeni bir yönetim kurdu.
Sanırsın ki, acelesi var.
1 yıl daha beklese zaten seçim dönemi.
Zaten istediği yönetimi kuracak.
Hayır.
Hemen kurması lazım ya, seçime gitti. Şimdi bana göre ve tüzüğe göre 1 yıl için seçilen bir yönetim var.
Ama ilginç olan şu.
“Başarısız” bulduğu yöneticileri yolladı.
Ebru Köksal hariç hiçbir Galatasaray tecrübesi olmayan isimleri getirdi.
Fakat eski yönetimden 1 yıllık yeni yönetimine taşıdığı “başarılı” isimlerin hiçbirine yeni yönetimde daha etkili görevler vermedi.
Tam aksine, Sedat Doğan’ı da, Emir Sarıgül’ü de eskisi gibi “pasif” durumda tuttu.
Hani başarılı oldukları için kalmışlardı.
Niye daha etkili yerlere getirilmediler de eskisinden de pasif pozisyonlara getirildiler.
Niyesini ben size söyleyeyim.
Ünal Aysal kendine Aziz Yıldırım’ı örnek alıyor.
Kurumsallaşma falan hikâye.
Öyle bir niyet yok.
Galatasaray zaten kurum.
Başkanın derdi yönetimdeki “güçlü” isimlerden kurtulmaktı.
Ali Dürüst’ün kendisinden daha etkin ve daha saygın olmasına tahammül edemedi.
Abdurrahim Albayrak’ın sevilmesine, popüler olmasına tahammmül edemedi.

Bu noktada Fatih Terim’le de aynı fikirde birleştiler ve bu iki önemli adamı Galatasaray’dan uzaklaştırdılar.

Ama Galatasaray ve Galatasaraylılar bunu görmeyecek kadar bilinçsiz değil.
1 yıl sonra seçim sandığı yeniden Galatasaraylıların önüne koyulduğu zaman, Ünal Aysal’dan bunun hesabını sorarlar.

http://www.haberturk.com/polemik/haber/860016-kurumsallasma-degil-tek-adamlasma

---------------------

Hadi Fatihciğim, anlıyoruz Ünal Başganı çekemiyosun sallıyosun....Adaşınla, İmparatorla ne derdin varda öyle basit bir iftira atıyosun...Fatih Hocayla aynı fikirde birleşmişlerde Ali Dürüst ve A.Albayrak'ı kulüpten uzaklaştırmışlar...Kimi kandırmaya çalışıyosun o kücük beyninle anlamıyorum...Gerçekten iktidar yanlısı olmak bir insanı bu kadarmı küçültür bu kadar mı basiretsizleştirir...Bu adamın yazılarını paylaşmak istemem ama bunun ne olduğu bilmeyenler daha iyi öğrensinler diye böyle iğrenç, iftira dolu yazılarını paylaşıyorum...Herkes bilsin herkes görsün...
G.Saray maçına inanamadı
Babası söyledi

Galatasaray'ın hazırlık maçında karşılaşacağı Shrewsbury Town'ın forveti Tom Bradshaw, Galatasaray ile karşılaşacak olmanın şaşkınlığını yaşıyor. Sezon öncesi kamp çalışmalarını İngiltere'nin Birmingham kentinde sürdüren Galatasaray, ilk hazırlık maçında 13 Temmuz Cumartesi günü İngiltere 1. Lig ekiplerinden Shrewsbury Town'la karşı karşıya gelecek.

Shrewsbury Town'ın genç forveti Tom Bradshaw, Galatasaray'la karşılaşacakları maçtan önce yerel basına bir röportaj verdi ve oldukça heyecanlı olduğunu söyleyerek, "Bu maç dürüst olmak gerekirse beni çok fazla korkutmuyor, maçlara korkudan ziyade heyecanla bakarsınız. Açıkçası bizden daha üst seviyede bir takımlar ve bizden daha teknik özelliklere sahipler ama biz çok çalışmalı ve onlarla mücadele edebilmek için elimizden geleni yapmalıyız" yorumunda bulundu.

Galatasarayla karşılaşacaklarını ilk önce babasından öğrendiğini söyleyen 20 yaşındaki oyuncu bu duruma ilk başta inanamadığını belirterek, "Sezon öncesi fikstürünü babam benden önce öğrenmişti ve beni arayıp Galatasarayla maç yapacağımız söyledi, ama ben kesinlikle bu işte bir yanlışlık olmalı dedim" ifadelerini kullandı.

İngiliz oyuncu son olarak kasabada herkesin maçın havasına oldukça girdiğini ifade ederek, "Drogba, Sneijder ve Eboue gibi dünyaca ünlü oyuncuların buraya gelmeleri ve onlarla karşılaşacak olmamız mükemmel bir şey. Onlara karşı oynamak gerçekten gurur verici olacak. Artık Shrewsbury'nin her yerinde bu maç konuşuluyor. Sanırım herkes maça akın edecek" dedi ve sözlerini noktaladı.

(Sporx)

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/859995-gsaray-macina-inanamadi
"Şike değil..."
İbrahim Akın’ın Erzurumlu hocadan gizlediği sır UEFA’daki duruşmada yankı uyandırdı

İbrahim Akın'ın menajeri Yusuf Turanlı’ya, UEFA Tahkim Kurulu’ndaki duruşmada, telefon dinlemeleri soruldu. Turanlı, “İbrahim’in Erzurumlu hocadan onay istediği 100 bin dolar, şike değil, kumardan kazandığı paradır. Utandığı için yalan söyledi” dedi.

Şike sürecinde en çok konuşulan isimlerden biri hiç kuşkusuz İbrahim Akın’dı. Akın 2 çarpıcı iddia ile suçlanmıştı:

1- Erzurumlu bir hocaya telefonla şike parasını almasının günah olup olmayacağını sormuştu.
2- Şike için at istemişti.

UEFA Tahkim Kurulu’nda yapılan önceki günkü toplantıda “Erzurumlu hoca” konusu bir kez daha gündeme geldi. Fenerbahçe’yi temsil eden avukatlar İbrahim Akın’ın menajerini Yusuf Turanlı’yı tanık olarak Nyon’a getirmişlerdi. Duruşmaya katılan Turanlı’ya da avukatlar o soruyu sordu:

- İbrahim Akın, Erzurumlu hocaya telefon edip, şike parasının günah olmadığını mı sordu?
Turanlı bu soruya, İbrahim Akın’ın 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde verdiği belirtilen ifadesi ile yanıt verdi:
- İbrahim Akın o dönemde Kıbrıs’ta kumardan yüklü miktarda para kazanmıştı. Ama parayı kumardan kazandığını hocaya söyleyemiyordu. Bunun yerine, “Hocam bana gol atmamam için para teklif ediyorlar. Bu para helal mi” diye sordu.
Turanlı’nın bu ifadesi sonrası başka soru sorulmadı. Ama yine de bu konudaki tapeler tek tek okundu.

(HÜRRİYET)

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/859809-sike-degil
-----------------------------------------

Şimdi adama sormazlar mı kumardan kazandığın paranın günah olup olmadığını neden gidip hocaya şike parası günah mıdır diye soruyosun...Nasıl kıvıracaklarını şaşırdılar...
Dün yapılan Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Toplantısı'nda stat konusu gündeme geldi. Yapılan toplantının ardından Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Beşiktaş'a izin vermemesinden dolayı Olimpiyat Stadı'nda oynama kararı çıktı. Çok büyük bir aksilik çıkmaması durumunda Beşiktaş'ın 2013-2014 sezonunda maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacağı öğrenildi.

(Haber1903)

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/859253-iste-o-stat
Adam Trabzonda ilk yılında sanırım 20 gol attı..Gecen sene 33 gol...Bu senede 30 maç 24 gol...TAbii ligdeki golleri bu sayılar...Bi kesim vardı ya sürekli tüm Trabzonspor futbolcuları Burak'a oynuyo yeeeaaaa diyen...Onlara güzel bir kapak olmuştur bu sezonki gol sayısı...

Batsın derbiniz de şampiyonluğunuz da!
Özgür Uğur yazdı / HABERTURK.COM

Yöneticisinden teknik ekibine, futbolcusundan taraftarına, yorumcusundan köşe yazarına kadar herkesin eline bulaştı kanın…
Rahat uyu kardeşim.
Gittiğin yerden, birkaç gün izleyeceksin doyamadığın dünyayı.
Bu yazı da dahil neler neler yazılacak arkandan…
“Futbolda şiddete hayır”
“Burak Yıldırım neden öldü?”
“6222 uygulansın”
“Suçlu kim?”
“Böyle gitmez”
Vs. Vb.
Sonra şampiyonluk kutlamaları, transfer borsası, çilekler, böcekler, karşılama törenleri, 4-4-2’ler, 4-3-2-1’ler…
Metalik sesleriyle maç anlatacaklar, babacan sesleriyle ekranları doldurup ‘Oynatalım’ diyecekler…
Senin hiç anlamadığın, anlamak da istemediğin, umurunda bile olmayan SPK, borsa, halka arz konularında ahkâm kesecek büyük(!) başkanlarımız…
“Ben daha çok Fenerbahçeliyim, hapis yattım” diyecek biri…
Diğeri atılacak öne doğru, “En başarılı Galatasaray Başkanı benim”
Öte taraftan bir ses duyulacak, “Önümüz kesiliyor”
Beriki mırıldanacak, “3 Temmuz’dan bu yana…”
“Saha içinde, saha dışında…”
Vs. Vb.
Derbi günü gelip çatacak.
Volkan, Sabri’nin gırtlağını sıkacak yine…
Sabri tırnaklarını daha da uzatmış olacak…
Emre, kavgalara kaldığı yerden devam edecek…
Melo; gözleri fıldır fıldır, elleri provokatör provokatör…
Sonra maç bitecek, yenenler sevinecek, yenilenler üzülecek.
Ya da sana ters gelebilir ama hem yenenler hem yenilenler dans edecek.
Futbolcular evlerine dönecek.
Ellerinde bir kadeh viski-şarap, tatil-transfer hesapları başlayacak
Sonra manyağın biri çıkacak, elinde bir bıçak, boğazlayacak bir genci daha…
Olan sana olacak,
Anacığın Anneler Günü’nde kanlı göğsüne yaslanacak,
‘Oğluuumm’ diyecek, ciğerden…
Sonra devir daim…
Böyle gelmiş, böyle gidecek…
“Böyle geldi ama böyle gitmesin. Ne yapmak lazım ağabey” dersen eğer…
Aslında çok basit Burak kardeşim.
Hemen yarın Abdullah Avcı; Volkan, Emre ve Sabri’yi Milli Takım’dan kovacak.
Galatasaray Melo ile sözleşme yenilemeyecek, Sabri’yi süresiz kadro dışı bırakacak.
Fenerbahçe Emre ve Volkan’ı PAF takıma gönderecek.
Milyon eurolar kazanıyorsan kavga etmeyeceksin arkadaş!
6222 öncelikle kulüp yöneticileri, teknik direktörler ve futbolcular için “acımasız” olarak uygulanacak.
TFF bir karar alarak, derbi maçların bundan böyle seyircisiz oynanacağını açıklayacak.
RTÜK oturup spor programlarıyla ilgili bir deklarasyon yayınlayacak, sözde yorumcuların nefret söyleminde bulunmasını kesin olarak yasaklayacak.
Reyting uğruna ısrarla provokasyona devam eden programlara yayın durdurma cezaları verilecek.
Gerekirse kanalın yayını durdurulacak.
Bu dediklerim çok değil 3 yıl uygulansın kardeşim, bak bakalım bir daha seni öldürebiliyorlar mı…
Bir daha tribünden adam atabiliyorlar mı…
Bir daha birileri eline muz alıp stada gidebiliyor mu…
Bir daha bir yönetici, derbinin bir hafta öncesinden başlayarak gerginliği tırmandırabiliyor mu…
Bir daha bir kulüp başkanı kendi beceriksizliğinin faturasını, pervasızca ve sorumsuzca rakiplerinin üzerine boca edebiliyor mu…
Bir daha bir futbolcu, rakip futbolcunun gırtlağına sarılabiliyor mu…
Bir daha yorumcu müsveddeleri ekranlardan kin kusabiliyor mu…
Bütün bunlar uzak bir ütopya olarak kalıyorsa…
Burak’lar gönül rahatlığıyla tuttuğu takımın formasıyla sokağa çıkamıyorsa,
Bir baba çocuğuyla maça gitmekten korkuyorsa,
Sahada futboldan çok kavga izliyorsan,
Yorumcu diye önümüze kişisel hırs ve ego manyağı adamları dikiyorsan,
Yerin dibine batsın senin şampiyonluğun da derbin de kupaların da…
Çilek de istemiyoruz, tesis de kardeşim…
Artık futbolu gerçek futbol ‘adam’larına bırakın.
Kirlenmiş ellerinizi çekin tribünlerden, ekranlardan ve futbol aşığı çocuklarımızın, gençlerimizin üzerinden…
Çok geç olmadan!

BU SÖZÜ TUTTUM

"Futbol ayak oyunu değil, ayakla oynanan oyundur." Şenol Güneş.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.308
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 40.948 (Bu ay: 107)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 155 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.