Onbaşı
04 Temmuz 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar bu konuda size Windows 11'i RAM'i, depolamasi az olan veya TPM ve secure boot bulunmayan bilgisayarlara nasıl kurulacağına deyinecegim.(Klavyem ingilizce turkce karakterler yok)

Ilk once buradan Windows 11 ISO'sunu indirip Rufusla usb ye atiyoruz(orijinal isodur)

Bilgisayari usb den boot ettikten sonra Shift+F10 yapip komut satirini aciyoruz ve regedit.exe yazip enterliyoruz

Kayit defteri acildiktan sonra sol menuden HKEY_LOCAL_MACHINE kismini aciyoruz oradanda SYSTEM'i acip Setup'a sag tiklayip Yeni>Anahtar(Key) deyip ismini LabConfig koyuyoruz.

Olusturduktan sonra LabConfig'e Sag tik>Yeni>DWORD(32-bit) seciyoruz ve ismini BypassTPMCheck koyduktan sonra cift tiklayip degerini 1 yapip enterliyoruz.

Yukarida anlattigim islemi ayni sekilde 3 defa DWORD ismi degisik olacak sekilde tekrarliyoruz.

Soyle bir gorunusu olacak:

1.BypassTPMCheck

2.BypassSecureBootCheck

3.BypassRAMCheck

4.BypassStorageCheck

Daha sonra kapatip kuruluma devam ettiginiz zaman basariyla kuracaktir. Ben bu yontem ile bilgisayarima kurdum guncellemeleri bile sikintisiz aliyor.

Elimde bir tane telefon kulaklığı var ve düzgün çalışıyor laptopuma takıp kullanıyorum ama ben sadece mikrofon olarak kullanmak istiyorum böyle bir seçenek var mıdır acaba

Not: laptop tek jak girişli

Öncelikle selamar benim bilgisayarımda tek jak girişi mevcut . telefonumun kulaklığını taktığım zaman hem hoparlör hemde mikrofon olarak kullanıyor ama ben sadece mikrofon olarak kullanmak istiyorum bu mümkün müdür? 

Dediğim gibi laptopum zor açılıyor. Daha 1 yıllık ama batarya tükendi ve açarken birkaç kere adaptörü çıkarıp takmam gerekiyor en sonunda ise bios ekranı geliyor ama aniden kapanıyor birkez daha çıkarıp taktığım zaman açılıyor ve buda bana zaman kaybettiriyor bir bilgisi olan varmıdır? Not:laptopun içini açmak istemiyorum :)

Arkadaşlar elimde GM 8 Go var bilgisayardan Kingo root ile rootlamayı denedim ancak her seferinde fail verdi bunun bir çözümü var mıdır acaba?
Sizce hangisi kazanır(anket açıklaması bulamadım) Windows Vista'ya çoğu kişi kötü diyor ancak win10 da kötü diyenler var peki kim kazanır🤔[win10kullanıcısıyım]
Modemimden port açıyorum darkomet için ancak her seferinde kapalı gözüküyor güvenlik duvarını kapatıp yeni kural ekliyorum ancak hala kapalı gözüküyor en az 100 tane site gezdim ancak düzeltemedim modem tplink turktelekom
Modemimden port açıyorum darkomet için ancak her seferinde kapalı gözüküyor güvenlik duvarını kapatıp yeni kural ekliyorum ancak hala kapalı gözüküyor en az 100 tane site gezdim ancak düzeltemedim modem tplink turktelekom
3.5" lik hdd kutuları pahalı olduğu için 2.5 inçlik hdd kutusunun içindeki aparatı çıkarıp taksam işe yarar mı?
eski bir bilgisayarım var ve laptop alınca onu kullanmaz oldum onun içindeki 3.5" lik hdd için bir hdd kutusu almayı düşündüm ama 3.5" lik hdd kutuları 50-60 liradan aşağı değil 50 tl den daha ucuz bir hdd kutusu arıyorum
Hakkında
Forum İmzası:
"Her doğan, İslâm fıtratı üzerine doğar. Sonra, anne-babası onu Hristiyan, Yahudi veya Mecusi yapar."
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 28
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 100)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İşletim Sistemleri ve Yazılımlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.