A

Çavuş
11 Nisan 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 80 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Değerli DH kullanıcıları merhaba  

Daha önce bir çok DH ailesi üyesinin işlerini yapmış olan firmamız ALKATEK Güvenlik Sistemleri olarak sıkça sorulan soruları derleyip Güvenlik Sistemleri hakkında bilgi vermek istedik. Ana başlıklar altında Güvenlik ve rahatlık sağlayacak farklı sistemler anlatacağız. Güvenliğinizi sağlamak için farklı bir bakış açısı elde edip belki duymadığınız ama ilginizi çekecek ürün veya uygulamalar elde etmenizi temenni ederiz. Hepinize daha güvenli bir hayat dileriz


KAMERA SİSTEMLERİ GENEL ÖZELLİKLERİ

Eskiden analog sistemler vardı. Analog sistemlerde görüntü kalitesi tam çözünürlüğün çeyreği kadardı. Uzun zamandır analog kamera sistemleri yerini HD kamera sistemlerine bıraktı. Bu ürünlerle mega piksel görüntü kalitesine ulaşılmıştır. AHD,

Hd-CVI ve Hd-TVI kamera, koaksiyel kablo üzerinden 500 metre mesafeye mega piksel görüntü iletir. Koaksiyel kablo üzerinden hdcvi kameralar ile 8 mega piksele kadar görüntü alınabiliyor.


Bir de bu teknolojinin üstü olan ip kamera sistemleri var. Kamera güvenlik sistemlerinde zirvede ip kamera sistemleri yer alıyor. Kablolama cat6 veya fiber olmak zorundadır. Ip güvenlik sistemlerinde video analiz çözümleriyle yüz tanıma, kişi sayımı, alan ihlali, sınır ihlali, seçili alandan nesne kaybolması veya nesne bırakılması, plaka tanıma, yangın ve dumanı algılama, kimlik tespiti yapma ve benzeri bir çok analizi gerçekleştirebiliyor.

Kamera sistemleri ile aynı zamanda canlı izleme ve kaydetme , ses dinleme ve kaydetme, Olay anı fotoğraf gönderme, geçilmesini istemediğiniz sınırlar geçildiğinde alarm verme gibi özelliklerde mevcuttur.

İP KAMERA VE AHD KAMERA ARASINDA NE FARK VAR

Kamera sistemleri günümüzde çok farklı seçenekler halinde piyasaya sunulmuştur. Fakat bu sistemlerin ortak değeri görüntülemek, kayıt altına almak ve online görüntü aktarmaktır. İp Kamera ve AHD Kamera farklı ama aynı sonuç için çalışan sistemlerdir. Örneğin İp Kamera Sistemi görüntüleri dijital olarak network kablo ağı üzerinden aktarım yaparken AHD Kamera Sistemi koaksiyel kablo üzerinden analog sinyal göndererek yapmaktadır.

İp kameranın lens ve sensörlerinde oluşan görüntü elektrik sinyaline çevrilir. Bu elektrik sinyali, ip kameranın içinde dahili olarak bulunan işlemciye iletilir. İşlemci analog olan bu elektrik sinyalini dijital sinyale dönüştürür. AHD Kameralarda ise analog görüntü sinyalini koaksiyel kablo ile DVR Kayıt Cihazına iletmektedir. Yani İp kamera tüm görüntüyü kendi içinde hazırlayıp Network kablo (Cat5, cat6 vs) ile NVR Cihazına hazır gönderirken AHD kameralar analog sinyal gönderir ve görüntüler DVR Kayıt cihazında işlenir. Bu yüzden İp kameralarda daha net görüntü vardır. 2 MP ip kamera ile 2 MP AHD Kamera arasında görüntü kalitesi farkı vardır. Doğal olarak İp kameraların fiyatı AHD kameralara göre biraz daha yüksektir.

İp kameraların görüntü çözünürlüğü yüksek olduğundan dolayı AHD kameralara göre daha fazla kayıt alanı kaplar. Örneğin 1 TB Hard Disk kullandığınızda AHD kameralarla 10 gün kayıt yapıyorsanız İp kameralarla 4-5 gün kayıt yapabilirsiniz. Kayıt sürelerini belirlemek için Kameraların ve kayıt cihazının özellikleri önemlidir. Mesela Kayıt Cihazlarında H-265 ve H-264 formatları arasında kayıt süresi farkı vardır, 1080N ile 1080P arasında yine kayıt süresi farkı vardır ve değişik formatlar arasında da kayıt süresi farkları vardır. Güvenlik Kamerasında 1mp ile 2mp arasında da kayıt süresi farkı vardır.

İp Kamera Sistemi altyapısında kullanılacak malzemelerde değişiklik yapılabilirken AHD Kamera Sistemi altyapısında standart malzemeler kullanılmaktadır. Örneğin İp Kamera Sisteminde PoE yani Power over Ethernet özellikli NVR Kayıt Cihazı kullanıldığında adaptör veya swich gerekmez, ancak AHD Kamera Sistemi söz konusu olduğunda alt yapısı değişmez.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Arkadaşlar Kamera Sistemi almaya karar verdiğinizde önce ürünlerin markası ve kalitesine dikkat etmelisiniz. Maalesef aynı özellikleri taşımayan ibareler görebilirsiniz kameralarda veya diğer ürünlerde. Mesela 5mp kamera yazılıyor ancak 5mp bir görüntüyü alabilmeniz ve kayıt edebilmeniz için kayıt cihazı, kablo, enerji gücü özelliklerini bir arada tutmalısınız. Piyasa da ve N11-Sahibinden gibi sitelerde abartılarak satılan ürünlere asla itibar etmeyiniz. Zaten orjinal 5mp olan ürünlerin fiyatları oralarda satılanlarla kıyaslanamaz. Dahua, Haikon, Hikvision, UNW bu markalar dünyanın en büyükleri ve en çok tercih edilenleridir. Bu markaların belirttiği özellik ve ibareler gerçeği yansıtır ve güvence altındadır. Özellikle kullanılan kablo, Hard disk ve güç kaynakları çok önemli konumdadır ve bunlarında maalesef hileleri vardır. Örnek bir 4 kameralı AHD paket tasarlayalım.

Dahua 4 adet Kamera 2 mp 1920x1080p çözünürlük

Dahua 1 adet Kayıt Cihazı 4 kanal 1080p

Western Digital Purple 1 TB HDD 7/24 Endüstriyel

2+1 0,50mm tam bakır iletken cctv kablo

Mervesan 12 Volt 8,5 Amper adaptör

Gümüş BNC Konnektör

Bakır Power Jack


4 kameralı bir sistemin standart ve olması gereken doğal hali böyledir. Artık bunun altına inmek veya üstüne çıkmak tercihinizdir . Kamera sayısını artırabilir veya azaltabilirsiniz. Soru ve destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İyi forumlar dileriz

ALKATEK Güvenlik Sistemleri

Volkan KARTAL

www.alkatek.net

info@alkatek.net

0532 626 77 12

Arkadaşlar tekrardan merhaba;
Ülkemizin her yerinde iş yapmaktayız. Bundan böyle DH ailesi ile yaptığımız işleri fotoğrafları ile birlikte burada paylaşmaya çalışacağım. Unutmayınız DH ailesinden arayan herkese özel iskontolarımız olduğu gibi bu hep devam edecektir. Biraz yaptığımız işler hakkında bilgi vermek isterim.
Alkatek Güvenlik Sistemleri olarak 2008 (11 YIL)'den beridir hizmet vermeye devam etmekteyiz. Özellikle Kamera Sistemleri, Yangın İhbar Sistemleri, Hırsız Alarm Sistemleri, Plaka tanımlama sistemleri, Personel Takip Sistemleri ile ilgili ülkemizin nadide kurumlarına başarılı işler yapmış ve referanslarımıza katmış bulunmaktayız (www.alkatek.net) bakabilirsiniz. Zaman içerisinde sizler de göreceksiniz ki Alkatek verdiği sözü tutar, işlerini zamanında ve titizlikle yapar. Ülkemizde Güvenlik Sistemleri alanında faaliyet gösteren tüm marka ve modeller bünyemizde mevcut olup tüm distribütörler ile çalışmamıza eksiksiz devam etmekteyiz.
Firmamız 3 ana başlık altında faaliyet göstermektedir. 1- Toptan satış 2- Satış ve Montaj 3- Teknik destek ve eğitim
En uygun kaliteden tutun Dünya markalarına kadar ürünler mevcuttur. Tüm müşterilerimizin ihtiyacını karşılayacak potansiyele sahip ürün gamımız vardır. Bazı ürün markalarını paylaşalım
Güvenlik Kamerası= Haikon, Dahua, Uniview, Tıendy, V-Guard, Bulwark, Neutron, Cenova, Baff, HiLook
Yangın Sistemleri= Mavili (MaviGard), FİNDER, TeleTek, TEKNİM, Bosch
Alarm Sistemleri = Neutron, DSC, Paradox, WiseTech, CROW, Teknim

Keşiflerimiz ücretsizdir. Keşif sonrası en uygun çözümler için sizleri de bekler iyi günler dileriz.
Telefon ve iletişim bilgimiz aşağıdaki gibidir.
Hakkında
Meslek: GÜVENLİK SİSTEMLERİ
Forum İmzası:
ALKATEK GÜVENLİK SİSTEMLERİ San. Tic. Ltd. Şti.
www.alkatek.net
info@alkatek.net
0532 626 77 12
0212 233 33 28
0216 353 32 78
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 73
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 75
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 95)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.