M

Onbaşı
18 Şubat 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Başlıkta belirttiğim üzere yeni bir anakart ve ram aldım.Msi b450 gaming plus max ram ise 8gb Gskill 3000mhz anakartın internet sitesindeki uyumlu ramler kısmında bu aldığım ram yok çalışır mı bir sorun olur mu bilemedim sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim...
Başlıkta belirttiğim üzere bu üç parçayı satın alıp bilgisayarımı yenilemek istiyorum fakat bendeki parçalarla alakalı bir uyumsuzluk sorunu çıkartacak var mı?
Almak istediğim parçalar
ryzen 5 1600
msi b450 gaming plus max
8gb 3000mhz RAM bu parçalara ek önceki kasamdaki parçalar
1 tb seagete HDD
128gb Kingston Ssd
ASUS r7 265 ekran kartı
Corsair vs450 power
Kasa vento ak
Birde fotoğraf da ki
kasa mevcut yardımcı olursanız çok memnun olurum.Teşekkür ederim.
Başlıkta belirttiğim üzere bu üç parçayı satın alıp bilgisayarımı yenilemek istiyorum fakat bendeki parçalarla alakalı bir uyumsuzluk sorunu çıkartacak var mı?
Almak istediğim parçalar
ryzen 5 1600
msi b450 pro m2
8gb 3000mhz RAM bu parçalara ek önceki kasamdaki parçalar
1 tb seagete HDD
128gb Kingston Ssd
ASUS r7 265 ekran kartı
Corsair vs450 power
Kasa vento ak
Birde ek de ki kasa mevcut yardımcı olursanız çok memnun olurum.Teşekkür ederim.
Başlıkta belirttiğim gibi 500 TL ile nasıl bir yatırım yapabilirim? Kısa vadede nasıl katlayabilirim?
Merhabalar arkadaşlar başlıkta özet geçtiğim gibi işlemci RAM anakart alıp eski parçalarımı kullanmak istiyorum bir sorun sıkıntı çıkar mı ?
Alacaklarım :
AMD Ryzen 5 2600
Msı b450m pro
Gskill 16gb ddr4 3000mhz
Eski sistemden kullanacaklarım :
Vento kasa
Corsair 450w power supply
AMD Asus r7 265
1tb hdd seagete
128 GB ssd kinsgton

Sizce bir sorun olur mu uyumsuzluk vb gibi şeyler ?
Amd athlon x4 635 2.9Ghz işlemci
Asus m4a78l t mle anakart
2x2 kingston RAM
Seagete 1tb hdd
Kingston 128gb ssd
Asus r7 265 ekran kartına oc yapmak istiyorum pubg de faydasını görür müyüm ? Nasıl bir yol izlemeliyim nasıl yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz ? Pek bilgim yok .
Merhabalar arkadaşlar Anakart,işlemci ve RAM alıp eski sistemin ekran kartı,ssd,hdd,kasa,güç kaynağını ve DVD yi kullanmayı düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirm...
Hdd seagete 1tb
Kİngston 128gb ssd
450w güç kaynağı
Ekran kartı Asus r7 265

*Almayı düşündüğüm sistem parçaları
ASUS b450 am4 anakart
R5 2600 işlemci
16gb ram

Düşüncelerim bunlar herhangi bir uyumsuzluk darboğaz olması mümkün müdür ben pek anlamıyorum tavsiye ve düşüncelerinizi bekliyorum ... teşekkürler 🙏🏼
Merhabalar arkadaşlar Anakart,işlemci ve RAM alıp eski sistemin ekran kartı,ssd,hdd,kasa,güç kaynağını ve DVD yi kullanmayı düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirm...
Hdd seagete 1tb
Kİngston 128gb ssd
450w güç kaynağı
Ekran kartı Asus r7 265

*Almayı düşündüğüm sistem parçaları
ASUS b450 am4 anakart
R5 2600 işlemci
16gb ram

Düşüncelerim bunlar herhangi bir uyumsuzluk darboğaz olması mümkün müdür ben pek anlamıyorum tavsiye ve düşüncelerinizi bekliyorum ... teşekkürler 🙏🏼
Merhabalar notebook bilgisayarıma soğutucu almayı düşünüyorum bu konu hakkında bana yardımcı olur musunuz ?

Zalman ZM-NS2000 17" 200mm Fanlı Yükseklik Ayarlı Notebook Soğutucu Stand
Aklımda bu var ama siz ne önerirsiniz ?
Merhabalar
Öncelikle bilgisayarım eski RAM takviyesi yapmak istiyorum ama hiç anlamıyorum sistemin ne kadara kadar RAM kaldırır ya da hangi frekans da ne kadarlık bir RAM alırım gibi hiçbirşey bilmiyorum bana bu konu hakkında yardım ederseniz çok memnun olurum sistemin özelliklerini aşağı ya yazıyorum ve anakartın kitapçığında yazan bir kaç ram ile alakalı yazıları fotoğrafını çektim teşekkür ederim 🙏🏼
Amd Athlon II X4 635 processor 2.9 Ghz
Asus r7 265
Asus m4a78lt-m le
Kingston 2x2 Ddr3 1333Mhz
En fazla kaç GB RAM takabilirim? Ne kadarlık bir frekans da takabilirim ? (2 slot var Anakartta)

Hakkında
Meslek: Öğrenci-İnşaat Mühendisliği
Forum İmzası:
MsiB450GamingPlusMax
AMDRyzen52600
AsusR7265256Bit
G.skill8gb3000MhzCl16
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 23
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 96)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.