Çavuş
06 Kasım 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 599 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Animus Projesi olarak, son günlerde yaşanan konular ve hakkımızda gerçeği yansıtmayan söylemler hakkında bilgilendirme yapma gereği duyduk. Vereceğimiz bu bilgiler haricinde sizlerden ricamız söylenen gerçek dışı, asılsız bilgilere itimat etmemenizdir. Bu bilgilerin tamamı halihazırda internet sitemizde de mevcuttur.

TEK SEFERLİK ÖDEME NEDİR? YAMALARA TEK SEFERLİK ÖDEME İLE ERİŞİM SAĞLAYABİLİR MİYİM?

Şu an yalnızca Assassin's Creed Odyssey için geçerli olan ödeme yöntemidir. Bu şekilde yamaya erişim sağlamak isterseniz ödeyeceğiniz fiyat 40 TL olacaktır. Yamayı tek seferlik ödeme ile aldıysanız gelecek güncellemeler ve yama düzeltmeleri için hiçbir şekilde ek ücret ödemeniz gerekmeyecektir. Tek seferlik ödeme yama henüz yayınlanmadan önce belirttiğimiz gibi sadece Assassin's Creed Odyssey için geçici bir süreliğine aktif edilmiştir.

TEK SEFERLİK BUNDAN SONRA NEDEN AKTİF EDİLMEYECEK?

Başta yalnızca tek proje ile ilgilenen takipçilerimizi mağdur etmemek için getirdiğimiz bu sistem zamanla öngörmediğimiz sorunlara ve abonelerimizden de haklı şikayetlere yol açtı. Tek seferlik ödemenin abonelik sisteminin önüne geçmeye başladığını düşündüğümüz için tek seferlik ödemeyi iptal ettik. Bildiğiniz gibi Animus Projesi olarak tüm abonelik gelirimiz çevirmenlerimiz arasında pay ediliyor. Abone olarak; aboneliğiniz süresince Animus Projesi’nin çıkardığı tüm yamalara erişmeye devam edebilecek, istediğiniz zaman yamalarla yaşadığınız herhangi bir sorunda bizden teknik destek alabilecek ve hepsinden önemlisi: beklediğiniz yamaları sizlere sunabilmek için çabalayan çevirmenlere destek olacaksınız.

ABONELİK NEDİR, NASIL İŞLER?

Abonelikler 1 aylık periyotlarla gerçekleşir. Bir sonraki ay yenilenme zorunluluğu kesinlikle yoktur. Aktif aboneliğiniz süresince, kademeye göre, bütün ana oyun ve DLC yamalarına erişebilirsiniz. Aktif aboneliğiniz esnasında kurulumunu yapmış olduğunuz yamaları aboneliğiniz bittikten sonra da yama herhangi bir sebeple kaldırılmadıkça süresiz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Aboneliğiniz bittikten sonra yalnızca yamaları tekrar indirmek ve kurmak için aktif abonelik gerekmektedir. Sıkça belirtilen ''abonelik bittikten sonra yama kullanılmıyor'' söylemleri bu açıdan eksiktir. Ana oyunlar için yapılan bütün yamalar önce kademe kademe abonelere açılır, sonrasında herkes için ücretsiz yayınlanır. Bu yüzden aslında bütün ana oyun yamalarımızı herhangi bir ücret ödemeden, gecikmeli de olsa, kullanabilirsiniz.


10 TL'LİK ABONELİK SEVİYESİ HAKKINDA

Sıkça soru gelen bu seviye hakkında da özel bir açıklama yapmak istiyoruz. Bu seviyenin avantajlarından biri yamalar ücretsiz olmadan bir ay önce bu yamalara erişebilmeleridir. Bu yüzden şu an bu seviyedeki aboneliğe sahipseniz Assassin's Creed Odyssey yamasını kullanabilirsiniz.

DRAGON AGE PROJESİ HAKKINDA

DAI projesini söylenenin aksine tamamen bırakmadık. Yapmış olduğumuz duyurunun sonunda belirttiğimiz gibi kimsenin devralmaması durumunda kaldığımız yerden çeviriye devam edeceğiz. Biz başlayana kadar geçecek zaman içerisinde kimse mağdur olmasın diye erkenden çevirmek isteyenlere şans tanımak istedik.

FORUM KONULARI HAKKINDA


Animus Projesi, DH'de aktif olduğu günden beri daima belli başlı bir kitlenin hedefinde oldu. Eleştiri adı altında düpedüz karalama yorumları yapan bazı kişileri fark etmek hiç de zor değil. Sizlerden ricamız bu kişilerin asılsız, gerçekle alakası olmayan, bizim ağzımızdan çıkmamış söylemlerine itimat etmemenizdir.

Animus Projesi olarak DH forumlarında açtığımız neredeyse her konunun, sonunda konudan bağımsız tartışmalara dönüştüğünü gözlemlediğimiz için artık DH forumlarında paylaşımda bulunmamaya karar vermiştik. Burada paylaşım yapmak ve artık tabiri caizse üzüm yemek değil bağcıyı dövmek amaçlı ithamlara cevap vermekle vakit kaybetmek istemedik. Animus Projesi olarak DH'de aktif paylaşım yapmama kararı aldıktan sonra bu kişilerin asılsız söylemleri dozunu arttırarak eleştiri adı altında yalanlar, hakaretler, hatta dolandırıcılıkla suçlamaya kadar gitmiştir.

Animus Projesi kendisine yapılan haklı, doğru, yapıcı eleştirilerin tamamına açıktır. Biz hiçbir zaman hatasız olduğumuzu belirtmedik. Elbette bizim de kusurlarımız, hatalarımız oldu. Sürekli olarak getirilen eleştiriler doğrultusunda kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki dönem planlarımızı da peyderpey paylaşacağız.

Bugüne kadar DH forumlarında oluşumumuza destek veren gerçeğin farkında olan ve fikirlerini, eleştirilerini güzel bir dille ifade eden herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. Animus Projesi, bu yazı ile DH forumlarında son kez paylaşımda bulunmaktadır. Bizimle her zaman Facebook sayfamız ile iletişime geçebilir, sorularınızı sorabilir ve merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.


ANİMUS PROJESİ EKİBİ
Animus Projesi olarak 2019-2020 sezonunda çevireceğimiz oyunlar için bir anket açmıştık bildiğiniz gibi. Ankette en çok oyu alan iki oyuna da başladığımızı duyurmaktan büyük bir gurur duyuyoruz.
Dragon Age Inquisition çevirisi resmen başlamıştır!
Animus Projesi olarak 2019-2020 sezonunda çevireceğimiz oyunlar için bir anket açmıştık bildiğiniz gibi. Ankette en çok oyu alan iki oyuna da başladığımızı duyurmaktan büyük bir gurur duyuyoruz.
Mass Effect Andromeda çevirisi resmen başlamıştır!
Vampire the Masquerade Bloodlines Türkçe Yama Çalışması [AnimusProjesi.com]


Merhaba Arkadaşlar,

Batman AK projesi gibi yine defalarca başlanıp bitirilemeyen bir projeyi bitirmeye geliyoruz.

Öncelikle, bu proje tamamen şu anda devam eden projelerimizden bağımsız bir ekip tarafından yapılacak, bu proje için ayrı ekip kuracağız. Katılmak isteyenler sitemizden başvurabilir.
İkincisi, özellikle ikinci oyunun duyurulmasından sonra bu projeyi yapmamız için özel mesaj yoluyla çok talep geldi ve serinin hayranları tarafından aynı DOS2'de olduğu gibi proje ortasında maddi olarak sorun yaşamayacağımız konusunda da söz aldık.

Bu proje diğerlerinden biraz farklı olacak o yüzden birkaç noktadan bahsetmek istiyoruz:

-Çeviri 2. oyunun çıkışına (Mart 2020) yetişecek.
-Ön siparişler bir ay sonra açılacak ve 5 dolar ücreti olacak.
-Yama ilerlemesini sadece ön sipariş veren kişiler anlık olarak sitemizden giriş yaparak görebilecekler, bunun dışında kimseye aylık rapor yayınlanmayacak.
-Çeviri sıfırdan yapılacak, daha önce yapılmış yarım çeviriler üzerinden gidilmeyecek.
-Yama bilgisayar konsolları dahil her türlü içeriği kapsayıp oyunu yüzde yüz Türkçe yapacak ve yamanın fontları bütün Türkçe karakterleri içerecek. Daha önceki denemelerde olduğu gibi yarım yamalak bir iş yapmayıp kusursuz bir yama ortaya çıkarmayı amaçlayacağız.
-Türkçe yama Unofficial Patch ile uyumlu olacak.

Bir efsaneyi daha 15 yıl sonra da olsa Türkçe'ye kazandırmanın mutluluğuyla, herkese iyi oyunlar.

Haziran 2019:
Heyecanla beklenen Vampire the Masqeurade Bloodlines Türkçe yamasından güzel haberler var.

Oyunun 479.278 kelimelik diyalog dosyalarının tamamının çevirisi bitmek üzere. Ardından diğer metinlere (menüler, bilgisayarlar vs.) geçeceğiz.

Ayrıca ön siparişlerimiz 25 TL’den açıldı. Ön sipariş verenler oyunun Alfa (Sadece ekran yazıları), Beta (tamamen çevrilmiş ama test edilmemiş) ve tam sürümüne sahip olacaklar.
Bununla birlikte 20 TL’lik abonelerimiz her ay oyunun 6 ana bölümününün iki tanesindeki diyalogların tamamını indirip oyunu dizi şeklinde çevrildikçe oynayabilecekler.

15 yıl boyunca defalarca başlanıp iptal edilmiş bir projeyi daha nihayete erdirmeye geliyoruz.

Hakkında
Meslek: Çeviri Ekibi
Forum İmzası:
Bu Hesap Animus Projesi'nin Resmi Donanım Haber Hesabıdır.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 89
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 92
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 48.569 (Bu ay: 88)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 443 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Türkçe Yamalar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.