M

Teğmen
16 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 6 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba;

Kullanıcılar isimli tablomda dört alan olduğunu varsayalım.

Yukarıdaki tabloda mehmet isimli kaydın referansının ID'si 1 yani onu siteye admin davet etmiş.

mehmet isimli kullanıcının bilgilerini SELECT metoduyla çekmek istiyorum.

$id = 2;
$sorgu = $pdo->prepare('SELECT * FROM kullanicilar WHERE id = :id');
$sorgu->bindparam(':id',$id,PDO::PARAM_INT);
$sorgu->execute(); // Sorgumuzu çalıştırıyoruz

Verileri başarıyla alabiliyorum bu şekilde.

Fakat malumunuz referansid'sini alabiliyorum ve onu gösterebiliyorum ekranda. (Yani 1)

Mehmet'i sorguladığım zaman referansının id'si yardımıyla, referansının adını nasıl çekebilirim?

Konuda uzman arkadaşlar, yardımcı olabilirlerse sevinirim.
Arkadaşlar, internet hizmetlerinde alternatif servis sağlayıcılara ilişkin bildiğiniz gelişmeler var mı?

Örneğin, WIMAX altyapısını yaygınlaştırmakta olan şirketler var mı, neler yapıyorlar?
Elektrik üzerinden internet çalışmaları, fiber konusunda atağa hazırlanan kuruluşlar,
3G vs. pek az kişi tarafından bilinen gelişmeler konusunda bilginiz varsa bu başlık altında
paylaşır mısınız?

Teşekkürler.
Merhaba;

Yaklaşık 1 sene kadar önce anakart, ram ve işlemcimi değiştirmiştim.
O sırada psu'yu da değiştireyim düşüncesiyle 480Watt Xilence almıştım Vatan'dan.
Epey ağır bir şeydi. Sanırım 90tl civarı da bir rakamı vardı.

Makinedeki Özellikler :
AMD Phenom2 x4 3.0
Gigabyte Anakart
6 gb ram
1gb hdd

Yardımınızı rica ettiğim husus şu.

Arkadaşlar acaba
1gb 256bit hd6850 bir ekran kartı alsam kaldırır mı PSU?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

NOT : Konuyu yanlış yere açmışım özür dilerim. Yetkili bir arkadaş, ekran kartı bölümüne taşıyabilirse çok makbule geçer.
Merhaba;

Torrentlerimi indirebileceğim, bir kutu satın almak istiyorum.

Bu tür bir cihaz kullanan veya bilgisi olan arkadaş var mı?

Öneride bulunabilirseniz sevinirim.

Saygılar.

Onlarca kez TTNET Müşteri hizmetlerini arayarak yaşadığım hız sorununa ilişkin çözüm istedim.

Santrale uzaklığım 430 metre. Saha dolabımdan kaynaklı sıkıntı mevcut. Saha dolabım maksimum 11mbit destekliyor. Bina giriş değeri ise 10mbit.

Dolayısıyla 16mbite kadar Ultranet paketim olmasına rağmen hızdan yararlanamıyorum.

Hadi tamam dedik buna da şükür. 10 mbit de olsa gayet güzel nete bağlanırken son zamanlarda hızım müthiş düşmeye başladı. 0,6 - 0,8 mbit hızlarıyla
nete çıkar oldum. Bu yavaşlık anlık değil günlerce devam etti. Buna ilişkin defalarca defalarca TTNET müşteri hizmetlerine arıza kaydı bıraktım.

En sonunda bir gün zıvanadan çıktım, baktım TTNET çözüm üretmiyor. TTNET Müşteri hizmetlerini arayarak ön iptal başvurusunda bulundum.

İki üç gün sonra da Ataköy Türk Telekom Müdürlüğü'ne giderek internetimi kapatmak istediğimi bildirdim, form doldurduk ve hattımın iptal olacağını bildirdi görevli bayan.

Tam bir gün sonra yani bugün (19 Temmuz 2012) TTNET'ten cep telefonuma bir mesaj geldi.
"Degerli Musterimiz,hat iptal talebinizden vazgectiginiz ve size hizmet vermeye devam etme imkanini bize tanidiginiz icin tesekkur ederiz.TTNET 444 0 375."

Şaka mıdır ya bu????

TTNET mafyalığa el attı da haberimiz mi yok?

Ben bu mesajı şöyle algılıyorum. "Senin başvurun falan tıraş arkadaş. Sen kimsin ki?? Ne ayaksın aslanım sen? Ne hakla iptal için başvurursun. Akıllı ol. Biz senin iptal başvurunu iplemiyoruz. Nereye şikayet edersen et!!!! Yeni dönemde seni faturalandırmaya devam edeceğiz. Bize bulaştın, kurtulamazsın" Ben böyle algılıyorum TTNET'ten gelen mesajı. Çünkü benim iptalden vazgeçme gibi bir durumum söz konusu olmadı. Kafalarına göre benim iptal talebimi silmeye kalkıyorlar.

Bu rezillik değildir de nedir Arkadaş????

Şimdi ben ne yapayım? Ne yapmamı bekliyor TTNET???? Modemimi alıp TTNET binası önünde mi yakayım? Nedir yani olay? Mevzu nedir? Bu yaptıkları hakaret değildir de nedir?

Allah aşkına siz söyleyin?

GÜNCELLEME : 01 Ağustos 2012 günü Mazlum Vatandaş'ı BTK şikayetine binaen TTNET arar. Dolaptan 16mbit hız sağlanabildiği, dolabın sağlam olduğu, sadece çerçevesinde kırık olduğu, dolaptan kaynaklı sorun olmadığı Mazlum Vatandaş'a bildirilir. Şaka gibi di mi? ama gerçek!..

GÜNCELLEME (13 Ağustos 2018) : Saha dolabım değiştikten sonra Fixnet'e geçiş yapmıştım. Yaklaşık 2 yıldır da Turk.net kullanıyorum. Eve 50 mbit civarı hız sağlayabiliyor artık Turk.net. Sokaktaki kablolarda çok ek olmasından mütevellit hız kaybı yaşansa da 50mbit hızdan memnunum. Saha dolabındaki hız 70 mbit civarı. Yükleme hızım da epey iyileşti. 20-30 mbit arası hız sağlıyor servis sağlayıcım. AKN, Kota, Taahhüt yok. 1000 dk da ev telefonu verdi. İnternete ilişkin sorunum kalmadı. Son derece memnunum. Tavsiye ederim. Her şey gönlünüzce olsun. Selamlar.
Merhaba;

Sevgili Arkadaşlar... Yardımınıza ihtiyacım var.

Aşağıda evimin planını çizmeye çalıştım.

YARDIMINIZI İSTEDİĞİM HUSUSLAR:
1- Klimayı yerleştirmek istediğim duvar konumu iyi midir?
2- Oda kapısını açık bıraktığımda diğer odalardakı havanın soğumasına katkısı olur mu?
3- Kaç BTU klima almam gerekir?
4- Inverter klima almamı tavsiye eder misiniz? Tasarruflu olur mu?
5- Arçelik veya Beko tavsiye eder misiniz? Ya da önerdiğiniz marka var mı?

Ya da "şöyle yap, böyle yapma" gibisinden önerileriniz varsa alabilir miyim lütfen?

EK BİLGİLER :
- Evimin dış cephesinde ısı yalıtımı yoktur.
- Balkonum kuzeye bakıyor.
- Dairemin iki yanında bitişik apartmanlar var.
- İstanbul'da ikamet ediyorum.
- Evim ara kat

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Vay be bu nasıl hızdır. Fiber mi bu?
Merhaba;

Kotayı geçmediği halde hızı 1mbit civarında dolaşan tek ben miyim, yoksa benim gibi başka arkadaşlar var mı acaba?

TTNET Destek bölümündeki şikayetlere baktığımda bir çok kişi aynı sorundan muzdarip gibi geldi de.

Düşüncelerinizi alabilir miyim?

HIZ TESTİ :

PAKET : 16mbite kadar Ultranet Limitsiz(!!!!)

KOTA KULLANIMI : 28,62 gb
8mbit netlimitsiz olup da hızı düşmeyen arkadaşlar sözüm size.

Hızınızın kıymetini bilin arkadaşlar. Biz de eskiden 8mbit bağlanıyorduk.
Güzel günlerdi, video falan izlerdik, müzik dinlerdik.

Hatta Tivibu abone olmuştuk, filmi geri sardırıp sardırıp izlerdik.

Yuutup muydu neydi bir site vardı. Oraya takılırdık, komik video falan izlerdik.

Siz bu satırları okuduğunuz sırada biz AKK Mağdurları sayfanın yüklenmesini bekliyor olacağız.
Bir çok AKK Mağduru bu sayfayı görüntüleyemeyecek çünkü sayfada avatar resimleri var.

Bazı arkadaşlar posta pulu aldılar. Artık mektupla haberleşeceğiz.

Siz siz olun 8mbitin değerini bilin.

Çok şanslısınız.
450 ATATÜRK FOTOĞRAFI

Atam Türk Gençliği olarak izindeyiz.

http://r a p i d s h a r e .com/files/62662023/ataturk.rar

Bağlantı adresini kopyalayıp internet explorer'a yapıştırınız, daha sonra boşlukları kaldırarak indiriniz.
Hakkında
Forum İmzası:
Bilgi ve sevgi paylaştıkça büyür...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 246
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 13.712 (Bu ay: 115)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.