Onbaşı
19 Ekim 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra, imlecinizi sağ üst köşeye getirin ve profil simgenizin üzerinde tutun. Bu simge herkes için farklıdır ve e-posta adresinizin ilk iki harfinden meydana gelir. Açılır menüye girdiğinizde, hesap panonuza gitmek için e-posta adresinize tıklayın.

Marjin ticaretinin ne olduğunu bilmiyorsanız, Binance’te bir marjin ticaret hesabı açmadan önce “Marjin Ticareti Nedir” makalemizi okumanızı öneririz.

Artık hesap panonuza ulaştınız. Bu sayfada hesap bakiyelerinizi görebilirsiniz. “Bakiye Detayları”nın altındaki “Marjin”e tıklayarak Binance marjin ticaret hesabınızı açma sürecine başlayabilirsiniz. Binance’te bir majin hesabı açmak için, kimlik doğrulamasını (KYC) tamamlamanız ve ülkenizin kara listede olmadığından emin olmanız gerekir. Ayrıca 2FA’i etkinleştirmek de zorunludur.


Marjin alım satımların risklerine dair bir hatırlatma göreceksiniz. Lütfen bu uyarıyı okuyun ve devam etmek isterseniz “Marjin hesabı aç” butonuna tıklayın.Lütfen, Marjin hesabı anlaşmasını dikkatle okuyun. Kullanım Koşulları ve Şartlarını anladıysanız ve bunlara uymayı kabul ediyorsanız, kutucuğu işaretleyin ve “Anladım”a tıklayın.Marjin hesabınızı etkinleştirdikten sonra, standart Binance Cüzdanınızdan, Marjin Ticaret Cüzdanınıza fon transferi yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, “Cüzdan” sekmesine tıklayın, “Marjin”i seçin ve sayfanın sağında yer alan “Transfer” butonuna tıklayın.Daha sonra, transfer etmek istediğiniz coini seçin. Bu örnekte biz BNB kullanacağız.Borsa Cüzdanınızdan, Marjin Cüzdanınıza transfer etmek istediğiniz miktarı girin ve “Transferi Onayla”ya tıklayın.BNB coinleri Marjin Cüzdanınıza transfer ettikten sonra, bu coinleri fon borç almak için teminat olarak kullanabilirsiniz. Majin Cüzdanı bakiyeniz, sabit oran olan 3:1 (3x) koşulunu takip ederek borç alabileceğiniz fon miktarını belirler. Yani eğer 1 BTC’niz varsa, 2 BTC daha borç alabilirsiniz. Bu örnekte, biz 0.02 BTC borç alacağız.Borç almak istediğiniz coini ve miktarı seçtikten sonra, “Borç almayı onayla”ya tıklayın.Bir sonraki adımda, borç aldığınız Bitcoin’ler Marjin hesabınıza yatırılır. Bu durumda artık 0.02 BTC ve buna ek olarak faiz oranı (düzenli olarak güncellenir) kadar borca sahip olursunuz ve borç aldığınız fonları kullanarak alım satım yapmaya başlayabilirsiniz. Faiz oranı her saat başı güncellenir. Şu an kullanılabilir olan eşleri ve faiz oranlarını Marjin Masrafları sayfasından görebilirsiniz.

Güncel marjin hesabı durumunuzu “Cüzdan Bakiyesi” sayfasına giderek ve “Marjin” sekmesini seçerek görebilirsiniz.Ekranın sağ tarafında, borç alınan fonlara (Toplam Borç) ve Marjin hesabınızda teminat olarak tuttuğunuz fonlara (Hesap Net Değeri) dayanarak risk derecenizi belirleyen marjin seviyenizi görebilirsiniz.Risk seviyesi piyasa hareketlerine göre değişir, yani fiyatlar sizin tahmininizin tersi yönde hareket ederse, varlıklarınız likide edilebilir. Likide edilmeniz durumunda, sizden ekstra işlem masrafı alınacağını lütfen göz önünde bulundurun.

Marjin seviyesinin hesaplamak için formül şu şekildedir:

Marjin Seviyesi = Toplam Varlık Değeri / (Toplam Borç Alınan + Toplam Birikmiş Faiz Oranı)

Eğer marjin seviyeniz 1.3’e düşerse, teminatınızı arttırmanız (daha fazla fon yatırarak) ya da borcunuzu azaltmanız (borç aldıklarınızı geri ödeyerek) gerektiğini hatırlatan bir Majin Çağrısı alırsınız.

Eğer marjin seviyeniz 1.1’e düşerse, varlıklarınız otomatik olarak likide edilir yani Binance borcu geri ödemek için fonlarınızı piyasa fiyatından satar.

Eğer borç aldığınız fonlarınızı alım satım için kullanmak isterseniz, Borsa sayfasına giderek, “Marjin” sekmesini seçebilir ve Limit, Piyasa ve Stop-Limit Tekliflerini kullanarak normalde yaptığınız gibi alım satım yapabilirsiniz.Borcunuzu geri ödemek için, “Borç alma/Geri ödeme” butonuna tıklayın ve “Geri ödeme” sekmesini seçin.Ödenecek toplam tutar, borç alınan toplam miktar artı faiz oranıdır. Devam etmeden önce yeterli bakiyeye sahip olduğunuzdan emin olun. Hazır olduğunuzda, coini ve ödemek istediğiniz miktarı seçin, ve “Ödemeyi Onayla”ya tıklayın. Önce faizlerinizin ödeneceğini ve geri ödemeyi yalnızca aynı kripto parayla yapabileceğinizi lütfen unutmayın.Eğer fonlarınızı Marjin Cüzdanınızdan, standart Binance Cüzdanınıza geçirmek isterseniz, “Transfer”e tıklayın ve iki cüzdan arasındaki butona tıklayarak transferin yönünü değiştirin. Daha sonra, coini ve miktarı seçerek “Transferi onayla”ya tıklayın.Fonlarınızı bir cüzdandan diğerine, işlem masrafı ödemeden rahatça gönderebilirsiniz. Fakat şu anda borç aldığınız bir miktar mevcutsa, Marjin Cüzdanınızdaki fonlar azaldıkça risk seviyenizin artacağını unutmayın. Eğer Risk Seviyeniz çok yükselirse, varlıklarınızın likidite edilmesi ihtimali olabilir. Bu yüzden kullanmaya başlamadan önce Marjin Ticaretinin nasıl çalıştığını öğrendiğinizden emin olun.Alım Satım Örneği
Alice BNB fiyatının yükseleceğini düşünmektedir, bu yüzden BNB için kaldıraçlı bir uzun pozisyon açmak ister. Bunu yapmak için, önce Marjin Cüzdanına fon transfer eder ve daha sonra BTC borç alır. Bir sonraki adımda borç aldığı BTC ile BNB alır. Eğer BNB fiyatları Alice’in beklediği şekilde yükselirse, varlıklarını satarak borç aldığı BTC’yi faiziyle birlikte geri ödeyebilir. Bu ticaretten arta kalan miktar Alice’in karını temsil eder.

Fakat, marjin alım satımlar hem kazançların hem de kayıpların derecesini yükseltir. Yani, eğer piyasa Alice’in tahmininin tersi yönünde hareket ederse, kaybı daha büyük olur.

Binance'ye üye olup sistemi incelemek için Binance Üyelik :https://www.binance.com/tr?ref=11333263
Merhaba arkadaşlar Binance Lending sistemini açtığını duyurmuştu bilenleriniz bilir, bilmeyenler için ise;
Lending ne demek ? Lending sistemi kaldıraçlı işlemler piyasasını kullanacak kişilere sizin faiz karşılığında borç vermeniz anlamını taşır. Peki bunu Binance neden kendi kaynaklarından karşılamıyor da bizleri oyuna sokuyor ? Cevabı çok basit . Komisyon! Çok Zararda olan Holdcıların Lending sistemine coin yatırması demek aslında uzun zamandır bekleyen bir fabrikanın tekrar işleme girmesi demek o coin üzerinden komisyon kazanacak ve uzun vadecileri de dolaylı yoldan oyunun içine sokmuş olacak..Ortada WIN&WIN durumu var kısacası.
Faiz oranları şu şekilde : BNB (BINANCE COIN ) :

Lot Büyüklüğü: 10 BNB
Maksimum Abonelik: 50 Lot (500 BNB)
Lot Başına Kupon: 0.057534 BNB (15.00% )
Değer Tarihi: 2019-08-29
Ödeme Tarihi: 2019-09-11 (14 Gün)
USDT(TETHER ) :

Lot Büyüklüğü: 100 USDT
Maksimum Abonelik: 10000 Lot (1000000 USDT)
Lot Başına Kupon: 0.383561 USDT (10.00% )
Değer Tarihi: 2019-08-29
Ödeme Tarihi: 2019-09-11 (14 Gün)
ETC(ETHEREUM CLASSIC) :

Lot Büyüklüğü: 1 ETC
Maksimum Abonelik: 1000 Lot (1000 ETC)
Lot Başına Kupon: 0.002685 ETC (7.00% )
Değer Tarihi: 2019-08-29
Ödeme Tarihi: 2019-09-11 (14 Gün)

Yani vadeler gördüğünüz gibi 14 günlük ve oranlar ortada Ben hayatımda hiç USD için %10 faiz görmedim 🙂 FED bile %2.25 veriyor . Ben Binance US’de lending sistemini olacağını SEC in buna izin vereceğini hiç zannetmiyorum çünkü USDT coinin fiyatının 1USD ye sabit olduğunu biliyoruz. Bu biraz bankacılık için de sakıncalı bir durum eğer Binance US de yapılacak olursa Binance ceza alabilir.
BNB ve Ethereum Classic holdcuları içinse gayet iyi özellikle BNB nin faiz oranı eğer BNB yi uzun süredir düşük maliyetten tutan birisiyseniz veya uzun süre tutmayı düşünen bir holdersanız gayet iyi. Bol kazançlar diliyorum hepinize.

Resmi siteden inceleme yapmak içinhttps://www.binance.com/tr?ref=11333263
Merhaba arkadaşlar, videoda 900 TL değerinde 16 farklı altcoin satın aldım. Bu altcoinler içesisinde 1 yılda değeri 100 kat, 500 kat, 1000 kat artanlar olacak. Geçmiş yıllardaki grafiklere baktığımızda bu türden artışları görüyoruz. Sizlerde bu altcoinlerden elinizde bulundurursanız çok kazançlar elde edersiniz. Sistemde 100 farklı altcoin bulunmakta.

Altcoinleri aldığım video
http://www.youtube.com/watch?v=G1fNl0YBcHg&t=5s

Binance'ye bu linkten üye olabilirsiniz : https://www.binance.com/?ref=11333263

Komisyon oranları coin alımı yaparken 0.1%, çekim yaparken her coin için ayrı örnek Bitcoin 0.0005 BTC.

Soruları olan arkadaşlar yorumlar kısmını yeşillendirebilir :)
Hakkında
Konum: İzmir,Bornova
Meslek: Bilişim
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 24
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 27
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.129 (Bu ay: 21)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Finans Forumları
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.