Teğmen
23 Mayıs 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar bugün Cort x2 gitar aldım fakat kalın mi telinde 15.perdeden sonra ses çok bozuk ses duyulmuyor bile mneredeyse neden ? Öbür tellerde sorun yok teller 1.2 yıldır değiştirilmemiş ve sap ayarı neredeyse hiç yapılmamış bu arada bi bakarmısınız sesi tonu nasıl?

https://vocaroo.com/i/s0LL3lZCqP4k

Çaldığım şarkı My chemical romance Famous last words rhytm guitar bölümü en sonda çıkan sesi duyurmaya çalıştım 1:37 de net bir şekilde duyuluyor bu arada şarkıyı nasıl çalmışım yorumlarmısınız ?
Arkadaşlar aldığım günden beri hiçbir oyunu oynayamıyorum internet bile kasıyor her oyun kasıyor sistemim=

1.ekran kardı AMD r5

2.ekran kardı AMD R7 M440

İŞLEMCİ AMD A8 7410

RAM 8GB

2.20 GHZ

64 BİT

WİNDOWS 10

AYRICA BAKMAK İSTERSENİZ BİLGİSAYARIMIN MODELİ HP BA 009NT

Arkadaşlar bilgisayar öyle ısınyorki uçak gibi sesi var ve neredeyse hiçbir oyunu oynuyamıyorum her oyun kasıyor ne yapabilirim lütfen yardım edin.
Selamlar güzel dostlarım size bir sorum var benim ibanez grg 270 b yi Cort action aktif le değiştirdim fakat bu ton ayarı filan yapılan yerde bir sticker olması gerekiyordu fakat benimkinde yok ve ben 3.sahibiyim bu normal mi ?

Gelelim asıl sorulara
1-Aldığım küçük amfide benim gitarın herşeyini aktif manyetiklere getirince bassı tizi filan benim amfi den aşırı cızırtı oluyor hele kalın telde öyle bir cızırdıyorki sanki patlıyacak gibi oluyor fakat kulaklık takdığımda hiçbir sorun yok benim amfi kaldıramıyor olabilir mi?

Distoration açtığımda belli olmuyor zaten cızırtı filan

Birde benim bass gitarda sanırım equalizer ayarı var onu belli durumlarda kapattığımda hafif dip gürültü oluyor neden olabilir?

Ayrıca ben bu amfiye ek olarak bir bass hoparlör alsam 100 liralık filan aux kablosuyla bağlasam sesi hoparlöre verdirtsem amfide olan bassı kaldıramama sorunu ortadan kalkar mı?

Ayrıca amfime bir kulaklık taksam kulaküstü kulaklık sesde bir değişiklik olur mu?

Pahalı bir bass kulaklığı almak istiyorum çünkü
https://vocaroo.com/i/s00O4MHrIeMJ

Standart bir kulaklık mikrofonu ile kayıt aldım düşüncelerinizi bekliyorum.

Bu arada ingilizce çok fazla şarkı dinlemeye çalışıyorum aksan problemi filan var mı söylermisiniz?
Arkadaşlar şuanda cleanıma çok güveniyorum brutalimde fena değil fakat scream hiç yok neredeyse nasıl scream yapabilirim kısık sesli scream yapabiliyorum fakat sesli yapamıyorum?
Selamlar benim bu gitarın en üstteki iki teli (kalın olanlar) 10.perdeden sonra aşırı derecede cızırdıyor ve ses çok garip çıkıyor sanki sadece cızalama sesi çıkıyor gibi çıkıyor neden ayrıca amfidende ses bir garip çıkıyor o perdelerde ince tellerde sorun yok sadece en üstteki iki kalın telde bu sorun var neden böyle herkeste böyle mi kalın tel olup ince ses elde etmeye çalıştığım için olabilir mi? Yokka her telde temiz ses mi çıkmalı
Arkadaşlar Floyd rose li gitarım da 9,45 lik dadario tel takılıydı bugün 10 luk tel takdırım floyd rose çok fazla havaya kalktı altı boş kaldı yani adam bu bizimle alakalı değil filan dedi birde biraz alışsın sonra düzelir filan dedi doğrumu?

Çalmada filan sorun yaratırmı tremolo sistemini kullanmasamda olur.
Bu Sabah kalktım bir baktım kuşum yanımda duruyor ama sadece bana bakıyor hiçbirşey yapmıyor ne ötüyor ne ses çıkartıyor neyse dedim acıkmıştır yem doldurmam için geldi neyse uyumaya devam ettim gitti kafesine hiç ses yok kuştan ama ayakta zor duruyor ve sonra acı şeyi gördüm kuşum ölüyor bir kuş bile son kez gelip benimle vedalaştı sadece gelip bana baktı ve sonra gizli bir yere gidip öldü son anları çok acıydı can çekişiyordu tek isteği benimle dolaşmaktı

ARKADAŞLAR LÜTFEN HAYVANLARA BAĞLANMAYIN

VE LÜTFEN MEYVE VERİYORSANIZ 1 GÜN SONRA GERİ ALIN YOKSA ZEHİRLENİYOR LÜTFEN BAĞLANMAYIN HAYVANLARA

10 kasım'da ATATÜRK

11 kasım'da Kuşum

Hala ağlıyorum.

Çok zor bir hafta.
Benim bir iki arkadaşım aşırı bass tutkunu bass gitar ellerinden ekisk olmuyor bassız bir kulaklık takmadan gezmiyorlar vesaire nedir bu bass sevgisi ne tür insanlardır bunlar?
Arkadaşlar benim ince mi telim ve La telim patladı kilitli sistem olduğu için gitar kiliti açmayı unutmuşum bu arada gitar İbanez herneyse bu iki teli nasıl değiştirebilirim? Ayrıca sadece bu iki teli almama gerek var mı yoksa bütün bir set mi alayım bütün telleri içeren? Ayrıca sadce iki teli alırsam öbür tellerden farklı bir marka model vesaire olursa seste sorun yaratır mı?

Ayrıca gidip yaptırırsam kaç lira öderim?

Set olarak yaptırırsam kaç lira?

Sadece 2 teli yaptırırsam kaç lira?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 340
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 10.276 (Bu ay: 526)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 41 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Müzik
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.