N

Yüzbaşı
17 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 46 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Orjinal lisans windows 10 pro kullanıyorum. Windows 10 update dahil olmak üzere, Battle.Net ve bazı internet sitelerine hiçbir şekilde iletişim sağlayamıyorum. İnternette bir kaç önerilen şeyi denedim flushdns gibi ancak hiçbiri etkili olmadı. Böyle giderse Windows'u sıfırlamak zorunda kalacağım ancak onu da yapmak istemiyorum indirilen onlarca gb'dan dolayı. Bir yolu yordamı var mıdır bu bağlantı sorununun? Kafayı çıldırtan düzeyde düşünün dün bağlandığınız uygulamaya bugün bağlanamıyorsunuz öyle saçma bir halde şu an. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkürler.
Selamlar forum ahalisi. Benim 7 aydır kullandığım gtx 1070 bu ara youtube gibi stream video sitelerinde video oynatmamaya başladı. Video doluyor ama oynatmıyor sıcaklık değerlerine baktım 24 derecelerde. Bu sorunu nasıl çözerim teşekkürler.
Kuzey metal ezgileri:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/5krC0PqTQgMbBry8pa5czZ
Kuzey metal ezgileri part 2:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/5krC0PqTQgMbBry8pa5czZ (bu iki sağlamdır)
Folk ve Black metal karışık:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/4aTk10jy1lHcUHIsUk8ED7
Technical Death/Prog death:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/3SSn14lti4ceiInca0SnN6 (yanlız Opeth'siz çünkü bu grubu ayrı dinlerim)
Heavy Metal(tarihsel olarak bakarsanız çok kalitelidir):https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/1PAK7LGibejxLWApPW3GgA
Power Metal:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/3DftCFvvLbPPjGhJ0uwWd1
Black Metal(saf ağır kuzey):https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/3XEdD1kvq5u4IdTY1TvGFQ
Death Metal:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/6MYAiWAEpKwowRJahDVj5O
Metalcore ve saçma sapan metal tarzları:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/3sWFYEoUYlO1Pn5t0U33VT
Türkçü Metal Müzik:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/5bnYoEsDiK3g8jr3A6bk0x
Karışık:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/1mJFqpI5BVeuRimCRPqSrQ (çoğu prog metal tarzıdır illaki)
Karışık 2(prog rock ağırlıklı):https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/6umtRF4MuxPA96twQsIGDF (Rock metal karışık)
Karışık 3(yeni prog rock ağırlıklı):https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/3ThRtbF7ag0rrctuskeFEc (daha çok prog ağırlıklı)
Thrash Metal:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/47cK8yINjnOdKcMGPrqdIp
2000 sonrası metal müzik:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/02NSdl1liajEAV9xU0r2m9
Alternatif Rock:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/5aLMpBnsdwY8AyKy7RYZVt
Punk:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/2hRjfReB10AbKkNdxsSAE0
J-Rock:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/0tcXcdNfR3tWcqvPCD6KGO (malum spotifyda fazla bulunamıyor)
Hard Rock,Blues esintileri:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/2SrOsNPP26DG84MBRzflFZ
Türkçe Rock:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/5UGS4nmf3qK3yMg4jmyNCk (şu yok bu yok demeyin her türkçe şarkı iyi değil Murat İlkan'da rock Pembe Mezarlığı söyleyen saçma sapan gay grupta rock güzel ülkemde...)
Metal From Youtubers:https://play.spotify.com/user/orhunk93/playlist/6tYgwoUc0kr5xjWC8mVKFz

Daha yeni listeler oluşturulduğunda eklenecek. Kafamda dev bir acid jazz ve jazz listesi oluşturmak var. Malum Tool ve King Crimson hala olmadığından kaliteli bir arşive ulaşamıyorsunuz ancak eldekilerle üretilen bu. Ama şuan bile listelerde eksik olduğu aklıma geliyor mesela Soğuk ülkelerin müziklerinde hatırladığım kadarıyla Katatonia yoktu:/ Ben metal ve rock konusunda bayağı geniş bilgiye sahibim öneri ve özel listede oluşturabilirim isterseniz ancak şuan paylaştığım el emeği listeler 1tb 'a yakın rock ve metal müzik arşivi olan birinin elinden çıkan listeler. Emeğe saygı istiyorum sadece ;) Önerileriniz ve istekleriniz her zaman cevap bulacaktır.

Neden türkçe bu kadar az? -Çünkü ülkemden yaratıcı müzikler çıkmıyor Kurban bile yeni albümde pop yapıyor!
Neden o bu şu yok? -Çünkü eşeğin.... Aklıma gelmemiştir şuan bile eksikler geliyor düşündükçe
Her tarz demişsin o bu şu tarz yok? - O bu şu tarz büyük ihtimalle karışık müziklerin içinde olmalıdır. Mesela Prog rock sadece bir liste olmalı ancak best of best listesi bildiiğin prog rock metal listesi.

Son olarak arkadaşlar bu listeler 10 20 40 şarkılık değil 2000 3000 şarkılık listeler neden diye sorarsanız çünkü dinlediğim tarz ve grup çok fazla bazen ben bile aa şu albümde şu şarkı çok güzelmiş yeni keşfediyorum diyorum yani ve Metalfili ve Rockfili biri olduğum için çok şarkı çok uzun listeler daha çok hoşuma gidiyor yanlız odyofili değilim o dediğim ikisi olabilirim. Bilgi konusunda istediğiniz her haltı sorabilirsiniz her tarz dinlerim metal rock konusunda Asking Alexandria gaylerinden Varg Vikernes reyize kadar.

Saygılar...
10 senedir Opeth dinleyen biri olarak söylemek gerekirse beni heyecanlandıran bir albüm. Reyiz Mikael' in dediğine göre biraz sertleştirmiş soundu ki albümle aynı adı taşıyan parça'dan da anladığımız kadarıyla Pale Communion' a göre gayet sertleştirmiş soundu. Aynı zamanda herhangi bir kayıt stüdyosuna bağlı kalmadan kendi firmasından çıkartıyorlar albümü Moderbolaget etiketiyle 30 eylülde satışa geçicek. İmkanı olan kendi sitesinden box set halinde alabilirhttp://store.moderbolagetrecords.com/.

https://www.youtube.com/watch?v=LhqijfqecvA
Beyler bugün cooler master seidon 120mm version 2 ve yanında noctua nh-h1 aldım monte ettim fan dışarıya hava veriyor elimde zalman z3 plus var fanın arkasında radyatör. Bu doğru bir montajmı yoksa fanın önünemi koymalıydım radyatörü? Velhasıl kelam boşta an itibari ile 40 derece işlemcim bu arada i5 4590 oyunda test ettim denedim world of warcraft ultra her şey full de maksimum 50 dereceyi görmüş ancak bakıyorum maksimum normalde boşta diğer insanlarda 28 derecelerde acaba yanlışmı montaj yaptım fanla radyatörü? onun dışında gayet normal bir montaj yaptım termal macunu güzel sördüm falan neyi yanlış yaptım bi yardımcı olursanız sevinirim ya da normalmi bu dereceler boşta? Yaşadığım yer 38 40 derecelerde
Öncelikle merhabalar 2013'ten bu yana yol arkadaşım olan hd7970'in artık devrinin dolduğuna ve değiştirme zamanının geldiğine karar verdim. Ekran kartını ağustos temmuz gibi almayı düşünüyorum ancak hala ne alıcağıma karar veremedim. 980 yada 980ti alabilirim ikinci el ya da gtx1070 alabilirim. Sizin öneriniz neler memnuniyetle dinlerim :) gtx970 alıcaktım ancak baktımki performans olarak pek farketmiyor. Sadece soğutması ve güç tüketimi daha iyi. Yüzde 5'lik performansıda ben neyleyim değilmi ama :) Öneri ve yorumlarınıza açığım iyi forumlar.
Öncelikle işlemcim i5 4590 ekran kartım r9 280x ben yazın topladım bilgisayarı topladığımdan beri açmadım. Isınmaya iki üç gün önce başladı aşırı bir şekilde. Bilgisayarım boştayken ben başında değilken bile deli gibi ısınıyordu. Bende açtım içini temizledim ekran kartının ve işlemcinin termal macununu temizledim tozlardan arındırdım pc'yi zaten 8 aydır açmıyordum çok toz birikmiş iyi oldu. Ancak bu ısınma sorunu hala devam ediyor. Bilgisayarı açarken ilk açılışta windows yazısı gelmeden kendini kapatıyor ikinci açılışta düzeliyor bu durum. Temizlememe rağmen bu durum böyle. Sizce bu durum nedendir? Virüsten kaynaklı bir sorun olabilirmi güvenlik duvarı dahil herşey kapalı bilgisayarımda. Temiz bir format bunu kurtarırmı? Yani herşeyi kontrol ettim işlemci fanının iyi monte edip etmemiş olduğuma kadar ancak hala bu sorun devam ediyor. Yardımcı olursanız teşekkür ederim. Bu arada güçle alakalı bir sorun olamaz bozulmuşta olamaz güç kaynağım çok dikkatli kullanıyorum ve elektrik kesintisi falan olduğunda kasam hep kapalıydı. Çok büyük uğraşlarla topladım bu bilgisayarı yardımlarınız için şimdiden sağolun.
World of Warcraft tarihinin en büyük çöküşünü bu pakette alıcağını garantiledi artık. 4 milyon kişi düşücek 1 milyonlara sonrasında ise kapar serverları. Nostalrius' u çekemeyip kapatan şirket hala milletin ne istediğini anlamıyor ve bize bunu yapıyor.
https://youtu.be/q4HUCTJ16GA
Kısaca üşenip izlemeyenlere veyahut dil bilmeyen arkadaşlarımıza anlatayım. GARRISONLAR GİTMEDİ. Videoyu hazırlayan arkadaşın dediği gibi FACEBOOK OYUNU OYNAMAYA DEVAM EDECEĞİZ YENİ PAKETTE. Facebook oyununa 150 lira bayıldık anlaşılan. Neyse beyler geçmiş olsun bir devrin daha sonuna geldik. Başka güzel bir oyun bulursanız burayı ıslatın çünkü cidden oyun bitti. Ne Demon Hunter ne artifact ne Illidan kurtarır artık şu oyunu. Yazık ettiler kısacası.

Son zamanlarda ünlenen blizzard mottosuyla yazımı bitireyim. You think you do, but you don't. Morheim abimizede saygılar umarım başka bir 96 milyonluk projeyi daha iptal etmezde güzel yaratıcı ekibini kullanıp YENİ bir deneyim surar biz Bliz fanboy/girl lerine. Saygılarımla iyi forumlar.
Edit: Beyler ve hanım arkadaşlarım kusuruma bakmayın ani sinirle bu başlıkta açtım. Bu konudaki eleştirilerinizide anlıyorum kusuruma bakmayın çok canımı sıkmaya başladı artık Blizzard bende bu dolulukla geldim foruma yazdım özgür düşünce platformu olarak düşünüp tekrardan kusura bakmayın :)
Kulaklığım öncelikle hyperx cloud core. Herşey de mükemmel çalışmasına rağmen dota 2 de parti içi iletişimi sağlayamıyorum ayarlar falan hepsi ayarlı mikrofon sesi konuştuğumda gözüküyor ancak takımımdakiler sesimi duymuyor. Skype da sesli iletişim sağlayabiliyorum. Aynı zamanda steam mikrofon testinide yaptım ondada sıkıntı yok ancak oyunda sesim iletilmiyor hani konuşurken çıkan o konuşma baloncuğunun üstünde çizgi de yok. Anlamadım denedim internetteki çözümleri bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. Eski kulaklığım 15 liralık snopy bile sorunsuz çalışırken bunu dota da çalıştıramıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Casper cky full dış kasa(menteşe dahil) nereden bulabilirim?
Hakkında
Konum: Bursa,
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 486
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 575
İkinci El Bölümü Mesajları: 37
Konularının görüntülenme sayısı: 38.008 (Bu ay: 27)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 24 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.