A

Çavuş
03 Ocak 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Galaxy s8 model telefonum yere düşme sonucu kapandı, açmaya çalıştığımda samsung yazısı çıkıyor ve telefon titreyip kendini resetliyor. Bu işlem kendini ben müdahalede bulunmadıkça sürekli tekrar ediyor. Recovery menüsünden power off kısmına gelip telefonu tamamen kapattım.

Internetten araştırma yaptım ancak bir sonuca ulaşamadım. Anakart hasar görmüş olabilirmi? Bu sorunla karşılaşan başka biri varmı? Bir yazılım düzeltmesi ile telefonu acabilirmiyim?
Bir bilgisayar aldım önümüzdeki hafta ici elime ulaşacak fakat içinde sadece 256gb ssd takılı. Aynı modelin hem ssd li hemde hdd li modeli mevcuttu ama arada 1500tl gibi uçuk bir fark vardı. Aklıma takıldı acaba benim aldığım modelde hdd slotu yokmu bilenler yardımcı olabilir mi? Ve benim hdd takmam garantiyi bozar mı?
.
Aşağıya bıraktığım linkteki bilgisayarda sanırım hdd yok, ve linux ışletim sistemi kurulu. Bu bilgisayarı alıp hdd takmak ve içine windows kurmak sizce mantıklı mı ve performansı hakkında bilgi sahibi olan varmı? Almalimiyim?
https://www.evkur.com.tr/acer-nitro-amd-ryzen-5-2500u-2ghz-islemci-8gb-ram-256gb-sdd-rx560x-4gb-ekran-karti-156-linux
Selam. Az önce yanlışlıkla özelden birinin bana attığı linke hiç bakmadan tıklamış bulundum açılan sitede steam ile bağlantı yapmak için izin istedi onay verdim
şimdi benim hiçbir bilgim olmadan kendiliğinden Steam ile ilişkilendirdiğim eposta adresim ve telefon numaram değiştirilmiş.
Bu olaydan sonra derhal eposta şifremi değiştirdim ve steam ile iletişime geçmeye çalıştım ama steam sapport da yazan şey e posta adresinizi bulamadık !
Sorunun içinden çıkamıyorum bana sms gelmeden nasıl oluyor bu anlamış değilim.
yardımcı olabilecek varmı?
NOT: yazmayı unutmuşum e posta adresime steam için eposta adresiniz başarıyla değiştirildi diye ileti geldi.
Merhaba arkadaşlar yine şahibeli bir olayla karşınızdayım :)
Asus zenfone 2 model telefonda yeni aldığım hat 2. slotta takılı, eski hattım ise 1. slotta takılı.
Ben yeni aldığım hattı kullanacağımdan dolayı onu 1. slota almayı istiyorum (2. slotta mobil veriyi kullanamıyorsunuz), fakat bu Allahın cezası telefon 1. slotta benim eski hattımı sorunsuz bir şekilde çalıstırırken yeni aldığım hattı okumuyor.
İnternetten araştırma yaptım ama bi sonuca ulaşamadım yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Görselde gözüktüğü gibi en son devriye gez bölümüne kadar geldikten sonra maxwell bölümüne geri sardı aynı bölümü neden oynuyorum? oyunun single player kısmı bumuydu yani. Zevk alarak oynadığım oyunu hevesli bir şekilde açtıkran sonra bunu görmek sinir bozucu.(En sıkıcı bölüm maxvell) oyunu oynayan arkadaslardan yardım bekliyorum teşekkürler.
Öncelikle Selamın Aleykum bilgisayarımın parçalarını güncellemek istiyorum aklıma takılan birkaç soru var yardımcı olabilirmisiniz?
DDR3 sistem kullanıyorum DDR4 e geçmekavantaj sağlarmı? Eğer geçersem şuanki donanımlar DDR4 ile uyumlu olur mu
DDR4 sisteme geçmeden direk DDR3 üzerinden yükseltme yapsam yeterli olurmu?
Ekran kartına mı işlemciye mi daha çok önem vermeliyim?
Önerileriniz için teşekkürler.

SİSTEMİM:
ANAKART: MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C)
İŞLEMCİ: AMD Athlon X4 840 Soket FM2+ 3.1GHz (TURBO BOOST İLE 3.8)
EKRAN KARTI:Asus R7 250 GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX12
RAM: GSKİLL 1600MHZ 4GB (SOĞUTUCULU)
HDD: 500GB 7200RPM TOSHİBA
KASA-PSU: TXK6 250W
Steam dan sistem gereksinimlerine baktım ama orda yazılı olan donanımların performansını bilmediğim için kendi bilgisayarımla karşilaştıramıyorum. Yardımcı olurmusunuz.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
MİNİMUM:
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX: Sürüm 11

BENİM SİSTEMİMİ FOTOĞRAFTA GÖREBİLİRSİNİZ.

NOT: YANINA 4 GB DAHA RAM ALINACAK.
Uygun bütçeli bir bilgisayar topladım fakat bunun için kasa ve güç kaynağı almam lazim 250w güç kaynağı yeterli olurmu bilmiyorum yardımcı olurmusunuz. Kasa modeli. Tx k6 250w

Amd athlon x4 840 soket fm2+ 3.q ghz işlemci

Msi a68 hm e33 v2 soket fm2+ anakart

Asus r7 250 gddr5 2gb ekran kartı

4 gb gskill 1600 mhz ram OC

Hdd daha karalastirmadim ama 500gb 7200 rpm alicam sanırım.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 73
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.317 (Bu ay: 350)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.