Onbaşı
31 Mayıs 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar ,
Eski bilgisayarımda olan işletim sistemi yüklü Samsung 850 evo SSD'mi , yeni aldığım Abra A5 V7.1 dizüstü bilgisayarıma 2. SSD olarak takmak istiyorum ancak bazı sorularım var.
Eski bilgisayarım açılmıyor , dolayısıyla yeni bilgisayarıma takınca bilgisayarın açılmasında bir sorun olur mu işletim sistemi yüklü olmasından dolayı ?
Bu işletim sistemi yüklü SSD'yi fabrika ayarlarına nasıl getireceğim veya nasıl sileceğim ? Komut ekranından mı ? Yoksa programla mı ?
Bilgisayar özelliklerinde 1.Port 2.5" HDD takılı değil olarak gözüküyor . Bu porta takabilir miyim yoksa DVD-RW sürücüsünü mü çıkarmam gerekecek ?
Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim .
Merhaba arkadaşlar ,
Eski bilgisayarımda olan işletim sistemi yüklü Samsung 850 evo SSD'mi , yeni aldığım Abra A5 V7.1 dizüstü bilgisayarıma 2. SSD olarak takmak istiyorum ancak bazı sorularım var.
Eski bilgisayarım açılmıyor , dolayısıyla yeni bilgisayarıma takınca bilgisayarın açılmasında bir sorun olur mu işletim sistemi yüklü olmasından dolayı ?
Bu işletim sistemi yüklü SSD'yi fabrika ayarlarına nasıl getireceğim veya nasıl sileceğim ? Komut ekranından mı ? Yoksa programla mı ?
Bilgisayar özelliklerinde 1.Port 2.5" HDD takılı değil olarak gözüküyor . Bu porta takabilir miyim yoksa DVD-RW sürücüsünü mü çıkarmam gerekecek ?
Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim .
Merhaba arkadaşlar ,
Birkaç haftaya sistem toplamak istiyorum ve sizin gibi tecrübeli arkadaşların fikirlerini , nedenleri ile birlikte almak istiyorum . Bütçe olarak 7000'e kadar çıkabilirim. ( Monitör dahil ) Ayrıca sistem sadece oyun amaçlıdır .

Benim düşündüğüm sistem ;

MSI Gaming M5 Anakart
i7 6700k işlemci
G.Skill RipjawsV 16 GB 3000MHz RAM
Seagate 2 TB Barracuda
Samsung 250 GB 850 EVO M.2
Cooler Master Mastercase 5 GM 750W 80+ Bronze kasa
Silverstone Tundra TD03-Lite Soğutucu
BenQ XL2430T FHD 144Hz Monitör

Bu sistem ekran kartsız 5500 TL civarı tutuyor . Ekran kartı olarak Gtx 1070 düşünüyorum şimdilik . İleride SLI yapabilirim. Ama gtx 1070 custom kartları stoklarda yok , ne zaman gelir ASUS veya MSI Gtx 1070 modelleri ? Sizce ASUS veya MSI'ın hangi modelini tercih etmeliyim ?

Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum , yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 28
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 129 (Bu ay: 26)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.