B

Çavuş
20 Kasım 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Herkese merhaba 5 senedir kullandığım bir sistemim var. 2x8 GB DDR4 2133 MHZ GSKİLL AEGİS RAM kullanıyorum. Geçen gün rutin PC temizlemem için kasayı açtım fanları söküp temizledim ve ekran kartını çıkarıp taktım(toz temizliği sırasında) sonrasında bilgisayarı açmaya çalıştığım da ekrana görüntü gelmedi. Anakart üzerindeki dram ışığı yanıp sönmeye başladı. Şimdi RAM'lerim birbirinden bağımsız olarak bütün slotlarda(4 slot) sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat 2 sini birden 1-3 veya 2-4 şeklinde taktığımda ekrana görüntü gelmiyor ve anakarttaki dram ışığı yanmaya başlıyor. Dediğim gibi ramlerim 5 senelik ve 2 si de aynı anda satın alındı ve kullanım süreleri birebir aynı. Denediğim bazı çözümler;

-Bios pilini çıkartıp takmak

-Bios güncellemek

-Bütün RAM slotlarını kontrol etmek

Herhangi bir önerisi olan var mıdır ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler.

Arkadaşlar msi anakart alıcam işlemcim i5 6500 ekran kartım gtx 950 olucak 300 400 lira arası bir anakart önerirseniz sevinirim.
Arkadaşlar hangisini almalıyım anakart asus b150m pro gaming ekran kartı asus strix gtx 950 olucak / i5 6500 105 tl daha pahalı sizce hangisini almalıyım ?
Arkadaşlar bu ram i almayı düşünüyorum fakat fiyatı ucuz geldi gözüme kalitesi vs. hakkında görüşlerinizi merak ettim önerirmisiniz ?

http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-1x8gb-aegis-ddr4-2133mhz-cl15-1-2v-tek-modul-ram.html
Arakdaşlar 2133mhz anakart a 2666mhz ram takılabilir mi ?

Bu sistemi alıcam arkadaşlar sizce nasıl ? (butcede herhangi bir oynama yapamam.)
Hakkında
Forum İmzası:
İ5 6500 / ASUS B150M PRO GAMİNG / ASUS STRİX GTX 1060 6GB / GSKİLL 16 GB RAM / ZALMAN R1 600W / BENQ RL2455HM / CORSAİR K55 G300S HYPERX CLOUD II
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 88
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.444 (Bu ay: 51)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.