C

Er
19 Kasım 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar konu başlığında belirttiğim üzere yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar merhaba,

Benim Canon E414 yazıcı var. Yazıcının sadece siyah beyaz kısmı çıkartmıyor maalesef. İlk başta silik çıkarmaya başladı. Mürekkep kalitesini arttırınca düzelmişti fakat kısa süre sonra komple bozuk çıkarmaya başladı. Şu an normal PDF'ler okunamayacak düzeyde çıkıyor. Renkli kısmında herhangi bir sorunum yok. Yaklaşık 6 aydır böyle. Defalarca yazıcının püskürtme uçlarını programı vasıtasıyla temizledim. Kartuşu tekrar doldurdum. Kartuşu havasını aldım kaç defa. . Kartuşu ucuna solüyson püskürtüp peeçete ile temizleyip test yaptım oluk oluk mürekkep geliyor. Ama kağıda akmıyor maalesef. Sıcak su testi yapmadım bunca şeyden sonra boşuna uğraş verecekmişim gibi geliyor. Renkli kısımda sapasağlam. İki tane resim bırakıyorum. Biri normal metin biriyse sırf siyahtan oluşan bir resim. Yardımcı olur musunuz?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b3/cc/3f/b3cc3f9ec8e297e4be5eea200a0892e7.jpeg&t=0&width=480&text=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8c/27/27/8c27278ddc641713fc0e6473f34a4a57.jpeg&t=0&width=480&text=1

Arkadaşlar sözel yazdığıma bakmayın ben İngilizce'ye çalışıyorum. Ama hiç fark etmez sözel derslerde de aynı sorunu yaşıyorum. Hocalar diyor ki konuyu çalışın atıyorum 10 dk sonra hemen test çözün. Arkadaşlar o konu içerisinde Allah bilir kaç tane ezber isteyen yer var eee testte onu soracaklar? Ben sadece bir konuyu 5 saate yakın çalışıyorum. Neden biliyor musunuz? Test çözebilmek için. Ezberlemeye çalışıyorum. Ara veriyorum 1-2 saat sonra tekrar ezberlemeye tüm her yeri ezberlediğim zaman konu çalışmaya geçiyorum. Mesela atıyorum tarih dersi olsun ilk Türk devletleri olsun. Siz oturdunuz başına okuyorsunuz artık kaç dakikaysa hemen ardından teste mi geçiyorsunuz pekişsin diye? Konu yorum soruları dışında full ezber nasıl geçiyorsunuz? Konu tekrarı zaten yapılır o problem değil önemli olan ben o konu başına oturduğumda ilk 15 dk okuduğum zaman aklımda bir şeyler kalsa bile yorum oluyor. Herhangi bir cevap oluşturmuyor bana. Nasıl ezberliyorsunuz da hemen konu pekiştirmek için ezbere geçiyorsunuz? Ben ders çalışmayı mı bilmiyorum? Hoş gerçi çooook uzun yıllar sonra ilk defa ders çalışmaya başladım desem yeridir. 

Arkadaşlar sözel yazdığıma bakmayın ben İngilizce'ye çalışıyorum. Ama hiç fark etmez sözel derslerde de aynı sorunu yaşıyorum. Hocalar diyor ki konuyu çalışın atıyorum 10 dk sonra hemen test çözün. Arkadaşlar o konu içerisinde Allah bilir kaç tane ezber isteyen yer var eee testte onu soracaklar? Ben sadece bir konuyu 5 saate yakın çalışıyorum. Neden biliyor musunuz? Test çözebilmek için. Ezberlemeye çalışıyorum. Ara veriyorum 1-2 saat sonra tekrar ezberlemeye tüm her yeri ezberlediğim zaman konu çalışmaya geçiyorum. Mesela atıyorum tarih dersi olsun ilk Türk devletleri olsun. Siz oturdunuz başına okuyorsunuz artık kaç dakikaysa hemen ardından teste mi geçiyorsunuz pekişsin diye? Konu yorum soruları dışında full ezber nasıl geçiyorsunuz? Nasıl ezberliyorsunuz da hemen konu pekiştirmek için ezbere geçiyorsunuz? Ben ders çalışmayı mı bilmiyorum? Hoş gerçi çooook uzun yıllar sonra ilk defa ders çalışmaya başladım desem yeridir. 

Dil için konuşalım. Konu anlatımına geldim. Kullanımını vs biliyorum hemen çözdük eyvallah. Adam o konuya özel 20 tane kelime veriyor. Bazıları diğer konularla çalışabiliyor. Ayıklamak lazım. Karışmaması için iyice benimsemek lazım. Adam diyor ki konuya çalış hemen teste geç. Ben o 20 kelimeyi kafama 15 dk de çözüpte teste geçecek adam değilim ki? Beynimin onu hazmetmesi lazım. Kimi kelime var 5 dk de giriyor aklıma kimisi var 1 saatte girmiyor. Giriyor sanıyorum ama unutuyorum. Gel de çöz şimdi testi işin yok. Nasıl ders çalışmam gerektiğini bilmiyorum yani bir konuya saatler ayırıyorum. Millet sözel derslerde 3 saatte uçuyor. Rica ediyorum bu soruyu tecrübeliler cevaplasın. 

Arkadaşlar sözel yazdığıma bakmayın ben İngilizce'ye çalışıyorum. Ama hiç fark etmez sözel derslerde de aynı sorunu yaşıyorum. Hocalar diyor ki konuyu çalışın atıyorum 10 dk sonra hemen test çözün. Arkadaşlar o konu içerisinde Allah bilir kaç tane ezber isteyen yer var eee testte onu soracaklar? Ben sadece bir konuyu 5 saate yakın çalışıyorum. Neden biliyor musunuz? Test çözebilmek için. Ezberlemeye çalışıyorum. Ara veriyorum 1-2 saat sonra tekrar ezberlemeye tüm her yeri ezberlediğim zaman konu çalışmaya geçiyorum. Mesela atıyorum tarih dersi olsun ilk Türk devletleri olsun. Siz oturdunuz başına okuyorsunuz artık kaç dakikaysa hemen ardından teste mi geçiyorsunuz pekişsin diye? Konu yorum soruları dışında full ezber nasıl geçiyorsunuz? Nasıl ezberliyorsunuz da hemen konu pekiştirmek için ezbere geçiyorsunuz? Ben ders çalışmayı mı bilmiyorum? Hoş gerçi çooook uzun yıllar sonra ilk defa ders çalışmaya başladım desem yeridir. 

Dil için konuşalım. Konu anlatımına geldim. Kullanımını vs biliyorum hemen çözdük eyvallah. Adam o konuya özel 20 tane kelime veriyor. Adam diyor ki konuya çalış hemen teste geç. Ben o 20 kelimeyi kafama 15 dk de çözüpte teste geçecek adam değilim ki? Beynimin onu hazmetmesi lazım. Kimi kelime var 5 dk de giriyor aklıma kimisi var 1 saatte girmiyor. Giriyor sanıyorum ama unutuyorum. Gel de çöz şimdi testi işin yok. Nasıl ders çalışmam gerektiğini bilmiyorum yani bir konuya saatler ayırıyorum. Millet sözel derslerde 3 saatte uçuyor. Rica ediyorum bu soruyu tecrübeliler cevaplasın. 

Arkadaşlar merhabalar,

Ben 6500 e ikinci el garantisi 1 sene daha devam eden Laptop alacağım. Güvendiğim bir abimin aracılığıyla 3 tane seçenek arasında kaldım. Öncelikli amacım oyun sonra da Adobe premiere ve photoshop

Ram miktarına ve hdd olayına takılmayın lütfen. Onu sonra arttırabilirim aradaki fiyat farkını umursamıyorum. Tek derdim değişmez parçaların kalitesi... Siz 3 seçenek arasında kalsanız hangisini seçersiniz?

1) https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-ec0008nt-amd-ryzen-5-3550h-16gb-1tb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-8br13ea-pm-HB00000NPZ6H

2) https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-fx505dt-bq180-amd-ryzen-5-3550h-8gb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000V9MZ6?wt_gl=cpc.6802.dsa.elk.it-dizustu-bilgisayar-laptop&gclid=CjwKCAiAzNj9BRBDEiwAPsL0d1xd-QEVHWM29g65OExEAr2FLQaxnthOSI7AMfw-a44Uau5RAgKIHRoCvJgQAvD_BwE

3)https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-2-2/

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 15
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 108)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.