M

Çavuş
17 Kasım 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 70 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Basit çizim programları globalde çok popüler olsa da, ülkemizde hala farkedilmemiş bir konudur. Ülkemizde bir çok dijital sanat ile uğraşan kullanıcımız bulunmakta, kimisi profesyonel kimisi amatör olarak bu işleri yapmakta ancak herkes Adobe Illustrator gibi piyasanın en pahalı ve en popüler programını kullanmaya çalışıyor. Halbuki bu programlar hem çok sistem gereksinimi istiyor, hemde pahalılar. Bunun yerine alternatif olarak piyasada bulunan orijinal olarak ücretsiz sunulan ve Adobe Illustrator programına göre daha az sistem gereksinimi isteyen programlar bulunmakta, işte bu programlara da basit çizim programları denilmekte.


Ülkemizin maddi koşulları belli, çoğu kullanıcının bu tarz programları korsan kullandığını biliyorum, buna hiç gerek yok. Birazdan sizlere anlatacağım basit çizim programlarını da rahatlıkla çoğunuzun çizim ihtiyaçlarını giderecektir.


1)Krita


Açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olarak sunulan bir dijital çizim programı. Sistem gereksinimleri de çok düşük, Adobe programları ile yaptığınız tüm tasarımları da bir eklenti ile açmakta. Adobe Programının sunduğu neredeyse tüm özellikleri sunmakta, hatta Krita ile animasyonda yapabiliyorsunuz.


2)Pixia


Pixia programı da Krita programı gibi açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz bir program. Sadece artık eskisi kadar sık güncelleme almıyor, ayrıca programın resmi sitesi yok, Microsoft Store üzerinden indirebiliyorsunuz ona dikkat edin.


3)InkScape


InkScape programı da Krita programı gibi basit çizim programları arasında en popüler olan programlardan. Tamamen ücretsiz bir program ve bayağı iyi özellikleri bulunuyor.


4)GIMP


Basit çizim programları arasındaki en popüler program diyebiliriz. Bu programda açık kaynak kodlu, ücretsiz ve çok kaliteli bir program.


Yukarıdaki bahsettiğimiz programların hepsi çoğunuzun dijital tasarım ihtiyaçlarınız karşılayacak nitelikte programlardır. Korsana yönelmek yerine bu tarz orijinal ve kaliteli programları tercih etmeniz daha sağlıklıdır.


Daha detaylı bilgi için:

colaker.net
Basit Çizim Programları, Ücretsiz Teknik & Tasarım Türkçe Çizim Programı *2024 - COLAKER.NET
https://www.colaker.net/programlar/en-iyi-basit-cizim-programlari/

Basit Mimari Çizim programları, sistem gereksinimi daha düşük, ücretsiz veya sadece internet bağlantısı ile kullanılabilen programlardır. Bu konuda da durumu olmayan arkadaşlarımız için daha düşük sistem gereksinimlerinde çalışan, ücretsiz olarak sunulan ve sadece internet bağlantısı ile kullanabileceğiniz basit mimari çizim programlarından bahsedeceğim.


1)FreeCAD

FreeCAD, ücretsiz ve açık kaynaklı bir Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) yazılımıdır. Temel olarak 3D modelleme ve tasarım yapma amacı taşıyan bu program, mühendislik, mimarlık, endüstriyel tasarım ve diğer benzer alanlarda kullanılmaktadır.


2)Planner5D

Planner 5D, hayallerinizdeki evi tasarlamanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Windows, Android, iOS ve Web platformlarında kullanılabilir. Uygulama, 2D ve 3D grafik açıları ile hayalinizdeki evi çizmenize olanak tanır. Kullanıcılar, basit arayüz üzerinde hayallerindeki evi tasarlayabilir, farklı görseller ile süsleyebilirler. Uygulama kullanıcılara hali hazırda pek çok tasarım şablonunu da ücretsiz olarak sunuyor. Planner 5D, yüzlerce farklı şablon, öğretici, detaylı 2D ve 3D grafik açıları, renkli tasarım kalıpları, düzenli güncellemeler, Android, iOS, Web, Windows ve MacOS sürümler gibi özellikler sunar. Türkçe dil desteği yer almamaktadır. Uygulama içerisinde tasarladığınız tasarımları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.


3)Sweet Home 3D

Sweet Home 3D, evinizin iç mekan ve mobilya planlarını çizmenize yardımcı olan ücretsiz bir iç mekan tasarım programıdır. Program, kullanıcıların evlerinin 2D ve 3D grafik açıları ile tasarlamalarına olanak tanır. Kullanıcılar, programın basit arayüzü üzerinde hayallerindeki evlerini tasarlayabilir, farklı görseller ile süsleyebilirler. Program, kullanıcılara hali hazırda pek çok tasarım şablonunu da ücretsiz olarak sunuyor. Sweet Home 3D, detaylı tasarım araçları, farklı renk paletleri, dekoratif pek çok içerik, düzenli güncellemeler, Android, iOS, Web, Windows ve MacOS sürümler gibi özellikler sunar. Program Türkçe dil desteği sunmamaktadır. Program içerisinde tasarladığınız tasarımları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.


Programın kullanımı oldukça kolaydır. Programda yaptığınız çizimler ve yerleştirdiğiniz eşyalar otomatik olarak 3 boyutlu olarak size gösterilir. 3 boyutlu modeli istediğiniz gibi mouse yardımıyla çevirebilir ve istediğiniz kadar yakınlaştırabilirsiniz. Program, seçtiğiniz eşyaları yerleştirmek veya duvar renklerini değiştirmek gibi işlemleri yapmanıza olanak tanır. Programın kullanımı oldukça kolaydır ve her düzey kullanıcının zevk alarak kullanabileceği kadar pratiktir. Programın detaylı tasarım araçları sayesinde en ince ayrıntıya kadar çizme fırsatı verir. Program, bina planını jpeg olarak yükleyebilmenize olanak tanır. Bu planı verdiğiniz gerçek boyutlara göre ölçeklendirebilirsiniz. Program size en gerçekçi sonucu verecektir.


Ayrıca, Sweet Home 3D’nin nasıl kullanılacağına dair birçok video kaynağı bulunmaktadır. Örneğin, 5 adresindeki video, programın nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bir açıklama sunmaktadır.


Daha detaylı bilgi için:

colaker.net
Basit Mimari Çizim Programı Ücretsiz, En Detaylı Liste! 2024 - COLAKER.NET
https://www.colaker.net/programlar/basit-mimari-cizim-programi/
Oyun Dünyasıyoutube
Mafia 2 Türkçe yama videomuzda sizlere hem Mafia 2 klasik sürüm için hem de Mafia 2 Definitive Edition sürümleri için Türkçe yama kurulumlarını anlatmaktayız. Mafia 2 Türkçe Yama: https://www.oyundunyasi.net/turkce-yamalar/mafia-2-turkce-yama/ Video Konuları: *Mafia 2 türkçe yama *Mafia 2 definitive edition türkçe yama *Mafia 2 türkçe yama steam *Mafia 2 türkçe dublaj *Mafia 2 türkçe yama 2023 *Mafia 2 türkçe altyazı *Mafia 2 classic türkçe yama *Mafia 2 türkçe yama kurulumu *Mafia 2 türkçe yama nasıl yapılır *Mafia 2 türkçe yama nasıl kurulur *Mafia 2 türkçe yama kaldırma #mafia2türkçeyama #mafia2 #oyundunyasi #oyundünyası
https://www.youtube.com/watch?v=vaOMzujNvKM&ab_channel=OyunD%C3%BCnyas%C4%B1Selamlar,


Mafia 2 oyununa bildiğiniz üzere Definitive Edition versiyonu geldi ve çoğu kullanıcı hala bu yeni oyun yüzünden Türkçe yama kurulumu konusunda sıkıntı yaşıyor. Sorun yaşayan kullanıcılar isterlerse yukarıdaki videoyu izleyerek, isterlerse de aşağıdaki makaleyi okuyarak sorunsuz kurulum gerçekleştirebilirler.


Yama İndirme Linki: Mafia 2 Türkçe Yama


Kurulum:

* İndirmiş olduğunuz Türkçe yama dosyası içerisinde yer alan pc klasörünü kopyalayın ve oyunun kurulu olduğu dizine yapıştırın.


https://www.oyundunyasi.net/turkce-yamalar/mafia-2-turkce-yama/

Oyun Dünyasıyoutube
Hogwarts Legacy Türkçe Yama adlı videomuzda sizlere Hogwarts Legacy oyunu için güncel Türkçe yama kurulumlarını ve Hogwarts Legacy Türkçe Yama dosyasının en güncel versiyonunu paylaşmaktayız. Hogwarts Legacy Türkçe Yama: https://www.oyundunyasi.net/turkce-yamalar/hogwarts-legacy-turkce-yama/ Video Konuları: *Hogwarts legacy türkçe yama *Hogwarts legacy türkçe yama steam *Hogwarts legacy türkçe altyazı *Hogwarts legacy türkçe yama indir *Hogwarts legacy türkçe yama ps4 *Hogwarts legacy türkçe yama ps5 *Hogwarts legacy türkçe yama nasıl yapılır *Hogwarts legacy türkçe yama olmuyor *Hogwarts legacy türkçe yama kaldırma #hogwartslegacytürkçeyama #hogwartslegacy #oyundunyasi #oyundünyası
https://www.youtube.com/watch?v=dakt3YKpVXM&feature=youtu.be
Selamlar,


Çevremde çoğu kişiden hala Hogwarts Legacy Türkçe yama kurulumu nasıl yapılıyor? diye sorular alıyorum. Calypso Çeviri ekibinin yapmış olduğu ve sürekli güncellediği kaliteli bir Türkçe yama dosyası bulunuyor. Hem yukarıdaki videomuzu izleyerek kurulumu gerçekleştirebilir hem de aşağıdaki kurulum adımlarını takip ederek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.


Yama İndirme Linki:
Kurulum:

  • Aşağıdaki makalemizi inceleyebilirsiniz.


Türkçe Yamayı Hazırlayanlar: Calypso Çeviri Ekibi


Yama ile oyun arasında sürüm sorunu yaşarsanız veya güncelleme sorasında yama ile alakalı herhangi bir sıkıntı yaşarsanız buradan takip edebilirsiniz:oyundunyasi.net
Hogwarts Legacy Türkçe Yama 2023 - OYUNDUNYASI.NET
https://www.oyundunyasi.net/turkce-yamalar/hogwarts-legacy-turkce-yama/

Instagram uygulamasında hesaplarınızda aktifliği kapatma veya açma gibi özellikler bulunuyor ancak bu özellikleri hala bilmeyen bir çok kişi var.Instagram uygulamasında giriş yaptığınız hesapta aktiflik kapatırsanız sizi takip eden hiç kimse sizin aktif olup, olmadığınızı göremiyor, aynı şekilde sizde karşı tarafın aktif olup olmadığını göremiyorsunuz. Yöntemi merak edenler aşağıdaki videomuzu inceleyebilir, 3 dk'lık kısa bir videodan oluşmaktadır. (Destek olmak isterseniz de videoyu beğenebilirsiniz.)


Bir Garip Yazılımcıyoutube
instagram aktiflik kapatma yöntemi sayesinde instagram hesaplarınızda istediğiniz şekilde instagram aktiflik kapatabilir veya açabilirsiniz. Bu sayede de çevrenizde hiç kimse aktif olduğunu göremez. instagram aktiflik kapatma rehberimiz: https://www.colaker.net/teknoloji/instagram-aktiflik-kapatma/ Video Konuları: *instagram aktiflik kapatma *Instagram aktiflik kapatma android *Instagram aktiflik kapatma iphone *Instagram aktiflik kapatma 2022 *instagram aktiflik kapatma 2023 *instagram aktiflik açma *instagram aktiflik görme *instagram son görülme kişiye özel kapatma *instagram son görülme kapatma #instagramaktiflikkapatma Web Sitemiz: https://www.colaker.net/ Sosyal Medya Hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz: Twitter: https://twitter.com/ColakerNet Telegram: https://t.me/colakernet Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCRRGfpqrF6N1jlxbGSAe8iA Facebook: https://www.facebook.com/Colaker-Net-103857501209061
https://www.youtube.com/watch?v=M42XcmVQ1Kw&ab_channel=BirGaripYaz%C4%B1l%C4%B1mc%C4%B1

* Site Adı: Colaker Net

* Site Adresi: https://www.colaker.net/

* Açıklama: Web sitemiz 5 yaşındadır. Genel kategorilerde eğitici ve bilgilendirici içerikler sunan bir blog sitesidir. Colaker Net web sitemizde 9 kategori bulunmaktadır. Bu kategoriler;


şeklindedir. Kategorilerimizdeki içeriklerin hepsi detaylı bir şekilde hazırlanmış, teknik makalelerden oluşmaktadır. Sitemizle alakalı görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Herkese Merhabalar başlıktan da anlayacağınız üzere Premium olan Wordpress Temalarını ücretsiz nasıl alabileceğinizden bahsedeceğim. ThemeForest sitesi dünyanın en popüler Premium Wordpress Temaları satan bir site. Bu site her ay düzenli olarak 3-4 Wordpress Premium Temasını belirli zaman aralıklarında ücretsiz olarak indirmenize izin veriyor tabikide size lisansta veriyor.
Aşağıdaki yazımda her ayın başında yeni gelen ücretsiz premium wordpress temalarını paylaşmaktayım. Premium Wordpress temalarına ihtiyacı olan ve parası olmayan arkadaşlarımızın faydalanabileceğiniz düşünüyorum.https://www.colaker.net/yazilim/ucretsiz-wordpress-temalari/
Herkese Merhabalar insanlarımızın google da bilgisayarlarında fan hızını ayarlamak için farklı farklı programlar indirdiğini farkettim. sizler için zaten uzun zamandır yayında olan bu yazımı sizlerle paylaşmak istedim tamamen ücretsiz bir şekilde fan hızınızı programsız olarak ayarlayabiliyorsunuz.
İşinize yaraması dileğiyle;https://www.colaker.net/bilgisayar/fan-hizi-ayarlama/
Öncelikle Herkese Merhaba
Umarım günleriniz çok güzel geçiyordur. Casper Nirvana C900 modeline sahip bir Dizüstü Bilgisayara sahibim. Bilgisayarın kendisinde Crucial 8 GB DDR 4 2400 MHZ Ram bulunmakta. Bilgisayarımın içinde 2 tane Ram slotu bulunmakta ve birisi boş. Bende Bilgisayarıma Ram takviyesi yapmayı düşündüm ama geleceğe dönük daha uzun soluklu gitmesini istediğim için 8 GB Ram takviyesi yerine 16 GB lık bir Ram takviyesi yapmak istedim.
internette Anakartım kaç GB Ram e kadar destekliyor hem Türkçe Hem İngilizce arama yaptım ama hiçbir sonuç bulamadım. Yenil Nesil Bir Dizüstü Bilgisayar olduğunu düşündüğüm için en azından 32 GB a kadar desteklediğini tahmin ederek Mushkin 16GB DDR4 2666 MHz Notebook Ram aldım şuan hatta Kargo da ve gelmekte merak ettiğim 2 şey var ;
1.si Anakartım kaç GB a kadar ram desteği sunmakta (ANAKART MODELİM : NİRVANA NB C900)
2.si aldığım Notebook Ram 2666 Mhz anakartım bu MHZ yi dektekliyor mu desteklemiyorsa çalışır mı bilgisayarıma takarsam destekliyorsa da kaç Mhz ye kadar destekliyor?

Eğer bilgi sahibi olan DonanımHaber Forum kullanıcıları varsa ve yardımcı olursa çok teşekkür ederim.
EN AKTİF TÜRK DİSCORD SUNUCUSU-REVENGE DİSCORD SUNUCUSU

İster sektör hakkında soru sor veya tartış, istersen geyik yap veya oyunda kapış.” temalı samimiyetin ön planda olduğu Discord sunucusu.

Revenge hakkında şunu söyleyebilirim ki kurallarını uymazsanız banlanırsınız. Bu şekilde yaklaşık 4000 kişi banlandı.

Sert ve dik duruşu neticesinde aktif üyeleri oluyor. Bunun nedeni içeride insanın olması. İnsan diyorum çünkü bazıları hiç insan gibi davranmıyor.

Sunucu çıkan bizden değildir prensibini benimsemiştir kendi isteğiyle girdikten sonra çıkan herkes otomatik sunucudan sınırsız yasaklama yiyor bu şekilde de bir daha sunucuya giremiyor.

Kurallarının dışında demokratik bir sunucu. İçerisindeki botlar ile ayrı bir güzelliği var. Özel ve Kendi Yapımımız olan botlarla birlikte sunucumuz daha güzel bir ortam sağlıyor.

Bunun dışında üyelerin hangi oyunları oynadığını gösterecek rolleri vardır. Örneğin ben “LOL, CSGO ve FORTNITE” oynuyorum. Ben bu rollerden istiyorum ve bu şekilde Fortnite oynayan diğer insanları keşfedebiliyorsunuz. Bu mükemmel bir şey. Tabii sunucu içinde yazılımcı ve tasarımcılarda var.Hemde çok yetenekli insanlar!

Sunucumuzun mevcut üye sayısı 2000 civarıdır.İlgi Alanınız ne olursa olsun "El elden üstündür" prensibini benimseyerek herkesin herkesle yardımlaşabileceği güzel bir sunucu hedefiyle devam etmekteyiz.


Revenge olmak ayrıcalık ister diye boşuna demiyoruz basında biz.Aslında en sevdiğim kısmı en sona bıraktım. Sunucumuzda her hafta düzenli olarak sohbete katılıma göre otomatik roller verilmekte bu roller toplam 5 rolden oluşmakta bunlar;
1-Çömezler
2-Nadirciler
3-Arasıracılar
4-Sıklıkçılar
5-Azimliler
Her alınan role özel yetkiler ve kanallar vardır böylece sunucuda ne kadar sohbete katılım olursa o kadar çok yetki sahibi oluyor üyeler. Her Hafta düzenli olarak en çok aktif olan 5 kişiyi seçiyor ve onlara Emektar rolü veriyoruz.Ayrıca bu 5 kişiden birine de her hafta çekilişle bir hediye vermeye çalışıyoruz. (Genelde Steam Key)
Bir Sonraki Hafta ilk 5'e giremezse emektar rolüne sahip biri rolü alınıp ilk 5 e giren diğer kişilere devir etmektedir. Yani Sunucumuzda her zaman toplamda 5 kişi Emektar rolüne sahip olabilmektedir. Her Hafta XP ler sıfırlanmakta amacımız eşit ve adil bir yönetim.


Basında Biz
Hakkında
Konum: Sivas, Merkez
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Mesaj Sayısı: 70
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 127
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 59.445 (Bu ay: 1.401)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 50 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Geri dönüşüm kutusu
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.