Er
02 Kasım 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Hangi bölümü sorarsam sorayım hep sevmeden yapılmaz, okunmaz yanıtı alıyorum. Hangi bölüme yatkın olduğunu bilmeyen, ne sevdiğini daha bulamamış birisi nasıl tercih yapabilir ? Ayrıca yatkın olduğu, sevebileceği alanı nasıl bulabilir ?

Sınava çok az zaman kalmasına rağmen bitirmem gereken çok fazla konu var hepsini bitirsem hiç pratik yapmadan gireceğim bundan dolayı bazı konuları bitirip denemelere başlamak istiyorum. Kalan konuları vakit olursa deneme çözerken çalışırım biraz biraz. Yazdığım konulardan hangilerini bitirip denemelere başlayayım sizce ?

MATEMATİK:

1-Türev

2-İntegral

3-Çemberin Analitiği

FİZİK:

1-Atışlar

2-İtme Momentum

3-Elektriğin tamamı(TYT-AYT)

4-Optik

5-Atom Fiziği

6-Modern Fizik

KİMYA:

1-Denge

2-Asit Baz Tuz(TYT AYT)

3-Organik

4-Enerji Kaynakları

5-Kimya Her Yerde

6-Doğa ve Kimya

BİYOLOJİ:

1-Endokrin

2-Bağışıklık

3-Üreme

4-Enerji Dönüşümleri

5-Bitki

6-Komunite-Populasyon(TYT AYT)

7-Canlılar ve Çevre

8-Canlıların Sınıflandırılması

Ülkede her gün farklı şeyler oluyor ve istemesem de kafama takılıyor verimli çalışamıyorum. Gündemden uzak kalayım en azından sınav bitene kadar diyorum ama onu da başaramıyorum bir bildiğiniz varsa yardımcı olur musunuz? Ülkenin durumunu, geleceğini düşünmekten yoruluyorum saçlarım beyazlayacak. Bir şekilde uzak kalmam lazım gündemden.

Bu sene yaptığım bazı hatalar yüzünden iyi durumda değilim. Kalan süreye göre fazla konum var mezuna kalma ihtimalim var ama ne olacağını bilemeyiz o yüzden son güne kadar çalışacağım sınavdan sonra mezunluğu düşünürüm. Elimden geleni yapacağım buraya da yazmayı düşünüyorum umarım istikrar katar.

KALAN KONULAR(Konular arasında çalıştığına değmez bunu çalışma diyeceğiniz konu varsa yazarsanız sevinirim)

MAT: TÜREV, İNTERAL, ÇEMBER ANALİTİĞİ

FİZİK:İTME MOMENTUM, ATIŞLAR, ELEKTRİK KISMININ TAMAMI(TYT AYT), OPTİK, DALGALAR(TYT AYT), ATOM FİZİĞİ, MODERN FİZİK

KİMYA:DENGE, ASİT BAZ TUZ(TYT AYT), ORGANİK, ENERJİ KAYNAKLARI, KİMYA HER YERDE, DOĞA VE KİMYA

BİYOLOJİ:ENDOKRİN, BAĞIŞIKLIK, ÜREME, ENERJİ DÖNÜŞÜMLERİ, BİTKİ, KOMUNİTE-POPULASYON(TYT AYT), CANLILAR VE ÇEVRE, SINIFLANDIRMA

Aylardır deneme çözmüyorum en son MSÜ den 2 ay önce falan çözmüşümdür MSÜ 80 net gelmişti. Konular bitince(umarım) başlayacağım.

Konuyu Görkem Şahinden dinledim videoları izlerken anladığımı düşünüyordum ancak soru çözme kısmına geçince çoğu soruda sıkıntı yaşadım, çözemedim. Tavsiye verebilir misiniz ?

Elimde Paraf TYT FİZİK var AYT için ise kaynak yok. Videoları Benim Hocam(Fiziklebarış) dan izliyorum eksik kalan yerlerde VİP fizikden de izleyebilirim. TYT için elimdeki paraf iyi midir ve AYT için hangi kaynağı almalıyım ? Aklımda Palme veya 345 var.

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 162
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 50)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 43 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.