Yüzbaşı
08 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar Sony cybers

hot DSC rx 100 fotoğraf makinem açılmıyor servise verdim 600 TL fiyat verdi.Bir Flex bozulmuş dedi.Kendim Çin'den hangi parçayı alıp tamir edebilirmiyim?

Merhaba Arkadaşlar,

700-1000 tl arasında sarjı iyi giden kamera çok önemli değil kronik sorunları olmayan bir telefon arıyorum.Lenovo p70 stoklara tekrar girdi 4000 ma batarya var.P70 forumda sarjının o kadar da iyi gitmediğini söylüyorlar ondan dolayı huwai g7 ye yöneldim.Önceki telefonumda samsung s4 dü.Bu göre bana bir akıl verirmisiniz?

Birde General Mobile Android one 4g var ondada kronik sorunlar var diyenler de var iyi diyen de.
Merhabalar.Trekking e gidiyorum.Slr ekipmanı içerisine alabilecek body kit lens ve tele lens filtreler vs ve en önemlisi ayrı gözü olmalı ne önerirsiniz. Vanguard 41 modeline baktım küçük gibi geldi.Hem doğada hem de günlük kullanımda bana bir çanta onerebilirmisiniz? iyi forumlar dilerim
Merhaba Arkadaşlar.Konuyu açmadan önce çok araştırdım bir çözüme ulaşamadım.İşletim sisteminde sorun var diye format da attım.Tüm güncellemeleri yaptım.Flash bellek takınca klasörü açmaya çalıştığımda bu klasöre erişim izni yok diyor.Web sayfalarında görerek çeşitli ayarlar yaptım fayda vermedi.Güvenlik simgesine girip yetki verdim.Oluşturduğum kullanıcı yönetici yetkisinde.
Merhaba Arkadaşlar,

800-1000 tl arası telefon almayı düşünüyorum.Benim için hızlı olması yeterli kamerası 8 de olu 13 de 2 gb ramli modellere baktım hep.Asus zenfone 6 huwai assend g7 gibi modellere baktım zenfone 6 büyük olması yönünden çekincelerim var taşıyabilirmiyim diye.

Sizler ne önerirsiniz hangi modellere bakmalıyım .Tanınmış markaların modelleri mi iyi olur yoksa piranha victor meizu gibi Türkiye'ye yeni girmiş markalar mı?


iyi forumlar dilerim...
Merhaba arkadaşlar zaman gazetesinin şu siralar yayinlanan video haber reklamini yaptigi reklamin film muzigi nedir bileniniz varmi acaba? Iyi forumlar
Merhaba arkadaşlar
Facebook grubuma daha önceden toplu ekliyebiliyordum.Şimdi ekliyemiyorum ve daha önceden attığım resimleri silemiyorum.Bunun bir yolu varmı?
merhaba arkadaşlar.flytv prime tv kartımı bi türlü asus p5pl2-e anakartım ile çalıştıramıyorum.Anakartın soundmax ses kartı driver ini yüklediğimde tv kartının programı görev çubuğunda çalışıyor ekrana gelmiyor.Ses kartını kaldırdığımda ise tv kartı düzgün çalışıyor.Aynı ankarttan bi tane daha var onda da denedim aynı sorunu verdi.tv kartının distribütörü olan turanlı dan yeni tv kartının programını yeni xp kurarak yükledim aynı sorunu yaşadım.Asus p5pl2-e anakart ile bu tv kartını sorunsuz çalıştıran arkadaşları yardıma davet ediyorum.Şimdiden teşekkür ederim.
Merhabalar domain server e kablosuz notebook ile bağlanmak istiyorum.Kablosuz bağdaştırıcım İntel pro wirelesss bu bağdaştırıcıda sürekli bağlantı diye bir olay var ama ben ayarlayamadım aşağıya metni koyuyorum sizde yorumlayın bakalım

Sürekli Bağlantı
Sürekli profiller, önyükleme sırasında ya da bilgisayara kimse oturum açmadığında uygulanır. Bir kullanıcı oturumunu kapattıktan sonra, sürekli profil, bilgisayar kapatılana ya da başka bir kullanıcı oturum açana kadar kablosuz bağlantıyı oluşturur.

Sürekli Bağlantı ile ilgili temel bilgiler:

Aşağıdaki profil tipleri Sürekli profiller olarak oluşturulabilir:
802.1x kimlik doğrulaması gerektirmeyen tüm profiller (örneğin, WEP şifrelemesiyle açık kimlik doğrulama, Şifreleme kullanmadan açık kimlik doğrulama).
802.1x kimlik doğrulama kullanan ve kimlik bilgileri kaydedilen tüm profiller: MD5, LEAP, EAP-FAST.
"Aşağıdaki kullanıcı adını ve parolayı kullan" seçeneğini içeren güvenlik ayarlarını olan profiller.
Kimliği doğrulamak için makine sertifikası kullanan profiller.
NOT: Intel PROSet/Kablosuz birçok makine sertifikasını destekler. Ancak bunlar sertifika listelerinde görüntülenmez.

Kullanıcı sertifikası kullanmayan WPA-Kuruluş profilleri.
WPA-Kişisel profilleri.
Sürekli profiller sistem açılırken ve kullanıcı oturumu kapattıktan sonra uygulanır.
Yeni bir Sürekli Profil oluşturmak için:

Profil Ekle'yi tıklatın.
Sürekli'yi tıklatın. (bura bağlantıda yok)
Genel Ayarlar'ı açmak için Ekle'yi tıklatın.
Kablosuz Ağ Adı (SSID): Ağ tanıtıcısını girin.
Profil Adı: Açıklayıcı bir profil adı girin.
İşletme Modu: Ağ (Alt Yapı) seçilidir.
Yönetici Profili Tipi: Sürekli: Hiçbir kullanıcı oturum açmadığında etkindir değeri seçilidir.
İleri düğmesini tıklatın.
Güvenlik Ayarları'nı açmak için Kuruluş Güvenliği'ni tıklatın. 802.1x güvenlik yapılandırmasıyla ilgili bilgi için, Kuruluş Güvenliği başlıklı konuya bakın.
Tamam düğmesini tıklatın.

Oturum Öncesi Bağlantı
Oturum Öncesi/Ortak profiller, kullanıcı oturum açtığında uygulanır. Tek Oturum Açma desteği yüklendiyse bağlantı, Windows oturum açma sürecinin parçası olarak yapılır (oturum öncesi).

Tek Oturum Açma desteği yüklü değilse, profil kullanıcı oturumu etkin olur olmaz uygulanır.

Oturum Öncesi/Ortak profiller, Profiller listesinin başında yer alır. Bir kullanıcı kendi oluşturduğu profillerin önceliğini değiştirebilir, ancak oturum öncesi/ortak profillerin önceliğini değiştiremez. Bu profiller Profiller listesinin başında yer aldığı için, Intel (R)PROSet/Kablosuz, kullanıcı tarafından oluşturulmuş profillerden önce Yönetici profillerine bağlanmayı dener.

NOT: Yalnızca yöneticiler oturum-öncesi/ortak profiller oluşturabilir ya da dışarı verebilir.

Oturum Öncesi Bağlantı ile ilgili temel bilgiler:

Oturum Öncesi Bağlantı yalnızca Windows oturum açma işlemi sırasında etkindir.
Aşağıdaki profil tipleri Oturum Öncesi profil olarak oluşturulabilir:
Profilin güvenlik ayarları yapılandırılırken "Windows oturum açma kullanıcı adı ve parolasını kullan" ya da "Aşağıdaki kullanıcı adını ve parolayı kullan" kimlik bilgileri kullanılan 802.1x MD5, PEAP, TTLS ya da EAP-FAST profilleri.
Profilin güvenlik ayarlarını yapılandırırken "Kullanıcı adı ve parolasını sor" kimlik bilgilerini kullanan LEAP profilleri.
Kullanıcı ya da makine sertifikaları içeren 802.1x PEAP ya da TTLS profilleri (makine sertifikalarını kullanabilmek için kullanıcının yönetici hakları olması gerekir).
Bir istemcinin ve bir sunucunun kimliğini doğrulamak için dijital sertifikalar kullanan TLS profiller.
Ağda kimlik bilgilerinizi doğrulamak için SIM (Subscriber Identity Module - Abone Kimlik Modülü) kartı kullanan EAP-SIM profilleri.
802.1x olmayan (Açık ve WEP) Ortak ya da Kullanıcı Tabanlı profiller.
Oturum Öncesi profili, kullanıcı Windows'ta oturum açarken uygulanır.
Oturum Öncesi/Ortak Bağlantı Durumu
Oturum Öncesi desteği, Intel PROSet/Kablosuz yazılımı Özel seçeneğiyle kurulurken yüklenir. Ek bilgi için, Yazılımı Yükleme ve Kaldırma başlıklı konuya bakın.

NOT: Tek oturum açma ya da Oturum öncesi bağlantı özellikleri yüklü değilse, yönetici yine de, bir kullanıcı bilgisayarına verilmek üzere, Oturum öncesi/Ortak profiller oluşturabilir.

Aşağıda, Oturum Öncesi Bağlantı özelliğinin sistemin açılmasıyla birlikte nasıl çalıştığı açıklanmaktadır. Kaydedilmiş bir profilin var olduğu varsayılmıştır. Kaydedilmiş bu profil, Windows oturum açma işlemi sırasında uygulanacak "Windows oturum açma kullanıcı adı ve parolasını kullan" değeri de içinde olmak üzere geçerli güvenlik ayarları içermelidir.

Sistemi açtıktan sonra Windows oturum açma etki alanınızı, kullanıcı adınızı ve parolanızı girin.
Tamam düğmesini tıklatın. Oturum Öncesi profilin Durum sayfası ağ bağlantısının ilerleme durumunu görüntüler. Kablosuz bağdaştırıcı ağ erişim noktasına bağlandıktan sonra Durum sayfası kapatılır ve Windows oturumu açılır.
Oturum Öncesi bağlantı sırasında ilgili erişim noktası kimlik bilgilerinizi geri çevirirse, profil sizden kimlik bilgilerinizi girmenizi ister.
Kimlik bilgilerinizi yazın.
Tamam düğmesini tıklatın. Profil uygulanır ve Windows oturumu açılıncaya kadar Durum sayfasında bağlantının durumu görüntülenir.
Başka bir profil seçmek için Kimlik Bilgileri sayfasında İptal'i tıklatın
NOT: Kullanıcı sertifikasına yalnızca bilgisayarda kimlik doğrulamasından geçmiş kullanıcılar erişebilir. Bu nedenle, kullanıcı sertifikasıyla kimlik doğrulaması yapan bir oturum öncesi profil kullanabilmek için kullanıcının kablolu bir bağlantı, başka bir profil ya da yerel oturum açma olanağını kullanarak bilgisayarda oturum açmış olması gerekir

Oturumu kapattığınızda kablosuz bağlantı kesilir ve sürekli profil (varsa) uygulanır. Bazı koşullarda geçerli bağlantıyı korumak isteyebilirsiniz (örneğin, oturum kapatıldıktan sonra kullanıcıya özgü bazı bilgilerin sunucuya yüklenmesi gerekiyorsa ya da gezici profil kullanıyorsa).

Bu durumda, oturum öncesi ve sürekli olarak belirlenmiş bir profil oluşturun. Kullanıcı oturumu kapattığında bu tip bir profil etkinse, bağlantı korunur.

Oturum Öncesi/Ortak profil oluşturmak için:

Bu pakete profiller ekle'yi tıklatın.
Oturum Öncesi/Ortak seçeneğini tıklatın.
Genel Ayarlar'ı açmak için Ekle'yi tıklatın.
Kablosuz Ağ Adı (SSID): Ağ tanıtıcısını girin.
Profil Adı: Açıklayıcı bir profil adı girin.
İşletme Modu: Ağ (Alt Yapı) seçilidir.
Yönetici Profili Tipi: Oturum Öncesi/Ortak: Bir kullanıcı oturum açtığında etkindir. Bu profil tüm kullanıcılar tarafından paylaşılır. Bu profil varsayılan olarak seçilmiştir.
İleri düğmesini tıklatın.
Gelişmiş Ayarlar'ı açmak için Gelişmiş'i tıklatın. Aşağıdaki ayarları yapmak için, Gelişmiş Ayarlar'ı tıklatın.
Otomatik Bağlan: Bir profile otomatik olarak ya da el ile bağlanmak için bunu seçin.
Bu profili Otomatik Al (yalnızca ağ yöneticileri için).
Zorunlu Erişim Noktası: Kablosuz bağdaştırıcıyı belirli bir erişim noktasıyla ilişkilendirmek için bunu seçin.
Parola Koruması: Profili parola ile korumak için bunu seçin.
Uygulamayı başlat: Kablosuz bağlantı kurulduğunda başlatılacak olan programı seçin.
Kullanıcı Adı Biçimi:
Yönetici, kimlik doğrulama sunucusu için kullanıcı adı biçimini seçebilir.

Seçenekler şunlardır:

kullanıcı (varsayılan)
kullanıcı@etkialanı
kullanıcı@etkialanı.com
EtkiAlanı\kullanıcı
Gelişmiş Ayarlar'ı kapatmak için Tamam düğmesini tıklatın.
Güvenlik Ayarları'nı açmak için Kuruluş Güvenliği'ni tıklatın. 802.1x güvenlik yapılandırmasıyla ilgili bilgi için, Kuruluş Güvenliği başlıklı konuya bakın.
Profili kaydetmek ve Yönetici profilleri listesinde eklemek için, Tamam düğmesini tıklatın.
NOT: Profil, hem Oturum Öncesi/Ortak hem de Kalıcı bağlantı seçenekleri ile yapılandırıldıysa ve Kalıcı bağlantı daha önce kurulduysa, Oturum Öncesi/Ortak profil dikkate alınmaz.


burayı okudum yalnız kablosuz bağlantıyı ayarlarken böyle bir yer yok daha önceden ayarlayan veya bir yorumu olan arkadaşlar yazsın lütfen
Bu bağlantıyı da niye ayarlamak istiyorum domain server de oturum açmadan veya oturum kapatırken eşitleme diye bir olay var kablosuzda normal ayarladığımızda eşitleme yapmıyor yapmadığı içinde masaüstünde klasörleri ve programlara bağlanmakta zorluk çekiyorum.şimdiden herkese yorumları için teşekkür ediyorum
Merhabalar öncelikle sorunum şu notebook ları domain sisteme dahil ettim ve bunları kablosuz olarak çalıştırmak istiyorum.Notebbok a kablolu bağlantı yaptığımda eşitleme işlemini yapıyor yalnız kablosuz denediğimde eşitleme yapmadan kapanıyor.Ve böylelikle domainde kullanıcılarda yaptığım bir değişiklik uygulanmamış oluyor.Bilgisayara oturum açtığımda kablosuz aktif olup ip alıyor bunu aynen kablolu gibi bilgisayar oturum açılmadan aktif edebilirmiyim
Şimdiden teşekkür ederim....
Hakkında
Konum: Giresun
Meslek: Bilgisayar Teknisyeni
Hakkımda:
Kapanır kapılar, ağa oturum açılır
Sevdamız monitöre saniyelerle yazılır
Disconnect olursam beni yine arar mısın?
Masaüstünde bulamazsan belgelerime bakar mısın?
Yokluğunda erişim paketi teselli olmasa da

Değişiklikleri kaydedip, yeniden bağlanır mısın?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 349
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 376
İkinci El Bölümü Mesajları: 16
Konularının görüntülenme sayısı: 19.829 (Bu ay: 70)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 17 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.