Teğmen
12 Mayıs 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba burası Tasarımcıların Günlüğü herkese merhabalar ve hoş geldiniz. Bu videoda sizlere "Yeni Bilgisayarınız Nasıl Olmalı?" sorusunun cevabını hep beraber bulmamız için yardımcı olacağım. Umarım hoşunuza gider. Bu bölüm ile beraber kırmızı kurdelayı kesmiş bulunmaktayız.

Videonun kalitesinin düşük olması videonun hızlıca yayına girmesi içindir.
- Sorun sende değil bende... TTNET Atasözü.
Daha sonra videoyu 1080p60fps olarak güncelleyeceğim.

Detaylar;
Kamera: iPhone 6
Ağır çekim düzenlemeleri: iMovie iOS App
Genel düzenleme: Adobe Premiere Pro CS6
Kullandığım bilgisayar Toshiba L50-B-27J

Not: Videoda çok hareketli olmamın nedeni hiperaktif olmamdır. :)

Kanalın isminden de belli olduğu üzere, tasarımcıların buluşma noktası tarzında bir konsept planlaması yaptım. Oldukça heyecanlıydım, bunları montajda gidermeye çalıştım ama yinede bu zamanla oturacaktır. Sizlerden hoşgörü beklemekteyim. Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi kesinlikle can kulağı ile dinleyeceğim.

Türkiye'de böyle bir konsept olmadığı için bende bildiğim bir alan üzerine kanal açtım. Zamanla gereken desteği aldığımda profesyonel videolar çekeceğim. Şuan ki imkanlarım kısıtlı olduğu için elimden geleni yapmaya çalıştım.

Kendinize iyi bakın.
Merhaba burası Tasarımcıların Günlüğü herkese merhabalar ve hoş geldiniz. Bu videoda sizlere "Yeni Bilgisayarınız Nasıl Olmalı?" sorusunun cevabını hep beraber bulmamız için yardımcı olacağım. Umarım hoşunuza gider. Bu bölüm ile beraber kırmızı kurdelayı kesmiş bulunmaktayız.

Videonun kalitesinin düşük olması videonun hızlıca yayına girmesi içindir.
- Sorun sende değil bende... TTNET Atasözü.
Daha sonra videoyu 1080p60fps olarak güncelleyeceğim.

Detaylar;
Kamera: iPhone 6
Ağır çekim düzenlemeleri: iMovie iOS App
Genel düzenleme: Adobe Premiere Pro CS6
Kullandığım bilgisayar Toshiba L50-B-27J

Not: Videoda çok hareketli olmamın nedeni hiperaktif olmamdır. :)

Kanalın isminden de belli olduğu üzere, tasarımcıların buluşma noktası tarzında bir konsept planlaması yaptım. Oldukça heyecanlıydım, bunları montajda gidermeye çalıştım ama yinede bu zamanla oturacaktır. Sizlerden hoşgörü beklemekteyim. Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi kesinlikle can kulağı ile dinleyeceğim.

Türkiye'de böyle bir konsept olmadığı için bende bildiğim bir alan üzerine kanal açtım. Zamanla gereken desteği aldığımda profesyonel videolar çekeceğim. Şuan ki imkanlarım kısıtlı olduğu için elimden geleni yapmaya çalıştım.

Kendinize iyi bakın.
Merhabalar efendim, makale yazılarınızı üstlenebilecek birisi yok mu?
Sitenizi yeni açtınız içerik sıkıntısı mı çekiyorsunuz?
Yazarlarınızın işi başından aşkın ekstra bir yazar mı arıyorsunuz?
Web sayfanız çok mu sade?
Derginize yazar mı arıyorsunuz?
Tanıtım makalesine mi ihtiyacınız var?

-Ben geldim!

İmla kuralları konusunda emin olamıyor musunuz?
- Profilimden yazdığım mesajları ve açtığım konuları gözden geçirip kararınızı verebilirsiniz.

"Referans var mı?" diye soracak olursanız;
- Daha önce bir çok projede amatör olarak yazı yazdım, fakat işler yolunda gitmediği için ara verdim. Şimdi tekrar başlamak istiyorum.

Ne sıklıkla yazabilirsin?
- Gerek evde, gerek dışarda işlerinizi üstlenebilirim.
Dışarıda nasıl yazı yazacaksın?
- iPad ile.

Yazılar ne kadar sürede elimize ulaşır?
- Yazacağım konu ve kelime sayısına göre değişim gösterir. Bana ne ile ilgili ve ne kadar uzunlukta olacağını belirttiğiniz zaman sizlere tahmini bir süre verilecektir. Bu demek oluyor ki tahmini süre sınırı içerisinde biter, süreler kısalıp uzayabilir fakat belirttiğim süre ile arasında devasa farklar olmayacaktır.

Yazının güvenliği nasıl sağlanacaktır?
- Yazınız yazıldıktan sonra sıkıştırma programı ile sıkıştırılıp şifre koyulacaktır ve sizden başkasının yazınıza erişmesi engellenecektir. Bu güvenlik önlemi benim açımdan değil sizin açınızdan önemlidir.

Her şey tamam fakat yazılar bir tek bana/bize mi özel olacak?
- Lisans ücretini ödedikten sonra evet size özel olacaktır. Lisans ücreti ödenmeyen yazılar sizden hariç 4 kez daha satılabilir. Lisans ücretlendirmesi konu ve kelime sayısına göre değşiklik gösterecektir. 1000 kelimeden sonra fiyat sabit kalacaktır.

Ne hangi konularda makale yazabilirsin?
- İçeriğin tamamen özel olmasını istiyorsanız bana konunuzu belirtip cevabı beklemelisiniz. Özel içerik olmayan yazılar her konuda yazılabilir ve ücretlendirilmesi piyasa fiyatlarının altındadır.

Neden piyasa fiyatının altında?
- Çünkü; piyasada oldukça sahtekar var, orijinal olmayan içerikleri piyasa fiyatı seviyesinden satıp aynı yazıları 10-20 kez aynı yerden okuyabiliyorsunuz.

Orijinal olmayan içerikler için lisans ücreti var mı?
- Hayır, ama yazılan yazının aynısnı bir çok yerde görebilirsiniz. Çünkü; adı üstünde "orijinal olmayan içerik". Tabi bu yazılarında belirli bir satış sayısı vardır.

Orijinal olmayan içerik nedir peki?
- Orijinal olmayan içerik; konu hakkında başka makalelerden yararlanılarak yeniden yazılmasıdır. Aynı kelimeler kullanılmaz.

Madem aynı kelimeler kullanılmıyor neden orijinal olmayan içerik olarak ifade ediliyor?
- Orijinal olmayan içerikler pek sevdiğim yazı tarzları değildir. O yüzden işinizi görecek seviyededir fakat bazı haklardan mahrumdur.

Hangi haklardan mahrumdur?
- Gelen iş teklifleri arasında orijinal içerikler öncelikte ilk sıradadırlar. Orijinal olmayan içerikler öncelik olarak arka plana atılır.

Yukarıda ki detaylandırma nedeni sürekli sorulara cevap için bana mesaj gönderilmesini engellemek amacıyla yazılmıştır.
Aradığınız cevap yukarıda yoksa; iphoneonwrt@icloud.com adresine e-posta gönderebilirsiniz

İş için iletişime geçmek istiyorsanız; özel mesaj atabilir veya iphoneonwrt@icloud.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İyi günler dilerim.
Merhaba dostlar, Mac OS X'te yeniyim ve sizlere problemimi danışmak istiyorum. Kullandığım PC'nin özelliklerinden mi kaynaklı bilmiyorum fakat GarageBand'ı kapat aç diyor ben kapatıp açsamda aynı problemi tekrarlıyor. Bu problemi daha önce yaşamış veya çözümünü bilen dostlardan yardım bekliyorum.

Bu arada orijinal Macbook Pro değil, Hackintosh. :)

Merhaba, bu bölümde sizlere GarageBand uygulaması üzerinden sevdiğim bir parçanın, çeşitli tonlarda bir bölümünü çalmaya çalıştım.

Kullandığım cihazlar;
Kamera: Nexus 7
Kullanılan telefon: iPhone 6
Video düzenleme programı: Adobe Premiere Pro CS6

Beni izlediğiniz için teşekkür ederim.

Merhaba, "müzik: ruhun gıdasıdır." diyen dostlar. Biraz eski bir parça olsa da hala seve seve dinlerim. Bu güzide parçayı sizlerle paylaşmak istedim. :)
Merhaba dostlar, arkadaşlar, efendiler, hanımefendiler (bir elin parmak sayısını geçmez herhalde).
Şimdi ben genellikle Apple - iPhone - iPad bölümünde yazarım. Fakat bir bebeler sarmış ameniiiin. Hepsi kendini Apple Store çalışanı zannediyor. Hayatlarında kaç kere bir iPhone cihazın içini açtılar bilmiyorum ama fena halde bombalar. Beni forumda bilen bilir, daha kayıt olalı 3 gün olsa da bir çok kişinin sorununu çözmüş bulunmaktayım. Bunu övünmek için yazmıyorum, sadece beni daha iyi tanımanız için yazıyorum. Her neyse, her yorumumun altına gelip gözden kaçırdığım veya hiç rastlamadığım bir olayda boşluğumu yakalayınca sanki açık bir yaraya tuz basmaya çalışırmış gibi davranıyorlar. Bu konuyu açma amacım az biraz eğlenmek, iPhone'larla kafayı bozmadan sizlerle sohbet muhabbet etmek. Evet efendiler, bu arada 8.4 Jailbreak gelirse incelemesini ve Jailbreak nasıl yaplılır konusuna bir video çekeceğim. Merak etmeyin dostlarım sizleri kurtarmak için buradayım. :)

Gelelim şimdi şu bebelelelelelelere, sıcak çay içemezler burada kendilerini Test Point 55 ile SIM kilidi kırmış havalarına girmede birinciler. Bebeleleleleler diye dalga geçmeyin, bazen durdurulamaz olabiliyorlar. Ve o bir o kadar da cahiller ki sormayın gitsin efendim, sarfettiğiniz cümlelerin ne anlama geldiğini bilmedikleri için yaşlarına veriyorum. Sizinde başınıza gelirse uzun uzun cümleler kurun, anlayamayacakları uçup gidiyorlar. :)

Şu forumda ağzımızın tadıyla ne güzel paylaşımlar, espriler yaparken bu bebeler bütün keyfimi ne yazık ki bozamadılar. Bozamazlar da. Bakıyorum birisi iPhone 5'i bozulan yardım isteyen birine "nabıcan iphone 5'i 6 al 6" diyor. Gören Steve Wozniak zanneder. Her neyse dostlar, arkadaşlar, efendiler, hanımefendiler, kardeşlerim (bebe olmasın lütfen) durum böyle. Ama yılmak yok. Üç beş bebe için sizleri bırakamam, sizlere bu kötülüğü yapamam. :))
Merhaba arkadaşlar daha önce Apple Workshops'a katılan arkadaşlar var mı? Sizlerden nasıl bir deneyim kazandığınız hakkında bilgi edinmek istiyorum.

25 Mayıs tarihine bir rezervasyon yaptırdım GarageBand için.

Bu olay ücretli mi?

Teşekkürler. :)
Merhaba arkadaşlar, ilk olarak dinlediğiniz müziği bilgisayarınıza temin edin.
Sonra iTunes'a atın. Müziğe sağ tıklayıp "Bilgi ver"i seçin. Bu arada albümü değil parçayı seçtiğinizden emin olun.
Ardından seçenekler sekmesine girin, ve sevdiğiniz melodinin hangi saniyede başlayıp hangi saniyede(dakika)'da bittiğini oraya yazın. Zil sesi max 40 sn. olabilir.
Sonra "Tamam"a tıklayın. Ardından tekrar aynı parçaya sağ tıklayıp "AAC Sürümünü Yarat"a tıklayın.
Artından iTunes'a sürükleyin. Cihazınızı PC'ye bağlayın ve cihazınıza girin ardında "Ses Tonları"na tıklayın ve ekle deyin.
Oradan ekledikten sonra eşitleyin. Eğer sonuç başarılı ise telefonunuzdan "Zil Tonu"na girdiğinizde en üstte gözükecektir.

C:\Users\KullanıcıAdı\Music\iTunes\iTunes Media\
Burada arayın, dosyayı bulduğunuzda; m4a olan dosyanın formatını m4r olarak değiştirin.

iPhoneon

Merhabalar efendim, bugün sizlere iPhone aygıtınızın zil sesini nasıl değiştireceğinizi anlatan bir video hazırladık. Bu iPhoneon'un ilk videosudur. Oldukça heyecanlı bir görüntü çizsede ilk video için gayet normaldir. Görüşlerinizi bize yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Kullandığım cihazlar;
Ses kaydı: iPhone 6 ve Earpods
Görüntü düzenleme programı: Adobe Premiere Pro CS6

Facebook Sayfası

Bizi izlediğiniz için teşekkür ederiz.
Merhaba arkadaşlar, ben müzik ile ilgileniyorum. iPhone 6 ile GarageBand kullanıyorum. Fakat Android'de böyle bir uygulama yok diye biliyorum.
Eğer varsa yardımcı olur musunuz?

Sahip olduğum Android cihaz; Nexus 7 2013
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Tablet
Mobil cihaz
iPhone 6
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 201
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 3.162 (Bu ay: 10)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 104 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.