1

Onbaşı
28 Nisan 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 61 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar ben aybü ceng okuyorum. metu stat tutuyordu puanuma. Veri bilimi ile pek ilgilenmeyeceğim için ceng daha mantıklı geldi. Lakin okulumuzda yeterince etkinlik olmadığı için metu'dakilere katılmak istedim. Benim girmemi sağlayan kişi de o gün orada olmalıymış dendi. O kişiler de ünide olmadıkları için olmadı işte. Son çare olarak YKS'ye girip metu'da 2. bir bölüm okumak var kafamda sırf eğitim ve etkinlikler için. Eğer biliyorsanız başka bir çözüm yolu var mıdır ?

Arkadaşlar AYBÜ Bilgisayar mühendisliği bölümüne geçiş yapmak istiyorum. Yıl kaybım fazla olucak eğer hazırlığı atlamazsam. Bu sene Eylül ayından ihtibaren çok sıkı olmasa da İngilizce çalıştım. Şu an intermediate seviyesindeyim. 2 ayım var hazırlık atlamak için. YDMS'ye giricem. Geçen hafta kendimi denedim. 250 kelime en az diyo ama 180 kelime yazabildim. Listening 19/25, reading ise 17/25 geldi. Speaking kısmını ise yapamadım çünkü nasıl puanlayacağımı bilmiyorum. 2 ayda nasıl geçebilecek seviyeye gelirim? Çok çalışmaya ihtiyacım var mı sizce yoksa rahat mı olayım ?

Arkadaşlar özel mesaj göndermeye çalışınca kullanıma kapalıdır diyor. Okumaya çalışınca da sayfa açılmıyor. Telefon numaram da onaylı. Acil çözüme ihtiyacım var çünkü sorularım var

Arkadaşlar ingilizce öğrenmem lazım, Diş Hekimliği okuyorum. Bu sene yatay geçiş denedim belli sebeplerden ötürü olmadı. Bu sene İngilizce öğrenip direkt 1. sınıfa yatay geçişi düşünüyorum. Akademik düzeyde öğrenmem için kaç ayımı vermeliyim ve günde kaç saat çalışmalıyım ? (Malum bizim dersler de yoğun, geçmesem de geçiş yapabilirim biliyorum ama en azından geçecek kadar çalışacağım dişe)

Arkadaşlar bu sene inşallah Bilgisayar Mühendisliğine geçiş yapacağım. Fiyat performans açısından iyi, kodlama için işe yarar bilgisayar biliyorsanız yeşillendirebilir misiniz? Amacım oyun değil kodlama onu da belirteyim.

Arkadaşlar ESTÜ, AYBÜ ve Ankara (Türkçe) arasında hangi bilgisayar mühendisliği bölümünü önerirsiniz, nedenleri nedir ? Acil cevaplarsanız sevinirim

Arkadaşlar bu bölüm jakkında bilgi almam lazım, hocalarını kaybetti dediler. Cevaplarınızı bekliyorum.

Ankara, Gazi, Marmara üniversitesinin Türkçe bölümleri ve ESTÜ ve AYBÜ'nün İngilizce bölümleri arasında hangisi yeri önerirsiniz, artıları eksileri nelerdir ?

Arkadaşlar bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum, bu alanda akademik İngilizcemi geliştirmeyi amaçlıyorum. Aynı zamanda genel İngilizce'yi de geliştirmek istiyorum.Bilgisayar olmadan akıllı telefonla ve sözlük, kitap vs. ile en azından B1 seviyesine kadar gelebilir miyim ? Araştırma yapacak, makale okuyacak ve dinlediğini anlayabilecek kadar İngilizce öğrenebilir miyim ? (not: daha çok anlama kısmında kendimi geliştirmek istiyorum.) Acil cevaplarsanız sevinirim.

Arkadaşlar elimdeki laptopun donanımı pek de iyi değil, film izlerken bile donuyor. İşletim sistemimi Widows 10'dan Win 7 veya 8'e düşürürsem donma sorununa çare olur mu ? Yardım ederseniz sevinirim :)

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Mesaj Sayısı: 19
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 122
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 24.425 (Bu ay: 1.066)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.