C

Çavuş
26 Nisan 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Meslek lisesinde anadolu teknik bölümünde okuyorum. ATL gereği staj görev süresi zorunlu 40 iş günü. Bu iş gününü 11. sınıfın sonunda Taksim'de bir firmada tamamladım. Şu anda 12. sınıftayım, meslek dersleri ortalamam en az 85-86 geldi şimdiye kadar ve hala öyle.

C# Windows masaüstü uygulamaları ve SQL veri tabanında bilgim oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Keza staj görevim süresince web programlama, WordPress vb. şeyleri de öğrenme şansım oldu.

Ben yapmış olduğum stajın geçerli sayılmamasını ve bu sene sonunda staj görevini tekrar yerine getirmek istiyorum. Staj görevini tekrar yerine getirmek istememdeki en büyük sebep kendimi daha fazla geliştirmek istiyor olmam. Kendimi geliştirmenin sadece evde bilgisayar başında değil bir iş ortamında olmasını istiyorum.

Önceki staj yerime okul öğretmenlerim beni yollamıştı ve pek verimli geçmedi. Bu sebepten ötürü yazılım ile ilgili gerçekten iyi bir şekilde kendimi geliştirebileceğim bir staj yeri arıyorum, yardım ederseniz sevinirim.

İnternette her baktığım yerde bilgisayar tamiri gibi ilanlar görüyorum, onları zaten gözüm kapalı yapabilirim. Tekrar belirtmek isterim yazılım bilgim kendi jenerasyonumda bu bölümde okuyan insanların ortalamasının üstünde olduğuna inanıyorum.
List<string> Text = new List<string>();

OpenFileDialog opf = new OpenFileDialog { Filter = "Dosya | *.txt;*.cs", Multiselect = true };
opf.ShowDialog();
if (!string.IsNullOrEmpty(opf.FileName))
{
StreamReader reader = new StreamReader(opf.FileName);

while (!reader.EndOfStream)
{
Text.Add(reader.ReadLine());
}
reader.Close();
lb.ItemsSource = Text;
}
openfiledialog kullanmayabilirsim o bir tercih
While(!reader.endofstream) sorgusu dosyanın sonuna geldimi/gelmedimi onu kontrol eder
opf.filename ise openfiledialogta seçilen dosyanın path adresini (konumunu) string değişkeni halinde verir
bir programda entity Framework kurulumu gerçekleştirdim.
Entity Framework için yeni veritabanı oluşturmadım var olan veritabanı ile bağlantı kurdum ve veritabanı diagramı oluşturdu.
ama sıkıntım şu veritabanında var olan her tablo için bir class oluşturuyor ve her class için ayrı bir dosya oluşturuluyor. Veritabanımda yaklaşık 30 tablo var.
elimdeki farklı bir programda oluşan classların tek bir dosya içerisinde oluştuğunu gördüm
bunu nasıl yapabilirim

not: c# form application kullanıyorum
Arkadaşlar bana İşlemci, Anakart, Ram, ve Ekran Kartının ne olduğunu anlatan(kısa makale gibi) türkçe-ingilizce hazır metinler lazım yardımcı olabilirmisiniz
oyun içerisinde para almak istiyorum ilgilenenler ulaşsın
arkadaşlar resimdeki hata geliyor içindede gerçekten aşırı önemli bilgiler var dosayayı nasıl açabilirim
arkadaşlar yeni ekran kartı aldım alalı 5-6 gün anca oldu
fan sesi
fanın rpm i 2950-3200 arasında videodaki gibi ses çıkartıyor msı afterburnerdan %70 e yani 3350 rpm e aldığımda sesi gidiyor sadece fan dönme sesi geliyor
ne yapmalıyım
ekran kartı olarak
msı r9 280x
işlemci olarak i5 4690
8 gb ram
anakart olaraktahttp://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-z97x-sli-intel-z97-soket-1150-ddr3-3000mhzoc-hdmidvi-anakart.html

elimde 240 gb lık ssd, dark scorpion kasa ve high power 750 wat +80 bronz güç kaynağı var
anakart konusunda gerçekten kararsızım bunu almalımıyım yoksa başka önerirmisiniz
elimde birkaç resim var resimleri kapaktaki gibi yapmak istiyorum bunun için hazır programlar varımı varsa hangileri
ben dark scorpion kasa kullanıyorum kasayı yeni aldım şimdi kasada 2 adet USB 3.0 bulunmakta
birde eski kullandığım bir fan kontrol ünitesi var ondada 2 adet USB 3.0 bulunmakta

şimdi takılmayı bekleyen 2 adet dişi 19 pinlik USB kablosu bulunmakta fakat anakartta 1 adet erkek 19 pinlik USB girişi var USB kablosunu 2.0'a çevirmeden takabilirmiyim
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 101
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.477 (Bu ay: 102)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.