Onbaşı
28 Şubat 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar, Mi 4 modelini çok çok beğendim ve almayı düşünüyorum. Fakat sar değerinin genel ortalamanın üstünde olması beni düşündürüyor. Sizce bu değerler zararlı mıdır? Kullanan arkadaşlara herhangi bir olumsuz etkisi oldu mu? 1.03(Kafa), 1.31(Vücut) W/kg
Merhaba arkadaşlar,
Dün windows 10 bilgisayarıma yeni gelen yıldönümü güncellemesini yükledim. C: (120GB SSD) ve D: (750GB HDD) olmak üzere iki diskim var. Bilgisayar açıldıktan 15-20 dakika sonra D: diski %100 çalışmaya geçip kilitleniyor, görev yöneticisinden baktığımda bu kaynağı hiçbir program kullanmıyor. Ayrıca kasada bulunan harddisk çalışma ışığı da bu esnada hiç yanmıyor.

Güncellemeyi geri almak bir çözüm yöntemi gibi geldi fakat yıldönümü güncellemesini program ekle/kaldır'da göremedim. Geri yükleme noktası da yok. Bu problemi nasıl düzeltebilirim?

%100 çalışma halinde ekran görüntüsü bile kaydedilemediği için, telefonla çekilmiş görsel ekledim:
Merhaba arkadaşlar , 2.el olarak aldığım Monster Abra A5 v5.1.1 bilgisayarım var, çantasız almıştım.

Bilgisayarla birlikte verilen monster marka taşıma çantalarından almak istiyorum. Daha önce ayrı olarak satın alan var mı? (şu an sitedeki özelleştirme fiyatı 42,37 TL)

Edit: Monster taşıma çantalarını ayrı olarak satın almak mümkün mü?
Resimli ve Kolay bir anlatımla C dersleri çekiyorum. Hiç programlama bilmeyenler veya C'ye bir türlü başlayamayanlar buyursun :)

En baştan başladığım için (main nedir, return 0; nedir gibi), hiç zorlanmayacağınızı düşünüyorum. Videolar konuya eklidir.

Son olarak:

- C Öğrenirken azimli olun.
- Temel olarak biraz problem çözme becerisi, matematik ve mantık bilgisi gerekiyor.
- Konsol ekranında çalışmak sıkıcı olabilir fakat C dilini öğrenen biri için diğer diller basit gelecektir.

- İngilizceniz iyiyse internetteki yabancı dökümanlardan çokça faydalanabilirsiniz.
- Bol bol örnek çözün ve bilgisayarın sizin kodunuzu nasıl derlediğini anlamaya çalışın.
- Google'da sorununuzu aratırken İNGİLİZCE yazın, doğru ifadeler kullandıysanız %99 çözüme ulaşırsınız.


Ekstra kaynaklar:
- Örnek olarak http://www.programmingsimplified.com/c-program-examples
- Kitap olarak C How to Program (Deitel & Deitel) tavsiye edebilirim (internette PDF'i mevcut).

Videolarda kullandığım bazı görseller:

Derslerin Youtube Oynatma Listesi Linki: Kolay C Programlama Dersleri

Kolay C Programlama Dersleri 1 - Genel Bakış, Main Fonksiyonu ve ReturnKolay C Programlama Dersleri 2 - Ekrana Yazı Yazdırma (printf), Include ve Standart KütüphanelerKolay C Programlama Dersleri 3 - printf devam, Kullanıcıdan Input Alma (scanf)Kolay C Alıştırma - (Ders 1-3 Konuları)Kolay C Programlama Dersleri 4 - Aritmetik Operatörler, İşlem Önceliği, scanf devamıKolay C Programlama Dersleri 5 - Pre-post increment, Aritmetik Atama, If - ElseKolay C Alıştırma - Hesap MakinesiKolay C Programlama Dersleri 6 - If ve Switch CaseKolay C Programlama Dersleri 7 - while, do while Döngü YapılarıKolay C Programlama Dersleri 8 - while ve for Döngüleri, break komutuKolay C Programlama Dersleri 9 - Fonksiyonlara GirişKolay C Programlama Dersleri 10 - Math ve Random FonksiyonlarıKolay C DEV Alıştırma - 161 SATIR ! (Ders 1 - 10 Konuları)Kolay C Programlama Dersleri 11 - Dizilere Giriş ve RAM İlişkisiKolay C Programlama Dersleri 12 - Karakter DizileriKolay C Programlama Dersleri 13 - Çok Boyutlu DizilerKolay C Programlama Dersleri 14 - Pointer'lara GirişKolay C Programlama Dersleri 15 - Pointer (Dizi İlişkisi)Kolay C Programlama Dersleri 16 - Pointer Aritmetiği ve FonksiyonlarKolay C DEV Alıştırma 2 - (Ders 11 - 16 Konuları)Kolay C Programlama Dersleri 17 - malloc ve free fonksiyonları (Bellek'ten Alan Alma)Kolay C Programlama Dersleri 18 - calloc ve realloc (Dinamik Bellek Yönetimi)Kolay C Programlama Dersleri 19 - Structure (Yapılar)Kolay C Programlama Dersleri 20 - Struct Dizileri ve PointerKolay C Programlama Dersleri 21 - Struct içinde Struct (Fonksiyonlar)Kolay C Programlama Dersleri 22 - Dosya İşlemleri (Giriş)Kolay C Programlama Dersleri 23 - Dosyaya Veri YazmaKolay C Alıştırma - Dat Dosyasına Struct Dizisi YazdırmaKolay C Programlama Dersleri 24 - Txt Dosyasından Veri OkumaKolay C Alıştırma - Txt Veritabanlı Telefon Rehberi (Kayıt Ekleme)Kolay C Programlama Dersleri 25 - Preprocessor (Önişlemci) KomutlarıYeni videolar çektikçe, konuyu düzenleyerek eklemeye çalışacağım. Buraya kadar geldiyseniz, OYNATMA LİSTESİNE
göz atarak yeni videolar olup olmadığına bakabilirsiniz.
Hakkında
Konum: İstanbul,
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 20
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 22
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.985 (Bu ay: 36)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Delphi / C++ /Vb
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.