Teğmen
20 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 89 (Bu ay: 0)
Gönderileri

STEAM

enpara yapıkredi teb garanti ziraat kuveyttürk akbank vakıfbank
Steam
enpara yapıkredi teb garanti ziraat kuveyttürk akbank vakıfbank
.
satıldı
BÜTÜN İTEMLER SATILMIŞTIR
TEŞEKKÜRLER

Ödeme Yöntemleri
Finansbank
Teb
Yapıkredi
İşbank

Pazarlık payı vardır.

İletişim için hesap
http://steamcommunity.com/id/mustarslan

İteminlerin bulunduğu diğer hesap
http://steamcommunity.com/profiles/76561197989312593/inventory/

Referanslar:http://forum.donanimhaber.com/memberReferences.asp?memID=1904372
Counter-Strike: Global Offensive
Türkiye'de etkinleştirilebilir.
10 Türk Lirası

Ödeme Yöntemleri
Finansbank
Teb
Yapıkredi
Counter-Strike: Global Offensive
Türkiye'de etkinleştirilebilir.
10 Türk Lirası

Ödeme Yöntemleri
Finansbank
Teb
Yapıkredi
satıldı
Evet arkadaşlar şimdiye kadar sahte olmadığına inanabileceğiniz en yüksek ganimete klanımdaki arkadaşım denk gelmiştir.Edit: Video eklenmiştir.

ÖSYM “Sınavdan sonra soruların tamamı açıklansın” diyen AYM kararına ters bir açıklama yaptı."ÖSYM soruların % 10’unun açıklanacak."http://www.hurriyet.com.tr/egitim/27882452.asp

ÖSYM soruların tamamını açıklamayacak

Üniversite adayları 5 Ocak Pazartesi günü ÖSYS başvurusu yapmaya hazırlanırken, ÖSYM “Sınavdan sonra soruların tamamı açıklansın” diyen Anayasa Mahkemesi kararına ters bir açıklama yaptı. ÖSYM soruların tamamının değil yüzde 10’unun açıklanacağını duyurdu.

Üniversite adayları ÖSYS için 5-19 Ocak arasında başvuru yapmaya hazırlanırken, ÖSYM’den Anayasa Mahkemesi kararına yönelik bir açıklama geldi. 2013 Temmuz ayında yapılan değişiklikle ÖSYM’nin sınav sorularını açıklaması, soru havuzu oluşturduğu gerekçesiyle Bilgi Edinme Kanunu kapsamından çıkarıldı. Ancak Anayasa Mahkemesi (AYM) Aralık 2014’te, ÖSYM’nin yaptığı sınav sorularının açıklanmaması hükmünü iptal etti. Kamuoyu bu karardan sonra ÖSYM’nin düzenlediği sınavlarda çıkan soruların tamamını açıklamasını beklerken, tam tersi oldu.

Yüzde 10’u görülebilecek

ÖSYM internet sitesinde yer alan duyurusunda, soruların sadece yüzde 10’unun açıklanacağını ve isteyen adayların Bilgi Edinme Kanunu kapsamında, kendi soru kitapçığı, cevap kâğıdı ve cevap anahtarını görebileceğini bildirdi. Yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Anayasa Mahkemesi’nin ‘Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 33’üncü maddesiyle, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’nun 2’nci maddesine eklenen, ‘Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından uygulanan sınavlara ait soru ve cevaplar bu Kanun kapsamı dışındadır’ şeklindeki fıkranın Anayasa’ya aykırı olduğu ve iptali, kararın Resmi Gazete’de yayımlanacağı güne kadar yürürlüğünün durdurulması’ kararına istinaden; Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’nun 9’uncu maddesi ikinci fıkrasının tanımış olduğu ‘sorular ve cevapların, yapılan sınav sona erdikten sonra Yönetim Kurulu kararına istinaden açıklanabileceği’ yetkisi kapsamında olmak üzere; sınavlarda sorulan soruların ve cevapların internet sitemizden yayımlanmaması uygulamasına devam edilecek. Ancak Anayasa Mahkemesi’nin kararı doğrultusunda Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde, sınava girmiş olan adayların başvuru yapmaları halinde kendilerine ait soru kitapçığı, cevap kâğıdı ve cevap anahtarı ile birlikte incelemesine sunulacak. Sınava hazırlanan adayların bilgi edinmeleri ve sınava girmeleri halinde kendi sınavlarını cevap kâğıtları ile birlikte fiili olarak değerlendirebilmeleri için sınav sonuçları açıklandığında sınav sorularının yüzde 10’u sayısınca soruların resmi internet sitesinde yayınlanmasına devam edilecek olup Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelli veya bedelsiz olarak süreli veya süresiz hiçbir basın yayın kuruluş veya organına telif hakkı devri yapılmayacak. Başka bir yolla da yayımlanmasına izin verilmeyecek.”

AYM kararı: Anayasa’ya aykırı

CHP, ÖSYM sınavlarına ilişkin düzenlemenin de yer aldığı ve kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen, 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un bazı hükümlerinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuştu. Anayasa Mahkemesi 5 Aralık 2014’te verdiği kararda, ÖSYM Başkanlığı tarafından uygulanan sınavlara ait soru ve cevapların, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışında bırakılmasını öngören kanun hükmünü Anayasa’ya aykırı olduğu gerekçesiyle iptal ederek, yürürlüğünü durdurmuştu.

Kamuoyuna açıklanması gerekiyordu

AYM kararını çiğniyor

Nur Serter (CHP İstanbul Milletvekili): Anayasa Mahkemesi, daha önce alınmış olan soruların Bilgi Edinme Yasası kapsamında çıkarılmasını iptal kararı aldı. Bu, soruların artık bu madde düzenlenmeden önce olduğu gibi kamuoyuna açıklanması anlamına geliyor. Şimdi ÖSYM, 2011’de alınmış ‘yönetim kurulu kararına bağlı olarak’ maddesine bağlayarak soruları açıklamayacağını söylüyor. ‘Yönetim kurulu kararına bağlı olarak’ maddesi aslında negatif anlamlı değil, ‘Yönetim kurulu kararıyla açıklanabilir’ demek. Ellerinde malzeme kalmadığı için ‘açıklamamak’ şeklinde yorumluyorlar. Bir kere Anayasa Mahkemesi kararını çiğniyorlar. İkincisi, “isteyen gelip soruları görür” diyor ama soruyu gören öğrenci ne yapacak? Esas sorgulanması gereken şey, ÖSYM’nin bu soruların açıklanmasından neden bu kadar korktuğu. Çünkü, yaptığı bütün sınavlarda skandallara imza atan bir kurum oldu.

Ombudsmanlık bir durum

Gülsün Bilgehan (CHP Ankara Milletvekili): Soruların saklanması çok saçma ve dünyada başka bir örneğinin olduğunu sanmıyorum. Her yerde sınavlar gizli olur ama sonra soru ve cevapların herkese verilmesi gerekiyor. Soru bankası gerekçesiyle yapılıyorsa bu da yanlış, her şey ilerliyor, bilim gelişiyor yeni sorular oluşturulabilir. Sınavdan sonra soru ve cevapların tartışılması, yanlışların ortaya çıkması gerekiyor. Bu tartışmalar bir sonraki sınavlar için de katkı aynı zamanda. Anayasa Mahkemesi’nden bir sonuç çıkmazsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden (AİHM) Türkiye hakkında bir sonuç çıkacağını düşünüyorum. Ayrıca Türkiye’de Kamu Denetçiliği Kurumu diye bir kurum var, bu konu da ombudsmanlık bir durum bence. Eğitimde gizlilik çok saçma, öğrenciler soruları görebilecek ama basın yoluyla yayımlanamayacak, burada basına da bir sansür var bence.

Öğrencilerin bilgi edinme hakkı engelleniyor

Atilla Kart (TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi CHP Milletvekili): Yargı kararlarının gereği yerine getirilmeli. Anayasa’nın 138’inci maddesine göre süreç yerine getirilmedi. Soruların tamamı açıklanmıyor. Neden böyle bir uygulama var anlamak mümkün değil. Ailelerin, öğrencilerin bilgi edinme hakkı, sağlıklı dava açma süreçleri engelleniyor. Evrensel hukuka aykırı bir uygulama yapılıyor.
Hakkında
Konum: Manisa, Soma
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Hewlett-Packard
Mobil cihaz
Note 5
Operatör
Vodafone TR
ISS
Vodafone
Takım
Fenerbahçe
Steam
mstfaa
TV
Samsung
Notebook
HP
Kulaklık - Amfi
JBL TUNE 500BT
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-4510U
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 246
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 405
İkinci El Bölümü Mesajları: 56
Konularının görüntülenme sayısı: 8.733 (Bu ay: 204)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 62 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.