Yüzbaşı
13 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 211 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar 3 ay ertelemeli kredi çeksem atıyorum 1.5 ay sonra kapatsam tamamen faiz ödermiyiz ödersem ne öderim acaba daha önce yapan varmı

Merhaba Arkadaşlar,
Yakın zamanda ikinci el bir oyuncu dizüstü bilgisayarı satın aldım. Özellik olarak beni uzun süreler götürsün diye iyi bir bilgisayar seçtiğimi düşünüyordum fakat bir kaç aklıma takılan sorunlar var sizlerden bu konu hakkında yardımlarınızı talep ediyorum.
Bilgisayarın Özellikleri: Msi GE66-10UG


16 GB Ram


Rtx 3070 Pmax olarak geçiyor sanırım mobile değilmiş.


512 ssd


240 hz monitör
fakat League of legend, Cs go gibi oyunlar da gözlemlediğim üzere ultra veya yüksek ayarlarda 150-200 fps arası gidiyor şimdi düşünüyorum yüksek grafikli bir oyunda oynasam 20 30 fps ile mi oynayacağım bir problem olduğunu düşünüyorum sizce nedir yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Driverleri msi driver center üzerinden kurdum.

Merhaba Arkadaşlar,


Yakın zamanda ikinci el bir oyuncu dizüstü bilgisayarı satın aldım. Özellik olarak beni uzun süreler götürsün diye iyi bir bilgisayar seçtiğimi düşünüyordum fakat bir kaç aklıma takılan sorunlar var sizlerden bu konu hakkında yardımlarınızı talep ediyorum.


Bilgisayarın Özellikleri: Msi GE66-10UG

16 GB Ram

Rtx 3070 Pmax olarak geçiyor sanırım mobile değilmiş.

512 ssd

240 hz monitör


fakat League of legend, Cs go gibi oyunlar da gözlemlediğim üzere ultra veya yüksek ayarlarda 150-200 fps arası gidiyor şimdi düşünüyorum yüksek grafikli bir oyunda oynasam 20 30 fps ile mi oynayacağım bir problem olduğunu düşünüyorum sizce nedir yardımcı olabilirseniz sevinirim.


Driverleri msi driver center üzerinden kurdum.

Merhaba arkadaşlar sizden bir konu hakkında yardımlarını isteyeceğim.


Babamın İstanbul da bulunan bir dairesi hakkında bu konu babam bu daire için İstanbul maltepe belediyesine 1970 yılından 2017 yılına kadar emlak vergilerini düzenli olarak ödedi. 2017 yılında müteahhit ile anlaşıp bina yıkılıp yenisi yapılacaktı maltepe belediyesine gidip inşaat ruhsatı almak istediğinde şok yaşadık. Dedikleri şuydu bina maltepe belediyesine ait değil tam sınırda kalıyor ve inşaat ruhsatını biz veremiyoruz. Ee napacağız dediğimizde ise ikinci şok geldi kartal belediyesinden alacaksınız dendi ve oraya gittiğimizde bize 1970 yılından 2017 yılına kadar olan emlak vergilerini borç olarak çıkarttılar ve bunları öderseniz inşaat ruhsatını verebiliriz dediler. Ruhsatı almak için mecburen ödedik. Asıl sıkıntı şimdi başlıyor. 


2017 yılından sonra sürekli olarak ruhsatı aldığımız kartal belediyesine emlak vergilerini düzenli ödedik fakat aynı esnada maltepe belediyeside emlak vergisi çıkarıyordu. Durumu çok önemsemedik zaten ödüyoruz diye fakat dün evimize icra kağıdı geldi 5 yıla ait bizim kartal belediyesine ödediğimiz maltepe belediyesine ödemediğimiz emlak vergisi yüzünden sizce ne yapmamız gerekiyor. 


Bugüne kadar yaptıklarımız;

1)Her iki belediyede dilekçe yazdık durumu anlatan ödeme makbuzları, tapu, inşaat ruhsatı ekleyerek

Cevap: Sınır uyuşmazlığı var. 

2)Cimere yazdık

Cevap:Belediyeye aktardı bir sonuç çıkmadı. 


Yardımlarınızı talep ediyorum. 

Satıcı hepsiburada iphone 12 de vardı ama stok bitti satıcı hepsiburada ürün gelirmi sizce gördüğümüz fiyattan alma hakkımız varmı


Apple iPhone 12 Mini Şeffaf Kılıf MagSafe - MHLL3ZM/A

https://www.hepsiburada.com/apple-iphone-12-mini-effaf-kilif-magsafe---mhll3zma-p-HBV000012WQ1F?url_src=ios-product-detail

Merhaba arkadaşlarım,


Bugün neredeyse 29 Ekim Cumhuriyetinin yıldönümü arifesindeyiz. Uzun yıllardır tanıdığım bir çok koyu malum partili arkadaşımın Whatsapp durumuna paylaştığı durumu gördüm ve utandım cidden Atama karşı utandım. Bu arkadaşımla daha geçen konuştuğumda şunları belirtti ;

Dolar 4 5 seviyelerine inicek

araba fiyatları yıl sonuna kadar yarı yarıya düşücek.

bunları yazmaya bile gerek yok Atamın güvendiği gençlere bakın( 30 Yaşında)

29 Ekim Cumhuriyetin Bayramına Hakaret Eden Arkadaşım

Merhaba forumdaş arkadaşlarım babamın üzerine kayıtlı dükkan ile ilgili bir sorunu sizinle paylaşıcam ve sizce ne yapmam lazım.

Benim İstanbul kartal cevizli mahallesinde babadan kalma bir daire ve bir dükkanımız vardı.Buranın emlak vergilerini 70 li yıllardan 2018 yılına kadar Maltepe Belediyesine düzenli şekilde ödedim.(Makbuzlarım elimde) 2018 yılında dönüşüm kapsamında burasını yıkmak için Maltepe belediyesine olan tüm emlak vergi borçlarımı ödeyerek yıkım ruhsatı almak için müracat ettiğimde bana bu meskenin kartal belediyesi sınırlarında olduğunun yıkım ruhsatı ve inşaat ruhsatı veremeyeceklerini beyan edip beni kartal belediyesine yönlendirdiler. Kartal belediyesine yaptığım müracatta geriye dönük (yaklaşık 44 yıllık) ruhsat vermeleri için emlak vergilerini talep ettiler. Ben bu vergilerin tamamını Maltepe belediyesine ödediğimi ve makbuzları da ibraz ederek söylediğim halde Maltepe belediyesine ödediğim vergileri alarak kartal belediyesine ödemem gerektiğini söylediler.Maltepe belediyesine gittiğimde bana bu parayı veremeyeceklerini mahkemeye gitmemi istediler. Mahkeme sürecenin uzayacağından ben Maltepe belediyesine ödediğim emlak vergilerinin aynısını Kartal belediyesine ödemek zorunda kaldım. Ben de Maltepe kaymakamlığına mağduriyetimi belirten bir dilekçe ile durumumu anlattım oradan da olumlu bir cevap alamadım. İki yıl önce inşaatımız bitti kartal belediyesine emlak vergilerimi ödüyorum aynı zamanda Maltepe belediyeside benden aynı yer için bende emlak vergisi talebinde bulunmaktadır. ( Burada bana ait 40 metre karelik bir daire vardır.) Her iki belediyeye de aynı vergileri ödemiş bulunmaktayım. Daha öncede başvurdum aranarak bizim yapabilceğimiz bir şey yok denildi iki belediye arasında oluşan bir sorun yüzünden mağduriyet yaşıyorum. Nasıl çözülebilinir. 

YARDIM İKİ BELEDİYE YÜZÜNDEN MAĞDUR OLUYORUM.
YARDIM İKİ BELEDİYE YÜZÜNDEN MAĞDUR OLUYORUM.

Merhaba forumdaş arkadaşlarım, Bu gibi durumlarda genelde terbiyesizlik yapılmadığı durumda hiç umursamadan geçerim ama konuşma tarzı çok yanlış olduğu için konuyu açtım.

Armağan Oyuncağın Yaptığı Terbiyesizlik
Armağan Oyuncağın Yaptığı Terbiyesizlik
Armağan Oyuncağın Yaptığı Terbiyesizlik

31/07/2020 tarihinde, saat 15:18 de Maltepe Park Armağan Oyuncak mağazasında yeğenime bir hediye almak için bir oyuncak seçip kasaya gittim. Kutunun üzerinde 153.99 TL yazmasına rağmen kasada 175.99 TL bir tutar çıktı ve bende gördüğüm tutardan almak istediğimi 6502 kanunca etiket tutar uyuşmazlığında müşteri lehine yardımcı olunmasının gerektiğini söyledim. Fakat kasada ki çalışan bu durumda ücretin bizden kesileceğini söyledi bende yinede o fiyattan almak istedim. O an da mağaza yetkilisi nazlı hanım çağrıldı. Kendisine durumu izah ettim daha önce kendimde mağazada çalıştığımı bu gibi durumlar da müşterinin yanlış basılmış daha ucuz etiketteki fiyatı alma hakkının olduğunu söylediğimde şaşkınlık için de kaldım. Bizim mağazamızda öyle bir şey yok bu fiyattan alacaksınız dendi. Tamam alıyım şikayet edeceğim dedim ve kutu üstündeki etiketin fotoğrafını çekmek istediğimde çoktan etiketi çıkarmıştı ve yenisini basmanızı fotoğrafını çekip Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı söylediğimde utanacağım bir bakış attı resmen bu konuda yetkililerin ücret iadesi ve gereğinin yapmasını rica ediyorum. Ekler: fatura, oyuncak barkod no, fiyat etiketi

Sizce bu durumda ne yapmam lazım ?

Öncelikle merhaba,

Özel bir üniversite de elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Bu sene son senem ve şöyle bir sorunum var bahar döneminde 15 kredilik bir stajım var ve onun dışında 15 kredim boşta o dönemde daha önce hiç almadığım altta kalan 2 dersimi alıp ve aynı zamanda da staj yapabilir miyim veya o dönem dersleri alıp yazın staj yapabilir miyim okulumuz da kimseye ulaşamıyorum danıştığım kişilerden de yanıt alamıyorum. En son böyle yanıt aldım ama bana saçma geliyor sizce bu işin doğrusu nasıldır ? Teşekkürler.

Üniversite staj hakkında sorunum var
Hakkında
Konum: İstanbul, Kartal
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 315
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 904
İkinci El Bölümü Mesajları: 366
Konularının görüntülenme sayısı: 29.380 (Bu ay: 498)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 109 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.