A

Onbaşı
22 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar. 500-15ISK Laptop (ideapad) - Type 80NT model bilgisayarım var. yeni bir ssd alıp hdd'yi cd-rom yerinde kullanmak istiyorum. hdd'de windows ssd'de linux olacak şekilde kullanacağım. alabileceğim en uygun ssd hangisi olur, en uygun derken okuma-yazma hızı anakart ile uyumlu olan?

Bir diğer sorum ise ram kapasitemi arttırmak istiyorum hangi ram'i alacağım konusunda yine kararsızım async olayından ötürü. alacağım ram için bir öneride bulunur musunuz?

Bir diğer sorum da yeni batarya almak istiyorum. fakat bunu lenovo'dan almak istiyorum. en yakın bayi bölgemde(mardin) gözükmüyor. nereden alabilirim?

not: yaklaşık 500gb ssd ve 16gb ram taktırmak istemekteyim.

not2: anakart mhz =2793, ram mhz = 1600 olarak gözükmektedir.

elimde asus x540l modelde pc bulunmakta. dün pc'yi açarken bios ekranı açıldı system date'in olduğu kısımda ay kısmı sürekli değişiyor(sanki bir tuşa takılı kalmış şekilde). menü'de hiçbir şekilde sağa sola götüremiyorum, esc delete hangi tuşa basarsam basayım tepki yok. bu sorunu nasıl aşabilirim?
Arkadaslar cihazım hiçbir wi fi ağına bağlanmıyor garantiye gönderdim Ana kart yanmış su kaçmış dediler. 340 lira istediler . Ben alternatif bir çözüm arıyorum USb wi fi gibi bir şey yok mu yani telefona bir modül eklersek baglanabilir miyim
Öncelikle herkese merhabalar . Telefonumdan hiçbir modeme bağlanamıyorum . önce wi-fi menüsünü açıyorum sonra bağlanmak istediğim wi-fi ağını seçiyorum (parolayı kesinlikle doğru yazıyorum ) bir süre bağlandı yazısı çıktıktan sonra ağ birden kaybolup tekrar geliyor. ( denediğim başka ağlarda da bu durumu yaşadım) . ağ tekrar geri geldiğinde ise bağlanmamış halde geliyor tekrar bağlan yaptığımda yine aynı döngüye düşüyorum . hiçbir işe yaramıyor. internetteki tüm çözümleri denedim (modem arayüzünde wps ayarlarını değiştirme , statik ip'den bağlanma vs. ) ama olmuyor . telefonun garantisi var ama en az bir hafta sürdüğü için göndermek istemiyorum. Bu arada telefona format atıldı ama işe yaramadı . tekrar etmekte fayda görüyorum en az 5-6 farklı modemde denedim ama hiçbirine bağlanamadım . Hatta bir ağda tüm güvenliği kaldırdım şifresiz girmeyi denedim olmadı .

not : mobil erişim noktasını açtığımda başka telefonlar beni göremiyor .

Hepinize şimdiden teşekkürler .
Konuyu yanlış yerde açtıysam kusura bakmayın arkadaşlar , ama benim bir sorunum var . Ben inglizcemi geliştirmek için bir diziyi aynı anda biri altyazı diğeri üstyazı olmak şeklinde izlemek istiyorum . izleyeceğim dizi için alt yazıları indirdim fps'leri aynı ama ne yaparsam yapayım alt yazılarda sürekli kayma oluyor. elle düzeltmeme rağmen kayma oluyor. sadece bir tane alt yazı kullandığımda sıkıntı çıkmıyor ama diğer alt yazıyı ekleyince yinee aynı sorunla karşılaşıyorum . yardımcı olursanız sevinirim.
Konuyu yanlış yerde açtıysam kusura bakmayın arkadaşlar , ama benim bir sorunum var . Ben inglizcemi geliştirmek için bir diziyi aynı anda biri altyazı diğeri üstyazı olmak şeklinde izlemek istiyorum . izleyeceğim dizi için alt yazıları indirdim fps'leri aynı ama ne yaparsam yapayım alt yazılarda sürekli kayma oluyor. elle düzeltmeme rağmen kayma oluyor. sadece bir tane alt yazı kullandığımda sıkıntı çıkmıyor ama diğer alt yazıyı ekleyince yinee aynı sorunla karşılaşıyorum . yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba arkadaşlar doping internet kullanıyorum . dns ayarlarını değiştirmeme rağmen engelli siteye girdiğimde "doping internet erişim engeli" hatası alıyorum , yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgisayarımın sorunu ne olabilir ?
Merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 5 ay önce aldığım bilgisayar şudur

zaman zaman sinir bozucu sorunlar ile karşılaşıyorum :

1- touchpad sık sık kafayı yiyor
2- bilgisayarı açarken zaman zaman kamera açılmıyor (kamera yüz tanımak için başlangıçta açılıyor)
3- google chrome sık sık donuyor hatta bazı zamanlar açamıyorum bile. şu an olduğu gibi
4- 3 maddeyle ilişkili olarak google chrome u ne zaman açamazsam yerel disk c' de ve ya d'de klasör işlemleri yapamıyorum .(yani bir klasöre sağ tıkladığımda bilgisayar o komutu yapmak için 3-4 dk bekliyor hatta açamıyor)
5- düşük kalitedeki oyunlarda bile ekran hatası alıyorum .

not : intel güncellemesi ile birlikte arıza biraz olsun geçmişti ama bilgisayar yine aynı , sizce garantiye mi göndermeliyim ? ya da bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim .

teşekkürler :)

edit ; http://www.teknosa.com/urunler/125033089/lenovo-500-15isk-intel-i5-6200u8g1tb15-6-fhdamd-me
arkadaşlar bilgisayarım tam olarak şu : Lenovo 500-15ISK /Intel I5-6200U/8G/1TB/15.6 FHD/AMD MESO XT R7 M360 DDR3L 4G W10 Home Notebook.

bilgisayara çeşitli oyunlar yüklemek istiyorum mesela pes 2016 ' yı kaldırır mı call of duty ' i kaldırır mı ?
son olarak bilgisayara yüzük oyununu yükledim ama çalıştırmadı . çalışmama sebebi ekran kartından olabilir mi ? yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Merhabalar arkadaşlar. ben internetten film indiriyorum . indirdiğim film atıyorum 80mb. Ama telefonuma inince 20mb oluyor . Kalite düşüyor. Nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim.
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Lenovo 500-15ISK /Intel I5-6200U/8G/1TB/15.6 FHD/AMD MESO XT R7 M360 DDR3L 4G W10 Home Notebook
2.3 Ghz
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 34
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.500 (Bu ay: 218)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.