Yüzbaşı
25 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 12 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Apple arka arkaya yaptığı yeniliklerle bu dönemde kullanıcılarını heyecanlandırıyor. Bu yeniliklerden biri ise Magic Mouse 2;

Yepyeni bir tasarıma sahip Apple Magic Mouse 2, tümüyle şarj edilebilir olduğu için geleneksel pilleri kullanma zorunluluğunuz ortadan kalkacak. Çok daha hafif, yerleşik pili ve pürüzsüz alt yüzeyi sayesinde daha az sayıda değiştirilebilir parçaya ve optimize edilmiş bir yüzey tasarımına sahip. Tüm bu özellikleriyle Magic Mouse 2, hareketlerinizi daha kolay takip eder ve masanızda hareket ederken daha az direnç gösterir. Ve Multi-Touch yüzeyi, oldukça basit kaydırma hareketleriyle web sayfaları veya belgeler arasında gezinebilmenizi sağlar. Magic Mouse 2, kutusundan çıkardığınız anda kullanıma hazırdır ve Mac’iniz ile otomatik olarak eşleşir.

Kaynak:www.724apple.com
Arkadaşlar 10.9 sistemlerde yaşanılan Java Sorununun çözümünü yazımda paylaştım.
10.9 Maverick ile birlikte yeni sorunlar ortaya çıkmaya başlamıştı zaten. Ancak hiçbiri bu kadar kullanıcıları rahatsız etmemişti. Sistemde oluşan Java kaynaklı sorun kullanımı önemli ölçüde etkiliyor. Bazı sitelerde oturum açmaya çalışırken, bankacılık işlermlerinde kullanıcı girişi yapmaya çalışırken, Facebook üzerinde oyun oynarken veya Java tabanlı her uygulamada bu sorun yaşanıyor. Şimdi bunun çözümüne madde madde bakalım; OS X için Java 2014-001’i ve Oracle web sitesinden en son Java 7 sürümünü yükledikten sonra Java 7’yi etkisizleştirmek ve Apple tarafından sağlanan Java SE 6 web yazılım ekini ve Web Start işlevlerini yeniden etkinleştirmek isterseniz aşağıdaki adımları izleyin. Not: Yönetici olarak oturum açmanız gerekir. Bir komut girdikten sonra yönetici parolanız sorulursa, parolanızı girin ve ardından Return veya Enter tuşuna basın. İzlenceler klasöründe bulunan Terminal’i açın. ❖ Aşağıdaki komutu girin, ardından Return veya Enter tuşuna basın: sudo mkdir -p /Library/Internet\ Plug-Ins/disabled ❖ Aşağıdaki komutu girin, ardından Return veya Enter tuşuna basın: sudo mv /Library/Internet\ Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin /Library/Internet\ Plug-Ins/disabled ❖ Aşağıdaki komutu girin, ardından Return veya Enter tuşuna basın: sudo ln -sf /System/Library/Java/Support/Deploy.bundle/Contents/Resources/JavaPlugin2_NPAPI.plugin /Library/Internet\ Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin ❖ Java SE 6 Web Start işlevlerini yeniden etkinleştirmek için aşağıdaki komutu girin, ardından Return veya Enter tuşuna basın: sudo ln -sf /System/Library/Frameworks/JavaVM.framework/Commands/javaws /usr/bin/javaws Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra sorununuz çözülecektir.

Kaynak:www.724apple.com
Arkadaslar merhaba;
Ben internet sitem için logo tasarlamak istiyorum. Sitem ile ilgili cok calısıyorum ve iyi birşey olmasını istiyorum.
Konu ile ilgili yardımcı olacak arkadaşlarım olursa çok sevinirim. Bende az çok belli bir ücret vermeye hazırım.

Sitemin adı:www.724apple.com
7 Gün 24 Saat Apple!!! Sloganım.

Amacım Apple ile ilgili haberleri yayınlamak rehber kısmında uygulamalı programların acıklamaları ve iletişim kısmında bulunan iletişim bilgilerim ile insanlara 7 / 24 yardımcı olabilmek.

Site bu fikirler üzerinde çalışıyor. Cevaplarınızı bekliyorum.
Hakkında
Konum: İstanbul,
Meslek: Bilgisayar Bili?im
Forum İmzası:
7 gün 24 Saat İşimiz Gücümüz Apple !
Hakkımda:
Web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 252
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 273
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.742 (Bu ay: 25)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 33 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İşletim Sistemleri ve Yazılımlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.