Teğmen
13 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 0)
359594 Gün Cezalı
357186 gün 23 s. 46 dk. kaldı
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar.

Romoss'un Türkiye'deki distribütörü Erpa tarafından geçtiğimiz hafta Türkiye'ye girişi yaptırılan Polymos 5 (5000mAH) ve Polymos 10 (10000mAh) ürünleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağım.

Yep Yeni Bir Ürün!

- Polimer Batarya
- Daha Güvenli
- Daha Dayanıklı
- Çok Daha İnce
- Yüksek Dönüşüm Oranı
- Ek Yeri Olmayan Gövdesi Sayesinden Çok Daha MuntazamLi-polimer pil, daha güvenli, daha dayanıklı
Yaşam döngüsü: 600 den fazla tam şarjBeklenmedik Koruma

Çok koruyucu devre tasarımı ile planlanmıştır. Mobil cihazlarınız için eskisinden çok daha iyi güvenlik sağlar. Bu sayede tatmin edici ve güvenli şarj deneyimine sahip olursunuz. Romoss ürünlerinde var olan 7 güvenlik koruması Polymos serisinde de mevcuttur.İnceden çok daha ince
11.3mm lik kalınlığı ve %20 daha hafif olma özelliğiyle diğer Li- batarya ürünlerden çok daha ince ve hafiftir.Tam Korumalı Hızlı Şarj
2.1A çıkış sayesinde cihazınızı eskisinden çok daha hızlı şekilde şarj edebilirsiniz. Hızlı şarj ederken bile en yüksek emniyet koruyucularını içermektedir.Seknronize Şarj
Çarpıcı Deneyim! Acil durumlarda şarj işlemini kolaylaştırır! Aynı anda hem kendini hemde cihazınızı şarj eder. Güç bankanız ve cihazınız gücü azaldığında asla endişe etmeyiniz.Çift Çıkışlı, Yüksek Şarj Verimliliği
Çıkış: 5V1A Çıkış: 5V2.1A
Tamamı ile iki boş cihazı, örnek olarak akıllı telefon ve tableti, çift çıkışı sayesinde aynı anda eskisinden cok daha hızlı şekilde şarj eder.Alaşımlı plastik gövde özelliği (PC+ABS). Yenilikçi, ek yeri olmayan bir tasarım
PC+ ABS özelliklerinin, beyaz renkle buluşmasıyla avucunuzun içerisindeki zarafeti çok rahat bir şekilde hissedebilirsiniz. Görünmez birleşme yöntemi sayesinde gövde üzerinde hiçbir çizik oluşmaz ve her zaman ilk alındığı gibi yeni gözükür.


Merhaba arkadaşlar.
Romoss'un Türkiye'deki distribütörü Erpa tarafından geçtiğimiz hafta Türkiye'ye girişi yaptırılan Sailing 6'yı sizler için anlatacağım.

[size=5]Serinin amiral gemisi olan Sailing 6 20800 mAh!
Örnek vermek gerekirse 20800 mAh lik Sailing 6 ile
iPhone 5 cihazınızı 10 kez
Samsung Galaxy S5 cihazınızı 5 kez
Ipad Mini tabletinizi ise 3 kez tam şarj edebilirsiniz.


Ürünün diğer özelliklerine gelecek olursak
[size=3] İkili çıkış bulunmaktaÇıkışlardan birincisi 2.1A diğeri ise 1.1A

[size=3]1. USB DC5V 2.1A MAX
2. USB DC5V 1A MAX[size=3]Kendini 2.1A adaptör ile 14 saatte şarj ediyor[size=3]Geniş Uyumluluk
Telefon, tablet, PSP gibi tüm taşınabilir cihazlarınızı şarj eder.
Ürünümüzün inceleme videosunu kısa zamanda burada paylaşacağız.
www.romoss.com.tr 'den tüm ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Merhaba;
Erpa İletişim olarak Romoss'un Nisan 2014 'ten bu yana resmi ilk ve tek distribütörüyüz. Romoss ve tüm ürünlerimiz orjinaldir ve ürünlerimizin üzerinde hologram bulunmaktadır. Fakat üretici firmanın kutu üzerinde yapmış olduğu değişikliklerden sonra, son gelen sevkiyatlarda ki ürünler hologramsızdır. Ürünün orjinalliğinden şüphe etmenize gerek yoktur.

Romoss Distribütörlük belgemiz ;http://www.romoss.com.tr/UserFiles/File/Yetki%20Belgesi/romoss_yetki_belgesi_tarihsiz.pdf
Kalitesiz, merdiven altı tesislerde ve garantisiz üretilen notebook batarya, adaptör ve klavyelerin notebook bilgisayarınıza zarar verebileceğini ve sizin için patlama riski olduğundan tehlikeli olabileceğini biliyor muydunuz ?

Çoğu markasız veya kalitesiz notebook yedek parça ürünleri aşırı ısınma durumlarında patla, yanma ve notebook bilgisayarın teknik devrelerini bozma gibi tehlikelere yol açabilir. Bu durum bize ucuz ürün alacak kadar zengin değilim sözünü hatırlatabilir. Özellikle notebook bilgisayarınızın ve kendi sağlığınız için mutlaka ama mutlaka yasal üretim belgeleri alınmış, kaliteli ve garantili ürünleri seçmek çok önemlidir.

Notebook yedek parça seçimi yaparken özellikle çok dikkat etmek gereklidir.

Notebook Batarya, Adaptör ve Klavye Alırken Sorun Yaşamamak için aşağıdaki konuları es geçmemek önemlidir.

-2 yıl garanti
-Bire bir değişim
-Satış sonrası destek
-Ergonomik diyazn, güçlülük ve dayanıklılık
-Çevreye duyarlı olarak üretim ve tasarım ( doğa dostu)
-Türkiye'nin her yerinde bulunabilinirlik
-Notebook bilgisayar dostu olması
-Aşırı ısınmalara karşı dayanma
Özellikle sanatçılar hayranları ile etkileşimde bulunabilmek için sosyal medya hesaplarında akıllı cep telefonları aracılığı ile aktif bulunuyor. Bunun dışında sanatçılar iletişim aracı olarak da yine çoğunlukla taşınabilir cihazları kullanıyorlar.

Sanatçılar şarjları bittiğinde nasıl tepki verebilirlerdi diye merak ettik ve sanatçıların tepkileri ile ilgili yorumları Romoss powerbank Türkiye Genel Müdürü Nihat Erdal ‘a sorduk. Aldığımız yanıtları sizler için derledik :

Cüneyt Arkın : Malkoçoğlu karakteri ile gönlümüze taht kuran Arkın, cep telefonunun şarjı bittiğinde büyük bir olasılıkla cep telefonunu kırmakla meşgul olurdu.

Nihat Doğan : Felsefi sözleri ile dikkatleri üzerine çeken sanatçı, şarjı biten telefonunu gördüğünde ilk dediği söz “benim ülkemin telefonunun bile biten şarjı bir başka bitiyor“ olabilirdi
.
Kadir İnanır : Türk sinemasının en önemli jönlerinden olan Kadir İnanır, şarjı bittiğinde söyleyeceği ilk söz : “ bitmedi de, bitmedi de “ olacak, şarjın bittiğinden emin olduğunda “neden bitiyorsun” diye telefona kızabilirdi.

Şener Şen : Türk sinema tarihine adını altın harfler ile kazıyan sanatçı özellikle ağa rolleri ile hafızalarımızda. Bu nedenle cep telefonu şarjı bittiğindeki ilk tepki “ ula ağanın şarjı biter mi la” repliğine uygun olurdu.

Adile Naşit : Adile Teyze… Hepimizin gönlünde çok derin bir yeri var. Eğer hayatta olsa idi bu duruma vereceği tepki yufka yüreğinin dayanamayıp ağlaması olacaktır diye düşünüyoruz.
Şahan Gökbakar : Son dönemin sevilen ismi Gökbakar, Recep İvedik tiplemesi ile bizleri aldı… Şarjı biten Recep İvedik, hiç kuşkusuz ki cep telefonuna bin bir işkence yapmaktan kendisini alıkoyamayacaktır.

Tarkan : Müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Tarkan, şıklığı ve duruşu ile hep takdir toplamıştır. Şarjı bittiğinde ilk tepkisi “işte kuzu kuzu bittin “ demek olacaktır.

Barış Manço : Çok özel bir yeri olan sanatçı bugün hayatta olsaydı ve şarjı bitseydi sanıyoruz ki “Dağlar Dağlar” şarkısından esinlenerek “ telefonum telefonum kurban olam şarj ol görem “ diyebilirdi.

Orhan Gencebay : Beyefendi kişiliği ile bilinen Gencebay , şarjı bittiğinde hemen “batsın bu dünya” isimli şarkısını söyleyerek tepkisini dile getirebilirdi.


Şarj probleminin yeni teknoloji ile aslında çözüldüğünü vurgulayan Romoss powerbank Türkiye Genel Müdürü Nihat Erdal, Romoss powerbank cihazları ile sanatçıların da bizlerin de bu şekilde bunalmamıza gerek kalmadığını ve şarj bitmesi sorununun powerbank cihazlar ile çözüleceğini belirtiyor.
Akıllı Cep telefon satışları tüm dünyada artıyor. Rakamsal verileri söylemek gerekirse dünyada akıllı telefon kullanıcı sayısı 1.5 milyara ulaşmış durumda. Türkiye’de ise bu rakam yaklaşık 15 milyon civarındadır.

Hal böyle olunca insanların cep telefonu ile geçirdikleri süre de artış gösteriyor. Artık herkes işe giderken, yolda, iş yerinde, evde kısacası günlük hayatının her alanında cep telefonunu yanından ayırmaz oldu. Çoğunlukla akıllı cep telefonları ile konuşuyor, sosyal ağlarda geziniyor, şarkı dinliyor, video izliyoruz. Ancak çok fazla kullanılan akıllı cep telefonları şarj süreleri ile bizi bunaltıyor…

Genelde en olmadık zamanlarda biten şarjlar karşımıza sıkıntı olarak çıkıyor ve şarj bulma telaşı başlıyor.
Tıpki Vasfiye Teyze’nin söylediği gibi : “ zamansız biten şarj derdinden ne çektiniz be ! “
Şarj derdi çekmemek için teknoloji güzel alternatif ürünler ile yine imdadımıza koşuyor. Power bank denilen harici batarya diğer bir deyişle şarj güç cihazları akıllı telefonların şarjı bittiğinde nerde olunursa olunsun hemen şarj edilmesine olanak sağlıyor. Böylelikle Vasfiye Teyze’nin bizi kızdıran o tatlı repliği suya düşmüş oluyor…

Bilinen marka power bank cihazları tercih etmek önem arz ediyor, çünkü kalitesiz, ucuz veya garantisiz power bank cihazlar akıllı telefonların elektronik yapısına ve piline zarar verebiliyor. Ciddi maliyetlere katlanılarak alınan akıllı cep telefonunu şarj etmek isterken kalitesiz powerbank ile bozmayı kimse istemez.


Bu anlamda sektörde en güvenilir powerbank markası Romoss karşımıza çıkıyor. Romoss powerbank cihazları arasında ciddi anlamda hem görsel hem de teknik özellikleri ile öne çıkıyor. Bazı modellerinde Samsung cell kullanılan Romoss; 2 yıl garantili, uyku modu özelliği olan, şarj uyarı ikaz ışıkları bulunan, 2000 mAh ‘DEN 14000 mAh ‘e kadar geniş güç seçenekleri sunan, aynı anda 2 farklı cihazı şarj edebilme özelliği bulunan bir powerbank cihazıdır.

İlerleyen teknoloji ile birlikte insanların teknolojiye olan ilgileri de kullanım oranları da artmış durumda… Özellikle iş dünyası içindeki insanlar gittikleri her yere taşıyabilecekleri bilgisayar ihtiyaçlarını notebook ile sağlıyor. Bu da notebook kullanım oranını ciddi anlamda arttırıyor.
Ancak ne var ki; notebook cihazlar özellikle bataryalarının çok tükenmesi veya adaptör cihazlarının çabuk bozulması ile kullanılamaz hale gelebiliyor.

Taşınabilir bilgisayarları insanların tercih etmelerindeki en önemli nedenlerden biri kuşkusuz elektrik ihtiyacı olmadan dışarıda, farklı bir ofis ortamında bilgisayarlarını kullanabiliyor olmalarıdır. Ancak bataryası bitmiş yani batarya ömrü tükenmiş notebook bilgisayarlar elektrik bağlantısı olmadan çalışmıyor. Bu da notebook cihaz kullanma amacını ortadan kaldırmış oluyor.
İnsanlar batarya ömrü tükenmiş, adaptörü veya klavyesi bozulmuş notebook cihazlarını ya atıp yenisini almak istiyor -ki bu ciddi bir maliyet oluşturuyor- ya da bu maliyetlere hemen giremediğinden bu sefer uzun bir süre notebook bilgisayarsız kalabiliyor.

Ancak işte bu noktada teknoloji insanoğlunun yardımına koşuyor. Özellikle her marka notebook bilgisayar ile uyumlu batarya, adaptör ve klavyeler az maliyet ile notebook bilgisayarlarının çöp olmasının önüne geçiyor. Burada dikkat edilmesi gerekilen konu; kaliteli, garantili, notebook bilgisayara zarar vermeyen, teknik servis hizmeti olan notebook batarya, adaptör ve klavyelerini tercih etmektir.

Her marka notebook bilgisayar ile uyumlu adaptör, batarya ve klavye markası Tochi bu anlamda doğru tercih yapmanızı sağlayacaktır. Tochi marka notebook adaptör, batarya ve klavyeler özellikle kalite ve garantisi ile her marka notebook cihaza uyum sağlayarak fark yaratmaktadır. Böylece hem arızalanmış cihazınızı yeniden kullanabilecek hem de ciddi maliyetler altına girmemiş olacaksınız.
Laptop bilgisayarlar hayatımızın içinde ciddi anlamda yer edinmiş durumda bulunuyor. İşe giderken yanımızda, iş yerinde masamızda, eve dönerken yine yanımızda ve evde yatağımızın başucunda…

Bu kadar çok hayatımızda yer alan ve işimizi kolaylaştıran notebook bilgisayarlarda en çok hangi arızalar meydana geliyor diye Türkiye’nin en önemli notebook teknik servis ve yedek parça sağlayıcısı Erpa’nın Genel Müdürü Nihat Erdal’a sorduk. Erdal ‘a göre en sık karşılaşılan arızalar şöyle sıralanıyor: ekran kırıkları, ekranda leke, ölü piksel hataları, lcd invertör hataları, şarj girişi ve adaptör hataları, anakart arızaları, cihaza sıvı teması, sabit disk ve dvd sürücü hataları, klavye hataları ve batarya hataları.

Özellikle tüketicinin yeni aldığı bir notebook bilgisayarda bu hataları görmesi durumunda garanti kapsamına dahil olan kısımlar için garanti sürecini başlatmalarının önemini vurgulayan Erdal, arızalı ürünün tüketici tarafından tamir edilmesinin yanlışlığına vurgu yapıyor. Bu durumun cihazın arızasını büyüttüğünü ve garanti kapsamı dışında bırakabileceğini belirten Erdal, arızaların kullanıcı hatasından dolayı olmasının garanti sürecini kapsamadığını belirtiyor. Küçük bir arızanın bilirkişi dışındaki kişilerce tamir edilmeye çalışılmasının arızayı büyütebileceğini ve içinden çıkılamaz bir hale getirebileceğini belirten Erdal, kulaktan dolma bilgiler ile hareket edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Arızalı ürünlerin, yetkili ve işin ehli teknik servisler tarafından kontrol edilmesinin önemine vurgu yapan Erdal, arızalı cihaz sahiplerinin bu konuda hassas olmalarının cihazlarının ömrü açısından önemli olduğunu belirtiyor.
Notebook bilgisayarlar hayatımızı kolaylaştıran yardımcılarımız olarak sürekli yanımızda. Özellikle iş yaparken, maillerimize bakarken veya sosyal ağlarda gezerken istediğimiz yere notebook cihazımızı rahatlıkla taşıyabiliyoruz. Bu da daha çok dizüstü bilgisayar kullanmamıza neden oluyor.

Ancak notebook bilgisayarların batarya, adaptör veya klavyeleri bozulduğunda tamir etmek çok zor veya imkansız olabiliyor. Bu durumda tüketici bozulan batarya, adaptör veya klavyesini yenisi ile değiştirmesi gerekiyor. Ancak bu sefer de karşısına yüksek fiyatlar veya kalitesiz cihazlar çıkıyor.

Notebook batarya, adaptör veya klavyelerinde özellikle bu cihazların bilinen bir marka olmasına dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca yine notebook batarya, adaptör veya klavye alırken her marka ile uyumlu, garantili ve kaliteli olması önem arz ediyor. Çünkü kalitesiz ürünler notebook cihazımıza zarar verebiliyor. Kalitesiz merdiven altı üretilen batarya, klavye veya adaptörler notebook bilgisayarımızın devrelerini yakabiliyor veya elektronik mekanizmasına zarar verebiliyor.

Bu nedenle öncelikle notebook batarya, adaptör veya klavye alırken dikkatli olmamız, kaliteli ürünlere öncelik vermemiz gerekiyor.Bu bağlamda Türkiye'de satılan en kaliteli notebook adaptör, batarya ve klavye markası Tochi 'dir.
Cep Telefonu, Tablet, Notebook, Ultrabook, mp3 player ve buna benzer taşınabilir cihazlar kullanım kolaylığı ve pratikliği ile hayatımızın içindedir. Özellikle taşınabilir olmaları her an yanımızda bulunmalarını kolaylaştırmaktadır. Ancak bu cihazların en büyük ortak sorunu şarj süreleri ve şarjlarının belirli süreden sonra bitmeleridir.
Özellikle sokakta olduğumuzda, acil bir durumda veya şarj edebileceğimiz müsait bir ortam olmadığında şarjı biten bu cihazlar bizi zor durumda bırakabilmektedir.
İşte yeni teknoloji ile bu sorun powerbank denilen ve taşınabilir tüm cihazları şarj edebilen küçük mucize cihazlar ile çözülüyor. Ancak powerbank şarj cihazları da hiç göründüğü gibi masum olmayabiliyor.


Özellikle kalitesi düşük Çin’den gelen ve merdiven altı tabiri ile üretilen powerbank şarj cihazları taşınabilir cihazlarımıza zarar verebiliyor. Piyasa da ucuz satılan powerbank cihazlarına itibar etmemekte fayda bulunuyor. Çünkü bu powerbank cihazları üzerlerinde 2000 -2200 mah güç yazdığı halde içine bakıldığında cellin gerçek gücünün 1800 mah olduğu görülüyor. Bu da tüketiciyi zor durumda bırakabiliyor.

Powerbank cihazlarda güç arttıkça fiyat arttığında bu aldatmaca ortaya çıkabiliyor. Ayrıca düşük güçlü powerbanklar şarj cihazları taşınabilir cihazları daha az şarj ederler veya hiç şarj edemezler. Böylece tüketici ucuz aldığı powerbank cihazı kullanamadan çöpe atmış olur.

Tanınmamış veya markasız powerbank cihazlar ile şarj edilen cep telefonu, tablet veya diğer taşınabilir cihazların bataryaları yani pilleri de zarar görebilmekte, batarya ömürleri kısalabilmektedir. Bu nedenle powerbank tercih ederken kaliteli, markalı ve garantili ürünleri tercih etmek gerekmektedir.
Tıpki bir düşünürün dediği gibi ucuz ürün alacak kadar zengin değilim felsefesine kulak vermenin doğru olduğunu belirtmekte fayda var.
Teknolojik cihazlar iyi üretilmediği ve kaliteli olmadığı durumlarda diğer cihazlara da zarar vermektedir. Bu nedenle ucuz veya kalitesiz powerbank şarj cihazları ile şarj derdinden kurtulmak imkansızdır. Markalı powerbank cihazlar romoss burda tavsiyemiz olacaktır, powerbank arayışı içinde yerinde tercih olacaktır.

Hakkında
Konum: İstanbul,Fatih
Meslek: Sosyal Medya Uzmanı
Hakkımda:
Erpa Ticaret Kendi markası Tochi Markası ile adaptör ve batarya hizmeti sunmakta aynı zaman da teknik servis ve yedek parça hizmeti de sunmaktadır.
Erpa İletişim ve Elektronik Romoss Taşınabilir Harici Batarya Türkiye Distribütörüwww.romoss.com.tr /www.erpamonitor.com
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Mesaj Sayısı: 115
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 157
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 17.414 (Bu ay: 12)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.