Çavuş
04 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 140 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Elektrik mühendisi olarak büro açmayı planlıyorum. Ekibimde inşaat, makina, harita ve mimar olmak üzere 5 kişilik bir kadro oluşturmaktayız. Bu kadro ile yapacağımız işlerin aylık getirisi en az 25 bin tl olmak zorunda. Sizce bu işe girişmeli miyim?

Bu işi küçük bir şehirde yapmayı planlıyorum. Şehir içinde elektirk müh. brosu olan bir şirket ve inşaat müh. brosu olan 2 şirket var.

Aramızda 12 yıllık çalışan olmadığı için yapı denetim şirketi kuramıyoruz.

Konu hakkında bilgisi, deneyimi, duyumu olan arkaşların yorumunu bekliyorum.
Bilgisayarımda şu anda Kurulu 3 tane sistem var. (Ubuntu-Windows 10- Windows 8.1) ama ben hiç win 7 kullanmadım xp den direk windows 8 e geçen nadir insanlardan biriyim ama Windows 7 yi denemek istiyorum.Yada daha önce kullanmadıgım için kendimi eksik görüyorum diye biliim.

Windows u usb den başlatıyorum kurulum açılıyor ama benim bilgisayarımdaki disk leri görmüyor kurulum aşamasında sebebi ne ola bilir sizce.Windows 10 ve ubuntu ssd de ben windows 7 yi hdd ye win 8 in yanına kurmak istiyorum..
Windows 10 u bilgisayarıma sorunsuz bir şekilde kurdum..
Pc yi ilk aldıgımda tabi ki windows 8 idi ve ben de doğal olarak ssd ye windows 10 u kopyalamak istiyorum ama recovery hata veriyor daha önce bir çok kez disk kopyalaması yaptım..

Recovery dosyasını açıyorum klonlama işlemini başlatıyorum arkasından pc reset atıp recovery i otomatik açıyor buraya kadar her şey normal klonlamaya başla dediğimde ise [api-ms-win-core-processthreads-l1-1-2.dll] hatası verdi..bunun gibi 5 dll hatası daha verdi. dll leri tek tek indirip tekrar denedim..Tam sorunu çözdüm sanmıştım ki;

Şuanda bana ReAgentc.exe hatası veriyor hata kodu (0xc000007b)..
Diski klonlamak için ne yapmam lazım yardım edin şimdiden teşekkürler..

https://store.donanimhaber.com/6c/60/33/6c60338119e15ebca97d115b1e0a7f62.png

https://store.donanimhaber.com/78/d0/c7/78d0c74333a04f73931d813e35028d0c.png
Windows 8 single language kullanıcısıyım yaklaşık 1 yıl önce ssd aldım ve recovery yardımı ile disk kopyalaması yaptım.
Pc açıldıgın da win 8 olarak geldi ben kopyalamadan önce 8.1 kullanıyordum ( bu tercihe bağlı ) win 8 olarak kullanamaya devam ettim yalnız 8.1 güncellemesi yaptığımda 0x80073892-0x20009 hatasını alıyorum windows 8.1 e yükseltemiyordum..
Ben çözümü buldum geçenlerde arkadaşım aynı sorunu yaşıyormuş.Bana sordu bende internetten araştırdım çözümle ilgili hiç bir Türkçe kaynak yok umarım yardıcı olurum.

Kesinlikle 3. parti yazılımlarla ugraşıp pc nizi batırmayın.
Ekran görütüsünden anlayacanız gibi Sorun giderme programı bu işi çözüyor..(alt kısımdaki Windows update ile ilgili sorunları gider)
Bu işlemde işe yaramıyorsa win 8 i etkinleştirmeyi deneyin (telefon yada 2. posta adresiniz istenecektir) .
Hakkında
Meslek: Elektrik Mühendisi
Forum İkinci El İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 75
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 747 (Bu ay: 35)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.