Er
14 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Fiat palio sole 2008 model 1.3 mjt aracım var .Klima fanı probleminden dolayı ön göğsü komple söktümklima fanı değiştim geri topladım ancak; direksiyonu topladım bismillah dedim kontağı açtım klimam mis gbi çalışıyor ,park lambaları hariç koldan kısalar uzunlar selektör sinyal silecekler yol bilgisayarı tuşu çalışmıyor.Kendi bildiğim kadarıyla tekrar söktüm sigortaları hatları inceledim. Sinyal koluna giren 2 tane 6 lı veya 7 li 1 tanede geniş jak var . 2 li olan jaklara u kablo yapıp soktum farlar vs deneyerek çalıştırdım.Dedim sinyal kolunu sökeyin dağıtayım söktüm dağıttım wd40 la temizledim bakırları zımparaladım. Manuel bir sistem gibi duruyor ancak içinde bitane sökülebilir elektronik devre kartı var ona dokunamadım. Velasıl problem devam ediyor merakım şudur sinyal kolundaki elektronik devredemi sıkıntı vardır yoksa ona bağlanan jak beyine yada röleye filanmı gidiyor ondamı sıkıntı vardır. Son çare sinyal kolları kesin bozulmuşsa tamirini yaptırabilceğim bi yer varmıdır.yer kocaeli

Ekran kartı sütekli arıza veriyor artk 5 oldu her 2 ayda bir garantiye gidiyor bellek değişti deniyor geliyor 2 ay sonra yine aynı arıza bu konu ile ilgili ne yapabilirim.Vektron bilgisayar diye bir yer ilgileniyor.
Ocak yani bu ay oradaydım görüş almak veya sormak istediklerinizi size yardmcı olmak adına bu başlık altnda cevaplayacağım. Ufak bi açıklama yapiyim;
Bizden önceki celpte askerlerin yaşadıkları gelen şikayetlerin etkisiyle aşırı düzenlenmiş (öncesini sözlükde yazmışlar okuyabilirsiniz). Nereye düşeceğinizde önemli manisada 2 kışla var doğu ve batı. Batının koğuş ve gazino standartları yüksek buna nazaran aşırı rütbeli bulunması sizin için ve eğitimleriniz için bir dezavantaj. Doğu kışla koğuş ve gazino bakımından bir tık( öyle aşırı kötü değil bir tık) aşağıda olması dezavantaj ama komuta kademesinin (az hatta 1/2 defa albay anca görebileceğini diyim ) çok iyi sizi yıpratmak bir yana sizi misafir olarak gördüğü ve adam tabirinin üzerlerine çok iyi yakışacağı insanlarla dolu.
(Doğu kışladaydım batı kışladada tören eğitimi için 2 gün bulundum ve boş buldukça bilgi almaya çabaladım oradaki askerlerden)
-Sizin için tehlike arz eden ilk husus çavuşlar 😀 bu adamların içinde melek de şeytanda gayet başarılı şekilde var dikkat edin.
-Kantinlerde hiçbirşey bulunmaz bulunan biter gelmesi 1 hafta alır.(sigara 3 hafta gelmedi ama winston blue ve camel karton karton açıldı ne hikmetse)
-Heryerde kredi kartı geçer kredi kartsız kesinlikle nakit alışveriş yapmayın böyle bişey olursa direk komutanınıza gidin.
-Ankesörlü telefon biraz sıkıntı sadece gazino yannda 6 tanesi çalışıyor (tamir için başvurulmuştu bize yetişmedi) doğu kışlada eğitim alanı dahil hepsini gezdim arkadaşlar yapılmadıysa ona göre tedarikli olun.Gitmeden alacaksanız çipli telefon kartı alın diğerleri biraz uğraşlı.
-Yemekleri gayet iyi sivilde sabah akşam pirzola yemeyen benim gibi orta halli bir insansanız çok güzel yersiniz.
-Otomatlar çabuk biter otomatta olan malzeleri alacağınız birşey varsa stoklu alın günlük yenilensede yetmiyor.
-KULAK TIKACI KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE ALIN UYUMAKTA BENİM GİBİ ZORLANABİLİRSİNİZ.
-Botlar için tabalık alın lazım olur.
-Gazinoda ps3 var arkadaşlar toplam 12 masa filan vardı galiba ama boşluk oluyor .bilardo vs de var.
-Fotoğraf çekinmek zor değil komutanlar sizlere yardmcı oluyor çekip gruplar halinde atıyorlar.
-Ziyaretçinizi sürekli kabul ediyorlar sorunsuz sizi bu konuda saat ve gün mağduriyetine kesinlikle sokmuyorlar.
-Dolaplar için kilit bot için kilit ve dolaplara kilit takılabilmesi için 2 adet kanca alın olmaz demeyin yer değişimi oluyor.
-Törene katılım mecburi değil ama o alanda olmanızı isterim güzel bir atmosfer.
-Silah eğitimi alacaksınız .Eline bile almak istemeyen arkadaşların 3 mermi attıktan sonra daha mermi yokmu dediği bir olay bunu dikkate alın ve tadını çıkarın.
-Spor yapamayan sorunu olan vb şikayetleri olan kişileri kesinlikle 2 letmiyorlar arkadaşlar sorununuz varsa spora vs eğitime engel bunu belirtin gerekli anlayışı göreceksiniz.
-Kamuflaj tesliminde tembihliyorlar ama vaktiniz varsa (botu zaten denetecekler) pantolonuda kesin deneyin bir hafta pijamayla gezersiniz😀 terzide yaptırana kadar ve pijamanız oantolon kadar iyi değil unutmayın.

Bu saatte uykusuzluğun verdiği boşlukla bunları yazmak istedim bu liste artar gider sorularnız varsa dediğim gibi konu altında cevap vermeye gayret edeceğim.

Edit: Arkadaşlar benden sonra yapanlarda konuyu desteklerse iyi olur sonuçta şu an için benden daha güncel bilgilere sahipler.
add2psu almayı ve 600w+400w yapmayı düşünüyorum(elimde 2 side mevcut) ilk 400w kullanıyordum 1050 ti alınca yetmedi 600w aldım şuanda işlemcimi i5 den i7k ya çıkarttım ve o.c yapamıyorum .düşüncem odurki 600w'ı anakart ve ekran kartına 400w'ı ekstra kullandığım 4 fan+dvd+ssd+3 hdd ye bağlamak. böyle bir yöntem kullanan avantaj ve dezavantajlarını gören arkadaşların burdan fikir düşünce ve yorumlarını öğrenmek isterim.
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 33
İkinci El Bölümü Mesajları: 22
Konularının görüntülenme sayısı: 221 (Bu ay: 113)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.