R

Çavuş
28 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 80 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Merhabalar, yaklaşık 7-8 aydır Turknet kullanıcısıyım. Kurulum gerçekleştirildiğinden beri attığımm ticket sayısının haddi hesabı yoktur. Sürekli bir hız düşüklüğü, wifi'da kopma gibi sorunlar yaşamaya devam ediyordum. Daha sonra ethernet kablosuyla kullanmaya başladım ancak modemin sorunlu olduğunu düşünüyordum. Dün gece bilgisayarı kullanırken hızımda düşüş yaşadım ve destek talebi açtım. Daha sonra modemin bulunduğu odaya gittiğimde gördüğüm manzarayı çoğu kişi de ilk kez görecektir. Modem durduğu yerde üst tarafında erimiş. Şimdi tam kapanma dönemine de girmişken ne yapacağımı düşünüyorum. Şuphelenip bakmasam erime devam edip yangın çıkabilirdi. Gece fişten çekerek soğuttum, şu an kullanabiliyorum ve çalışıyor ama her an yine aşırı ısınıp yangına sebebiyet verebilir.

Edit: Bir konuya açıklama getirmek istiyorum. Konuda çok sayıda "kullanıcı hatası, dışarıdan ısı verilmiş, gece erimesinde şüphelendin de odaya mı gittin" gibi yorumlar var. Öncelikle olayın olduğu gece başka bir odada bilgisayar başındaydım. İnternet yavaşlaması yaşadığım için en az 10 defa hız testi yapmışımdır. Sonrasında ise Turknet'e 02.30 saatlerinde destekten talep gönderdim. İnternet hızı yavaşlığının devam etmesi üzerine bilgisayarı kapatıp odama geçtim. Modem oturma odasında ve yatak odasına geçmek için oradan geçmem gerekiyor. Gördükten hemen sonra acele ile Turknet'e yeni bir destek talebinde bulundum (03.20 saatli). Modem güneş ışığı almayacak şekilde koltuğun üzerinde duruyor. Çünkü bilgisayarı kullandığım odaya ethernet kablosunun yetişmesi için koyabileceğim en mantıklı yer orası. Yakınında herhangi bir ısı kaynağı bulunmuyor ki evde ufo benzeri infrared bir ısıtıcı kullanmıyorum. Yaşadığım il Muğla ve ilgisi var mı bilemem ama havalar 35 derece civarında şu anda. Plastiğin erime derecesi veya başka bir durumdan da anlamıyorum ancak başlıktaki fotoğrafa bakarsanız Zyxel yazısının üst kısmında çizgi halinde deforme olmuş bir kısım var. Şu anda dahi o kısımdan başlayarak modem ışıklarının olduğu kısımlar ısınıyor. Ben kendime modem temin ederek gerekli işlemlere yetkili servisle başladım. Malum yasak ve haftasonu olduğu için anca aksiyon gösterebildim. Servis tarafından geri dönüş yapıldığında konuyu güncelleyeceğim. Bu süreçte Turknet benimle iletişime geçerek yetkili servise göndermem konusunda yineledi ve modemsiz kaldığım sürede indirim yansıtacaklarını belirttiler.

Forum yetkililer dilerse konuyu modem, ağ konusuna taşıyabilir.
ARKADAŞLAR ELİMDE OLİVETTİ 320SM KAERA VAR AMA CD SİDE VARDI CİZİLDİ BOZULDU :( BİRİ GÖRÜP ALLAH RIZASI İÇİN DRİVER KONUSUNDA YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNECEĞİM. ÇOĞU LİNK KIRIK VEYA BOZUK NETTE ARAYANLAR BULAMAYABİLİR AMA ELİNDE CD OLANLAR İŞTE ONLAR ARADIĞIM KİŞİLER :))
Hakkında
Konum: Seçiniz
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 46
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 123
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.882 (Bu ay: 17.829)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 180 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.