Çavuş
21 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 137 (Bu ay: 0)
Gönderileri
.
Ileride daha yapılması gereken birçok şey var, sıvı soğutma sisteminden tutun kasa boyamaya kadar ancak şimdilik hali böyle. Tavsiyelerinize açığım.

https://youtu.be/DGeRjEP42bM
Forumda bu konu hakkında yardım almak isteyenler için bir video hazırlamış bulunmaktayım,

https://youtu.be/Gh1jUGrLOoE
Öncelikle herkeze bu konuyla ilgilendiği için teşekkür ederim, Yaklaşık 3-4 gün önce bir sistem topladım ve bütün bileşenleri kendim monte ettim, Monte etmek konusunda zaten bir sıkıntım yok bilgi olduğu için ragat bir şekilde becerebildim açıkcası :), Şimdi soruna gelecek olursak sistemi toparladım herşey tamam ancak oyun testlerine gelince bir sıkıntı varmış gibi hissettim başta testler ve sistemim şu şekilde;

SİSTEM:

İşlemci: AMD FX 8350 4.0GHZ ---> (İşlemcinin içinden çıkan stock fanı kullanmıyorum onun yerine Xigmatek'in fanı var üzerinde işlemcinin.)
Ekran Kartı: MSI AMD R9 380 4GB
Anakart: MSI 970 GAMING AM3+
RAM: GSkill 1600mhz 8GBx2
Monitör: Philips 23.6'' 1080p
Kasa: Xigmatek Shockwave Gaming

Bütün Driverler Güncel Durumda.

Oyun testleri ve asıl problem:

Tomb raider,battlefield 4 gibi oyunlarda (Oyunlar Orjinal'') ''ULTRA'' ayarlarda rahatlıkla 60fps ve üzeri oynamam gerekirken ben bu oyunları ''High'' ayarda bile 35-45 FPS arasında oynuyorum. İnternet üzerinden videolara ve performans testlerine baktığım zaman adamların hepsi Ultra'da 80FPS'de oynuyor bu 2 oyunu, Tabi burdaki 2 oyun örnek diğer oyunlardada aynı sorun var melesef.

Yardımcı olacak birileri varsa çok sevinirim şimdmiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar 1300'tlik bir bütçem var sizce hangi telefonu almalıyım ?

İstediğim şeyler:
Kesinlikle 2GB ram olsun !
4 Çekirdek
8 yada 13 mp kamera fark etmez.
Çıkartılabilir pil kapağı ve sd kart desteği olsun başka birşey istemiyorum
VE EN ÇOK 4.8 İNC EKRAN OLSUN !

XPERİA İSTEMİYORUM ! :D :D :D
Arkadaşlar biliyıorum çok fazla bu tip konu açtım ancak çook canım sıkılıyor bu telefon işinde :( Bana yardım ederseniz sevinirim :).

Optimus G mi Galaxy S3 mü ?

---------
Galaxy S3
Bence hala alınabilecek bir telefon ama 4.4 kitkat güncellemsinden sonra güncelleme almayacak.Çok uzun omurlu değil.Ama hala güzel şık güçlü bir telefon !
------------
Optimus G
Bu telefonu gorunce ilk başta içim gitti alıcam diye - Daha sonra iceleyince bu tip sıkıntılıraı var [S3'e göre]
Pil kapağı yok çıkartılmıyor !
SD Kart desteği yok !
Telefonun altında vidalar var :) [Nexus 4'deki gibi]
Kısacası bu telefon daha iyi sanırım 2GB ram Snapdragon S4 1.5 Quad-Core işlemcisi var.
------------------------------------
NEXUS 4 ALMIYCAM LUTFEN NEXUS 4 DEMEYIN !

[Eskiden nexus 4 almıştım daha sonra ekranı bana tüplü tv ekranı gibi geldi s3'ün yanında bende dayanamayıp gittim sattım.]
Arkadaşlar uzun zamandır araştırığım bir telefon bir arkadaşımda var bende bunun inceleme konusu açtım.Cihaz gayet iyi vede ucuz ! ayrıntılar altta !

Cihaz Hakkında Fotoğraflar:

Cihazın Özellikleri:
Android: ICS 4.0.4 / 4.0.3
Ekran: 4.3 / IPS, 800 x 480 pixels (WVGA)
İşlemci: Qualcomm 1GHZ Dual-Core - Çift çekirdekli işlemci
RAM: 512MB / 380MB Boş Alan
Kamera: 5MP / Flash&Led Mevcut
Ön Kamera: 1.2MP / VGA
Radyo: Var / FM
Sensörler: G-Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor, E-Compass
Dahili Hafıza: 4GB / Arttırılabilir 32GB'ya Kadar
Standby Süresi: 200 Saat / 4 Saat Konuşma
Bluetooth: 3.0 / WPS
Wi-Fi: Mevcut / 802.11 b/g/n
GPS: Mevcut / GPS, AGPS
Sim Kart: Mevcut / Çift Sim Kartlı
Pil: 1500Mah / Li-on

İzlenimler:
VeduSaxx907: Telefon gayet başarılı ancak s3 tasarımı gibi olması birazcık özentilik olmuş.

Akoleroski: Bence telefon iyi, oyun performansıda iyi sayılır. Ağır oyunlar hariç tabiki.

İnceleme Video'ları:
http://youtu.be/KHblM0oeKD0

Kutu Açılımı:
http://youtu.be/vweIeE8VKFM

SATIN ALINABİLECEK MAĞAZALAR:

[499TL] Bimeks: www.bimeks.com.tr/urun.aspx?uid=126129

DESTEK / YAZILIM

Yazılım ve destek:www.gigabytecm.com/en/goodscontent.php?id=15&type=2

4.1.2 Jellybean HAKKINDA !

Gmsart [Gigabyte] Her telefonu için 4.1.2 JB güncellemesi vereceğini KESİN olarak açıkladı ancak; tarih ve zaman belli değil !

NOT: BEN BU TELEFONU KULLANMIYORUM LÜTFEN BANA SORMAYIN !

Yazılar'ım bana aittir alıntı değildir !
Arkadaşlar yakında telefon alıcam yaklaşık 1000tl'lik bit bütçem var.Bende bu telefonla ilgili biraz bilgi edinmek istiyorum ?

4X HD'de oyunlarda aşırı bir kasma meydana geliyor mu ?
Boştaki RAM miktari ne kadar ?
Menülerde veya normal kullanımda gıcıklık yapıyor mu :D [Gıcıklıktan kastım donmalar vs...]
Ve güncellme ile neler değişiyor ?

--------- Alternetif -----------
Belkide Nexus 4 almam gerekicek diye düşünüyorum ama ben ginede sorim arada 100TL'lik bir fark olasa önemli olan en iyi olması :)

Şimmiden teşekürler....
Arkadaşlar 1000TL'lik bir bütçem var bu pazartesi günü telefon alıcam sizce hangisini alim?

Kafamda LG 4X HD var ama :) Doğru seçim mi bilemedim.Ayrıyetten yok üstüne 100tl ekle oyle sunu bunu al demeyin TAM 1000TL'lik bir bakiyem var. :)

Şimdiden teşşekürler...
Çok kararsızım bana yardım ederseniz çok sevinirim :)

GM Discovery: Almak istemediğim nedenler:
1-Markası bilinmedik olduğundan dolayı dalga havası yaratıyor :( [Ben yetişkin değilim :D]

Almak istediğim nedenler:
Geriye kalan herşey !!!

LG 4X HD: Almak istemediğim nedenler:
1-Çok ısınıyor dediler Tegra olduğundan :S

İstediğim nedenler:
1-Bilindik marka
2-Performans'ı daha iyi herhalde ?
Hakkında
Meslek: I.T
Forum İmzası:
ASUS RAMPAGE IV BLACK EDITION | i7 4930K 4.5GHz 1.3v O.C | CORSAIR VENGEANCE PRO 4x4 16GB DDR3 2400MHz 1.65v O.C | ASUS STRIX GTX 1080 O.C | SEASONIC PRIME 1000W 80 GOLD | LG34UM58-P 21:9 ULTRA-WIDE 75Hz
Forum İkinci El İmzası:
ASUS RAMPAGE IV BLACK EDITION | i7 4930K 4.5GHz 1.3v O.C | CORSAIR VENGEANCE PRO 4x4 16GB DDR3 2400MHz 1.65v O.C | ASUS STRIX GTX 1080 O.C | SEASONIC PRIME 1000W 80+ GOLD | LG34UM58-P 21:9 ULTRA-WIDE 75Hz
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 102
İkinci El Bölümü Mesajları: 37
Konularının görüntülenme sayısı: 5.048 (Bu ay: 213)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 21 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.