B

Onbaşı
04 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İtemler satılmıştır.

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
Merhabalar. Sistemime uygun upgrade yapmak istiyorum. Ya da öncelikle gerekli midir diye sorıyım. Genelde cs-go oynuyorum.

MSI 970A-G43
fx 6300
Sapphire R7 265 DUAL-X
2x G.Skill Ripjaws 4GB
250 gb ssd
650+80 de güç kaynağım mevcut.

forumdan ikinci el almayı düşünüyorum. 500 600 liraya kadar çıkarım. işlemciyi boğmaması için en uygun ne alabilirim ? Şimdiden teşekkür ederim.
Birkaç gün önce oyun oynarken birden mouse um kapandı, bilgisayardan da donanım çıkartma sesi geldi. Takıp çıkartmama rağmen çalışmadı. Başka girişlere de takmayı denedim ama olmadı. Reset attım bilgisayara düzeldi neyse. Birkaç saat sonra tekrar oyuna girdim 2-3 dk oynadım tekrar aynı sorun başıma geldi, tekrardan resetledim. 2-3 saat sonra da cs-go ya girdim yine 2-3 dk geçtikten sonra önce bağlantım koptu oyunla aynı anda klavyem kapandı(mouse çalışmaya devam ediyordu.) sonrada bilgisayar kendini kapattı. Bastığımda açılmadı biraz bekledim. Sıcaklık testi yaptım sonra oyunda falan. İşlemci 89 dereceye çıkıyor oyunda ve kendini kapatıyordu. Normal kullanırken sıcaklık yine fazla oluyordu 40-50 ama kullanırken sorun çıkarmıyordu. Neyse bugün vatan bilgisayara gittim orada anlattım durumu işlemci soğutucusu önerdi arkadaş bende aldım, taktım. Sıcaklık sorunu ortadan kalktı(açılışta 10 derece, oyunda max. 29 derece oldu). Ancak biraz önce oyuna gireli 5-6 dakika geçmişti tekrardan aynı sorunu verdi bağlantım koptu oyunda. Bir süre bekledim fakat düzelmedi. Mouse da kasmalar oldu falan. Oyunu kapadım bir süre sonra geçti. İnternetin tekrar bilgisayara bağlanması için reset atmam gerekti. Şimdi arkadaşlar benim sorunum anakartım da mıdır ?

İşlemcim AMD Fx-6300
Anakartım MSI 970A-G43 Amd 970 2133MHz(OC) DDR3 Soket AM3+ ATX

Şimdiden teşekkür ederim.
öncelikle herkese iyi akşamlar.

bayadır kafamda olan bu toplama işini bugun yarın gerçekleştiricem.

Sistem kafamda belirdi ufak ufak. Bütçem 1500 lira falan maksimum. 3-4 sene sonra okulum biticek. yani 3-4 sene beni idare edicek bişey yeterli olucaktır. değiştirsem bile maksimum ramini değiştiririm. Pek ağır oyunlar oynamıyorum. Gözüm ultra çözünürlükte değil. Orta seviyede rahat oynatsın ideal.

İşlemci : FX - 6300 düşünüyorum (294tl)
Anakart : 970A-UD3P olabilir (228tl) anakart olarak illa bunu mu almam gerek yoksa daha düşük fiyatlı işimi görücek bir öneride bulunabilir misiniz ?
Ekran Kartı : GTX 750Ti olabilir (429tl) veya GTX 650Ti veya R7 265 falan ne önerirsiniz. kafamı karıştırıyor burası.
Ram : Kingston 4gb hyperx Fury (131tl) işimi görür mü daha iyi bir performans fiyat ürünü varmıdır ?
Kasa : XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W (255tl) pek anlamadığım ürünler. daha sağlam veya uyguna önerilere açığım
Harddisk : Seagate 3.5" 1TB Barracuda (149tl) bunda hemfikiriz sanırım

Böyle 1487 Tl yapıyor. Daha buna soğutma ve dvd rom takılıcak. Görüşlerinizi bekliyorum fiyatı minimumda tutmaya çalışırsanız gerçekten sevinirim :)
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 141
İkinci El Bölümü Mesajları: 30
Konularının görüntülenme sayısı: 3.361 (Bu ay: 217)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Geri dönüşüm kutusu
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.