Teğmen
07 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayar alacağım. Bütçem 2000-3000 bandında. Bilgisayarda office kullanacak video edit ve türevlerini öğrenmek için kullanacağım. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar açık lise öğrencisiyim 0’dan yks ye çalışıyorum türkçeye de başlamayım diyorum artık biraz araştırdım paragraf kitabı almak şartmış :) önerdiğiniz bildiğiniz gelişim sağlatabilecek bir kitap var mıdır ? Şimdiden teşekkürler
Merhaba arkadaşlar . Bazı sebeplerden dolayı 2 sene önce açık liseye geçtim ve bu sene bitiyor. Neredeyse hiç altyapım yok sayılır.Matematik dersini hep hızlı kavrarım o yüzden ilk onu halledeyim dedim. Antrenmanlarla matematik 1 i bitirdim 2. sini bitirmek üzeriyim . Onun dışında elimde antremanlarla geometri 2 kitabı var ve birde sadık uygun yayınlarının ygs dil anlatım kitabi var. Matematiği şenol hocadan dil anlatımı ise hocalara geldikten yazarak çalışıyorum . Diğer dersler için (edebiyat,coğrafya,tarih,felsefe vs) hangi kaynakları ve hangi ders kanallarını önerirsiniz ... Yorumlarınızı bekliyorum .
Merhaba arkadaşlar bu konuyu açmamın sebebi yaşadıklarımı sizinle paylaşmak ve zaman geçtikçe ilerlemeleri gerilemeleri takip etmek. Zamanla editliyeceğim hadi başlayalım .

8.SINIF

Teog'a ilk girenler arasındayım . Sakarya'nın en iyilerinden sayılabilecek bir ortaokulda sekizinci sınıf okudum . Sınava ne yalan söyleyim hiç çalışmamıştım . Ancak matematiği kolay anlarım sadece o dersi çalışmıştım . Tabi onu çalışmamda sınıfın güzelinin matematik öğrenmek için benden rica etmesinin de payı vardır. Öyle böyle geçti sekizinci sınıf . Arkadaşlarım vardı ama nedense hiçbiriyle duygusal bir bağ kuramamıştım ve içime kapanıktım .Ailemden de biraz bahsedeyim . Babam belediye çalışan bir muhasebe elemanıydı annem ise ek gelir elde etmek için evde çocuk bakardı ,birde küçük bir kız kardeşim vardı.Film müzikle geçirdim yaz tatilini . Teog puanım 343 idi . Meslek lisesi yazmadığım için orta halli bir anadolu lisesi tutmuştu ve sonunda o ilk gün geldi çattı .

LİSE 1

1. Dönem

Okula girdim giriş kapısının oradan hangi şubede olduğumu bulup o sınıf sırasına girdim . İstiklal marşı okundu müdürler konuşmalarını yaptı ve sınıfımıza ilerledik . Yanıma değişik bir çocuk oturdu onla biraz konuştuk hocalarla tanıştık derken ilk hafta geçti ... Öğle arası olmuştu herkes kantinden bişeyler alıyor dışarıya çıkıyor yada sınıfta laflıyordu . Bizde bir grup muhabbet ederken konu bilek güreşinden açıldı tabi bilirsiniz erkeklerde bu konu ne zaman açılsa hemen kollar sıvanır ve güreşe başlanır Sırayla tüm grup birbiriyle bilek güreşine tutuştu derken aramızda en sert görünen çocukla bilek güreşine tutuştuk ve kazandım. Sonra gülüşürken bi kafamı kaldırdım tüm sınıf beni izliyor şaşırdım ve muhabbete devam ettik. Sonra biri geldi oda muhabbete katıldı kendini tanıttı çift dikiş olduğunu söyledi derken günler geçti. Sıramdaki çocuk gitmiş onun yerine çift dikiş olan eleman oturmaya başladı . Zamanla iyi anlaşıp yakın arkadaş olduk. Beraber sınıfta 4 5 kişilik kızlı erkekli bir arkadaş gurubu oluşturduk , üst sınıflardan çocuklarla tanıştırdı. Güven verdi birbirimize sahip çıktık derken ilk dönem bitti .

2.DÖNEM

Hiç ders çalışmamıştım kaygım da yoktu. Oysa gelecek konusunda takıntılı biriydim acaba büyüyor muyum diye düşünüp hiç kitap açmadan tekrardan sömestr tatilini de bitirdim. İkinci dönemde bu elemanla dahada sıkı fıkı olduk.İlk defa bir tekelde bira alıp denemiştik.Tadı değişik gelmişti. Amacı olmayan grup yeni yeni popüler oluyordu mizah yapmaya çalışıp oradakilerin bir nevi taklidi yaparak insanları güldürüp eğleniyorduk.Bir gün sınıfta otururken bizim eleman gitar çaldığını ama insan içinde çalmaktan utandığını söyledi. Nasıl çalıyorsun vesaire derken eleman işi ilerletti hem söylemeye hem çalmaya başladı.Artık gitar gibi bir eğlencemiz daha vardı. Sonra yanımıza yan taraftan bir çocuk daha katıldı soğuk bi mizacı vardı ama yerine göre çok güzel espiriler yapıyor sağlam bir duruşu vardı. Okuldan sonra beraber okulun karşısındaki aile cafesinde buluşmaya başladık. Beraberken çok eğleniyorduk arada sırada da akşamları okul bahçesinde basketbol oynayıp günümüzü gün ediyorduk. Sonra bu bizim eleman(Çift Dikiş olan) beni kız kankasıyla tanıştırdı .Bir üst sınıftandı. O kızla da konuşup arkadaşlığımı ilerlettim . Sonra o kız en yakın arkadaşıyla tanıştırdı.Başta sevmedim sonra konuşmaya başladık. Bizle beraber cafelere gelip gitmeye başladı, öğle araları onla geçmeye başladı derken birden o kız teklif falan etmeden kız arkadaşım oldu . Çok güzel olmamasına rağmen olgun sevimli bir kızdı . Oda bir üst sınıftandı.İlk gerçek kız arkadaşımdı.

Okul kapanmaya yaklaştı ve hiç kitap açmamamın ödülünü almaya yaklaşıyordum sınıfta kalıcağım kesinleşti, birler sıfırlar havada uçuşuyordu.Sonra bu eleman benden rica etti matematik sınavında onla kağıtları isim kısmına birbirimizin isimlerini yazmamızı ve ancak bu sayede sınıfı geçebileceği aksi taktirde okuldan atılacağını söyledi. Kafa işte dost kaybetmeyelim diye sınavı çalışıp o kağıda onun ismini yazdım. Sonuçlar açıklandı 76 gibi bir not almıştı elemananın adını yazdığım kağıt .Okul tatile girdi.Lise birden tek kazancım bir kız arkadaş bir dost ve birkaç arkadaştı .

Yaz Tatili

Yaz tatilinin bir haftasını yatarak geçirdim. Babam kızmıştı annem ise çok üzülmüştü sınıfta kalmama. Hayatı öğrenmem için Cafe / restaurant tarzı bir yere yaz tatili boyunca çalışmam için iş ayarladılar ve orda çalışmaya başladım. Günlük 12 saat 30 liraydı ve sigaraya başlamıştım. Adam akıllı para biriktirmek yerine bir ayakkabı alıp tüm parayı yaz tatilinde dostum ve kız arkadaşımla harcadım . Haftada bir gün iznim vardı ve o bir gün tamamen serbesttim . Akşam 6 ya kadar kız arkadaşımla 6 dan sonrada bizim elemanla doyasıya eğlendik. Evde hemen hemen her gün bir kavga bir gürültü olurdu ama bu yaz tatilinde daha da şiddetlendiğini az az fark ediyordum . Tabi beni etkileyen pek bir şey yoktu aman sorun çıkmaz derken. Çok değişik bir ruh haline girmiştim . Oldukça depresif hüzün şarkılarda ağlayan kendine zarar vermeye başlayan birine dönüşmüştüm. Anneme hiçbir şey çaktırmama rağmen kız arkadaşım farketmiş ve göz yaşı dökmüştü. Gerçekten karşı bir cins tarafından bu derece değer görmek çok hoştu .

2. Lise 1

Siyah pantolon siyah bir tişört giyip bindim okuluma giden otobüse. Taktım kulaklığı yolu izleye izleye vardım okula.İkinci bir başlangıç olacaktı benim için,almıştım dersimi günde 12 saat çalışıp.Okula başlamadan önceki gün bırakmıştım işi ve hala ayaklarım yorgunluktan zor hareket ediyordu... Bizim elemanı gördüm ve selamlaştık diğer arkadaşlarla da selamlaştıktan sonra koyu bir muhabbet çevirdik. Müdür konuşmasını bitirdikten sonra İstiklal marşı ardından sırayla içeri girmeye başladık. Dokuzuncu sınıfların olduğu yeri bulup listede adımın yazılı olduğu sınıfı buldum. İçeriye girdim herkes ölüm sessizliğinde bekliyordu.Boş bir sıra bulup oturdum . Yanımda oldukça iri bir çocuk vardı. Tanıştık , Almanya'dan buraya gelip yerleşen bir ailenin çocuğuydu. Orada son sınıf olması gerekirken burada birinci sınıftan başlamıştı.Hoca geldi tanışma faslı derken ilk bir hafta geçti.Kız arkadaşımla okul başlamaya yakınken ayrılmıştım ortada ise hiçbir sebep yoktu. Sınıfımda esmer kısa boylu oldukça tatlı bir kız vardı önce dersteyken laf attım sonra muhabbeti ilerlettim. Tam samimi olmaya yakınken kenarı çekip sempatik bir çocuksun ancak olmaz kusura deyip yanımdan ayrıldı. İlk reddimi yemiştim çok değişik bir histi. Bizim elemanla öğle arası buluştum durumu anlattım kötü olduğumu söyledim. Oda o kaybetti vesaire gibi laflar edip daldık muhabbete.Bu yediğim ret üzerine sınıftan uzaklaşmıştım sıra arkadaşım ise başka bir yere geçmişti. Tek başıma oturdum belli bir süre kadar sınıfta kimseyle muhabbet etmeyip not alıp derslere yoğunlaştım.Sınıfta hiç kimseyle bir arkadaşımın olmadığını gören öğretmenler beni bir etkinliğe yönlendirdi.Hatırladığım kadarıyla kanka adlı bir projeydi.Haftada bir gün önemli olmayan iki ders için nöbetçiyle haber verip bizi çağırıyolardı boş bir sınıfa . Orada arkadaşı olmayan ve fazla sosyal olmak üzere 10 15 kızlı erkekli öğrenci rehber öğretmenle beraber etkinlikler yapıyorduk. İlk etkinlik büyük bir daire oluşturup biri adını söylüyor diğeri ise hem önceki kişinin adını söylüyor hem kendi adını.Sonraki gün bunu kişilerin hobilerini öğrenmek şeklinde yaptık.Bir daha ki hafta 15 kişi odada özgürce dolaşıyor bir 15 saniye kadar hoca dur diyince de durup en yakınındakiyle tanışıp kısa bir muhabbet etmesi gerekiyordu. Önce saçı renkli bir kız denk geldi. Konuştuk fazla enerjik biriydi . Sonrakinde ise kısa boylu kısa saçlı esmer değişik bir kıza denk geldim.Metal ve rock müzikle ilgilendiğin güzel sanatlar istediğini söylemişti.Nedense bilmiyorum ama bu kız çok ilgimi çekmişti (İlerleyen bölümlerde bu kız tekrardan karşıma çıkacak ) Sonrasında bizim elemanın yanına teneffüsler de gidip orada vakit geçirmeye başladım. Sağlam bir ortam kurmuştu oldukça çok kız ve oldukça az erkektik.Ancak bir sorun vardı bizi çekemeyenler sevmeyenlerin sayısı git gide artıyordu.Takmadık , sonuçta onuncu sınıflarda sağlam diyebileceğimiz iyi samimi arkadaşlarımız vardı.

Bizim eleman ne yaptı ne etti bilmiyorum okulun en güzel kızlarında biri olan bir kızla muhabbeti kurdu ilerletti.Sonra da bunu ve arkadaşıyla öğle arası yemeği ayarladı.Dedi sana bir sürprizim var ne falan derken öğle arası burger king'e getirdi. Kızlar el salladı ve onların yanına geçtik. Yanımda oturan kızla tanıştım aslında ben onu tanıyordum da o beni tanımıyordu Biraz muhabbetten sonra fark ettim ki kız çok güzel ama bir o kadarda salak. Nedense hiç muhabbeti ilerletesim gelmedi , ordan çıkıp okula geçtikten sonra da o kızla fazla ileteşime geçmemeye karar verdim (tabi ilerde başımı çok duvarı vurdum orası ayrı ) Sınıfımdan bir çocuk gözüme kestirdim.Uzun saçlı tarz ve diğerlerine göre daha olgun olduğunu düşünüyordum. Onla da konuşmaya başlayınca önce yanıma oturdu sonrada sınıfta ki tek arkadaşım oldu. Daha iyi anlaşmaya başladığımızda onu bizim elemanla tanıştırdık. Beraber gezmeye başladık.Günler günleri kovaladı ne olduğunu hatırlamıyorum hoca bizi sıra arkadaşımla beraber sınıftan attı.Bizde dışarıda ki banklara geçtik oturduk.Şansımıza bizim elemanın sınıfının beden eğitimi dersi vardı onla biraz şakalaştıktan sonra bunlar sıraya girdi.İşte izliyoruz bunları oradan bir çocuk ne bakıyorsun gibisinden laf etti bir şey demedim sonra bunu yok tutuyorlar falan yanıma bizim eleman geldi.Bir sorunu varsa çıkışta buluşalım
demiş .Tamam olur çıkışta konuşup çözeriz dedikten sonra kantine geçtik. Bir şeyler içtikten sonra zil çaldı bizim eleman geldi konuşuyoruz işte kavga çıkabilir alırsın yok böyle falan klasik liseli muhabbeti ediyoruz. Sonra yanımıza bu laf atan çocuk ile arkadaşları geldi. Bizle gelin sorunu çıkıştan önce çözelim dedi içlerinde birisi .Hep beraber az kişi olan bir sınıfa girdik. Önce laf atan çocuk geçti karşıma neden bakıyorsun kaşınıyorsun gibi konuştu dedim Kimseye baktığım yok orada oturup etrafı izliyordum dedim.Yanımdaki yeni sıra arkadaşım küpeyi çıkar kavga çıkabilir dedi çıkardım. Kantinde gelin çözelim diyen çocuk bana yaklaşıp adam ol gibisinden konuşup boynumu sıktı bende gerilip bir dirsek attım bu çocuk yerde tam kafamı kaldıracakken onlarca yumruk karşıladı beni yaklaşık bir on beş saniye kadar sayamadığım kişiden yumruk yedikten sonra biri beni çekip aldı.(O zaman fark etmemiştim ama sonradan dostum dediklerimden kimsenin bana yardım etmediğini fark ettim.)Burnumdan şarıl şarıl kan akıyordu gözlerimi açınca laf atan eleman ve arkadaşlarından kimse yoktu . Direk tuvalete girip burnumu bol su ile yıkadım kendime geldim. Tuvaletten çıkınca kavganın olduğu sınıftan birisi müdür yardımcısına söylemiş.Müdür yardımcısı da beni ve o çocukları toplayıp odasına çekip olayı anlattırdı.Sınıflara yolladı sonra sınıfıma giderken o çocuklardan biri çıktı olayı uzatmayalım kapatalım dedi.Boş yere böyle bir olay başlattıkları ve kapanmayacağını söyledim girdim sınıfıma. Sınıfa girince hoca geç yerine dedi tüm gözlerse bendeydi. Hiçbir şey olmamış gibi notumu aldım son dersti ,zil çaldı hazırlanıp çıktık . Sıra arkadaşım yanıma geldi geçmiş olsun dalıyor muyuz üst sınıflardakileri çağıralım gibi laflar etti. Gerek olmadığını söyledim neden bana kavgada yardım etmediğini sordum. Onu birçok kişinin tuttuğunu ama diğerinin (bizim eleman) kimsenin tutmadığı halde hiçbir şey yapmadığını söyledi.Tamam dedim ve yavaş yavaş okuldan uzaklaşmaya başladım. Tam o sırada bizim eleman arkamdan seslendi. Nasılsın iyi misin gibisinden konuştuk bayırdan çıktıktan sonrada üst sınıflardan bir grup arkadaşımızı gördük . Yanlarına gittik selamlaştık yaktık sigaraları başladık konuşmaya. Direk bırak onu okulda ki olayını duyduk ne yapıyoruz gibisinden bir şey dedi içlerinden biri.O an bir hayal ettim onları tek tek grupça saldırdığımızı onlarında bir yerlerini kanatana kadar saldırmayı .Başta çok cezbedici geldi ama sonra vazgeçtim.Aklımda başım yakmayacak bir intikam şekli vardı.Gerek olmadığını söyledim.Aralarından en söz sahibi olan numarasını verdi.Biraz daha muhabbetten sonra eve gitmek için kalktım. Selamlaştıktan sonra otobüse binip eve gittim. Ertesi günü sınıfa girdiğimde nöbetçi öğrenci beni çağırdı. Müdür yardımcısının odasına girdim bana dört gün uzaklaştırma aldığımı çantamı alıp çıkmamı söyledi. Sebebini soruncada dün olan kavgayı söyledi. Tamam iyi günler dedim ve çıktım okuldan.Biraz oradaki caddede turladıktan sonra polis karakoluna gidip okulda yaşadığım olayı ve hiçbir sebep olmadan bunun yaşandığını şahitlerimin olduğunu ve şikayetçi olduğumu söyledim.Birkaç evrak doldurduktan sonra ifademi istediler.Anlattıktan sonra başka bir şeyin kalmadığını söylediler. Teşekkür edip çıkıp annemi aradım başıma geleni ve yaptığımı anlattım.Ters bir tepki vermedi evde konuşuruz dedi kapattık.Bizim aile cafesine gidip bizim elemana mesaj attım. Okul çıkışı geleceğini söyledi.Saat sonunda dört oldu bizim eleman geldi. Birer çay söyledikten sonra anlattım yaptığımı uzun bir istişare yaptık ve sonunda bana hak verdi.Sohbet muhabbet derken akşam oldu , evlere dağıldık. Annemle de bir saate yakın bu konu hakkında konuştuktan sonra oda bana katıldı. Okuldan uzaklaştırma aldığımı duyunca da biraz üzüldü... Ertesi günü saat 11 civarı bizim eleman beni aradı.Okula polis geldi o çocukları karakola alıyorlar dedi. Hatta o laf atan çocuğun korkup ağladığını söyledi. Nedendir bilemem çok değişik bir şekilde tatmin olmuştum.Telefonu kapattım ve yoğun zevk içerisinde uykuya daldım.

Uzaklaştırma cezam bitmişti ve değişik bir hisle okula girdim.Bizim sınıfın sırasına girdikten sonra eski kız arkadaşım yanıma geldi ,ilk teneffüs konuşmak isteğini söyledi. Tamamdır bahçedeki bankta buluşuruz dedim tamam deyip geçti sınıfına. Hocalar konuştuktan,İstiklal marşı okunduktan sonra sınıfa girdik. Her zaman ki gibi sırama oturup notumu tuttum.Teneffüs zili çaldı, sınıftan çıkıp banklara doğru ilerledim. Orada oturmuş bekliyordu . Yanına gidip hangi konudan konuşacağımızı söyledim. Beni özlediğini barışmak istediğini söyledi. Düşünmek için vakit istedim.Ertesi günüde yanına gidip barışalım dedim. Tam her şey yolunda gitmeye başladı derken bir gün nöbetçi öğrenci beni çağırdı.Müdür yardımcısın odasına girdim.Nakille beni başka bir okula gönderdiklerini söyledi nakil istemediğimi söyleyince birkaç belge çıkartıp gösterdi. Birkaç ay öncesinden babam benim adıma nakil istemişti ve o nakil gelmişti.Açıkçası üzülmüştüm .Odadan çıkıp tuvalette babamı aradım neden böyle bir şey yapıp bana haber vermediğini sordum. Böylesi daha iyi olur yol parası bize kalır gibi şeyler söyledi.Tamam dedim kapattım..Birinci dönemin bitmesine yaklaşık iki hafta vardı ve ben yarın yeni bir okula başlıyordum. Bizim eleman ,diğerleri birde kız arkadaşımla vedalaştım.Öğle arası tüm yakın arkadaşlarım birde kız arkadaşımla geçti.Çıkışta ise bizim elemanla güzelce eğlendik böylelikle de günü noktaladık.

Yeni Okul Yeni İnsanlar

Uyandım ve bir duş aldım. Saçımı kuruttum annemin hazırladığı kahveyi içtim. Biraz annemle lafladıktan sonra erkenden evden çıktım. Okul bizim sokakta sayılırdı , yürüme mesafesi en fazla iki dakika falandır. Sigaramı yaktım bittiğinde okulda sayılırdım. Bu okul puanı yüksek olmasına rağmen konumu çok daha sakin bir yerdeydi. Okulun çevresinde ne bir cafe ne vakit geçirilebilecek bir yer vardı. Sadece arkasında bir iş merkezi orada da bir market bir kıraathane vardı. Adımımı attım duvarlarda okulun isminin kısaltması şeklinde grafitiler vardı. Oldukça hoşuma gitmişti.İlerleyip binaya girdim. Daha derslerin başlamasına yarım saat olduğu için pek öğrenci yoktu.Müdür yardımcısın odasını buldum kapıyı tıklatıp içeri girdim. Yeni olduğumu hangi şubede olduğumu nasıl öğreneceğimi sordum. Tc numaramı isteyip bilgisayardan baktı ve söyledi.Dışarıda bir tablo olduğunu şubemin olduğu kısımdan hangi sınıfta dersimin olduğunu öğrenebileceğimi anlattı. Teşekkür edip çıktım.Tabloyu bulup baktığımda arkamdan bir el bana dokundu. Döndüğümde eski okulumdaki bir kızın olduğunu fark ettim. Biraz konuştuktan sonra bana yardımcı oldu okuldaki sistemi anlattı. Sistem biraz değişikti. Üniversiteyi anımsatıyordu.Her sınıf matematik için ayrı kimya için ayrı kısacası tüm dersler için ayrı bir sınıfa girmek gerekiyordu... Sınıfımı bulup beni bıraktı. Sınıfa girdim boş bir yer var mı diye önümde oturan çocuğa sordum . Yanının boş olduğunu söyledi , oturdum. Tanıştık derken sınıf dolmaya başladı. Her gelen yanıma gelip kendini tanıttı.Açıkçası gösterilen bu ilgi çok hoşuma gitmişti burada güzel bir ortam kurarım diye düşündüm(ama maalesef öyle bir şey olmadı)Hoca geldi ders başladı . Not tutmak için defterimi çıkardım . En fazla 15 dakika sürmüştür ki hoca yeter bu derslik diyip bıraktı. Yanımdakiyle tekrardan muhabbete tutulduk.Sınıftaki herkesi tek tek tanıtmaya başladı yan sıradaki dörtlü kız grubu kokoşlar , onların yanındakiler sınıfın iti kopukları falan . Sınıfa göz gezdirdiğimde arkadaki kısa sarı saçlı kız dikkatimi çekti.Onu sordum futbolcu olduğunu iyi bir kız olduğunu söyledi.Delikanlı bir kıza benziyor dedim.Derken zil çaldı. Çıkmadım dışarıya telefonla oyalanırken yanımdaki çocuğun kokoş dediği kız grubu geldi yanıma. Adın ne hangi okuldan geldin vs konuştuk tanıştık zil çaldı. Görüşürüz deyip kendi sıralarına gittiler. Dersin başlamasını beklerken arkadaki sarı saçlı kız geldi. Oturdu nereden geldin ne yapıyorsun gibi şeylerden konuşmaya başladık sıramdaki çocuk geldi ona sen arkaya geç dedi. Sonra bu kızla muhabbetti kurdum öğle arasında kantine gittik beraber. Kantin neredeyse eski okulumdakinin beş katıydı. Birkaç içecek bir şey aldıktan sonra oturduk bir masaya. Yanımıza 2 tane kız geldi.Birisi diş telliydi diğeri ise kıvırcıktı. Onlarla da tanıştım. Bizim sınıftalarmış. Beraber bu grupla takılmaya başladık.

Aradan bir kaç gün geçti. Evde ki kavgalar ciddi bir şekilde artmıştı. Sırf bu yüzden en aşağı iki günde bir bizim elemanla buluşup kafa dağıtıyorduk. Okula gelirsek o sarı saçlı kız aramızdan ayrılmış diğer ikisiyle beraber vakit geçiriyorduk. Kız arkadaşımdan ayrılmıştım. Bir gün gene öğle arası kantinde iken kısa saçlı bir kız ilgimi çekti. Tıpatıp erkeğe benziyordu ama gülüşü oldukça güzeldi. Yanımdaki kıza sorunca 10. sınıftan olduğunu fakat biseksüel olduğunu söyledi. Demek ki kızlardan da kıskanmam gerekecek diye mırıldandım bunlar güldü.Nasıl yaklaşabilirim diye sordum yanımdaki kıza. Sarı saçlı kızla yakın arkadaş olduklarını söyledi. İşte fırsatı da bulmuştum .Sınıfa girdiğim gibi sarı kızın yanına gittim. Onu bir kenara çekip o kızla tanıştırmasını istedim tamam olur dedi.Dersten sonra sarı kız yanına çağırdı gittim . Birkaç dakikaya geleceğini söyledi.Beklerken biraz lafladık ve o kapıdan göründü. Dar pantolonu biraz bol tişörtü ve gülüşüyle yanımıza doğru geliyordu. Ne kadar çok heyecanlansam da çaktırmamaya çalıştım.Sarı kızla tanıştırdıktan sonra beni tanıştırdı . Hatta beraber resim bile çekindik. Çok hoştu... Günler günleri kovaladı sınavlar bitti notlarım ise güzeldi.Sarı kızla tartıştıkları için o kızla bir daha konuşamamıştık.Sonunda karne günü geldi. Herkes karnesini aldı benim kisi ise orta şekerliydi belge almamıştım. Her ne kadar o takıldığım kızlar çağırsada bir yerlere gitmek için gitmedim. Çünkü param yoktu.Babam harçlık vermeyi kesmişti evdeki kavgalar yüzünden. Karneyi çantaya koydum zilinde çalmasıyla yavaştan yürümeye koyuldum. Kulaklığımı taktım rastgele açtım bir şarkı. Okuldan çıkınca bir sigara yakıp düşünmeye başladım.Evdeki durumlar kötüleşiyor ve elimden hiçbir şey gelmiyordu.Sigaram bitti attım çöp tenekesine doğru kafamı kaldırdığımda evin önündeydim. Kapıyı açıp içeriye girdim annem karşıladı.Ne bu surat karne mi kötü dedi. Hayır ya sonra konuşuruz diye geçiştirdim. Karnemi istedi uzattım. Hiç kırığım olmadığı için tebrik etti ve sarıldı.Biraz yatacağım deyip girdim odama uzandım.Uyumuşum uyandığımda bağrışma sesleri duydum. Ne oluyor diye gidip bakınca çok hararetli şekilde annemle babam kavga ediyordu. Sebebini sorunca sen karışma deyip odadan çıkardılar. Bir şey demedim montumu alıp dışarıya çıktım . Sigaramı yakıp bizim elemanı aradım.Onla konuştum anlattım evde olanları sakin olmamı ve düzeleceğini söyledi keşke dedim . Biraz daha konuştuktan sonra kapatıp telefonu eve girdim. Herkes yatmıştı. Bilgisayarı açıp biraz müzik dinledim sonrasında da yatağıma uzanıp uykuya daldım.

Sömestr Tatili

Evden çıkmayalı baya olmuştu.Bilgisayardan Cem Yılmaz izliyordum telefonum çaldı arayan annemdi. Açtım 'Nasılsın oğlum' iyiyim annem diye cevapladım. Hayırdır bir şey mi oldu diye sordum . Bir şey olmadı ama bayağıdır evdesin yatak odasına para bıraktım çık dışarıya biraz gez arkadaşlarınla dedi.Teşekkür edip kolay gelsin deyip kapattım telefonu. Direk bizim elemanı aradım . Müsait misin diye sordum. Müsaitim dedi güzel hadi buluşalım bizim cafede dedim tamamdır deyip kapattı . Cafeye girdiğimde her zaman ki oturduğumuz yerde gördüm bizim elemanı . Adam akıllı sarıldık. Sonra çayları ısmarlayıp başladık muhabbete. Önce evdeki durumlardan konuştuk sonrasında ise kız konusuna geçtik. Okuldaki kıvırcıkla çok iyi olduğunu üstüne bir de şehir dışında manken gibi bir kızla flört ettiğini söyledi. Sende kim var dedi. Birinin olduğunu ancak muhabbetimizin olmadığını söyledim. Kur o zaman dedi nasıl dedim. Sosyal medyadan buluruz dedi. Dediğim gibi de buldu . Sonra mesaj attım ve başta cevap vermedi sonrasından biraz ısrarla cevap verdi. Değişik cevaplar veriyordu mesajlara bu sefer vurdun galiba dedi biraz şakalaştık ...

Yarı yıl tatili olsa da boş geçmesin diye günlükle çalıştıran bir yerde lokantada komilik yapıyordum. Bu sürede hem yeni okulumdaki kızla muhabbeti ilerletmiş hemde kıyıya biraz para atıyordum. Bir gün bu kızla buluşma ayarladık işten akşam sekizde çıkıyordum çıktığım gibi buluşma yerine gittim. (Sakaryalı varsa bilir çark caddesi ) buluştuk. İlk buluşmamızdı. Beni değişik butik bir Cafeye getirmişti .Oturduk ben kahve söyledim o çay . Muhabbet ederken cinsel kimliği konusunda karmaşa yaşadığını kafasın çok karışık olduğunu söyledi. Başta şaşırdım sonrada ben destek olurum sana dedim. Güldü biraz dolaşalım mı dedi. Olur dedim. Kent parka gittik (adapazarı ilçesinin sayılı parklarından) gezinmeye başladık. Bir an sessizlik oldu tam o sırada elimi tuttu.İçim kıpır kıpır olmuştu. Güzel büyük bir ağaç bulup yaslandık arkasına birbirimize sorular sorup cevapladık.Saat ilerledi 'yurdum kapanmadan yetişmem lazım' diye fırladı birden . Bırakayım dedim gerek yok dedi. Israr ettim sonuçta saat 10 olmuştu . Tamam dedi ve ilerlemeye başladık yurdun olduğu kısma doğru . Bu sırada da el ele tutuşmayı ihmal etmiyorduk . Sonunda yurda geldik ve yanağımdan öpüp iyi geceler dedi. Öylece dona kaldım . Sonrasında saf bir gülümsemeyle minübüse doğru ilerledim .

Gene bir iş çıkışı sonrası buluşma ayarlamıştık . Buluştuk ve sarıldık , önceki gittiğimiz cafeye gidip çayları ısmarladık . Muhabbet ederken bir sessizlik oldu biliyor musun bu gün doğum günüm dedim . Önce neden söylemedin diye kızdı sonra bir şeyler yaparız dedi . Cafeden çıktıktan sonra tekele girdik 35'lik Jack Daniels ve 1 paket sigara aldı . Nerede içeceğiz dediğimden ben biliyorum diyerek götürmeye başladı. Kentparkta bir trafonun arkasına geldik. Oturduk başladık içmeye. Tam 16 yaşıma girmiştim. En güzel doğum günümdü diye bilirim. Kızın biraz dönmeye başladığını gördükten sonra aldım şişeyi önünden koydum çantama. Bırak içmek istiyorum dedi . Şimdilik bu kadar yeter dedim. Gözümün içine uzun uzun baktı tam yaklaşırken bana bir fener bize doğru döndü . Ne yapıyorsunuz bu saatte diye birde ses . Kafamı çevirdim 50li yaşlarda bir park bekçisi yok bir şey kalkıyorduk zaten dayı deyip. Kendimi toparladım sonra kızı kaldırdım. Bir çeşme bulup kızın yüzünü yıkadım ve yavaştan yurduna doğru yürümeye başladık . Yolda sokak müziği yapan gitariste denk geldik biraz dinledik. El ele tutuştuk uzun uzun bakıp gülümsedi . Oldukça mutluydum .Sonrasında kızı yurduna bıraktım sarıldık iyi geceler dedikten sonra eve giden minibüse doğru ilerleyip bizim elemanı aradım . Çok mutlu olduğumu söyledim olanları anlattım tebrik etti. Durağa geldim ve minibüse bindim ...

Eve vardım suratımdaki küçük tebessümle. Annem kapıyı açtı. Suratı bembeyazdı. Bir şey mi oldu diye sordum. Geç içeriye anlatacağız babanla dedi. Geçtim oturdum tekli koltuğa. Annemde yanımdaki koltuğa oturdu ve dedi 'Biz boşanmaya karar verdik' başta bir şey demedim. 2-3 saniyeliğine halıya daldım.Boşanmalarının aslında oldukça iyi olabileceğini düşündüm . Emin misiniz diye sordum . Eminiz dediler hep bir ağızdan ve babam ekledi kız kardeşin annende kalacak peki sen kimde kalacaksın dedi . Kısa bir süre sonra annemde kalacağımı söyledim tamam dediler.Fazla uzatmadan konuyu kapatıp kalktılar koltuktan. Babamın telefonunu gördüm sosyal medyada gezinmek için aldım. Aklıma fotoğraflarda ne olabileceği geldi ve galeriye girdim. En üstte annemin sedyede burnuna hortum takılı şekilde yatarken gördüm. Direk tarihine baktım bu sabah saat 11 civarıydı. Hemen kalktığım gibi annemin yanına koştum. Bu da ne oluyor şimdi diyerek fotoğrafı gösterdim. Migren atağı geçirdim o yüzden böyle dedi annem. E o zaman babam bu fotoğrafı neden çekti dedim. Cevap vermedi. Babam yanımıza geldi ona da sordum hiçbir cevap vermedi. Bunu bana açıklamadan size uyku yok diye haykırdım ikisininde gözlerine bakarak. Annem en sonunda ilaç içip intihar ettiğini söyledi . Biranda gözlerim doldu. Neden dedim , evde her gün çıkan kavgalardan bunaldığını ve şeytana uyduğunu söyledi. Sinirli şekilde babama dönüp sen bu fotoğrafı niye çektin dedim . Bir şey demedi.Annem ise o sırada yarı baygın olduğunu hemşire neden çekiyorsunuz diye sorduğunda 'hatıra olsun' diye çekiyorum dediğini söyledi . Beynime resmen kan sıçramıştı . Üstüne gidip bunu yapan babam olamaz diye bağırdım. Hiçbir şey demeden ceketini alıp çıktı. Bir yarım saat kendime gelemedim . Sonrasında annemin yanına gidip okulu bırakacağımı bu evden en kısa zamanda çıkacağımızı ve boşanma işlemlerinide en kısa zamanda başlayacağımızı söyledim . Annemse merak etme dedi. Balkona gittim. Sigaramı yakıp yıldızlara baktım...

Liseyi Bırakmak ve Devamlı Bir İş

4 güne yeni bir ev bulup taşınmıştık. Babam ise tabi ki de sorun çıkartmaya devam etmişti. Buzdolabı,çamaşır makinesi ,televizyon,koltuk takımı,çift kişilik yatak,yemek masasını bize vermemişti. Sadece 2 tek kişilik yatak, kitaplık ve birkaç parça mutfak eşyasını vermişti.Bu yaptıkları bizim yeni hayatımızı zorlaştırmaktan başka hiçbir şey değildi.Genede çalışıp biriktire biriktire koltuk takımı,ikinci el bir tüplü televizyon , gardırop almayı 3 ayda başarmıştık. Yaşanılacak hale geliyordu ev yavaş yavaş ... En azından huzurumuz vardı . O kısa saçlı kıza gelirsek. Taşındıktan sonra bir daha hiç buluşmadık. Bir kaç gün konuştuktan sonra da telefonlarımı açmamaya başladı. Bir gün tekrar aradığımda bir kız açtı telefonu , bir daha aramamı rahatsız etmemi kendisinin onun sevgilisi olduğunu söyledi. Şaşırdım üzüldüm ancak fazla da takmamaya çalıştım. Sonuçta ondan daha önemli şeyler vardı hayatımda. Bizim elemanla her gün konuşuyorduk neredeyse diğerleri ile de nadiren konuşuyorduk. İşimi değiştirdim.Yeni bir lokantaya geçtim. Burası hem daha eski hem daha sakin hemde daha iyi haftalık veriyordu.Haftada birde gittiğimiz yeni bir cafemiz vardı merkezde .

O zamanlarda ki fotoğrafımı paylaşacağım en kısa zamanda.

Devamlı iş devamlı hayat iyice alışmıştım artık. Telefonum bozulmuş , 2. elciden aldığım tuşlu telefonla idare ediyordum.Sabahları 7 de kalkıyordum. Direk duşa girip çıktıktan sonra kahve suyunu koyuyor, saçımı kuruttuktan sonra kahvemi içip giyinip direk evden çıkıyordum. Minibüs durağına giderken sigaramı yakıp müziğimi açıyor. Yollarda da derin derin düşünüyordum. İnip işe gidiyor akşam 7-8 gibi çıkıyor. Evin ihtiyacı varsa alıp minibüse binip eve geliyordum. Her akşam bizim elemanla kısaca bir telefonda dertleşip, ailemle oturup saat 12 gibi de yatıyordum .Bir tek pazar günleri bizim elemanla buluşup kahvemizi içip yeni insanlarla tanışıyor. Makara muhabbet yapıyorduk. Ne yalan söyleyeyim yetiyordu bile. Bu böyle ramazana kadar gitti. Ramazanda öğle 4 akşam 11 çalışıyordum. Bir gün işe vardığımda ustalardan biri kasaptan et almamı çok geç kaldığımızı söyledi. Tamam deyip atladım bisiklete hızlı hızlı çevirmeye başladım pedalı. Ramazanda AKM'nin karşısına (sakarya merkezde oturan bilir) kitap çarşısı kurulurdu. Yolumu daha kısaltmak için mecburen oradan geçecektim. Hızlıca girdim boş yerlerden makas ata ata giderken birden kafama bir şey çarptı . Başta ciddi bir şey olmadığını sandım . Ama durup elimle yoklayınca fark ettim. Şakır şakır kan akıyordu.

Direk oradaki esnaflardan bir kaçı geldi. Peçeteyle sildiler içlerinden biri hastahaneye gidelim dedi. Gerek olmadığını kanın duracağını söyledim fakat durduğu falan yoktu. Gidelim ağabey dedim. İlk başta belediyenin arkasındaki sağlık ocağına gittik.Orada yeterli malzeme olmadığını dikiş atılması gerektiğini söylediler.Tamam deyip hızlı adımlarla esnaf ağabeyle beraber en yakın hastahaneye doğru ilerlemeye başladık. İş yerinden birine haber ver onlardan da biri gelsin dedi esnaf ağabey. Tamam deyip aradım Veysel ustayı,gittiğim hastahaneyi de söyledim. Hastahaneye gittik direk kaydımı yapıp tentürdiyotla temizlediler ağabey ailemden birine haber verelim dedi. Annemin numarasını verdim. Aradı çağırdı. O sırada pansuman odasına Veysel usta girdi. Geçmiş olsun bile demeden kazanın işle alakası olmadığını söyledi. Doktor tamam dedikten sonra hemen çekti gitti.Saçımın ucundan biraz kestiler.Normal dikiş mi yoksa sentetik dikiş mi diye sordular. Farkı ne dedim. Sentetik daha az iz bırakıyor dediler.Sentetik olsun dedim.Sonra Doktor hemşireyle beraber beni üst kata çıkardı. Bir sedyeye yatırıp iğne yapıp yavaş yavaş konuşturarak dikmeye başladı.Kazanın nasıl olduğunu söylediler anlattım. Sigortasız olduğumu öğrenince dava açıp tazminat alabileceğimi söylediler... Sonunda dikme işlemi bitmişti. Aşağıya muayene olduğum doktora indirdiler . Oda kontrol ettikten sonra ödemeleri yaptıktan sonra çıkabileceğimi söyledi. Ne kadar diye sorunca 150 lira olduğunu söylediler. Cüzdanıma baktım 70 lira vardı. Annemi aradım yakın olduğunu 15 dakikaya geleceğini söyledi. Tamam deyip kapattım telefonu. Oturdum koltuğa beklemeye başladım. Düşünmeye başladım bu kaza sonrasında resmen beni gözden çıkarmış gibi davranmışlardı. Hastahane masraflarının da m sini ödememişlerdi... Tam dalmışım zaman geçmiş annem gelmişti. Direk uzun uzun sarıldı. Çok korkutuğunu söyledi. Fazla bir şey yok merak etme dedim. Ücreti ödedikten sonra iş yerime bir gidelim dedim. Gerek yok aradılar bir kaç gün izin verdiler sana dedi annem . Eve geçelim o zaman dedim ve minibüs durağına doğru ilerlemeye başladık .
Merhaba arkadaşlar bende bipolar bozukluk var . 2016 dan beri özelde tedavi oluyordum ancak maddi durumumuzun iyi olmaması sebebiyle bırakmak zorunda kaldım . Tedaviye başladığım doktor doçent idi .Şimdiki randevu aldığım doktor ise uzman doktor . Bunun ne gibi bir etkisi olur iyi kötü ? Birde MHRS den baktım muayene edilen süre yaklaşık 10 dakika bana biraz yetersiz gibi geldi. O 10 dakikalık süre zarfında ne kadar ilgilenebilir?
.
Arkadaşlar annemle çay ocağı açacağız . Ben Ülkü ocağı olmasını teklif ettim kabul etti . Şimdi nasıl bir yol izleyeceğiz ne yapmamız gerekiyor bir yere başvurmamız gerekiyor mu Ülkü ocağı olması için . Yorumlarınızı bekliyorum .
...
190 liraya aldım beyler yorumlarınızı bekliyorum

2 yıllık muhteşem değişimimi sizle paylaşıcam arkadaşlar . Bir zamanlar kızı geçtim konuşmaya çekinen biriyken şimdi yürürken gelen geçen selam veriyor , beğendiğim bi kızla sosyal medya olsun reel olsun konuşup arkadaş kanka veyatta sevgili olabiliyorum . Bunu nasıl başardığımı , neler yaptığıma kadar sslerle desteklenicek tabi ilgi olursa ... Bekliyorum :)

Unutmadan arkadaşlar sakaryadayım isteyen arkadaşlarla buluşup yüzyüze konuşabiliriz .

1. Kanıt arkadaşlar :)

Konuya başlayalım herşeyi geçin 1. kural kendine güven . Bi erkek yakışıklı olsun ama özgüveni olmasın kesinlikle hiç bi şekilde arkadaş bile bulamaz . Bunu yenmek için güzel gençlerin takıldığı bi cafeye düzenli şekilde gidin ve kitap okuyun müzik dinleyin ama o kafeye gidin paranız yoksa bi çay için 1,5 2 lira sadece bu . Zamanla ister istemez sıkılcaksınız ve en basiti garsonlarla tanışacaksınız . Yada bunun onlarca yolu var . Tanımadığınız insanlara adres sormak yada tatil zamanlarında garsonluk komilik gibi şeyler yapmak sizi açıcak ve muhabbet özgüven gibi şeyler yavaş yavaş oluşmaya başlıyacaktır . Arkadaşlar bu arada mobilim imla için kusura bakmayın

Kendinize güven için bir dövüş sporu , fitnes veyatta yüzme atletizm gibi şeyler yapabilirsiniz . Yararlı olur ancak yetersizdir . Herşey beyindedir . Onlarca spor yapıpta içine kapanık arkadaşım var . Size süper bi egzersiz vereyiyorum geceleyin 11 12 gibi çekilin odanıza geçin aynanın karşınıza ve bir insanla muhabbet edermiş gibi konuşun sohbet edin . Başta çok garip gelicektir ama 1 2 ay sonra faydasını görüceksiniz . Şöyle bişeyde yapabilirsiniz telefonunuzun ön kamerasıyla kendinizi videoya alın videoya şuan ki halinizi anlatın ve bu kaydı saklayın 1 2 ay eğer çok azimli değilsiniz 7 8 ay sonra izleyip izleyip eskiden böyleymişim diyecek ve gülüceksiniz :)
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Kitap okumak Kaliteli filmler Güzel insanlarla sohbet etmek
Hakkımda:
Üniversite sınavına hazırlanan bir insan evladı
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Mobil cihaz
İphone 6s
Operatör
Operatör
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.847
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 61.878 (Bu ay: 17)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 949 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.