H

Er
07 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Kulağa ne kadar basit geldiğini biliyorum fakat XP yüklü bilgisayarımda MS DOS'a nasıl girebilirim ? win 32 silmek için MS DOS dan işlem yapmam gerekiyor ntfs yüklü bilgisayarıma. Yardımlarınız içn teşekkürler.Bunun dışında..

funlove.win32 virusunu silmek istiyorum symantecin desteklediği finfun.exe yi indirdim fakat dediğim gibi ntfsinst ile gelen ntfs4dos'la yapmam gerek bunu. ntfs izin vermiyor bildiğiniz gibi. Bu konu hakkında da yardım ederseniz sevinrm
Öncelikle donanım konusundaki bilgisizliğimden dolayı anlatımdaki yanlışıklar yada belirsizliklerden dolayı özür dilerim.

Çift çekirdek,2gb ramlik (anlatmaya çalıştığım vasat olmayan) bilgisayarım bozulmalar gerçekleşmeden önce takılıyordu winamp ve itunes da bile. Bunun bir çeşit virüs olduğunu düşündüm fakat harddisk patlak verince sorunun harddiskde olduğunu anladım.

My Computer > Device Manager > Disk drives bölümünde 3 farklı disk var. Bunlardan samsung olan ve içinde windows yüklü olan harddisk de sorun çıkıyor. Bilgisayar açılırken bios (siyah ekranda) sayfalarında o harddiski görmediğini görüyorum. Bir çeşit bağlantı sorunu olabilir. Bir kaç gün önce checkdisk yapmıştım fakat herşeyi doğru yaptım mı bilmiyorum. Windows'a yaptırmıştım command menusunden degil.

Harddiski gormediginde windowsu acmaya calisirken ya bilgisayar bastan basliyor ya da bir mesaj veriyor. Bu mesajda harddisk baglantisinda olusan bir baglanti sorunundan bahsediyor. Bilgisayarı belli bir süre kapalı kaldıktan sonra açtığımda bu sorun yok oluyor ve bilgisayarı açıyorum fakat yavaşlamalar devam ediyor hala.

Sorunum kasanın içindeki bağlantıdan mı kaynaklanıyor ? Yoksa checkdisk benzeri şeylerle bunu çözebilirmiyim ? Yardımlarınız için teşekkürler.
Bilgisayarımda iki disk var. Windows xp'nin olduğu diskimde bir sorun oldu ve diğer diske yeni bir win xp + sp2 kurdum. Ancak sorun şu ki yeni kurduğum win xp'de kurduğum modemde sorun oldu. Bağlantı bir gidiyor bir geliyor yaklaşık 2-3 saniyede bir. Sürücüsünü düzgün bir şekilde kurdum ama ilginç bir şekilde modem bir bağlanıyor bir kopuyor.

Eski diskimdeki win xp kurulumunu daha sonra düzelttim ve modemi orada düzgün şekilde kullanabiliyorum ama yeni kurduğum diske geçtiğimde o sorun devam ediyor. Düzelttiğim diskte sorunlar az da olsa devam ettiği için eğer bu modem sorununu düzeltebilirsem yeni kurduğum win xp'yi kullanmayı düşünüyorum. Herhangi bir fikri olan var mı?

Teşekkürler.
Hakkında
Konum: İstanbul, Kağıthane
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Mesaj Sayısı: 9
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 9
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 556 (Bu ay: 19)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.