Yarbay
04 Haziran 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 868 (Bu ay: 77)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar, bir ürün buldum 7 dolara, 4 tane aldım toplam vergi + kargo 50 dolar tuttu. Amazon.com'dan sipariş verdim.

Benim bildiğim aynı üründen 4'den fazla alınca gümrük bu ürünlere ticaret olarak bakıyor ve ayrı bir vergilendirme ve başka prosedürler işin içine giriyor.

Bu bilgim güncel midir? 4 tane ürün alınca aynı üründen gümrüğe takılır mı?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/67/94/01/679401d467347a5fe4113d3c0cddbba6.png&t=0&width=480&text=1

Merhaba arkadaşlar.

dizinin bu bölümünü izleyen bilir kısaca spoilerli içerik vericem

spoiler: !!!

bu bölümde az ömrü kalmış kişiler hafızalarını bilgisayar sistemine yükletiyor ve sonsuza! o smilasyonun içinde yaşıyorlar.

bizde gece gündüz bilgisayar başındayız, çoğumuz saatlerce oyun oynuyoruz ve oyun içinde ki sanal dünyada yaşıyoruz.

dizide ki yaşama çok benzemiyor mu? günde 4 5 saatten fazla oyun oynayan arkadaşlar varsa onlara tek sorum var, o kadar zamanınızı harcadığınıza üzülüyor musunuz? keşke bilgisayar / konsol'da zamanımı öldüreceğime kendimi şu işte geliştirseydim diyor musunuz? ben şu zamana kadar tahminen 30.000 saatimi (aralıksız 3.5 yılımı) bilgisayar oyunlarına vermişimdir. Şimdi düşünüyorumda bunun 2 bin saatini spora, 1500 saatini mesleğime verseydim şuan çok farklı yaşıyor olurdum çok farklı yerlerde olurdum.

yine de bilgisayar oyunlarından kopmak istiyorum ama daha geçen ekran kartı ve monitör aldım. acaba hepsini satıp yavaş yavaş gerçek hayatamı atılsam.

Selamın aleyküm arkadaşlar.

240 hzde oynamak için ekran kartı aldım ama basit eğlence dust2 girdim biraz önce fps 150 - 250 arası oynuyo. Ekran kartsız onboard olarak oynarken zaten 80 fps civarı alıyordum. 250 fps'den aşşağı düşmemesi için ne yapabilirim? Ekran kartı yetersiz mi acaba?

1024x768 çözünürlük tüm ayarlar en düşükte oynuyorum.

Sistemim:

i5 4460

8 gb ram

rtx 3060 12 gb ekran kartı

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/bd/5f/9a/bd5f9a893ac222f65c7da204a8da8383.png&t=0&width=480&text=1

alt yazı olmadığı için anlayamadım, bi arkadaş 20 saniyelik konuşmayı çevirebilir mi?

Benim birkaçtane var :D

canım sıkıldığında dh 2. el bölümüne girer satılan ürünleri incelerim. 2. el ürün almayan biri olarak bu bana baya bi garip geliyor :D

bazen alacağım ürünü aylarca 2. elde takip edip araştırmama rağmen yine içime sinmeyip gidip sıfır alıyorum bu çok başıma geliyor :D

ikincisi ise dh 2. el bölümünde ki sorunlu alışverişler kısmını okuyorum canım sıkıldıkça. herkese öneririm bu arada, yapılan çakallıkları öğrenip ona karşı önlem alabilirsiniz.

sizin de sıra dışı hobiniz varsa dinlemek isterim :)

Merhaba arkadaşlar. kendime not defteri gibi bir konu açmak istedim.

İzlediğim filmlerde çekim hatası gördüğümde eklemeyi düşünüyorum.

Love and monsters:

25.dakika da kırmızı elbise normal şekilde yatakta duruyor fakat 28. dakikada köpek ağzıyla kıyafeti getirdiğinde kıyafet kırmızı bi iple bağlanmış köpek rahat tutsun diye.

sene 2017 ps4 kolu arıyordum sony eu garantili. beşiktaşta bi yere sordum nekadar sanırım 200 tl civarı demişti, garantisi nerden diye sordum aldığım cevap

kardeşim kolda ne garantisi olucak, garantisi olmaz bunların demişti :D

daha sonra daha ucuza tlye sony eu garantili almıştım

Arkadaşlar arctic mx-4 aldım fakat sahte olduğundan şüpheleniyorum.

tırnağımla kazıdığım yer normalde çıkması gerekiyor sanırım ve orda ki qr kodu okunmuyor ön tarafta ki okunuyor ama o da siteye atıyor.

orjinal vs fake videolarını izledim %80 orjinal %20 fake çıktı bende anlamadım :D

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 33 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 11.047
İkinci El Bölümü Mesajları: 616
Konularının görüntülenme sayısı: 270.693 (Bu ay: 12.290)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8.262 (Bu hafta: 18)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.