Teğmen
25 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar,

6-7 aydır SuperOnline fiber internet kullanıyorum 1 yıl taahhütlü. Hobim adında bir şirketten (kurye şirketiymiş) aradılar ve superonline'ın imzalamam için yeni sözleşme göndereceğini söylediler.

Kurye randevu alıp gelecek sözleşmeyi imzalatıp geri gidecekmiş. "Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü?" :D

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Not: Bilgi için superonline'ı aradım ama dakikalarca hatta bekleyince pes ettim. Şimdi kuryeden gelip de, karanbole getirmesinler diye bilgisi olan arkadaşlar vardır belki diye sormak istedim.
Selam arkadaşlar,

Monitörle bilgisayar kasası arasında 15 metre mesafe olmak durumunda, buna benzer neredeyse tüm konuları incelemeye çalıştım hem DH'de hem internette ama kesin bir sonuç alamadım.

Monitör (19inch geniş ekran) ve ekran kartım DVI-D ve VGA destekliyor. Aklımdakiler ise şöyle:

1- 15 m. DVI kablo kullanmak (görüntü kaybı olur deniyor)
2- 7.5 m. x 2 DVI kablo araya DVI repeater
3- 15 m. HDMI kablo uçlarına da 2 tane HDMI - DVI çevirici (Böyle birşey mümkün mü? Sağlıklı ve kayıpsız görüntü alabilir miyim? Mantıklı mı :)
4- 7.5 m. x 2 HDMI kablo + araya HDMI repeater + uçlara da 2 tane HDMI - DVI çevirici
5- Ya da direkt 15 m. VGA kablosu kullanmak (görüntü kaybı kesin olur deniyor)
Son olarak da, XGA kablo nedir VGA kablo yerine kullanılabilir mi?

Bunlardan hangisi en sağlıklı ve makul olanı sizce? Ya da başka bir alternatif var mı?

Monitör bölümünde bu tarz sorulara kimse cevap yazmamış ben de konuyu buraya açtım. Umarım yanlış yere açmamışımdır.
Ya ben ne cimriymişim iki kuruş para verecem araştır araştır araştır... :)

Ringin bir köşesinde forumun en çok konuşulan monitörü SAMSUNG 940BW, diğer köşede gizemli kahraman PHILIPS 190CW7CS ...

Açıkçası arkadaşlar sağolsun 940bw ile ilgili çok aydınlatıcı konular açtılar.

Ama 190CW7CS 'yi kullanan ve bu iki monitör arasında kaliteli kıyaslamalar yapacak arkadaşları monitör kategorisinin şampiyonu ilan edeceğim :)

Şaka bir yana yarın cebime paramı koyup çıkıyorum. Artık buraya yazan olmazsa orda veririm kararımı...
Şimdi ben kendi istediğim avatarı (siteye yükleyerek ya da link vererek) nasıl kullanabilirim ? rütbeye mi bağlı yoksa benim bilgisayarımda mı bir problem var da gerekli menüleri göremiyorum ?

Aynı zamanda seçtiğim standart avatarı geri nasıl iptal edebilirim ? Böyle bir menü de göremedim.

Elbetteki bu problemleri başkaları da yaşamıştır ve Arama yaparak bunları bulabilirdim....

Ancaaaaak

2. Önemli problem :

Günlerdir forumun arama sayfası çalışmıyor ;

The page cannot be found
The page you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Not : yinede bilgisayarımdaki bir problemden dolayı olduğunu sanmıyorum.

Saygılar...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 131
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 7.174 (Bu ay: 35)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.