M

Binbaşı
13 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme
Toplam: 471 (Bu ay: 0)
Gönderileri

2.5 inç hard disk için disk kutusu aldım. Diski bu kutuya koydum. Bilgisayara bağladığımda bana MBR ve GPT ikisinden birini seçmemi istedi. GPT olanı seçtim fakat disk başlamadı. Disk yöneticisinden baktığımda ayrılmamış alan olarak göründü. Haliyle hiç yeni alan oluştur demeden diski söküp direk SATA ile bilgisayara bağladım. Fakat halen ayrılmamış alan olduğunu gördüm. O an başımdan aşağı kaynar suların döküldüğünü, ***raklara yan bastığımı anladım.

R-Studio isimli program ile disk içindekileri kurtarmaya çalışacağım. İçinde hayati önem taşıyan dosyalarım vardı. Salak gibi onları da başka diske yedekledim sanıyordum ama o diskide biçimlendirmişim. Mal gibi ortada kaldım.

Önerebileceğiniz, kendinizin deneyip sonuç alabildiğiniz programların önerilerini bekliyorum arkadaşlar.

elimizde bulunan sozde akilli telefonlari kablo vasitasiyla bilgisayara baglayip monitor olarak kullanabilir miyiz?

farzedelim monitorumuz bozuldu. isimiz acil. telefonu monitor olarak kullanabilir miyiz?

15 gün kadar önce istanbul'da bi diş hastanesine gittim. kanal tedavilik 2 diş için. doktor birini gördü. diğeri içinde ben uyarınca (daha önce özele gittim. 1700 tl gibi ucuk bi fiyat çıkardılar. o yuzden biliyorum 2 diş için kanal tedavi gerekli oldugunu) "aaa evet oda kanal tedavi olması gerekiyor. fakat ben yapamıyorum" deyip sevk kağıdı yazdı. endodonti den randevu alıp gelmemi söyledi. o gunden beri ilgili birimden bir turlu randevu bulamıyorum. ne mhrs ne 182 alayı fos cıkıyor.

sağlıkta devrim yapıldıgını iddia edenler konuya gelebilirler mi?

işteyken evde kapalı olan bilgisayarımı uzaktan nasıl açabilirim?

evde olmadıgım günlerde bazen elektrikler kesiliyor ve bilgisayarı çalıştırmam gerekiyor. bunun için wake on lan diye bir şey var fakat cihazların aynı ağda olması gerekiyormuş.

saçma bi sistem. aynı modeme bağlı olsam zaten gider bilgisayarın güç tuşuna basar açarım. farklı ağlarda olup elektrik kesintisi veya mucbir sebeplerden dolayı kapanmış bilgisayarı nasıl açabilirim?

anakartın biosunda wake on lan enable yaptım. güç ayarlarında cihazın açılması için ay-gün-saat vs. ayarları da var. fakat nalet olsaı elektrik kesintilerinin hangi zaman olacagını bilemeyeceğimiz için biostaki o açılış ayarlarını yapmanın bi mantıgı yok.

1. elektrik gidip geldikten sonra bilgisayarin otomatik olarak acilmasini saglayan biosta veya uygulama olarak bi cozum varmi?

2. bilgisayar acildiktan sonra istedigim uygulamalari acan program varmi?

ornegin; utorrent, teamviewer gibi programlarda windows baslangicinda calistir secenegi var. bu secenegin olmadigi uygulamalari calistirabilirmiyim?

Evet arkadaşlar. Başlıkta yazdığım gibi Suriye'sinden, Filistin'e, Libya'dan Azerbeycan'a kadar bir çok müslüman topluluklara yardımlarını esirgemeyen Recep Bey Çin soykırımına uğrayan Uygurlara neden tek kelime edemiyor?

Neredesiniz müslüman geçinen troll sürüsü? Sizlerinde yukarıda yazdıklarıma cevap yazmanızı beklerim. Ne yumurtlayacaksınız, çok merak ediyorum.

gtx 1070 ve gtx 1060 a sahibim.. alttaki resimde gordugunuz gibi oyunda gtx1070 devreye giriyor. 1060 bosta bekliyor.

fakat ben 1070 ile mining yaparken 1060 ile oyun oynamak, oyun oynamadigim zamanlarda ikisininde mining yapmasini nasil ayarlayabilirim?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6a/03/43/6a03439fbab6cd19fb0010fe3a24aae9.jpeg&t=0&width=480&text=1

windows 10 20H2 kullanıcısıyım. bir bilgisayardan diğerine dosya transferi yapmak istiyorum.

kaynak bilgisayarda ağ paylaşım kısmındaki dosya paylaşımını aç, parola korumayı kapat vs hepsini yaptım. paylaşmak istediğim klasörüde everyone yaptım.

diğer bilgisayardada dosya paylaşımı, ağ bulma vs. aynı işlemleri yaptım. fakat diğer bilgisayarı bir türlü ağda göremiyorum.

cozuldu: calisma grubunu ayni isim yaptim.

monster laptopta afterburnerda ekran karti (gtx980m) 0 derece olarak gorunuyor. gorev yoneticisinden bakinca 50 derece civarlarinda. ayrica afterburner fan kontrol sekmesi yok.

afterburner uygulamasinin ayni surumunu masaustundede (gtx1070) kullaniyorum. orada bi sorun yok.

sebebi ne olabilir?

ayrica baska bir sorun daha var. bilgisayarima cift tiklayinca sol yan menudeki indirilenlere mouse sag tik yapinca sanki gorev yoneticisinden explorer.exe restart yapiyormus gibi masaustu ve saatin yanindaki simgeler gidip geliyor. bu neden yapar?

evet arkadaşlar kafamda deli bi konu.. peltieri bilirsiniz belki. bir tarafı ısınan diğer tarafı soğuyan 12v ile çalışan bi ürün. bunu ekran kartının soğutmasına etki etmesi için nasıl bir bağlama şekli olabilir. önerileri alayım...

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.585
İkinci El Bölümü Mesajları: 827
Konularının görüntülenme sayısı: 67.901 (Bu ay: 1.013)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.144 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.