Yüzbaşı
28 Ocak 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 0)
Gönderileri
elimde benim için çok önem arz eden bir videom var. ama ilk aldığım günden beri açamıyorum. gom player header bozuk diyor diğerleri açılamıyor diyor.

video aldığım yerdeki HDD de sorun olmasından dolayı tekrar alamıyorum.

dosya formatı mpg ve boyutu 3,7 gb

bu dosyayı onarma imkanım var mı. internette baya araştırdım ama çözüm bulamadım.

yardım ederseniz çok sevinirim
UYARI: BOOTLOADER AÇILMIŞ CİHAZ GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALIR VE ANLATTIĞIM ŞEKİLDE YAPILMAYAN İŞLEMLERDEN SORUMLU DEĞİLİM

Öncelikle işlemleri yapmadan önce cihazınızdaki önemli gördüğünüz dökümanları yedekleyin. Çünkü, kilit açma esnasında telefonun dahili hafızası silinecektir, cihaz fabrika ayarlarına dönecektir ....
Tavsiye olarak bilgisayarınızın herhangi bir yerinde(ama silinmeyecek kaybolmayacak biryer olması lazım) bir “Bootloader açma” klasör oluşturup alacağınız yedekler ve dosyaları bir araya derleyinki ilerde çabuk bulasınız ;)

1. TA Backup ile DRM Keylerin yedeğini almamız gerekmektedir. Yalnız bu işlem için telefonun ROOTLU olması gerekmektedir.
Yapılması gereken işlemler :

» Telefonu açık tutun.
» ADB'yi kullanabilecek diğer programları kapatın. (PC Companion, Flashtool vb.)
» Telefon hakkında- Derleme Numarası kısmına birçok kez basıp Geliştiri Seçeneklerini açın. Geliştirici Seçenekleri'nden USB Hata Ayıklaması seçeneğini aktif hale getirin
»https://github.com/DevShaft/Backup-TA/archive/v9.11.zip Bu adresten gerekli aracı indirin
» İndirdiğimiz zipli dosyayı “Bootloader açma” dosyasının içine “Klasör Olarak” çıkartın ve klasörün içindeki Backup-TA.bat dosyasını çalıştırın.
» Lisans sözleşmesini kabul etmek için herhangi bir tuşa basın.
» Açılan uygulamada 5 tane seçenek çıkacak. Biz yedeğini almak istediğimiz için 1 yazıp Enter'a basacağız.
» Telefonu bilgisayara USB kablosu ile bağlayacağız.
» İşlemler başlayacak. TA bölümünün yedeği dosyayı açtığınız klasörün içindeki "backup" klasöründe (TA-backup-"tarih"."saat") isimli bir dosya varsa işlem tamam demek.
» Bu adıma kadar doğru bir şekilde geldiyseniz işlem tamamdır. İşlemin VİDEO’sunu izlemek isteyen olursa buyursunhttp://www.youtube.com/watch?v=kva9-rAPG5s

2. Telefonunuzun arama bölümünden *#06# tuşlayarak IMEI kodunu alın ve metin belgesi yada word’e yazıp “Bootloader açma” klasörümüze kaydedin.
3. fastboot package‘i indirip klasörümüze atıp zipli dosyayı klasör halinde çıkaralım.http://doomlord.xperia-files.com/download.php?dlid=YWRiX2Zhc3Rib290
4. Flashtool xperia driver kurulu olması gerekiyor (Flashtool rehberi için ‘’cavit63’’ abimize özel teşekkürlerimi sunuyorum)
» Flashtool'u indirin (daha önce kurduysanız kaldırın tekrar kurun)
» 1. Flashtool'u C: sürücüsüne kurun. (masaüstü)
» 2.a Flashtoolu kurduğunuz klasördeki drivers klasörüne girip Flashtool-drivers.exe'yi çalıştırın. Çıkan seçeneklerden XperiaZ,Flashmode ve
fastbootdrivers sürücülerini seçin kurun. (Karşınıza bir uyarı penceresi çıkacak.’’Bu yazılımı yine de yükle’’seçeneğinetıklayın,birkaç adet çıkabilir)
» 2.b (Windows 8 kullananlar şuradaki imzasız sürücü kurulumuna izin verme işlemini yapmanız gerekebilirhttp://forum.xda-develo...owthread.php?t=2095087)

5. Resmi Sony sitesine (http://unlockbootloader.sonymobile.com/) girelim. Yazılanları okumaya çalışalım en azından google translate yapalım. Sonra ben ne yaptım yaw demeyelim ;)
» Sayfanın en altından telefonumuzu seçip Continue diyelim
» Burada bir uyarı çıkıyor servis menüsünde bootloader açılabilir diyor mu da sen denemeye çalışıyon diyor Sony. Ne yapmalı adımları takip etmeli
● Arama ekranında *#*# 7378423#*#* Servis menüsü açılacak
● Service info > Configuration
● Rooting Status Bölümünde “Bootloader unlock allowed : Yes” diyorsa telefonumuzun bootloaderı açılmaya müsait demektir.
» Mail adresimizi istiyor (güncel ve unutulmayacak) mail adresimizi girelim submit diyelim.
» Mail adresimize doğrulama kodu yollandı. Şimdi mail adresimize gelen “Click here to proceed” yazısına tıklayıp açalım.
» Şimdi aynı site açılacak ve bizden telefonumuzun “imei” numarasını isteyecek. Zaten bizde kayıtlıydı diyip giriyoruz. Şartlar ve Koşullar bölümlerine de birer tik koyuyoruz submit diyoruz.
» Açılan sayfanın en üstünde “Your unlock code: *********************** ”. İşte sizin anahtar o yıldızlı yerdeki rakam ve harfler. İsterseniz bu sayfayı komple seçip ilk başta bilgisayara oluşturduğumuz klasöre word yada notdefteri olarak yapıştırın kaydedin.


6. Telefonu bilgisayara tanıtmamız lazım. Telefonu kapatıyoruz. Ses yükseltme tuşuna basarak ve bilgisayara bağlayın. Driver Kurulunca işlemlere devam edelim.

7. Sürücüler yüklendikten sonra sadece cihaz üzerinde kabloyu çıkararak güç bağlantısını kesin.

8. adb_fastboot.rar doyasından çıkarıp oluşturduğumuz klasörü açalım,

9. Klavyede SHİFT tuşuna basarken farenin sağ tuşuna basın gelen seçeneklerden “komut penceresini burada aç” seçeneğini seçin.

10. Telefonu Fastboot modunda bağlayın (Telefonunuzu kapatın, ses açma tuşuna basılı tutarak telefonu kabloyla bağlayın.)

11. Komut Penceresi açıldığında fastboot.exe -i 0x0fce getvar version yazın ve onaylayın.

12. İşlemden sonra komut penceresinde bir cevap belirirse (it will return 0.5) işlem başarılı demektir.

13. Komut penceresinde ikinci satıra fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0x (x den sonraki kısıma Sony nin Sitesinden aldığımız kodu girelim ÖRN: fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0x123456789123) ve onaylayın.

14. kabloyu telefondan çıkartın ve telefonu açın telefonunuzun bootloader kilidi açılmıştır.kişileştirmenin keyfini çıkarabilirsinizaçık bootloader ile neler mi yaparız?
@Harimi ustam konunun 3. cevabında sizlere LG telefonlardaki "double tap to wake"(ekranı çift dokunuş ile açma) anlatımını yaptı sağolsun beni kırmadı

ve daha neler neler yapılabilir artık romlar karneller havada uçuşsunÖZEL TEŞEKKÜRLER
♥ilk rootu telefon ile yüzlerce kilometre öteden atmamı sağlayan gürol abi unutmadım seni #grolof
♥xperia z cihazı ile ilgili bildiklerini bizlere anlatmaktan usanmayan ve konumda bana yardımcı olan saygıdeğer abim #Hârimi
♥ve ismini hatırlamadığım yardımcı olan herkese
Audi A3 Ambition 2000 model araba kullananlar benzin ve tüpte ne kara yakıyor bilgi alabilir miyim.
aracı almayı düşünüyorum ama yakıt konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum.

birde aracı kullananlar kronik sorunları var mıdır sonuçta kaç yıllık araba
xperia z telefonum aldığımda TURKCELL rom vardı.

sadece turkcell zil seslerini tekrar bulamadığım için turkcell stock rom istiyorum.

forumda bir tane var ama linkleri kırılmış.

yardımlarınızı bekliyorum
tablet açılışta android yazısında kalıyor. rom ve nasıl yükleneceği hakkında araştırmalarım sonucu hiçbir konu bulamadım.

yardımlar için şimdiden teşekkürler.
ustalar benim telefonda gülücük simgesi :-) olarak geçiyor yani olarak bu şekilde yapınca resim olarak gülme geliyor ama ben bunu :) yapmak istiyorum mümkün mü? mümkünse nasıl olacak?


android özgürlük derlerdi hep ama bi türlü özgürlüğün tadını yaşayamadım

cevaplar için şimdiden teşekkürler
Hakkında
Konum: Konya, Karapınar
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Samsung
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 398
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 414
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.752 (Bu ay: 111)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 54 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.