Teğmen
17 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 103 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Delete

M

Forum üzerinden reklam yapan bir firmadan üç adet parfüm sipariş vermiştim. Yorumlar o kadar iyiydi ki şüphe duymadan sipariş verdim. Fakat gelen ürünlerin kokusu o kadar kötü ki berberlerin sattığı parfümler çok daha kaliteli. Firmaya iade talebinde bulundum fakat iade almayacaklarini belirttiler. Aynı firma parfüm isimlerini ve şişelerini değiştirerek tekrardan reklam vermiş ve reklam verilen konuya olumsuz yorum yapılamıyor. Ayrıca yaptığım yorumlar için tehdit ediliyorum. Herşeyin objektif olduğunu düşündüğüm bu forumda maalesef forum yönetimi reklam parasını basanın yanında.

Herkese iyi forumlar.

Arkadaşlar CNS kozmetikten parfüm alanlar memnun mu ? Ben üç tane aldım ama üçü de çok ağır hangisini denediysem hep olumsuz yorumlar oldu şimdi üçü de kenarda duruyor. Konu başlığında baya bir öven vardı ama şimdi konuları da görünmüyor. Alıp memnun olan var mı ?

.....
15.102019 tarihinde batarya arızası(şarjın çabuk bitmesi) nedeniyle xiamo mi5s cihazımı Delta Servis isimli yetkili servise gönderdim. Yurtiçi kargo ile servisin verdiği anlaşma kodu ile gönderdim. Batarya değişikliği yapılması için 958 tl fatura çıkardılar. Sebebi ise kasada bulunan izikler. Batarya değişmesi için önce kasa değişecekmiş, kasa değiştiği için ekranında değişmesi gerekiyormuş. Bende lanet olsun telefonu gönderin dedim. Dün telefonu almaya gittiğimde 7.62 tl kargo ücreti istediler. Bende bu dolandırıcılara inat kargoyu teslim almadım. Servisi aradım alıcı ödemeli gönderilmiş neden diye sordum.
Aldığım cevap; şirket politikaları gereği cihaz servise ilk defa geliyorsa kargo ücreti müşteriye aitmiş. Tamam diyip kapattım. İnternetten biraz araştırınca başka müşterilerede aynı şekilde kargo göndermişler. İtiraz eden olursa susturmak için havale yapıyorlarmış.Servisi tekrar aradım ve yarın aranılacaksınız diye bilgi verildi. Bugün arayan bey önce beni sindirmeye çalıştı, tek seferlik birşey olmaz, bir daha gönderirsem para almayacağız falan dedi. İlgili mevzuattan ve maddeden bahsedince ne kadarmış kargo iban at ben yollarım dedi. Bunu üzerine görüşmeyi sonlandırdım.
Arkadaşlar yasa gereği bulunduğunuz il sınırlarında yetkili servis yoksa, gidiş ve dönüş kargo ücretleri yetkili servise aittir. Bunu bilmeyen arkadaşlar el mahkum kargo parasını ödüyor vee yüzlerce müşteri olduğu hesaba katılınca büyük vurgun ortaya çıkıyor.
Sizden ricam bu konuyu yukarı taşımanız ve bu sayede insanların bilinçlenmesini sağlamanız.
Herkese teşekkür ederim

İlgili Mevzuat :https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.19783&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=sat%C4%B1%C5%9F%20sonras%C4%B1%20hizmetler

İlgili madde :
MADDE 10 – (1) Tüketicinin bulunduğu yerde yetkili servis istasyonunun olmaması halinde satış sonrası hizmetlerin verilmesinden, tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonu sorumludur.

(2) Tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonunda satış sonrası hizmet verilmesinin mümkün olmaması durumunda; malın firma merkezine ya da diğer bir yetkili servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ile ilgili olarak tüketiciden nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri talep edilemez.

Konuyu açtıktan sonra hesabıma kargo ücreti yattı. Akşam 6 gibi kargoyu almaya gittiğimde ücreti gönderici ödemeli olarak güncellenmişti. Bende havale ile gelen para ile bir çocuğa döner ısmarladım. 😁
.
.
.
bu hafta telefon alacağımda arada kaldım resmi garantili z5 premimum , s6 edge ve ithalat note 5 arasından sizce hangisini almalıyım
oyun pek oynamam internete girerim genelde kamerası şarjı uzun giden hangisini önerirsiniz.
Hakkında
Konum: Sivas
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
LG
Operatör
Vodafone
TV
Philips
Klima
Mitsubishi Electric
Ses Sistemi
Creative
Tablet
Samsung
Notebook
Asus
GPS, Navigasyon
Tomtom
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 189
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 524
İkinci El Bölümü Mesajları: 58
Konularının görüntülenme sayısı: 19.431 (Bu ay: 163)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 343 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.