Yüzbaşı
29 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar, yakin bir arkadasim araba alma durumunda dir. Iyi bir miktar para yatirabilecek durumu vardir. Ancak ikimizde ne alsa diye kararsiz kaldik bu yuzden donanimcilara soralim dedik :) Simdi amac tabikide butun butceyi kullanmak degildir, sonucta parayi sacmak istemiyor. Oyuzden sizce en mantikli yol nasildir ? Yuksek beygir V8 bir camaro SS 2012 model alip ustu e 60bin TL ye de benzini icmeyen ve bir iki yilda cok bir fiyat kaybi yasamadan satilabilecek bir araba ornek VW golf / Renault Clio ,... Yoksa V6 Camaro yani RS den alip gundelil kullanim mi sizce daha mantiklidir ? Illa Camaro diye birsey de yok. Ornek olarak kullandim burada Porsche yada baska marka da olabilir. Ancak eger tek bir arabaya yatirilsin diyorsaniz benzin tuketimi sehir ici 15 i gecmemeli bunun icin kagit uzerinde 10-12 yakan arac olursa birazcik basip birde istanbul trafiinde ortalama sehir ici 15 civari olucaktir. Ayrica tek bir araba diyorsaniz mecburi 4 koltuk olmalidir (coupe ve cabrio fark etmez) ancak bir yuksek butceli arac ve bir orta seviye makul arac olmasi durumunda , alinacak spor araba 2 kisilik olabilir. Suanda sahip olunan arac 2015 Mercedes C Sedan'dir. Butce 400e kadar cikanilir (azicik yukari olmasi problem degil, ancak ne kadar pahalibin makulu olursa okadar cok modifiye ye butce kalir) Tesekkurle.
Arkadaşlar bir süredir oynuyorum oyunu arada sırada ara vermişliğim oluyor. Tanıdığım yok malesef kuzenimden başka. İkimizi klana alabilecek böyle grup halinde oynayabilecek birileri var mı ? Bu tarz oyunlarda birkç kişi grup daha eğlenceli oluyor.
Arkadaşlar, DayZ oyunu var bende ancak oynayacak arkadaş aramaktayım. Genellikle bu tarz oyunlar iki üç kişi ile daha sevkli ve hayatta kalma olasılığını okadar artiyor. Yaş 21'dır bu arada sormadan söyliyim dedim. Oyunda deneyimim azdır ama genel olarak silahlı oyunlar çok iyiyimdir.
Başlık herşeyi söyliyor :D oyunculuğum hakkımda iyiyim veya kötüyüm demek istemiyorum çünkü kime göre, k/d sistemi yanıltıcı oluyor çünkü oyun süresinde tek ben girmedim oyuna (arkadaşlar akrabalarda oynadı, hesap tamamen bana aittir ama) ve trol denilen olay var elbet biliyorsunuzdur çok saçma ve gerekiz ölümlerim oldu anlayacağınız Ancak benim düşünceme göre oyundaki çoğu kişiye göre iyiyimdir, o yüzden de iyi bir oyuncu topluluğu aramaktayım ciddi oynamayı seviyorum.
http://www.vatanbilgisayar.com/monster-clarity-hd-model-one-speakers-gumus.html?srt=PU

veya

http://www.vatanbilgisayar.com/logitech-z-906-5-1-500w-thx-speaker.html?srt=PU

Gözlemlediğim farklar;

Monster ne tarz muzik açarsam açim maksimum sesde en ufak bozulma olmuyor ve çok net ses veriyor. Basslarda net ve temiz ama tabi logitech daha fazla vuruyor'da çok boğuk kalitesiz bir ses aliyorum hem uydulardan hem subwooferdan ayrıca Z5500 gibide değil ses yüksek seste daha kolay bozuluyor ve bass maksimumdaykende zorlaniyor hoparlar. Z906 ile Clarity yan yana gelince hangisi daha fazla ses verir bozulmadan ?? Hangisini sizler alırdınız ve neden X ürünü alıp diyerini almazdınız.

NOT :

-Ben muzik dinlediğimde maksimum çıkabileceğim (müziğin bozulmadan tabiki) sesde dinlerim her zaman, arada arkadaşlarla da parti veriyorum (komşu yoktur).

-Daha fazla para bağlamak istemiyorum ondan lütfen bir ürün tavsiye edicekseniz bu fiyat aralığında olsun.

TEŞEKKÜRLER

(Ayrıca Z5500 tamir edilebiliyor mu logiteche versem ? içinde bunun piller mi ne varmış onlardan biri temassizlık'dan dolayı 'cizzzzzzz' diye ses çıkartiyor.)
Beyler ben (18) ve kuzenım (17) Rigor Z oynamak istiyoruz. Daha önceden Rigor Z modelini değil ama WalkerZ InfestationZ isimli aynı oyunu oynadık. Kısaca ''noob'' değiliz. Konuyu açma sebebim bu oyun iki kişi sıkıyor grup olarak oynayan var mı ?? Ancak çoluk çocuk olan grup istemiyoruz ciddi ciddi oynanılıcaksa.

Birde oyunda hacker var mı ? Diyer ikisinde vardı ve gerçekten eğlencesi gidiyor karşindakinde hile olunca.

Teşekkür ederim.
Beyler ben Logitech Z906 almayı düşünüyorum. Vatan Computerdan alıcam 1100 TL denk geliyor. Ancak bu paraya veya ne bilim 2000 TL civarı bundan daha iyi bir ses sistemi var mı ? Evet ses kalıtesi olarak toplarım daha iyi küle tipi ama benim amacım bununla film izlemek veya hafifden müzik dinlemek değil tek bir amaçım var oda çok yüksek seste ses bozulmadan dinlemek. Örneğin bende Z5500 var boost 22 (en fazla boost) bana yetmiyor. Babamın evinde ev partıleri veriyorum Z5500 içeriye yetiyor babam bekar olduğundan ev pek büyük değil 100mt evin i.i birde 20mt kare balkon var, şöyle balkonu daha iyi titretebilsek daha güzel olur ama asıl amacım o değil. Kendim için istiyorum yetmiyor bana bunun verdiği ses. Zaten parti günleri Z5500 ve Z906 birleştiririm parti olmadiğinda biri annemde biri babamda kalır böylece hoparlör sürekli getir-götür yapmam.

http://www.vatanbilgisayar.com/hoparlor-(speaker)/logitech-980-000468-z-906-5+1-500w-thx-speaker/productdetails.aspx?I_ID=56018

BU HAFTA SONU ALICAĞIM ARKADAŞLAR ONA GÖRE VATAN'DA İNDİRİMİ BEKLİYORUM.

İkinci el ile uğraşmak istemiyorum ancak uygun birşey olup çok temiz olursa olabilir. (Tabi birde bana yakında ise hoparlör yoksa hiç uğraşmam), Ben İstanbul Bebek'de oturmaktayım.

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler
R9 290 sahiplerinin 1920x1080p Ultra'da ortalama kaç fps aldıklarını yazar mı ? Benim aldıklarım biraz fazla düşük sanki 680 ve 7970 saha yüksek aliyordu

İşletim sistemi yazmayı unutmayınız.

windows 7 ult. 64 bit / 13.12 en yeni driver

2013-12-20 23:23:41 - bf4
Frames: 11743 - Time: 180000ms - Avg: 65.239 - Min: 40 - Max: 103

2013-12-20 23:27:41 - bf4
Frames: 9556 - Time: 180000ms - Avg: 53.089 - Min: 38 - Max: 101 64 kişi downbreaker TDM (uber mod) aynı ahritada arkadaş 80 aldı avg dedi (aynı oyun)

2013-12-20 23:30:57 - bf4
Frames: 2632 - Time: 51683ms - Avg: 50.926 - Min: 0 - Max: 105
---------------------------------------------------------------------------------
2013-12-20 23:42:13 - bf4
Frames: 11467 - Time: 180000ms - Avg: 63.706 - Min: 43 - Max: 133

2013-12-20 23:46:19 - bf4
Frames: 10758 - Time: 180000ms - Avg: 59.767 - Min: 12 - Max: 98 64 kişi conquest zavod (sessiz mod)
------------------------------------------------

2013-12-21 00:05:20 - bf4
Frames: 13442 - Time: 180000ms - Avg: 74.678 - Min: 51 - Max: 99

2013-12-21 00:17:36 - bf4 unuttum xD (uber)
Frames: 13666 - Time: 180000ms - Avg: 75.922 - Min: 54 - Max: 107
Dün; 23:01:16 Paylaş Değiştir Cevap Alıntı PMBu mesajla ilgili ürün inceleme talebinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz.
Beyler R9 290 (X siz) almak istiyorum, aslinda gönlüm iki tane istiyor ama BF4'de sanırım sorun var oyundan ve drive 290 ve 290x kullanıcıların %70-%80 isyanlarda. Şimdilik 1 adet almaya karar verdim nasıl olsa referans ve referans olmayan kartlarda Crossfire olabiliyor.

Ancak sorun şurada beyler hiçbir yerde bulamiyorum, beklemekten sıkıldım. Vatanda pazar öğleden sonra sapphire ürünleri koyuldu ama stoka gelmedi daha.

Asus tabiki birinci tercihimdir yoksa Sapphire düşünüyorum marka olarak (BF4 ekran kartı ile gelmesede sorun değil oyunu zaten oldım çoktan)

Bu arada %98 hep BF oynuyorum ondan amd istiyorum ve tabikide 512bit 4 GB olmasından da kaynaklanılıyor.

Ses Isı dert değil , Isı sorun değil çünkü fanlar stok ayarda maximum %40 yeni üretimde %45 ondan 95 derece, fan hızları %70 yapıncasorun kalmiyor tabi ses yüksek oluyor ama kasa iyi çok ses geçirmiyor allahtan ve oyun oynarken çok rahatsız ediceğini düşünmiyor. Bekle falan demeyin 2 aydır bekliyorum (mecbur anakart bozuktu anakart olmadan almak istemedim test edemezdim arızalı mı değil mi diye)

Düşündüğüm ürünler bunlar ; stokda olan bir yer var mı ? Mağzadan almak tercihimdir ama şöyle cabuk ve güvenilir bir site varsa oradan da alabilirim (cuma en geç elimde olursa süper olur haftasonu bir hasret gidermiş oluruz !!). Veya vatana ne zaman gelicek bilen veya öğrenebilecek olan var mı ? (vatanda tanıdığınız varsa falan büyük rica ama bunu yaparsanız ne kadar teşekkür etsem azdır.)

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=69937

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=71319

Bu arada yeni driver ile benchmarklar yok ortada 290x ve 290 arasındaki performans farkı hala 5-10 fps mi ?? arada 600+- TL oynuyor. Eğer 15-20 fps fark falan oluştuysa ki bence ihtimal %0,5 falandır veririm çok dert değil çünkü zaten günlüm iki adetdeydi ama şimdi tek kart deniyecem yeterse sorun değil Tabi monitör alıcam 144hz/1ms ozaman 2. kart şart.

Edit : Arkadaşlar yoksa hiç beklemeyip 1700 TL SApphire R9 290x mı alim ? Ben zaten R9 290 için 1407 TL vermeye razıydım hafta içi çıksaydı ürün ama şöyle birşey var ben yarın (perşembe) alırım ve cuma,cumartesi veya pazar vatanda gelirse çok koyar çünkü %25 veya %30 indirim olucak (cuma günü gelirse cumartesi alıcam derim satmazlar). Gelmedi hafta içi gelirse 1407 TL hiç üzülmem fazladan 293 TL verdiğime çünkü beklemekten sıkıldım
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada anakartım Gigabyte Z77X-UD5H (wifi) bunda 3 tane slot var nvidia da 2 kart (SLI) ve AMD'de 3 kart (Tri-fire) yapabiliyormuyum ??

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
Beyler R9 290 (X siz) almak istiyorum, aslinda gönlüm iki tane istiyor ama BF4'de sanırım sorun var oyundan ve drive 290 ve 290x kullanıcıların %70-%80 isyanlarda. Şimdilik 1 adet almaya karar verdim nasıl olsa referans ve referans olmayan kartlarda Crossfire olabiliyor.

Ancak sorun şurada beyler hiçbir yerde bulamiyorum, beklemekten sıkıldım. Vatanda pazar öğleden sonra sapphire ürünleri koyuldu ama stoka gelmedi daha.

Asus tabiki birinci tercihimdir yoksa Sapphire düşünüyorum marka olarak (BF4 ekran kartı ile gelmesede sorun değil oyunu zaten oldım çoktan)

Bu arada %98 hep BF oynuyorum ondan amd istiyorum ve tabikide 512bit 4 GB olmasından da kaynaklanılıyor.

Ses Isı dert değil , Isı sorun değil çünkü fanlar stok ayarda maximum %40 yeni üretimde %45 ondan 95 derece, fan hızları %70 yapıncasorun kalmiyor tabi ses yüksek oluyor ama kasa iyi çok ses geçirmiyor allahtan ve oyun oynarken çok rahatsız ediceğini düşünmiyor. Bekle falan demeyin 2 aydır bekliyorum (mecbur anakart bozuktu anakart olmadan almak istemedim test edemezdim arızalı mı değil mi diye)

Düşündüğüm ürünler bunlar ; stokda olan bir yer var mı ? Mağzadan almak tercihimdir ama şöyle cabuk ve güvenilir bir site varsa oradan da alabilirim (cuma en geç elimde olursa süper olur haftasonu bir hasret gidermiş oluruz !!). Veya vatana ne zaman gelicek bilen veya öğrenebilecek olan var mı ? (vatanda tanıdığınız varsa falan büyük rica ama bunu yaparsanız ne kadar teşekkür etsem azdır.)

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-r9290-4gd5-r9-290-4gb-gddr5-512bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=69937

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-21227-00-40g-r9-290-gddr5-4gb-512bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71319

Bu arada yeni driver ile benchmarklar yok ortada 290x ve 290 arasındaki performans farkı hala 5-10 fps mi ?? arada 600+- TL oynuyor. Eğer 15-20 fps fark falan oluştuysa ki bence ihtimal %0,5 falandır veririm çok dert değil çünkü zaten günlüm iki adetdeydi ama şimdi tek kart deniyecem yeterse sorun değil Tabi monitör alıcam 144hz/1ms ozaman 2. kart şart.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada anakartım Gigabyte Z77X-UD5H (wifi) bunda 3 tane slot var nvidia da 2 kart (SLI) ve AMD'de 3 kart (Tri-fire) yapabiliyormuyum ??
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Bilgisayar
Toshiba Qosmio X500-12V
Mobil cihaz
Iphone 4s 32 GB
Oyun Platformu
PS3
Oyun Platformu
PS2
Oyun Platformu
PSP
Oyun Platformu
PSP Slim
Oyun Platformu
Xbox 360 Slım (piano black)
TV
Sony 60NX720
Ses Sistemi
Logitech Z5500
Ses Sistemi
Beats DETOX
Tablet
Samsung Galaxy Tab 10.1
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 631
İkinci El Bölümü Mesajları: 42
Konularının görüntülenme sayısı: 27.049 (Bu ay: 187)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 54 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.