B

Teğmen
11 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,
ben 2 tane saat sipariş etmiştim bundan bi 10 gün önce. Şimdi aklıma geldi bir bakayım dedim herif sipariş eder etmez 3 gün içinde kargolanacak demişti ama ne herife ulaşabiliyorum nede onun dükkanına nede aldığım saatlerin ilanına
Herhangi bir kargolama gözükmüyor param hala aliexpresste galiba da ben bu parayı nasıl geri alabilirim
35 gün içinde kargolama yapmazsa para bana iade edilecekmiş ama o kadar süre beklemek istemiyorum. Aliexpresstede bir türlü live chate ulaşamadım ne yapacağımı bilmiyorum şuan
lütfen yardım edin.
merhaba
bütçem 5000 TL ve ekran, kasa önerebilir misiniz ?
ya şu laptopu alacağım :http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=471627&kat=6453&lang=tr-TR
yada masaüstü toplayacağım.
taşınabilirlik, ilerleyen senelerde -hatta aylarda- benim için önemli olabilir bu yüzden laptop'a daha yakınım fakat 5000tlye efsane dizilebileceğini biliyorum.
hem laptop için fikriniz hemde sistem tavsiyelerinizi söylerseniz benim için çok iyi olur.
teşekkürler
Arkadaşlar merhaba,
Bugün 7 ay önce apartmanın girişine koyulan, Beyaz, üstünde "Türk Telekom Fiber İnternet" yazan kutuyu bugün bina hattına bağladılar.
Şuan ki modem değerlerim :


şimdi hattım netlimitsiz 8mbit olduğu için 8192'yi geçemiyorum. Fibernet'e beni otomatik geçireceklerini düşünüyorum ama ne zaman veya var mı böyle bir şey ?
Ayrıca benim aramam durumu belirtmem gerekiyor mu ?
İyi günler arkadaşlar,
Ramazanın son günlerine doğru bizim var olan saha dolabının yanına abisi gibi gözüken Fiber saha dolabını koydular. İlçede ki diğer mahallelere uğradığımda oralarada aynı şeyin uygulandığını gördüm
Ondan yaklaşık 1-1.5 hafta sonra bizim binamıza Turk Telekom Fiber İnternet isimli bir kutu koydular. Ortalama bir beyaz kutu. koyduktan 1.5 hafta sonra ben tatile gittim. geldiğimde kutu, kaldırımda bulunan türk telekom yazılı logar kapağı gibi yerin, binadaki en yakın konumuna taşınmış ve doğal olarak bizim var olan binadaki telefon kutusundan uzaklaşmıştı. Ama fiber saha dolabı ile o beyaz kutu arasında bağlantıların yapıldığını gördüm. O kaldırımın oradan Turuncu renkli bir kablo bizim fiber internet kutusuna giriyor ve bağlantı sağlanıyor. Ama bizim telefon hatları henüz o beyaz kutuya bağlanmış değil.

Hikaye bu.
Şimdi ben beklemeli miyim, Fiber İnternet için apartman içi bir takım kablolar döşemeleri gerekiyor mu veya bizim bağlantılarımız otomatik türk telekom tarafından mı alınacak o kutuya ?
Hat değerlerimde bir oynama yok. Tatilden geldiğimde bağlantıların saha dolabından kutuya kadar yapıldığını gördüm. Bina yöneticisine bir şey danışıp fikrini aldılar mı bilmiyorum.

Bu silsileyi yaşayan arkadaşlarım varsa ve beni aydınlatabilirlerse sevinirim
Arkadaşlar iyi günler
artık burda modem değerleri falan girmiyorum. Açıkça sorun ttnetten
fakat ben meramımı bir türlü anlatamadım ordaki arkadaşlara hattımı güncelleyip arıza kaydı bırakıyorlar
arıza ekiplerininde yaptığı şeyler ;
1. Hat 1 mbitten fazlasını desteklemiyor(sabaha karşı 6da 7 mbit alabiliyorum ayrıca kaç yıldır kullanırım böyle bir sorunla karşılaşmadım)
2. Kontrollerin yapılıp hatta bir sorun olmadığını söylüyorlar
2.a ben buna mütakip sorunun benden kaynaklanabileceğini(Modem, Telefon değiştirdim. Ev içindeki hatlarıda 3 yıl önce değiştirdim. bina kabloları hakkında bilgim yoktu bugün bütün komşularda sorun olduğunu öğrendim.) ve teknik ekip istediğimi söyledim, DEFALARCA. bana ne geri döndüler nede ekip geldi.
100e yakın arıza kaydı bıraktım. bunun %10dan daha azına geri döndüler. Dönende çağrı merkeziydi
3. AKKyi aştığım için hızım düşmüşmüşmüşmüş :)(Eylül 1 :D:D)

Şimdi ben elektrikçi & telefoncu karışımı bi abiyi çağırdım. Tanıdık olduğu için ve genellikle herkes bu sorunu yaşadığı için oda hallice bi bilgiye sahip. Anlattı gereken her şeyi yaptım dedim. Şimdi biz değiştirelim gene düzelmez dedi. Burda ölçüm yapılması lazım teknik ekibin gelip ölçmesi lazım. Ölçtüler mi dedi, yok dedim. Israrla bugün ekip istediğimi olmaz ise süperonline'a geçeceğimi söyledim.
Takım liderleriyle görüştüm TTnet ÇM'de. Bana bağlı bulunduğum Telekom Müdürlüğünde sorun olduğunu söylediler. Çözün dedim bizle alakalı değil dedi.
Ben faturayı size ödüyorum telekom müdürlüğüne değil dedim. Ben özel olarak ilgileneceğim dedi(Bunu yaklaşık 14 ayrı takım liderinden duydum)

Sonuç olarak istediğim teknik ekibi buraya nasıl getirtebilirim. Bina komple böyle sanıyorum çevre binalarda böyle ve sorun saha dolabından olabilir.
Bi üst sokağa fiber gelmiş ama hala biz de bir değişiklik yok.
Telefon hattı benim üstüme olmadığı içinde telekom müdürlüğüne gidemiyorum. Çünkü açık bir şekilde çok feci sıkıştırırım onları ve hat benim üstüme olmadığı için işlem yapamıyoruz derler diye gitmiyorum. Bugün yarın aldıracağım babamın üstüne bakalım o zaman gidip genel olarak çemkirecem
Ama ana isteğim Türk telekomdan ekibin gelip bina & ev ve gerekiyorsa saha dolabımdan kontrolleri yapması. bunu nasıl yapabilirim. Benzer protokolleri izleyen arkadaşlar neler yaptı ? nasıl sonuca vardı ? veya böyle sorunu olan var mı ?

İstanbul/Küçükçekmece-soğuksu'da oturuyorum.
Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

----------------------------------------------------------------
Buradan bir arkadaşın sayesinde Küçükçekmece Santralin numarasını buldum ve aradım. Fakat sonuç alamadım. ordaki arkadaşlar kontrolü yapıp bi sorun olursa değiştireceklerini söylediler. Fakat hiç bir değişiklik yapılmadı. Öyle çokta işlevsel değil Santral
-----------------------------------------------------------------
Ve evet az önce BTK ya şikayet ettim. Kaydettiğim yaklaşık 1 aylık 25-30 hız testini resimleriyle beraber yolladım. IP adreslerim görünür şekilde.
Bir kaç güne sonuçlanır ve bir şey çıkarsa artık o yolu takip ederiz.

Şuanlık bu kadar.

-----------------------------------------------------------------

Şuan bir geri dönüş olmadı BTKdan. İşletmeciye gönderilmiş şikayetim kimse geri dönmedi. Bu arada 444 0 375 ten tekrar arıza kaydı bıraktım 3 gün sonra kapadılar ve geri dönmediler. Sitedeki(donanımhaber) ttnet destekten dün yazdım bugün geri dönen olmadı.
Tekrar santrali aradım biraz iyi bir haber gibi bir şey verdiler.
IP DSALM mı ney gelecekmiş santrale. bir sayı söyledi sizin bağlı olduğunuz yer dedi öncelikte. bugün(cuma), yarın, pazartesi gibi bekliyoruz gelince size sormadan aktaracağız zaten dedi. büyük ihtimal bölgesel sorununuz giderilecek dedi.

-----------------------------------------------------------------

Sabah 11-12 gibi BTK ile ilgili TTNet iletişim benle irtibat kurdu. Şikayeti dinledi ilk önce havalı havalı girdi konuşmaya modeminize gelen hız bu sorun yok gözüküyor dedi. Bende anlatınca durumu hııı ekiplere bildireceğim ivedilikle sorununuz hallolacak filan. Şimdide sitedeki TTNet destek ekibinden geri dönüş oldu. Bu adam daha mülayim konuştu biz takip edecez dedi ama bakalım.
Santraldeki portların değişmesini bekliyoruz şuan düzelirse ne alâ ...
iyi günler beyler,
İstanbul/Küçükçekmece de oturuyorum
Avcılar telekom müdürlüğü/Küçükçekmece santraline bağlıymışım(yerini öğrensem orayı komple yakacağım)
ben yaklaşık 2.5-3 aydır hız sorunu yaşıyorum. Bu AKK yı getirdikten sonra kotayı aştım ve hızım çok enteresan bi şekilde 0.30'a düştü. bu yaklaşık 50 kbps denk geliyor. Arayıp söylediğimde ay başı düzelir dediler. Ben bi tuhaflık olduğunu sezdim açıkcası çünkü 0.30 hiç stabil gelmiyordu. nasıl anlatsam hani saniyedeki veri akışı 0.30 ya, işte öyle değil benim 4 saniyedeki veri akışım o. hız testi yaparken bile 0.30 a çıkıp 4 saniye boyunca böyle yavaaaşca iniyor 4 saniye sonra tekrar bi veri gönderiyor böyle böyle gecikmeler. ay başı oldu düzelmedi aradım arıza kaydı bıraktım. o ay defalarca arıza kaydı bıraktım ve yapılan tek işlem modem arayüzüme gelen 8 ila 6 mbit değerlerindeki hızları 2şer 2şer düşürüp bırakmaları oldu. defalarca uyardım sorunum çözülmedi. her ne kadar ordan düşürseler ben 0.30 ila 0.60 arası bi hız alıyorum. istersen 100 yap benim sorunum gene düzelmiyor halledin dedim. tamam beyfendi not aldım dendi. Ben şüphelendim sorun benden mi diye. telefonumu, modemimi değiştirdim. antin kuntin modemde almadım yani Airties 5050 modemim vardı gittim Airties 5843 aldım. İkiside süper modemler fakat gelen hız malumunuz. Temmuza kadar böyle gitti konuşma şiddetimi ben arttırdım yavaş yavaş. pek alışık değilim ben bağırarak konuşmaya ama kişiliğimi değiştirdi bu firma. Tatile gittim geldim sorun hala devam ediyor gene başladık arıza kaydı bırakmaya eve ekip istedim ısrarla iyi kötü orta halli hal hatır sormalı bi şekilde bana geri dönülsüln arıtk a...... dedim.dönülmedi
geldik ağustosa ben gene sert konuştum bi kere dönüldü ondada "beyfendi şikayet kaydı bırakmışsınız hayırdır ?!?!?!" gibi bi konuşma geldi TürkTelekomdan. Yakalamışken sorunumu anlattım birden bana ayak çeken abla gitti yerine tamam beyfendi notumu aldım hemen düzeltme çalışmalarına başlıyoruz ...
6 ağustos sabahı sahurda hızım modem arayüzünde gelen 8300 gibi bi değere ulaştı. Bayram erken gelmişti inşallah düzelir dedim ve öğlen 12 gibi tekrar kontrol ettiğimde 7500 kbps civarı geliyordu ve hız çok stabildi. saniyedeki veri akışım gözlerimi dolduruyordu. 1.5 gün sorunsuz. kopmasız herhangi bir ping sorunu olmadan çok güzel bağlandım. bu durumdan şunu çıkarıyorum sorun benden değil. binadaki yada evdeki kablolardan değil. bu hızı ben alabiliyorum.
amaaan kurcalamadım ve 7 ağustos akşam 19 gibi tak internet gitti geldi. hemen açtım modem arayüzünü hız 9000. vaaay dedim bir hız testi yapayım dedim. sayfa açılana kadar zaten neyin ne olduğunu anladım... 0.50 mbit :( başladım tekrar aramaya. artık tüketici mahkemelerine gidip "sözleşmeye uymuyorlar" demeye gideceğimi bi nevi uyarı, müşteri hizmetlerindeki elamanları bi güzel fırçaladım. fakat halaaa halaaa hızım düzelmiş değil. şuan devamlı arayıp duruyorum ama bir sonuca ulaşamadım.

modem değerlerim :


hız testi :(


şimdi sadece saat 6-6.30 arası değerlerim çok iyi oluyor. 5 mbit filan alıyorum ara sıra ama sadece o saatlerde.

bu arada, benim santralimde veya başka santrallerde çalışan arkadaşlar varsa aldıkları paraların 1 kuruşu mutlaka bizim cebimizden geliyordur. o çocuğuna yada kendi boğazına yediriyordur. ve inançlı bir adamsa herhangi bir santral farketmez BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. varsa burda santralde çalışan özelden ulaşabilir ona hoş gecelerde kullandığım fantezilerim hakkında bilgi vermek isterim(!)
Hakkında
Konum: İstanbul, Küçükçekmece
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 146
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 156
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 2.816 (Bu ay: 12)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.