K

Çavuş
14 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 49 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar, dün yeni bir char açtım. Dün leonov bugün goliath oldu. Ben eşyalarımı ve istediklerimi yazayım sizde yardımcı olun olur mu ?

Gemi: Goliath
Tasarım: Açık Artırmadakilerin hepsi
Lazerler: 3 tane LF3, 18 tane LF2
Ekstralar: Slot CPU 3, Roket Turbosu, Tamir Robotu Auto CPU, Tamir Robotu 4, Ambar Genişletme, Cephane Deposu Genişletmesi 3 (%150 olan)
Diroitler: 4 tane Flax, 1 tane Iris (Iris ile 3 tane Flax 6 level, 1 tane Flax 5 level)
Jeneratörler: (Burda sıkıntı var biraz) 2 tane G3N-7900 Itici Motor, 2 tane G3N-3310 Itici Motor, 2 tane SG3N-B02 Kalkanı
P.E.T: Yok
Vuruş Gücü: x1 ile 2000 küsür
Level: 10
Roket Atar: Yok (Roketleri fazla para harcıyor diye almadım)
Server: Iskandinavya 1
Goliath'ı aldığım fiyat: 1.115.899
-------------------------------------
İstediğim şey: 50.000 Credits'lik hızlar ve 256.000 Credits'lik kalkanlarla gemiyi donatmak.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Günlük oynayış saatim bayağı fazla ama bir oturuşta değilde birkaç oturuşta oynuyorum. Mesela 1 saat aralıklarla gibi, oyundan sıkılmayayım diye. Taktiklerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar. Ben korcevsq126. DarkOrbit oyunu hakkındaki rehberlerimin ilk bölümünü okuyorsunuz şu an . "Nasıl bir oyun?" diye soracak olursanız, bana göre bayağı emek isteyen bir oyun. Ama bayağı eğlenceli. Özellikle yeni eklenen olaylar. Mesela açık artırmada kaybedersen koyduğun credits'i geri alıyorsun. "Credits ney uşağum?" diyenler için. Aşağıları okuyun .

Her neyse. Öncelikle oyunun amacını anlatayım. Bu oyun uzayda geçiyor. Uzayda yaratıklarla savaşıyorsun, düşmanlarla savaşıyorsun falan filan. Lazerli mazerli birşey yani. Uzay oyunlarını sevenlere tavsiye ederim.

İlk önce... "Credits ney uşağum?" sorusuna bir cevap. Anacığım bu oyunda 2 tane para birimi var. Biri credits, diğeri uridium. Credits kolay kasılabilir bir para. Nasıl kasıcağımıza değineceğim. Uridium bayağı zor kazanılıyor. Bu yüzden oyun, uridium satışlarına başladı. Para felan da kazanıyor oyun. Ama ben diyim, emeğinizle yaptığınız daha güzel oluyor. "Ya olm ne uğraşıcam çek uridiumu diz gemiyi."... Eee abi? O kadar uridium çekeceksin parayla, bir de hadi bir durum oldu oyunu bıraktın, nolcak? Uçtu gitti paran. Zengin isen bir şey diyemem tabi de orta halli isen beni dinle uridium çekme.

Neyse... bu arada odun gibi anlatmamaya özen göstereceğim. "Niye lo?". Ee abi, sıkıla sıkıla bir şey yapar mısın sen? Yok. Eee o zaman? Eğlenmen lazım ki yazıyı sonuna kadar oku, bilgilen. Değil mi? Neyse, çok konuştum, artık oyuna geçelim. Bu arada, ne kadar çok neyse diyorum ben ya. Amaan, neyse.

Bu arada, bu oyunu oynarken gaza gelmek isterseniz Eko Fresh- Murat Bosporus dinleyin. Beni gaza getiriyor açıkçası, sizi bilemem tabii.

Neyse efendim, gelelim sadede. Sizin kızı bizim oğlana... Yok durun konu o değil! Konu DarkOrbit, pardon.

Tamam birazcık ciddiyet. Öhö öhöm. Hmmm. Hah tamam, artık anlatayım oyunu. Bu oyunda 3 dene şirket var. MMO (Mars), VRU (Venüs) ve EIC (Dünya)... Oyuna başlamak için birini seçmeniz gerekiyor tabi. Bu arada ucuz serverlerde oynamanız sizin açınızdan yararlı olur. Hani öğrenciyseniz, zamanınız yoksa felan diye. Ucuz serverden kastım şu. Hani böyle açık artırma fiyatları az olan, ne bileyim oynayanı az olan felan. "Sıkılırım olm bn." diyenler için yapacak bir şeyim yok. Açacak TR1 de bir hesap, keyfine bakacak. Ama çok zor TR serverlerinde fullenmek. Onu söyleyeyim.

Neyse, ne diyordum? Cidden ne anlatıyordum ben? Haa, tamam. Şirketi seçip oyuna başladınız ve tutorial diye bir yer geldi. "Ney lan bu?" diyenler için cevap. Oyunu bilmeyenler şöyle lazerle vuracak böyle hammadde toplayacak felan. Sol üst köşede adamın dediklerini yapın ve portaldan atlayıp x-1 haritanıza gelin. "X ne lo?" diyenler için bir cevap. Matematik sorusu çözdüğünüzü düşünün. X nedir? Bilinmeyen.
Hani ben sizin hangi şirkette olduğunu bilmiyorum ya. O açıdan x diyorum. Bu arada MMO'nun ki 1, VRU'nun ki 3, EIC'in ki 2. "Onu anladık da aga aklıma bişi takıldı ya. Bu işte (diyelim MMO'lusunuz) başta 1 var. Geçtim ben tutorialı, 1-1 oldu burası. Noliy la?" diyenler için cevap geliyor. baştaki 1, sizin şirketinizin kaçınçı şirket olduğunu gösterir (mesela EIC, ikinci şirket, bu yüzden baştaki rakamı 2). Diğeri ise o şirketin hangi haritasında olduğunuzu gösterir. Mesela 1-1 ise MMO'nun ilk haritasındasınız demektir. Portallardan atlaya atlaya orası artar, geri dönerseniz azalır (mesela 1-1 den 1-2'ye gibi). Neyse, fazla konuşmadan size oyunda hangi tuşlar ne işe yarar söyleyeyim:
Lazer atışı: ctrl
Roket atışı: space (boşluk tuşu)
Hangi mermiyi nasıl seçicem?: x1 mermisi 1. tuş, x2 mermisi 2. tuş diye gider bu...

Gerçi oyunu oynadıktan sonra bayağı bir anlayacaksınız oyunun amacı ney. Ama olsun, bu da bir bilgilendirme rehberi sonuçta. Aslında söylememe gerek yoktu. Ayarlar kısmından bakardınız neyle ne yapılıyor diye.

Devam ediyorum anlatmaya. x-1 haritasına ilk geçtiğinizde bize NYX amcanın yerini gösterir. Amca dediğime bakmayın, aslında görev istasyonu orası. Oradan görevleri yapın. Bu arada internette iki cirit atıp skylab'a bakın. "Skylab ne cigerim?" diyenler icin bir cevap. Orası bir hammadde üretim merkezi. Oradan gemine hammadde yolluyorsun, bir süre sonra bu hammaddeler gemine geliyor, sende hammadde istasyonunda onları bir güzel satıp credi kazanıyorsun. Olayı bu.

"Hammadde nasıl satacam oğlum anlat la bi, gemi doldu tüm."... MMO iseniz en sol kenarda, EIC iseniz en sağ kenarda yukarda (MMO'ki de yukarda, söylemeyi unuttum, özür.) ve son olarak VRU iseniz en sağ altta istasyonu var bu hammaddecağızların. Gideceksiniz oraya, sonra oyun ekranında sol üstte (-><-) gibi bir işaret olacak. Bu işaretin anlamı ticarettir. Tıklıcan oraya, sonra ordan satıcan paşa paşa hammaddelerini. Ama promeriumunuz felan varsa azcık kenarda bırakın. Besleme felan yaparsak, işimize yarar onlar.

Bir skylab rehberi bulup okuduğunuzu varsayarak devam ediyorum. Eğer bulamaz iseniz yakında onun da rehberi gelicek zaten okursunuz. Hemen skylab yapmaya başlayın. Şimdii, en dandik alana geldik. İtem dizmek. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da item var. Fakat kılıç, kask değil de, jeneratör, lazer falan. İtemleri ile ilgili yazıyı oyunun forumundan sss ye bakarak bulabilrsiniz efenim. Neyse, devam edelim. Hikaye gibi de anlatıyorum ha, sıkılma falan da yok ayrıca. 2 tane mp1 alın ve birini diroite, öbürünü de geminizin boş kalan yerine koyun. Sonra ya Allah haydi Bismillah, dalın Streuner'lere... Hem Streuner patlatın, hem de parlak kutuları toplayın. Bu arada, uridiumunuzu sakın harcamayın, ilerde iş görür şimdiden harcarsanız hesaba yazık olur aman dikkat. "Ya gardaş chatte credi, uri felan diyolar, onlar ney? Hiç söylemedin."... Credits'in kısaltılmış hali credi, uridiumun kısaltılmış hali uri. Başka para yok yani. "Bir de ikramiye euro var panpa o ney?"... O ney biliyor musun? Bilmiyorsun tabi oyuna yeni başladın bende saçma sorular soruyorum! Neyse. İkramiye-Euro, oyunda harcanamayan bir madde. Ama başka güzellikleri de var. Söyleyeyim mi? Tabii ki söyleyeceğim. Oyunda ödüllü yarışmalar falan yapılıyor. Diyelim kazandın yarışmayı, ne kadar İkramiye-Euro'n varsa, adam veriyor sana (gerçek para olarak). Gerçi bu yapımcıların kafasını anlamak çok zor. Hem uri satışıyla para kazanıyor, hem de İkramiye-Euro'da kazanırsan onu sana gerçek para olarak tekrar veriyor, garip. Neyse, devam ediyorum. Sıkılmıyorsunuz değil mi? Gerçi sıkılsanız okumayı bırakırsınız (ki bayağı uzun bir rehber olucak hakikaten). Biraz mallık ta yapsak yazacağız sonuçta rehberi. Neyse, devam edeyim artık. Aslında devam etmeyeyim. Bu koca rehberi tek bir şey ile yazmak zor. Bunu bi okuyun, sonra diğer rehberi de yazar, yanına koyarım ben merak etmeyin.

Umarım eğlenerek öğrendiniz. Diğer bölümü okumayı unutmayın. Gece vakti olduğu için fazla uzun yazamadım, fakat sabahleyin işim olmazsa diğer bölümünü yazacağım. Herkese iyi günler. Beni takip etmeyi bırakmayın sakın. Döverim .

Bu arada şaklabanlık yaptım ki sıkılmayın diye. Umarım sıkılmadan okudunuz. Bir sonraki yazımda görüşürüz.
___________________________________________

Herkese tekrardan merhaba. Devam ediyorum yazıya. Kafiye de oldu ha. Neyse, devam edeyim ben.

Size sss'yi okuyun dedim de, okumayın ya vazcaydım (vazgeçtim de değil ). Şimdi eşyaları tanıtacağım. Çaktırmayın oyundan da bakıyorum itemlerin ismine .

GEMILER:

Phonenix
Açıklaması: Oyundaki en dandik gemidir kendisi. İlk başladığınız ufak gemi budur. Ayrıca bedavadır (hani patlarsan paran yoksa bunu geçici olarak alırsın felan). Özelliklerini yazayım.
-
Ücreti: 0 Credits (bedava)
Hız: 320
Kargo: 100
Lazer: 1
Jeneratör: 1
Piller: 2.000 (pilin amacı ney bilmiyorum )
Darbe Puanı: 4.000
Roketler: 100
Ekstralar: 1
-
Leonov
Açıklaması: Yeni başlayanların en iyi gemisi. Oyuna girip baksanız bi 20-25 tane vardır bu gemiden. Ayrıca x-1,x-2,x-3 ve x-4'te özellikleri ikiye katlanır.
-
Ücreti: 15.000 Uridium
Bonus Özellikleri:
Hız: 380
Kargo: 1000
Lazer: 6 (ama ikiye katlama olduğu için 12 taneymiş gibi görür)
Jeneratör: 6 (lazerdeki olay bunda da var)
Piller: 6.000
Darbe Puanı: 160.000
Roketler: 300
Ekstralar: 1
-
4-1,4-2,4-3,4-4 ve devamı haritalardaki özellikleri: (bu haritalarda bu gemiyle habire patlarsınız.)
Hız: 360
Kargo: 500
Lazer: 6 (6 taneymiş gibi görür özellik olmadığı için)
Jeneratör: 6 (bunuda 6 tane olarak görür)
Piller: 6.000
Darbe Puanı: 64.000
Roketler: 300
Ekstralar: 1
-
Liberator
Açıklaması: Bayağı dandik bir gemi. Zaten başlangıç görevlerini yaptın mı veriyorlar bunu.
-
Ücreti: 40.000 Credits
Hız: 300
Kargo: 400
Lazer: 4
Jeneratör: 6
Piller: 10.000
Darbe Puanı: 16.000
Roketler: 500
Ekstralar: 2
-
Piranha
Açıklaması: Gayet iyi bir gemi. Fakat diroit kasmak isteyenler için uygun bir gemi değil. En uygunu Leonov.
-
Ücreti: 100.000 Credits
Hız: 360
Kargo:600
Lazer: 6
Jeneratör: 8
Piller: 14.000
Darbe Puanı: 64.000
Roketler: 700
Ekstralar: 2
-
Nostromo
Açıklaması: Bu gemiyi bir ara kaldırmışlardı, fakat geri döndü. Ayrıca daha da güçlü. Bana göre gemi iyi.
-
Ücreti: 195.000 Credits (siz şuna 200.000 diyin )
Hız: 340
Kargo: 700
Lazer: 7
Jeneratör: 10
Piller: 16.000
Darbe Puanı: 120.000
Roketler: 800
Ekstralar: 3
-
Vengeance
Açıklaması: Çok güzel bir gemi. Gerek hızı olsun, gerek oynanış olsun bayağı iyi. Ama bu gemiyi 10. seviyeden sonra kullanın derim ben. (10 levelden önce x-1 den x-4'e kadarki yerde oynayacağınız için orda sizi bu gemi batırır).
-
Ücreti: 30.000 Uridium
Hız: 380
Kargo: 1000
Lazer: 10
Jeneratör: 10
Piller: 16.000
Darbe Puanı: 180.000
Roketler: 800
Ekstralar: 2
-
Bigboy
Açıklaması: Berbat bir gemi. Kruvazör falan ama yalan bir gemi yani. Yavaşlık bu oyunda dezavantaj olduğu için kullanmayın derim ben.
-
Ücreti: 285.000 Credits (vermeyin bu parayı, yazık olur.)
Hız: 260
Kargo: 800
Lazer: 8
Jeneratör: 15 (tam kalkan bir gemi anlayacağınız)
Piller: 18.000
Darbe Puanı: 160.000 (gayet hoş iyi)
Roketler: 900
Ekstralar: 3
Ekstra Açıklama: Aslında full hız döşeyip sepromladığınız zaman gayet iyi bir gemi olur. Daha önce düşünmemiştim bunu
-
Goliath
Açıklama: Çok güzel bir gemi, fakat yavaş. Bigboy'daki taktiği bunda uygularsanız iyi olur. Yeni gelen gemilerden sonra önemi kalmadı, ama yine de kullanan bayağı adam var. Bu arada yeni gelen gemileri alışveriş yerinden alamıyoruz. İlle uridiumla alacağız onları .
-
Ücreti: 80.000 Uridium
Hız: 300 (harbi yavaş)
Kargo: 1.500
Lazer: 15
Jeneratör: 15
Piller: 32.000
Darbe Puanı: 256.000
Roketler: 1.600
Ekstralar: 3
-
Citadel
Açıklaması: Panzer gibi bir şey. Bayağı da pahalı ayrıca. Tavsiye etmem.
-
Ücreti: 300.000 Uridium
Hız: 240
Kargo: 4.000
Lazer: 7
Jeneratör: 20 (panzer demiştim )
Piller: 20.000
Darbe Puanı: 550.000 (ee panzer olduğu nereden belli olacak.)
Roketler: 2.000
Ekstralar: 5
Özel Skilleri-
1= Ateşi Çek
Açıklaması: Bu yetenekle etrafındaki düşman gemilerin ateşini geçici olarak kendine çekersin.
2= Seyahat
Açıklaması: Bu yetenek kısa bir süre için uzay geminin hızını artırır. Böylece uzun mesafeleri daha hızlı katedersin.
3= Koruma
Açıklaması: Bu yetenekle uzay geminin etrafında koruyucu bir kalkan oluşturursun. Kalkan menzil içindeki bütün grup üyelerine verilen hasarın bir kısmını sana yönlendirir.
4= Güçlendir
Açıklaması: Bu yetenek uzay gemini koruyucu bir zırhla güçlendirir ve aldığın hasarı azaltır. Ayrıca, gemin bu süre boyunca hareketsiz kalır.
-
Aegis
Açıklaması: Gayet iyi bir gemidir. Gerçi hiç kullanmadım ama çevremdeki oyuncular gayet iyi bir gemi diyorlar.
-
Ücreti: 250.000 Uridium
Hız: 300
Kargo: 2.000
Lazer: 10
Jeneratör: 15
Piller: 15.000
Darbe Puanı: 275.000
Roket: 3.000
Ekstralar: 3
Özel Skilleri-
1= DP (Darbe Puanı) Tamiri
Açıklaması: DP tamiri dost uzay gemilerinin DP'lerini yavaş yavaş yenilemeni sağlar.
2= Kalkan Tamiri
Açıklaması: Bu yetenek seçili dost uzay gemisine yeni kalkan enerjisi göndermeni sağlar.
3= Tamir Birimi
Açıklaması: Aegis bu yetenekle bir birim düşürüp yakınlardaki bütün dost gemilerin DP'lerini yavaş yavaş yeniler.
-
SpearHead
Açıklaması: Kutu toplamak için en ideal gemi bence. Full elit hız döşediniz mi kimse yakalayamaz daha sizi. Özel skillerinin güzelliğide cabası.
-
Ücreti: 45.000 Uridium
Hız: 370
Kargo: 500
Lazer: 5
Jeneratör: 12
Piller: 5.000
Darbe Puanı: 100.000 (fiyatına göre canı düşük bence)
Roketler: 500
Ekstralar: 2
Özel Skilleri-
1= Mükemmel Kamuflaj
Açıklaması: Bu yetenek seni kamufle eder, hatta küçük haritadan bile siler ve hedef alınmanı engeller.
2= Felç Edici
Açıklaması: Bu yetenek düşman gemilerin yeteneklerini felç eden bir arıza alanı oluşturur. Onların kullandığı yetenekler felç edilir.
3= Hedef İşaretleme
Açıklaması: Bu yetenek grubun için hedefleri işaretler ve bütün grup üyelerinin verdiği hasarı artırır.
4= Keşif
Açıklaması: Bu yetenek küçük haritadaki keşif menzilini iki katına çıkarır.
-
Eveet, gemilerimiz bunlar. korcevsq126 artık kaçar. Ama gerçekten kaçar, bayağı yoruldum. Artık başka bir gün ekleme yapacağız. Kendinize iyi bakın. Takip etmeyi unutmayın. Bu arada bu bölümde bayağı odun oldum çünkü gemileri yazıyorum yani ne yapayım. Hem yorgundum bugün biraz. Herneyse, kafanızı daha fazla şişirmeyeyim. Takip etmesseniz döverim . Herneyse, hoşçakalın.
_______________________________________________

Merhaba arkadaşlar. Yazıma kaldığım yerden devam ediyorum. bugün ilk başta bir soruyu yanıtlayacağım, ve sonrasında itemleri anlatmaya devam edeceğim.

Sorumuz şu:
"Abey hangisi yeni gemi söylemememissin?"
Cevabım:
Yeni gemiler Aegis, SpearHead ve Citadel'dir.

Şimdii. Diroitlerden konuşacağız biraz. Bugünki yazım az daha uzun olcak gibime geliyor benim.

DIROITLER:

Diroit Nedir: Geminizin daha da güçlenmesine yarayan malzemeler olan kalkan ve lazer koyabileceğiniz bir donanım çeşididir. Diroitlerin her seviye artışında geminize koyduğunuz lazer veya kalkanın gücünü müspet anlamda etkileyecektir.

Diroit çeşitleri: Üç farklı diroit çeşidi mevcuttur.

Kredi ile satın alınan FLAX denir.(1 adet boş slotu vardır)

Uridium ile satın alınana da İRİS denir...(2 adet boş slotu vardır)

Apis Diroid : 9. diroidin inşaat planının bazı parçalarını korsan ganimetlerin arasında bulabilirsin. Parçaları biriktirdiğin zaman, diroidi inşa edebilirsin. Uridium ile diroidi hemen tamamlatırsın. İnşaat planından bulduğun her parça sayesinde, anlık inşaatın Uridium masrafını düşürebilirsin.

Zeus Diroid : 10. diroidin inşaat planının bazı parçalarını korsan ganimetlerin arasında bulabilirsin. Parçaları biriktirdiğin zaman, diroidi inşa edebilirsin. Uridium ile diroidi hemen tamamlatırsın. İnşaat planından bulduğun her parça sayesinde, anlık inşaatın Uridium masrafını düşürebilirsin.

Diroitlerle ne yapabilirim?

Hangardan Diroitine laser, Kalkan, Jeneratör ve Extralardan yükleyebilirsin. Hız jeneratörü yükleyemezsin çünkü Diroitlerin geminin hızına etkisi yoktur. Diroitin artan leveline göre laser ve jeneratör gücüde belli bir oranda artar.

Diroitlerin fiyatı nedir?

Flax Diroiti:

1. Diroiti 100.000 Kredi
2. Diroiti 200.000 Kredi
3. Diroiti 400.000 Kredi
4. Diroiti 800.000 Kredi
5. Diroiti 1.600.000 Kredi
6. Diroiti 3.200.000 Kredi
7. Diroiti 6.400.000 Kredi
8. Diroiti 12.800.000 Kredi


Iris Diroiti:

1. Diroiti 15.000 Uridium
2. Diroiti 24.000 Uridium
3. Diroiti 42.000 Uridium
4. Diroiti 60.000 Uridium
5. Diroiti 84.000 Uridium
6. Diroiti 96.000 Uridium
7. Diroiti 126.000 Uridium
8. Diroiti 200.000 Uridium

Diroitlerdeki malzemler ne oluyor?

Diroitin yok olduğunda yada diroitini sattığında malzemelerin depona aktarılır yani hiç bir malzeme kayıp olmaz.

Bir Extradaya birden fazla sahip olabilirim?

Her Extradan sadece bir tane alabilirsin yani iki tane Tamir robotu birden alamazsın. Ama Dirotilere uzay gemisine nazaran daha fazla Extra yükleyebilirsin.

Diroitin Leveli nasıl artar?

Diroitler kullanım süresine ve tabiki Tecrübe Puanına göre level artışı gösterir. Diroitin levelleri artıkça rengide değişecektir. 6 level bulunmaktadır. Diroitin level artışı Diroitte bulunan malzemenin daha güçlü çalışmasını dolayısıyla geminin dah da güçlenmesine olanak sağlar.

Diroitler kendiliğinden mi ateş eder?

Hayır, Dirotler aynı Uzay gemin de olduğu gibi ancak birine saldırdığında aktif hale gelir.

Diroitler Kamuflajdan yaralanırmı?

Evet, Kamuflaj modu bütün gemini ve dolayısıyla Diroitleride saklar.

Diroitleri kullanabilmeniz için:"Ekipman"a ve "Diroit"lere tıklamanız gerekir

Diroitlere "ekipman yerleştirmek" ve "çıkartmak" ise sürükleyip bırakmakla mümkündür;
"Satmak" yada "Tamir etmek" için ise;

Hangardan diroit bölümüne gelip üzerine tıkladığınız zaman seçenekler çıkar zaten.

Sizi bilgilendirme amaçlı yeni pencerede gerekli bilgiler ve fiyat belirtilecektir.Onayladığınız taktirde onarım / tamir işlemi gerçekleşmiş olur.

Diroitin tamir fiyatı nedir?

Diroitin tamir fiyatı normal bir oyuncu için 500 Uridiumdur VİP müşteriler için 250 Uridiumdur. Diroitlerin hasar oranları % olarak gösterilmektedir ve ne zaman tamir ettirmek istediğin sana kalmışıtır. Ama unutma geminin hasar oranı %100 olduğu zaman Diroitin yok olmuş demektir.Tamir ettireceğiniz zaman unutmayınız önce varsa tamir kuponlarınız harcanır. Diroit tamiri: Diroitleri ilk koyduğunuzda %0 (sıfır) hasar oranına sahiptirler... Oyunda gemi veya uzay yaratıkları tarafından patlatıldığınızda hasar oranınızda yükselir % 100 geldiğinde de diroitleriniz patlamaktadır bu sebepten diroitlerinizi ya sürekli kontrol etmek durumundasınız ya da diroit tamir cpusu kullanmanız gerekmektedir...

Diroitlerinizi her tamir ettirdiğinizde seviyeleri 1 seviye düşmektedir...Yani 6 seviye olan diroitiniz tamir olduğunda 5. seviyeye düşmektedir...

Diroit tamir cpusu: DRO1-CPU Diroit tamir CPU'su. Kredi ile alınır 150.000 Kredi bedelidir.
Açıklama : Diroitlerde %70 hasar oluştuktan sonra tamir etmeye otomatik olarak başlar.
Kullanılma Şekli donanımdan "Ekstralar" bölümüne koyulur, CPU’nun kullanılabilirliği 8 tamirattır.

DRO2-CPU ( €LİTE )Diroit tamir CPU'su. Uridium ile alınır 15.000 Uridium bedelidirAlışverişten teklif vererek alma şansınızda vardır. Açıklama : Diroitlerde %97 hasar oluştuktan sonra tamir etmeye otomatik olarak başlar.
Kullanılma Şekli : Donanımdan "Ekstralar" bölümüne koyulur, CPU’nun kullanılabilirliği 32 tamirattır .

Her iki DROİT TAMİR CPU su Droitlerinizi tamir yapabilmesi için yeterli miktarda tamir kuponunuz ,tamir kuponunuz yoksa uridiumunuz olmalıdır.Droit başına 1 tamir kuponu veya 500 U gereklidir,eğer VİP üyeliğiniz varsa tamir ücreti 250 U olacaktır.

Vip Üyelikte Fiyatı ;

DRO1-CPU Diroit tamir CPU'su. Kredi : 142.500 K.

DRO2-CPU ( €LİTE ) Diroit tamir CPU'su. Uridium : 14.250 U.
Diroit tamir cpusu kullanımı: ilk önce yukarıda bahsettiğimiz iki adet diroit tamir cpsundan birine sahip olmanız gerekmektedir. Kullanabilmek için HANGARA-EKİPMANLAR-DİROİTLER tıklamanız gerekir çıkan sayfada aşağıda ekstraları göreceksiniz satın aldığınız diroit tamir cpusunu ekstralara yerleştirmeniz gerekir ve bunu HER İKİ KONFİGÜRASYONDA yapmanız gerekir.Burada önemli bir detayıda gözden kaçırmayınız diroit tamir cpusunun%70 veya%97 hasar oranında tamir etmesi için ekstralara İLK KOYDUĞUNUZDA TÜM DİROİTLERİNİZİN HASAR ORANININ 0 (sıfır) olması yani tamir ettirdikten sonra koymanız gerekir ve böylece koyduğunuz diroit tamir cpsu otomatikmen tamir edecektir...Yanlış uygulamalar sonucu diroitleriniz yok olabilir...[font=Verdana]

Bu diroitleri yazdığım alan alıntıdır.http://tr.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?t=343989
ahanda bu da olduğu sitesidir.
-
Darkorbitin forumu, açıklayıcı bir şekilde yazdığı için onu kopyalama gereği duydum.
Herneyse, şimdi sıra, lazerleri anlatmada. Bunda alıntı yapmayacağım .

LAZERLER:

LF1= En dandik lazerdir kendisi. Almayın derim ben.
Fiyatı: 10.000 Credits
Hasarı: 40
-
MP1= Orta halli bir lazerdir kendisi. Yeni başlayanlara öneririm.
Fiyatı: 40.000 Credits
Hasarı: 60
-
LF2= Güzel bir lazer. Başka yorum yok .
Fiyatı: 5.000 Uridium
Hasarı: 100
-
LF3= Çok çok iyi bir lazer. Herkese öneriyorum. Kullanın lan .
Fiyatı: 10.000 Uridium
Hasarı: 150
-
LF4= Bu arkadaş çok çok zor bulunuyor, ve bir o kadar da güçlü atıyor. En güçlü lazerdir kendisi.
Fiyatı: Korsan (yeşil) kutulardan nadiren çıkar
Hasarı: 200 (herhalde )
-
HST-1. Namı diğer Hellstorm Launcher 1= Bu arkadaşı almanızı önermem. Buna vereceğiniz krediye açık artırmadan bunun daha güçlü olanını alın.
DarkOrbit'in açıklaması: "Yükleme Ustası" Sadece bir roket savaşın kaderini
değiştirebilir. 3 roketle birden saldırırsan hasar o kadar büyük olabilir ki, savaşı doğru dürüst başlamadan kazanabilirsin. Roketatarın verdiği büyük hasar, ateş gücü konusunda yeni bir çığır açacaktır. Bu özel üretilmiş silah, maalesef sadece ona özel yapılmış roketlerle donatılıyor.
Bu arkadaşın kullandığı roket= ECO-10
-
HST-2. Namı diğer Hellstorm Launcher 2= Bu arkadaş HST-1'den daha güçlüdür ve yanı sıra alışverişten 500.000 Credits'e alabilirsin. Ha bu arada, söylemeyi unutmuşum, HST-1'in parası 500.000 Credits. Eğer bu arkadaşı uridium ile almak istiyorsanız (ki önermem), o zaman 15.000 Uridium'a elveda diyeceksiniz .
DarkOrbit'in açıklaması: "Yükleme Ustası" Hellstorm Launcher 1 versiyonunun geliştirilmişi. Sadece bir roket savaşın kaderini değiştirebilir. 5 roket birden saldırırsa, hasar o kadar büyük olabilir ki, savaşı doğru dürüst başlamadan kazanırsın. Roketatarın verdiği büyük hasar, ateş gücü konusunda yeni bir çığır açacaktır. Bu özel üretilmiş silah, maalesef sadece ona özel yapılmış roketlerle donatılıyor.
Bu arkadaşın kullandığı roket= ECO-10
-
Eveet, artık ben kaçıyorum. Belki akşam devamı gelir, bilemiyorum. Diroitleri alıntı yaptım ama, olsun. Herneyse, beni takiplemeye devam edin. Hoşçakalın, iyi günler .
Beyler bildiğiniz üzere Metin2, bayağıdır oynanan bir oyun. Hiç düşündünüz mü bu oyunu kimler yaptı acaba? ILLUMINATICILER... Evet doğru okudunuz. İllüminaticiler. Masonlar yani. Hade len yörü get yimezik olm biz diyeceksiniz eminim. Savaş Metini'nin üzerine bir bakın bakalım. O da ne? Bir göz! Anlamı??? İllüminati.

Sadece Metin2'de değil. GameForge'nin bütün oyunlarında İllüminati izleri var. Gameforge'nin oyunlarını lütfen oynamayın. Neslimizin beynini yıkamaya çalışıyorlar. Eğer gerçekten müslüman biri iseniz, bu oyunu oynamayın. Sene bilmem kaç, bi çocuk bu oyun yüzünden öldürüldü. Aynı olay Çin'de de meydana geldi. Uyanın beyler. Uyanık uykucularsınız. Gözlerinizi açın artık. İllüminati dinimizi sonlandırmaya çalışıyor. Siz bu oyunları oynamaz iseniz vazgeçecekler belki nerden bilirsiniz. Kandıramadık deyip oyunu Türkiye'de kaldırabilirler. Diğer ülkeleri araştırın bakalım kaç tane sunucusu varmış? Mesela ABD'nin 1 sunucusu var.
Bizim kaç?? 45, belki 46 oldu. Yeminle beyler oyunu bıraktım kafam beynim yerine geldi. Millet bişi diyodu bana, öyle bakıyodum mal gibi. Uyanın beyler, uyanın.

Ha bir de. Ban yeme olaylarından bahsedeyim biraz. Hani internette sitelerde item satılıyor dolu dolu. Nerden buluyorlar acaba bu itemleri?? Hiç merak ettiniz mi? Araştırdım, bakındım, ettim ve anladım ki bu itemler, BAN ALMIS HESAPLARDAN geliyor. Yaa. Siz daha bir yerlerinizi yırtın güçlü olacağız diye. Bu arada önceki yardım isteme konularım tümden yalandı. Bakalım ne kadar adam var bu oyunla ilgilenen diye bi yalan attım ortaya gitti. Neyse, konumuza dönelim. Siz çabalayıp, EP falan çekip para ve zaman harcıyorsunuz ya bu oyuna. GM midir her ne zıkkımsa, o sizi bir gördü mü, kaçış yok. 1-2 gün, belki 1-2 saat, belki de 1-2 ay sonra, ban almış olacaksınız. Sonradan sitelerden bakarken kendi itemlerinizi görürseniz hay senin ***** diye sövmez misiniz? Eee, adam hem dinden çıkarıyor, hem bilinç altı (subliminal) mesaj vererek beyninizi yıkıyor, hem de b*k gibi para kazanıyorlar. Bunun yanında bir de hayatınızı bitiriyorlar.

Merak edip siz de araştırırsanız anlarsınız. Belki şimdi bana hiç inanmıyorsunuzdur. Fakat yine de içinizie bir kurt düşmüş olabilir. Bir araştırın, edin. Araştırmanın çok faydası var. Mesela bir oyun gördünüz, hemen atlamayın oyuna. Bir araştırın, nedir necidir? Ondan sonra rahatlıkla oynayın.

Son sözüm şu: Uyanın beyler, uyanın.

Okuduğunuz için çok çok teşekkür ediyorum. Herhalde artık siz de bırakırsınız diye ümit ediyorum. Bırakmazsanız da kendi hayatınızı mahvetmiş oluyorsunuz, o size kalmış. Ben bilgilendireyim de, ne olur, ne olmaz.

Kendinize iyi bakın. Hoşçakalın.
Merhaba arkadaşlar yine ben ve yine yardım istiyorum . Ben savaşçımı herşeyiyle yazıyım sizde bana yardımcı olun olur mu . Neyse lafı uzatmadan savaşçıma geçiyorum. Ha bu arada bu chara para vermeyeceğim önceki konularımdan hatırlıyorsunuzdur ban yedim gitti ep'ler. Neyse savaşçıma geçiyorum.

Statü:
Hp: 63
Sp: 3
Str: 34
Dex: 11
======
Skiller: (Berbat)
Hava Kılıcı: M1
Öfke: 5
Kılıç Çevirme: 1
Hamle: 1
Üç Yönlü Kesme: 1
============
Seviye: 26 Arkadaşça
==============
İtemler: (Bunlar Da Berbat)
Kılıç: Geniş Kılıç +6 (Çeviklik +8, Kritik Vuruş Şansı +10%, Canlılık +6) Ninjadan Koruyan Taş +0
Kask: Demir Kask +5 Efsunsuz
Kalkan: Savaş Kalkanı +3 Efsunsuz
Küpe: Gümüş Küpe +5 Efsunsuz
Kolye: Bakır Kolye +3 (Max. SP +20)
Bilezik: Gümüş Bilezik +5 Efsunsuz
Zırh: Aslan Plaka Zırh +5 Efsunsuz
======================
557.181 Yang (Fakirim )
===================
At: 2 Tane Madalyonum Var Ama Samanım Yok O Yüzden At Almadım
=============================================
...Önerilerinizi Dört Gözle Bekliyorum...
...Herkese İyi Günler...
Beyler ben geçenlerde bi savaşçı açtım onun özelliklerini yazayım da siz de bana yardım edin olur mu?

Silah: KDP +9 = Ortalama Zarar %41 / Beceri Hasarı %-13 / Zehirleme Şansı %8 / Sersemleme Şansı %5 /
Büyü Hızı +8%== Ninjadan Koruyan Taş +3 // Kırık Taş
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zırh: Aslan Plaka Zırh +9 = Büyü Hızı +12% / Yelpaze Savunması %10 / Max. HP 1500 / Kılıç Savunması %5
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kask: Geleneksel Miğfer +9 = Ateşe Karşı Dayanıklılık %3 / SP Üretimi +15% / Saldırı Hızı +12% / Büyüye
Karşı Dayanıklılık %5
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kalkan: Savaş Kalkanı +9 = Çeviklik +8 / Orklara Karşı Güçlü +12% / Sersemlik Karşısında Bağışıklık /
Yarı-İnsanlara Karşı Güçlü +5%
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ayakkabı: Deri Ayakkabı +9 = Oklardan Korunma Şansı +10% / Max HP 1000 / Saldırı Hızı +12% / Kritik
Vuruş Şansı +5%
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bilezik: Tahta Bilezik +9 = %15 Iki Kat Eşya Düşme Şansı / Max HP 1500 / 3% Delici Vuruş Için Şans /
Max SP 50
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Küpe: Tahta Küpe +9 = Yarı-İnsanlara Karşı Güçlü +8% / Zehre Karşı Koyma 6% / Kılıç Savunması 10% /
Hayvanlara Karşı Güçlü 10%
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolye: Tahta Kolye +9 = Kritik Vuruş Şansı +5% / Yelpaze Savunma %10 / HP Üretimi +15% / 12% Exp
Bonus Şansı
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Skiller =

Hava Kılıcı M3 - Öfke 14 - Kılıç Çevirme 1 - Hamle 1 - 3 Yönlü Kesme 1
=====================================================================
Ek olarak: Rüzgarın Ayakkabıları
=====================================================================
Ve Level: 35
=====================================================================
Ne yapmalıyım ben bu chara beyler?? Söylerseniz olurum
==Merhaba arkadaşlar bugün sizlere ninjaların nerede kasılacaklarını söyleyeceğim==
==Bıçakçı ninjaları söyleyeceğim, çünkü okçu hiç kullanmadım :)==

Level 1: Hemen level 1 sandığımızı açıyoruz, oradan silahımızı takıyoruz (Hançer). Sonra 20 Tane
Kırmızı İksir (K) gelecek onu da skill koyma yerinin istediğiniz bir yerine koyun... Sonra hemen
2-3 grup yabani köpek toplayın. (Not: aç yabani köpeklere ellemeyin 2. levelde görev slotu olacak
onlar.) Canınızı bayağı götürecektir bu 2-3 grup... Hemen pot içmeyin, biraz bekleyin canınız
yarıdan biraz az olduğunda için... Bu arada potu da hemen bitirmemiş oluyoruz. Aynı şekilde 2-3
grup yabani köpek toplayıp kesiyoruz ve level atlıyoruz.

Level 2: Sayfa görevinde aç kurt ve aç yabani köpek seçenekleri olacak. aç yabani köpek 10 öldür'ü
seçip görevi kabul ediyoruz ve 3 grup aç yabani köpeği başımıza topluyoruz. Nasıl keseceğiz?
Potlar sağolsun :). 3 grup aç yabani köpeği öldürdükten sonra son olarak 1 grup aç yabani köpek
topluyoruz ve onuda kesiyoruz, görev bitiyor... Görev sonu hediyemizi alıyoruz (Zırhımızı), ve
giyiyoruz. Efsunlu gelirse güzel olur (gerçi düşük levellerde efsun pek işe yaramıyor ama olsun).
Yang'larınızı harcamayın. 2-3 grup yabani köpek toplayarak kasılın. (yine aç yabani köpeklere
ellemeyin yine görev :D ) Hooppp, level atladık, iyi güzel acaba 3. levelde ne yapacağız, hemen
yazıyorum sıcak sıcak fırından yeni çıktı :D .

Level 3: Sayfa görevinde aç yabani köpek 20 öldür'ü seçiyoruz ve 4 grup aç yabani köpek çekiyoruz.
Potların yardımıyla öldürüyoruz ve bir daha 4 grup aç yabani köpek çekiyoruz. Onları da potların
yardımıyla kestikten sonra görevimiz hoopp, bitiyor. Hemen görev hediyesi olan şapkamızı giyiyoruz
ve artık kurtlara dalıyoruz. 1-2 grup Kurt toplayıp kesin. Level atlayana kadar böyle 1-2 grup Kurt
kesin... Hoopp, level atladık, hayırlı olsun :D .

Level 4: Biyoloğun görevi geldi. Biyoloğa hücummm :) . Biyolog sizden 5 tane çiçek isteyecektir.
Bu istediği çiçek de sadece aç alfa kurtlardan çıkmaktadır. Hemen 2 grup aç alfa kurt bulup
öldürüyoruz (görevi aldıktan sonra tabii). Hemen biyoloğa koşup hepsini veriyoruz. Bazen bazılarını
beğenmiyor ve çöpe atıyor, siz de o zaman 1 grup daha aç alfa kurt bulup keseceksiniz. Görevimiz
bitti. Hemen görev hediyesi olan (Kılıç) +3' ümüzü alıyoruz. Üstüne üstlük bir de 1000 Yang
veriyor bize biyolog... Hemen sayfa görevini aç alfa kurt 5 öldür olarak alıyoruz ve 2 grup
aç alfa kurt öldürüyoruz. Çabuk ölürler zaten +3 (Kılıç)'ınız var çünkü... O görev de bitti. Hemen
görev hediyesi olarak gelen kalkanımızı alıp giyiyoruz. Level atlayana kadar aç alfa kurt grubu
toplayın bol bol... Veeee, level atladık yihuu :) ...

Level 5: Artık sayfa görevindeki herşeyi kesebilirsiniz seçim size kalmış. İlk önce sayfa görevini
bitiriyoruz. Artık ödülümüz item olmayacak. Mor pot falan olacak. İsterseniz kullanabilirsiniz.
Ya da satıcıya satabilirsiniz, bu leveller için bayağı çok para veriyor mor pota satıcı... Şunu
söylemem lazım. (Bir ninja ASLA Kılıç kullanmamalıdır.). Çünkü kılıçlar ninjalar için değildir...
Ninjalar sessiz gelen katildir ve bu yüzden hançer kullanmalıdırlar. Hemen silah satıcısına gidip
(Amija) alıyoruz ve basabildiğimiz kadar + basıyoruz silahımıza... +2 yada +3 olmuştur. Şimdi
bakacaksınız kılıcın gücü hançerin gücünden daha fazla. Fakat bu saldırı farkını hançer bir güzel
kapatır üstüne kâra geçer. Nasıl mı? Kılıç STR ile çalışır, Hançer DEX ile... Ninjaya ne gerekir?
Tabiikide DEX... Çünkü ninjanın çok hızlı olması lazım. Adı üstünde ninja. Hızlı olamazsa ninja
diye bir şey olamaz zaten... DEX, Hançerin vuruş gücünü artırır ve unutmayın, Kılıç 4 kez sallanır,
hançer 6 kez. Noldu? Hançer Kılıcı ezdi geçti... Neyse çok konuştum :D . Amijamızı +2-+3 yapıp
bolca grup aç alfa kurt- mavi kurt- aç mavi kurt öldürün, level atlayana kadar... Vee, level
atladık, hayırlı olsun...

Level 6: Hemen şunu söylemem lazım. Statüyü 2 DEX 1 HP, yada 1 DEX 2 HP olarak verin. Dediğim gibi
DEX olmazsa ninja olmaz. Eğer bıçak çevirmede benim gibi her zaman takla attırıyorsanız ilk olarak
bıçak çevirmeyi master yapın. Bıçakçı ninja arahan savaşçıdan (bedensel) daha güçlüdür çünkü
arahanın kılıç çevirmesi 1 defa vurur diyelim 1000 vurdu. Bizim ninja da bıçak çevirmeyi 1000
vuruyor diyelim. Sektirdik adamı/slotu. Noldu 4 defa sekti. 4*1000=4000... Noldu? Bıçakçı ninja
arahan savaşçıyı yedi bitirdi... Neyse. Sayfa görevimizi yapıyoruz ve hemen domuzlara saldırıyoruz
1-2 grup olmak şartıyla... Ya da 2-3 hatta 4 grup mavi kurt da çekebilirsiniz. Bıçak çevirmede her
defasında sektiremiyorsanız suikast e verin. Level atlayana kadar domuzlu mavi kurtlu bol slot
çekin. Veeee, level atladık.

Level 7: Biyolog amcanın görevi vaaarrr :D . Hemen gidiyoruz görevi alıyoruz. Sizden 5 çiçek
isteyecek fakat bu çiçekler sadece aç alfa mavi kurtlardan çıkıyor, ve aç alfa mavi kurt zor
bulunuyor. Görevi bitirdikten sonra +3 (Zırh)' ımızı alıyoruz, giyiyoruz ve sayfa görevini
yapıyoruz. Statüyü vermeyi unutmayın ve pot almak dışında Yang'larınızı hiç harcamayın... Sayfa
görevi bittikten sonra item durumumuz şöyle: Hançer +3, Zırh +3... Bol bol mavi kurt vb. grupları
toplayın level atlayana kadar... Veee, level atladık.

Level 8: Eğer 10 levellik hançeriniz varsa amijanıza + basmayın. Ama yoksa +4 basın amijaya...
Sayfa görevinizi yapın ve bol bol slotlu bir şekilde Kırmızı domuzlara, mavi kurtlara vb. slotlara
saldırın. Level atlayana kadar söylediğim gibi kasılmaya devam edin. Hoopppp, level up :) .

Level 9: Artık biyolog görevlerinde ödül olarak takılar gelecektir +3 olarak. Biyolog görevlerini
ve sayfa görevlerini yapmayı asla unutmuyoruz artık onu yapın bunu yapın demeyeceğim görev olarak.
Eğer 9 levellik zırhınız varsa (ve en önemlisi Yang'larınız varsa). +2-+3 basın zırha... Eğer
yoksa +4 basın 0 levellik zırha... Bol bol slotlu bir şekilde mavi kurt vb. slotları, Aç Domuzlar
vb. slotları toplayıp keseceğiz... Şimdi diyeceksiniz biyoloğun benden hangi canavarı kesmemi
istediğini nerden bileceğim? diye... Biyolog görevinin üzerine tıklarsanız orada söyler zaten
işte şu slottan şu kadar keseceksin diye... Sayfa görevinde de zaten hangisini keseceğinizi siz
seçiyorsunuz. Level atlayana kadar yukarıdaki söylediğim canavarları kesin... Veeee, level atladık.

Level 10: Level 10 sandığımızı açıyoruz... Biyolog görevlerini ve sayfa görevlerini yapmayı ASLA
unutmuyoruz. Statüyü 1 DEX 2 HP ya da 2 DEX 1 HP olarak veriyoruz. Skill olarak takla
attırabiliyorsanız bıçak çevirme, yok attıramıyorsanız suikast'e verin... Artık yavaş yavaş
ayılara geçmeliyiz. Eğer 10 levellik hançeriniz varsa 8. levelde dediğim gibi onu kullanın, yoksa
zaten demiştim +4 amija basın diye... Ayı-Aç Ayı-Gri Kurt çekiyoruz az az... Level atlayana kadar
onları azar azar kesin. Veee, level atladık hayırlı uğurlu olsun...

Level 11: 11 level sonra bıçak çevirmemiz/suikastimiz büyük ihtimalle master olacaktır... Olmazsa
yaşlı kadından sıfırlayıp geri master denemesi yapıcaksınız ama taaaa 22. levelde, o yüzden hiç
telâş yapmayın o levellerde bol bol Yang'larınız olur zaten. Neyse ben hemen bu levelde ne
yapacağınızı söyleyeyim... Ayı-Aç Ayı-Gri Kurt kesiyoruz azar azar. Tabiikide level atlayana kadar.
Aslında bu levelde söyleyecek pek birşey yok. Sayfa görevlerini,biyolog görevlerini yapmayı ASLA
unutmuyoruz. Neyse, bu slotları keserek level atlamaya çalışacaksınız. Ve hooopp, level up :) .

Level 12: Ayı-Aç Ayı-Gri Kurt slotlarını keseceksiniz yine... Fakat bu sefer 2-3 hatta 4 grup
çekeceksiniz... Eğer Yang'larınız silahınızı +5 basmaya yetiyorsa basın... Yok yetmiyorsa dursun.
Statünüzü 2 DEX 1 HP ya da 1 DEX 2 HP olarak verin demekten dilimde tüy bitti ama belki unutursunuz
insanlık hali belli mi olur?.. Biyolog görevlerini ve sayfa görevlerini yapmayı asla unutmuyoruz.
Level atlayana kadar yukarıda söylediğim canavarlardan dediğim gibi 2-3 hatta 4 grup toplayıp
kesin... Veeee, level atladık hayırlı uğurlu olsun efendim...

Level 13: Bol bol slotlu bir şekilde Ayı-Aç Ayı-Gri Kurt kesin. Hatta birine vurup kaçıp öbürüne
vurup öyle slot toplamaktan sıkıldıysanız 5 levellik +0 yay alın. Neden +0? Çünkü sadece slot
çekmek için kullanacağız onu, cesaret pelerini gibi yani... Hasar vermek amacıyla değil, slot
çekmek amacıyla kullanacağız. Bu arada yayımıza ok almayı sakın unutmayın zaten ucuz oklar...
4 yang gibi birşey onun da bize hiç bir zararı olmaz hatta üstüne zaman olarak kâra geçer... Neyse,
Level atlayana kadar bol bol slotlu bir şekilde yukarıda söylediğim yaratıkları kesin. Vee, level
atladık.

Level 14: Bol bol slotlu bir şekilde Ayı-Aç Ayı-Gri Kurt kesiyoruz. Azıcık ucundan Boz Ayılara
takılabilirsiniz... Pot dışında Yang'larımızı harcamayalım. Yani sadece pot almak için harcayın
Yang'larınızı... Aslında bu levelde de diyecek fazla bir şey yok. Biyolog görevlerini ve sayfa
görevlerini yapmayı unutmuyoruz ve statüyü 1 DEX 2 HP ya da 2 DEX 1 HP olarak veriyoruz...Eğer
bıçak çevirmede adamı sektirebiliyorsanız önceki levellerde de söylediğim gibi bıçak çevirmeye
verin. Ama yok sektiremiyorsanız önceki levellerde de söylediğim gibi suikast'e verin. Suikast
skillini her zaman için kamuflaj ile beraber kullanın. Çünkü kamuflaj, suikast'in vuruş gücünü az
da olsa artırır. Neyse, söyleyecek bir şey yok dedim çenem açıldı yine çok konuştum :) . Yukarıda
söylediğim canavarları kesin level atlayana kadar. Veeee, level atladık hayırlı uğurlu olsun...

Level 15: Boz Ayı-Aç Boz Ayı-Gri Kurt-Aç Ayı-Ayı kesiyoruz bu levelde... Boz Ayı ile Aç Boz Ayıya
saldıracaksanız en fazla 2 slot çekmenizi öneririm çünkü hayvan gibi vuruyorlar (Zaten hayvanlar
orası ayrı bir konu :D ). Yok ben onlara dalmam Ayı-Aç Ayı-Gri Kurt a dalarım diyorsanız bol bol
çekip kesin. Ya da yazdığım bütün canavarları çekip kesin orası size kalmış birşey... Biyolog
görevlerini ve sayfa görevlerini yapmayı unutmuyoruz. Yukarıda söylediğim canavarları level
atlayana kadar çekip kesiyoruz. Veee, level atladık hayırlı uğurlu olsun efendim...

Level 16: 15. levelde söylediğim canavarları kesin yine... Ama Bu sefer Boz Ayı ve Aç Boz Ayı
kesecekseniz 2 grup değil de 3-4 grup çekip kesin. Ya da bol bol söylediğim hepsini kesin. Bu
levelde söyleyecek bir şey yok ama yine de ben bir şeyler söyleyeceğim. Biyolog görevlerini ve
sayfa görevlerini yapmayı ASLA unutmayın. Statüyü 2 DEX 1 HP ya da 1 DEX 2 HP olarak verin. Eğer
bıçak çevirme yaparken adamı sektirebiliyorsanız bıçak çevirmeye verin. Fakat sektiremiyorsanız
suikast'e verin. Az kaldı skillerin master olmasına dayanın :) . Haa unutmadan söyleyecek bir şey
varmıışş :D . Dokuz Pala alın hançer olarak, 15 levelliğin hançeri o... +4-+5 hatta +6 basıp
kullanın onu. Hâla 2. köye gitmeyeceğiz ama. Çünkü 1. Köyde daha çookk işimiz var, ortalama 30
levele kadar 1. köyde kasılacağız.Level atlayana kadar 15. leveldeki söylediğim canavarları kesin.
Veee, level atladık hayırlı uğurlu olsun efendim...

Level 17: Yavaştan Kaplan-Siyah Ayı-Aç Siyah Ayı kesin... Ya da bol bol slotlu bir şekilde (hiç
önermesem de) Ayı-Aç Ayı-Gri Kurt kesebilirsiniz... Zırhımız hâla +4 ne yapacağız biz? Cevabını
hemen söyleyeyim: Zaten 18. levelde zırh alacağımız için gerek yok para harcamaya... Level atlayana
kadar yukarıda söylediğim canavarları kesebilirsiniz... Veee, level atladık...

Level 18: Chat'e +5 18 levellik ninja zırhı alınır deyin 50-60k Yang arası birşeydir büyük ihtimal.
Eğer bulamazsanız kendiniz bir tane alın ve basabildiğiniz kadar + basın (minimum +4)... Biyolog
görevlerini ve sayfa görevlerini yapmayı, Statünüzü 2 DEX 1 HP yada 1 DEX 2 HP olarak vermeyi
unutmayın. Eğer her vurduğunuzda sektirebiliyorsanız bıçak çevirmeye, yok sektiremiyorsanız
suikast'e verin. Level atlayana kadar Kaplan-Siyah Ayı-Aç Siyah Ayı-Alfa Gri Kurt kesin. Level up!.

Level 19: Level atlayana kadar Kaplan-Aç Siyah Ayı-Siyah Ayı-Aç Alfa Gri Kurt-Alfa Gri kurt kesin.
Söyleyecek bir şey yok... Level atladık hayırlı uğurlu olsun...

Level 20: Bir görev gelecek. Sanırım bu görevi köyün ortasındaki bekçi veriyor. Ona gidip görevi
alıyoruz ve koşa koşa Mi-Jung öldürmeye gidiyoruz... Ödülümüz bu levellerde en gerekli malzeme
olan (Gümüş Bilezik)... Eğer siz de benim gibi Shinsoo (kırmızı) krallığında oynuyorsanız 2. köye
gitmeden önceki haritada sol tarafta bolca bulunurlar... Yok eğer Shinsoo krallığından değilseniz
internetten araştırmanız gerekecek. Çünkü ben sadece Shinsoo krallığında oynuyorum... Görevi
bitirdikten sonra köyün ortasındaki bekçiye gidiyoruz ve görevi teslim ediyoruz... Ödülümüzü
alıyoruz ve + basıp giyiyoruz (minimum +4), ya da satıyoruz... Görevimiz bitti. Şimdi, nerede
kasılacağınızı söyleyeyim: Yavaştan beyaz yeminlilere saldırın. Arada Siyah Ayı-Kaplan-Aç Siyah Ayı
falan da kesin... Bu arada eğer bulursanız +6 makas hançer alın... Level atladık, hayırlı olsun...

Level 21: Beyaz Yeminliler (se-rang vb. hariç)-Kaplan-Aç Siyah Ayı-Siyah Ayı-Aç Alfa Gri Kurt-Alfa
Gri kurt... Level atlayana kadar bunlardan kesin. Sayfa görevleri ile biyolog görevlerini yapmayı,
Statünüzü 2 DEX 1 HP ya da 1 DEX 2 HP olarak vermeyi unutmayın. 2 DEX 1 HP gidiyorsanız DEX
fullenince 2 HP 1 STR gidin. 1 DEX 2 HP gidiyorsanız HP fullendiğinde 2 DEX 1 STR verin. Eğer her
vuruşunuzda sektirebiliyorsanız bıçak çevirmeyi, yok sektiremiyorsanız suikast'i geliştirmenizi
öneriyorum... Level atladınız, hayırlı olsun...

Level 22: Oh be sonunda ilk Master'imiz açıldı... AÇılmadıysa açılana kadar yaşlı kadından
sıfırlayıp tekrar deneyin... Beyaz Yeminliler (se-rang vb. hariç)-Kaplan-Aç Siyah Ayı-Siyah Ayı-
Alfa Gri Kurt-Aç Alfa Gri Kurt kesin (level atlayana kadar)... Ve hooppp, level up.

Level 23: Beyaz Yeminliler (se-rang vb. hariç)-Kaplan-Aç Siyah Ayı-Siyah Ayı-Alfa Gri Kurt-Aç Alfa
Gri Kurt kesin... Sayfa görevleri ile biyolog görevlerini yapmayı sakın unutmayın... Level atlayana
kadar yukarıda söylediğim canavarları kesin. Level atladınız...

Level 24: Yavaştan Eun-Jung ve grubu - Se-Rang ve grubu - Mi-Jung ve grubu kesin. Arada Beyaz
Yeminli Komutan gelirse acımayın, bir tane vurun ağzına... Diyecek bir şey kalmadı. Level atlayana
kadar yukarıda söylediğim canavarları kesin. Veee, level atladık...

Level 25: Kısa Bıçak alın (minimum +5), ya da kendiniz basın... Eun-Jung vb. slotları kesin...
Yani artık tüm Beyaz Yeminli slotlarını kesebilirsiniz. Dilediğiniz gibi dalın ama fazla slot
toplamayın ham yaparlar :) . Diyecek bir şey yok... Level atlayana kadar Beyaz Yeminlilerle
uğraşın... Level atladınız...

Alıntı değildir kendi emeğimle yaptım tam 3 saat buna uğraştım. Alıntı yapacaklar Forum Donanımhaber korcevsq126'dan alıntıdır diye yazarlarsa sevinirim. Bu arada diyeceksiniz neden sadece level 25'e kadar var? diye... Bunu yazdım, siteye koydum, değil mi? 1-2 gün sonra 26'dan 50'ye kadar olanı yazacağım. 25 25 artıyor yani yazdığım level sayısı... Yazının devamı gelecektir... Kendinize iyi bakın. Hoşçakalın...
Hemen itemlerini söyleyeyim:

Silah: Siyah Yaprak Hançeri +9 / 10 ort / -1 beceri / çeviklik +10 / %8 delici vuruş için şans
Zırh: Karınca Aslan Takımı +9 / çan savunması %7 / bıçak savunması %7 / max. hp 2000 / rüzgar dayanıklılığı %10
Kask: Deri Kapşon +9
Ayakkabı: Deri Ayakkabı +9
Kalkan: Beşgen Kalkan +9
Bilezik: Tahta bilezik +9
Küpe: Tahta küpe +9
Kolye: Tahta kolye +9
Ek olarak: Rüzgarın Ayakkabıları
-------------------------------------------------
Statü

HP: 40
SP: 3
STR: 4
DEX: 100 (normalde 90 ama silahtaki çeviklikle 100 oluyor)
--------------------------------------------------------------------------
Skiller

Suikast: 14 / Bıçak çevirme M4 / Diğerleri 1
---------------------------------------------------------------------------
Ek not: bıçak çevirme 18 yada 19 da M oldu
---------------------------------------------------------------------------
ve son olarak:
Level: 39
-------------------
Ben bu chara neler yapmalıyım (bence çok şey )
Beyler ben çok önceden okçu ninja açtım 30 level. GBY alıcam ortalamalı mı alıyım becerili mi?
Hakkında
Meslek: -
İlgi Alanları: *
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Mesaj Sayısı: 59
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 76
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 8.906 (Bu ay: 128)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.